(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

jules pisze:Dzięki Łukasz i Bart za wczorajsze partie w Zimną Wojnę i Liberte.

Co do Liberte, zacna gierka, aczkolwiek dość chaotyczna i mam wrażenie, że momentami to czysta ruletka (bitwy, terror etc.).
W zasadzie mam jednak wrażenia z niej pozytywne i chętnie zagram kiedyś raz jeszcze. Natomiast ciekawe, że gra wydała mi się przynajmniej w takim samym stopniu chaotyczna co Świat Dysku (może zabrzmi to jak herezja) ale mam wręcz wrażenie, że w Świecie nad tym chaosem mimo wszystko można bardziej zapanować, tutaj zwłaszcza wyłożenie do displayu swoich postaci i późniejsze bezkarne ich usuwanie przez rywali boli niemiłosiernie (a do tego nie ma tu żadnej obrony przed negatywnymi działaniami przeciwników). W jakimś sensie ten chaos jest jednak klimatyczny i związany z tłem historycznym i to mi się jednakowoż podoba, momentami czuć że to niespokojny czas rewolucji francuskiej :).

Ogólnie więc, było ciekawie.
Ciekawe porównanie, obie gry są tego samego autora. Myślę jednak, ze do Liberte warto zasiąść jeszcze raz i próbować ten pozorny "chaos" kontrolować ;)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Też się podzielę wrażeniami, bo ostatnio mało jest relacji i w wątku Chwilowym i Agresorowym.

Zgodnie z planem zagrałem wczoraj w Archipelago ze schizofretką i xelee.
Tłumaczenie reguł faktycznie długie, ale udało mi się nie zasnąć ze zmęczenia :)
Losujemy cele i jedziemy. Fretka i xelee wykonują od początku świadome ruchy (to ich druga rozgrywka), ja błądzę we mgle, mimo że gramy na 2 jawne cele i widzę co będzie potrzebne do ich realizacji. Xelee najlepiej rozkręca swoją maszynkę, ma świetnie pasujące surowce (przede wszystkim kamień, którego schizofretka nie miał do końca a ja dostałem pod koniec 1 złoże ledwie). W rezultacie budynki xeleego rosną jak grzyby po deszczu. A jest to w tej akurat rozgrywce ekstremalnie ważne bo oba cele premiują graczy którzy wybudowali najwięcej budynków danego typu. Xelee wydaje się nie do powstrzymania (do jego atutów dodajmy górę kasy), ale hola hola, schizofretka ujawnia się że jest separatystą, wykonuje sabotujące ruchy, kryzysy prowadzą nas na skraj upadku. Mam jeszcze szansę zapobiec kryzysowi który spowoduje naszą przegraną (i wygraną separatysty-schizofretki). Xelee sam nie da rady. Ale olewam to. Nie dlatego że niemal pogrzebałbym swoje szanse na zwycięstwo wypłukując się z żetonów/surowców na zapobieżenie kryzysowi, ale dlatego, że gra jest mierna i nie widzę sensu kontynuacji męki ;)
Owszem, można mówić o (_bardzo_realnym_) problemie przegrywającego gracza, który położy grę (albo nieprzegrywającego ale STAJĄCEGO SIĘ przegrywającym gdy zrzuci X zasobów na zapobieżenie kryzysowi, który spowodowałby przegraną wszystkich). Ale to nie najwiekszy problem Archipelago - większym jest totalna mechaniczność działań i zerowy klimat, nieumiejętność jego splecenia z mechaniką (coś jakby przeciwieństwo Chvatila). Czas gry: 98min.

Potem szybkie Hindu Windu ze schizofretką, czyli wyścig na latajacych dywanach na torze 5x10pól. Mimo że graliśmy do podwójnej ilości żyć, nikomu nie udało się przekroczyć nawet połowy dystansu. Ach te wiatry i inne chamskie zagrywki :) Ostatecznie oba życia straciłem wylatując przed linię startową :D

Dzięki wszystkim, miły wieczór :)

--

Cieszę się, Kuba, że tak niezwykle L. Ci się podobał - gra jest dla mnie nawet bardziej super niż Twilight Struggle - będzie z kim toczyc pojedynki ;)

A o polskim Labyrincie nie napiszę nawet słowa ;)

EDIT: Na forum w wątku 'Archipelago' same zachwyty. Polecam poczytać dla równowagi ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
dizzit
Posty: 296
Rejestracja: 09 maja 2011, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: dizzit »

Witam
Dawno już Chwili nie odwiedzałem (bo mi na tyle biuro przeniesli a i ja sie przeprowadziłem że było nie po drodze wiecznie)
ale zamirzam sie poprawić.

Od swojej strony proponuje na nastęny raz MASTER OF ECONOMY: gre mam od poł roku i nie mialem w nią okazji zagrać, niestety
nie podejme się wyłumaczenia zasad i szukam kogoś komu tez chiało by się popatrzyć w instrukcję i przyjśc w miare przygotowanym do gry.
Czy znajdzie się ktoś do gry ?

Ostatnio na tapecie zaintereresowań u mnie jest: Santaiago de Cuba i Robinson Crusoe - ma ktos te gry?
i mógłby przynieść.

Jak coś to na każda z trzech opcji zgłaszma się na 18 w poniedziałek (wczesniej nie da rady)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
l.a.d
Posty: 191
Rejestracja: 10 sty 2012, 01:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: l.a.d »

Po dłuższym zastanowieniu jestem chętny na Warrior Knights jeśli jeszcze są miejsca. W ile osób planujemy grać? I czy jeśli o 18 zaczniemy tłumaczenie zasad to nie skończymy zbyt późno? Nie dalibyśmy rady spotkać się wcześniej (np. 17; 17:30)?
Greed, for lack of a better word, is good.
LeoGM
Posty: 39
Rejestracja: 15 sty 2012, 21:12

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: LeoGM »

Hi!
I will go this Monday to Chwila Klub. I would like to join something, I think someone talked about Terra Mystica. Anyway I'm always open to suggestions.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: schizofretka »

Jeśli Warrior Knights będzie, to chętnie dołączę.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Macek
Posty: 358
Rejestracja: 16 sty 2012, 00:25

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Macek »

Też chętnie dołączę do WK jeśli będzie wolne miejsce.
Awatar użytkownika
jules
Posty: 163
Rejestracja: 19 kwie 2012, 13:01
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jules »

Widzę, że Warrior Knights zapowiada się nader apetycznie :)

ja oczywiście potwierdzam swoją obecność w poniedziałek, postaram się nawet na 17:30 wyrobić (choć widzę że spokojnie od 17 możecie zaczynać z tłumaczeniem zasad).
Polska Kronika Gier - recenzja wideo Race for the Galaxy
http://youtu.be/287bIu5JI-I
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Micelius »

Wszystko wskazuje jednak, że Warrior Knights w ten poniedziałek odpala!
Lista uczestników w kolejności zgłoszeń: Micelius, Jules, Fretka, PiotrSmu, L.a.d., Twilight, Macek (widać, że Macek może nie dać rady, ale nie wszyscy na pewno mogą, więc niech przybywa - na pewno w razie czego znajdzie coś innego :wink: )
Czas - o 17 tłumaczenie zasad (ja będę już po 16 celem dokonania setupu). O 17.30 start partii (koniec najpewniej 22.30-23.30) Mam nadzieję, że to wszystkim odpowiada :)

PS offtopic - 1) W Świecie Dysku chaos też jest nawet bardziej (niż w epoce Rewolucji Francuskiej) klimatyczny i zgodny z realiami historycznymi :wink:
2) To miło Jax, że zamieściłeś wrażenia :) Z drugiej strony, trochę mnie niepokoi, że Twe odchylenie w stronę gier z bardzo wyraźnym klimatem, ale nie lekceważących mechaniki, trwa... To Cię może skazuje na niewielką niszę :wink:
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

No, no, widzę że WK startuje z rozmachem! :)

Tym razem będę dopiero ok. 21:15-21:30, bo obowiązki sportowe wzywają mnie do Piaseczna.

Nie mam zamiaru czekać na ocalałych i wycieńczonych rycerzy z WK i liczę, że partnerzy do rozgrywki znajdą się wcześniej :) Zobaczymy. W każdym razie wezmę Neuroshimę Hex jako lekarstwo na ew. niedobór graczy i jakieś nie za długie euro (może ostatnią dobrą grę Knizii z kategorii wagowej średniej (czyli? taka zagadka :wink: ) albo St. Petersburg z kompletem dodatków albo coś w tym stylu). Ew. w desperacji przyjmę jakieś zamówienie na tytuł z kolekcji :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Macek
Posty: 358
Rejestracja: 16 sty 2012, 00:25

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Macek »

Micelius pisze:"... (widać, że Macek może nie dać rady, ale nie wszyscy na pewno mogą, więc niech przybywa - na pewno w razie czego znajdzie coś innego :wink: )...
Spoko, w razie czego przyniosę 1960: MotP może ktoś się skusi.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Macek pisze:
Micelius pisze:"... (widać, że Macek może nie dać rady, ale nie wszyscy na pewno mogą, więc niech przybywa - na pewno w razie czego znajdzie coś innego :wink: )...
Spoko, w razie czego przyniosę 1960: MotP może ktoś się skusi.
Ja chetnie sprobuje.

Jax, wieczorem bardzo chetnie poznam St. petersburg.
Macek
Posty: 358
Rejestracja: 16 sty 2012, 00:25

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Macek »

Jednak mnie nie będzie, mam szpital w domu :-(
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Ok, to ja też odpadam. Miłego grania!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

KubaP pisze:Ok, to ja też odpadam. Miłego grania!
A co to za dywersja?
St. Petersburg poświęca się dla Ciebie i biedny marznie w bagażniku... :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Przepros go ode mnie, Jacku. Obiecuje jakos mu to wynagrodzic. Czy butelka Lwowek Belg zalatwi sprawe? :D
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

KubaP pisze:Przepros go ode mnie, Jacku. Obiecuje jakos mu to wynagrodzic. Czy butelka Lwowek Belg zalatwi sprawe? :D
Z całą pewnością ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

jax pisze:
KubaP pisze:Przepros go ode mnie, Jacku. Obiecuje jakos mu to wynagrodzic. Czy butelka Lwowek Belg zalatwi sprawe? :D
Z całą pewnością ;)
Consider it done, milord :)
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Szadoł »

Są jeszcze miejsca na coś w miarę krótkiego (3-4h max) ?
ryba555
Posty: 144
Rejestracja: 18 sty 2009, 12:15
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: ryba555 »

Szukam najlepiej dwóch chętnych na Tzolkin i Pokolenia. Od 17.
Ktoś chętny ?
twilight
Posty: 24
Rejestracja: 13 lip 2012, 14:50

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: twilight »

Micelius zapowiada się piękna, epicka rozgrywka, postaram się być wcześniej i pomóc w rozkładu...
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 57 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: GrzeL »

ryba555 pisze:Szukam najlepiej dwóch chętnych na Tzolkin i Pokolenia. Od 17.
Ktoś chętny ?
Jestem chętny.
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Szadoł »

ryba555 pisze:Szukam najlepiej dwóch chętnych na Tzolkin i Pokolenia. Od 17.
Ktoś chętny ?
Pokolenia w sensie "Village" ?
Awatar użytkownika
jules
Posty: 163
Rejestracja: 19 kwie 2012, 13:01
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jules »

Dzięki Miceliuss, l.a.d., twilight, schizoretka i Piotr za partię w Warrior Knights, ciekawym kto wygrał (musiałem niestety wyjść, mam nadzieję, że "tuż przed" końcem :).

W trakcie partii pojawiły się głosy o paraliżu decyzyjnym i muszę się niestety z nimi zgodzić, nie wiem czemu poszło nam pod tym względem znacznie gorzej niż ostatnim razem. W teorii powinno iść szybko, plan mam w głowie ew. modyfikuje go o zmienną na planszy sytuację, tymczasem momentami szło o wiele za wolno.

Niemniej, podtrzymuję swoją opinię, że gra jest wyśmienita :).
Polska Kronika Gier - recenzja wideo Race for the Galaxy
http://youtu.be/287bIu5JI-I
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

o której nastąpiło zakończenie? :twisted:
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
ODPOWIEDZ