Mała, fajna, tania gierka?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
gemboj
Posty: 34
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:30

Mała, fajna, tania gierka?

Post autor: gemboj »

Ostatnio miałem okazję zagrać w małe gry, których cena nie przekracza 50 PLN:
Aton <30 PLN
Tyrus <40 PLN
Można w nie zagrać kilka razy z rzędu. Są proste, a jednocześnie nie głupie.

Nabrałem ochoty na więcej. Czy macie inne propozycje gier <50 PLN, które szybko się nie znudzą i mają dobrą proporcję jakość/cena?
Wolę grać niż zastanawiać się kilka godzin co autor instrukcji miał na myśli.
Awatar użytkownika
meshuggah717
Posty: 102
Rejestracja: 25 gru 2012, 23:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Mała, fajna, tania gierka?

Post autor: meshuggah717 »

The Resistance: Agenci Molocha
Konwój
Slavika
Wilki i owce
Zombiaki
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Mała, fajna, tania gierka?

Post autor: Firenski »

Ja polecam The Boss. Nigdy nie lubiłem małych gierek, ale w Bossa zagrałem online i mnie wciągnęło :) Póżniej na targach trafiłem w bardzo atrakcyjnej cenie i teraz jak jest chwila przerwy wyciągam Bossa. Trochę blefu, dużo dedukcji, połączone z mechaniką "area control" świetnie się sprawdza. Polecam :)
Noo... i oczywiście Konwój. Jeśli lubisz takie klimaty, pozycja obowiązkowa w cenie do 50 zł. Tyle, że Konwój jest tylko na 2 graczy.
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
prz22
Posty: 339
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:12
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mała, fajna, tania gierka?

Post autor: prz22 »

Dla 2 osób Konwój to ekstra pozycja w tej cenie;)
Coraz mocniej wkręcam się w świat gier planszowych, ale od zawsze i na zawsze największą pasją pozostanie muzyka;)
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Mała, fajna, tania gierka?

Post autor: nikozja_dg »

Fasolki, Sabotażysta, Blokus duo często w atrakcyjnej cenie można kupić
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Awatar użytkownika
sorfal
Posty: 245
Rejestracja: 23 paź 2012, 15:39
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Mała, fajna, tania gierka?

Post autor: sorfal »

Polecam Polowanie na robale. Mała, nietrudna, sprytna i nie znam nikogo, komu by się nie podobała :D
Łowca anegdot
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3650
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Mała, fajna, tania gierka?

Post autor: gafik »

Och, takich gierek jest mnóstwo, a niektóre całkiem fajne. Ale kategorii jest sporo, musiałbyś podać jakieś wymagania, choćby czas rozgrywki, ilość graczy,...
gemboj pisze:...które szybko się nie znudzą i mają dobrą proporcję jakość/cena...
W zasadzie tego typu gierki są właśnie po to by sobie pograć, dopóki się nie znudzi i kupić sobie kolejną. Nie są to gry, które są na lata. I prawie wszystkie mają dobry współczynnik jakość/cena bo są poprostu tanie ;)

Do powyższych dodałbym jeszcze Rekiny Biznesu, Zbuduj Swoje Miasto, 6.Bierze i jej klony, Kameleon, CLASH (czasem można dostać za 50zł), Zimna Wojna KgB vs CIA, Hive, Famiglia, ...
Awatar użytkownika
pl1987
Posty: 45
Rejestracja: 17 lis 2012, 13:48

Re: Mała, fajna, tania gierka?

Post autor: pl1987 »

Monopol karciany, 20zł, do pięciu graczy, dużo negatywnej interakcji, rozgrywka około 0,5h.
Awatar użytkownika
gemboj
Posty: 34
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:30

Re: Mała, fajna, tania gierka?

Post autor: gemboj »

gafik pisze:Och, takich gierek jest mnóstwo, a niektóre całkiem fajne. Ale kategorii jest sporo, musiałbyś podać jakieś wymagania, choćby czas rozgrywki, ilość graczy,..
Już precyzuję...
Miałem na myśli raczej planszowe lub planszowo-karciane, dobrze działające na 2 osoby z ewentualną możliwością na 3-4. Czas 15 min i wzwyż. Lubimy też rywalizację.
Nie wykluczam, że zaproponowana Slavika i Konwój to gry, które przetestuję samodzielnie.
Wolę grać niż zastanawiać się kilka godzin co autor instrukcji miał na myśli.
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: Mała, fajna, tania gierka?

Post autor: charlie »

W tej cenie znajdziesz kilka dobrych dwuosobówek (oprócz wspomnianego Atona), np: Roma, Court of the Medici, Famiglia, Zombiaki. Dodatkowo na większą ilość graczy jest np. Biblios, Hansa, Wikingowie, Carcassonne, Księstwo, Thurn und Taxis. Te pozycje w sklepach może drożej stoją, ale tu, w podforum "Handel..." spokojnie za max 50 zł kupisz.

EDIT: Właśnie zauważyłem, że ma być "mała", więc Wikingowie, Thurn und Taxis, Księstwo i Hansa odpadają. Carcassonne można skompresować. Za to dorzucam kolejne propozycje: Set, Razzia, Osadnicy z Catanu - szybka gra karciana, Onirim, Piętaszek, Zaginione Miasta, Love Letter,
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Mała, fajna, tania gierka?

Post autor: lesar »

polecam ATON, do kupienia już za 27 zł - fajna gra dla dwóch osób.
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Awatar użytkownika
gemboj
Posty: 34
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:30

Re: Mała, fajna, tania gierka?

Post autor: gemboj »

Właśnie rozegranie kilku partyjek w Atona skłoniło mnie do napisania tego postu.
Znalazłem jeszcze Inka <50 PLN ale nie grałem. Ma ktoś jakieś doświadczenia? Będzie pasowała do tego wątku?
Wolę grać niż zastanawiać się kilka godzin co autor instrukcji miał na myśli.
Awatar użytkownika
gemboj
Posty: 34
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:30

Re: Mała, fajna, tania gierka?

Post autor: gemboj »

darek.tyc pisze:Szukam fajnej taniej gry dla dwóch osób. Zdecydowałem się na grę Konwój. Czy w sieci sklepów Empik dostanę tą grę? Jak nie to gdzie?

Kup karty i naucz się używać Googla :twisted:
Wolę grać niż zastanawiać się kilka godzin co autor instrukcji miał na myśli.
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Mała, fajna, tania gierka?

Post autor: szmajchel »

darek.tyc pisze:Szukam fajnej taniej gry dla dwóch osób. Zdecydowałem się na grę Konwój. Czy w sieci sklepów Empik dostanę tą grę? Jak nie to gdzie?
http://www.i-szop.pl
ODPOWIEDZ