Antike Duellum - coś podobnego lub lepszego

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
gemboj
Posty: 34
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:30

Antike Duellum - coś podobnego lub lepszego

Post autor: gemboj »

Podepnę tutaj swój edytowany post z tego wątku http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =1&t=21195

Jestem po pierwszej grze w Antike Duellum i już wiem, że będzie ona częstym gościem na moim stole.
Świetnie zbilansowana gra ekonomiczno-wojenna. Znikoma losowość, różne drogi do zwycięstwa. Zasady proste do opanowania i nawet mimo drobnych niejasności w trakcie gry nie wstrzymuje to rozgrywki.
2 dostępne w pudełku mapy zapewniają wiele różnych rozgrywek, a prawdopodobnie pojawią się jakieś nowe wersje DIY.

Chętnie bym pograł w inne tego typu dwu-osobówki: budowanie zasobów i podbój/walka w zależności od możliwości własnego imperium/przemysłu. Tematyka różna np. budowa cywilizacji, piraci, kolonizatorzy itp. Pomożecie?

We wspomnianym wątku padły już propozycje:
Eclipse - wygląda ciekawie ale czy będzie dobrze hulało na 2 os.? To ważne bo gra jest droga.
Cywilizacja (ta Sida Meiera)
Ares Project - to będzie chyba za długie.
Kilka propozycji karcianek - wolałbym aby kart było nie więcej niż w AD :)
Wolę grać niż zastanawiać się kilka godzin co autor instrukcji miał na myśli.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4086
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 293 times
Been thanked: 173 times

Re: Antike Duellum - coś podobnego lub lepszego

Post autor: lacki2000 »

Chyba trochę śniegu pasuje, znaczy A Few Acres of Snow - deck building z planszą, losowość tylko przy dociąganiu z własnej, budowanej talii.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 26 times
Been thanked: 44 times

Re: Antike Duellum - coś podobnego lub lepszego

Post autor: Vester »

Polis. Koniecznie.
Awatar użytkownika
gemboj
Posty: 34
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:30

Re: Antike Duellum - coś podobnego lub lepszego

Post autor: gemboj »

Dodałem do kajecika A Few Acres of Snow oraz Polis.

Z Eclipse nadal nie wiem czy brać pod uwagę czy raczej nie.

Aby nie utknąć tylko w tematach starożytnych i poszerzać horyzonty :mrgreen: przyjrzałem się opisowi Runewars. W opisie jest budowanie zasobów, kontrola terenu i walka. Na BGG po 60 kilka procent graczy rekomenduje tę gra jako 2 lub 3-osobową.

A może jeszcze coś innego?
Wolę grać niż zastanawiać się kilka godzin co autor instrukcji miał na myśli.
Awatar użytkownika
pierec
Posty: 6
Rejestracja: 10 cze 2012, 11:38

Re: Antike Duellum - coś podobnego lub lepszego

Post autor: pierec »

Może Space Empires 4X? Chodzi świetnie na dwie osoby, nieco ekonomii i sporo konfliktu w kosmosie.
ODPOWIEDZ