Chaos w starym świecie czy Gra o tron

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Strzygusia
Posty: 55
Rejestracja: 16 gru 2012, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

Chaos w starym świecie czy Gra o tron

Post autor: Strzygusia »

Cześć! Koleżanka ma w sobotę urodziny i chcę jej kupić grę planszową w cenie do 200zł. Zastanawiam się nad tytułami wymienionymi w temacie. Zazwyczaj będziemy grać w 3 osoby, czasem w 4. Doradźcie mi proszę, która z tych gier jest waszym zdaniem ciekawsza, fajniejsza i przyjemniejsza, która jest dynamiczniejsza i dostarcza więcej frajdy? Na razie ze względu na klimat skłaniam się do Chaosu w starym świecie ale jestem otwarta na sugestie :)
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Chaos w starym świecie czy Gra o tron

Post autor: Indar »

Nie wiem jak skaluje się Chaos ale na 3 osoby "Gra o Tron" nie ma większego sensu. Więc jak 3 ma być standardem to nie z GoT.
Awatar użytkownika
MattCarnall
Posty: 326
Rejestracja: 08 sie 2010, 17:53
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Chaos w starym świecie czy Gra o tron

Post autor: MattCarnall »

Wypowiedzi na temat obu gier na tym forum było sporo, na temat skalowości także, niemniej obie gry chodzą kiepsko w wariancie 3-osobowym, obie gry sprawdzają się natomiast znakomicie przy komplecie graczy(Chaos 4 lub 5 z dodatkiem, GoT w 5 lub 6).
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Chaos w starym świecie czy Gra o tron

Post autor: Perpetka »

Podpisuję się - do grania w 3 na pewno nie GoT.
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Re: Chaos w starym świecie czy Gra o tron

Post autor: szutek »

A czy kolezanka grala juz w jakies bardziej zaawansowane tytuly ? Bo w/w gry zdecydowanie nie sa dla niedzielnych graczy moim zdaniem.
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Chaos w starym świecie czy Gra o tron

Post autor: berni »

Obawiam się, że ze względu na niedostępność GoT w sklepach będzie ciężko nabyć egzemplarz we wspomnianej cenie, zwłaszcza, jeśli miałby być w folii.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Chaos w starym świecie czy Gra o tron

Post autor: schizofretka »

Chaos w 3 osoby też kiepsko (o GoT to w ogóle nie ma co wspominać). Może Cyklady lub Nexus Ops?
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Chaos w starym świecie czy Gra o tron

Post autor: cohlerc1 »

schizofretka pisze: Może Cyklady lub Nexus Ops?
Potwierdzę: Cyklady działają dobrze już od 3 a w 4 to już bajka dodatkowo są tańsze od gota którego nakład sie wyczerpał i ceny raczej kosmiczne na allegro ;). A jeżeli koleżanka jest w miarę świeża w temacie to Cyklady będą dobrym wprowadzeniem gdzie got i chaos mogą z początku przytłoczyć i zniechęcić.

P.S.:Zapomniałem jeszcze że czas gry w cykladach jest zdecydowanie krótszy niż w chaosie i got.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5614
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 806 times
Been thanked: 1256 times
Kontakt:

Re: Chaos w starym świecie czy Gra o tron

Post autor: mat_eyo »

Tak, jeśli dla osoby średnio obeznanej z planszówkami Cyklady będą bardzo fajne. Grałem też kilka razy we dwójkę, daje radę (choć ucieka frajda z licytacji). Jeśli jednak koleżanka ma doświadczenie z grami, to Cyklady mogą ją najzwyczajniej w świecie znudzić.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Chaos w starym świecie czy Gra o tron

Post autor: DarkSide »

Mnie zachwycił ostatnio Descent, ale grałem w 4 osobowym składzie, więc nie wiem jakie wrażenie dla 3 osób.
A może coś z trochę innej beczki "Robinson Crusoe"? ;) Mozna grac w każdym wariancie, nawet solo. Właśnie weszło na rynek drugie wydanie.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Strzygusia
Posty: 55
Rejestracja: 16 gru 2012, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chaos w starym świecie czy Gra o tron

Post autor: Strzygusia »

W Descent grałyśmy i bardzo się nam podobał, na tyle, że ostatnio nabyłyśmy tę grę. Robinsona też kupiłyśmy, dzisiaj dotarła do nas paczka i przed chwilą skończyłam czytać instrukcję a w niedziele pierwsze granie :) Cyklady wydają się ciekawe ale koleżance się nie spodobały jak puszczałam jej recenzję więc odpadają. Jeśli GoT nie działa na 3 osoby to w takim razie zdecyduję się na Chaos i postaramy się o 4 gracza. Długi czas gry nam nie przeszkadza, chodzi nam właśnie o dłuższą grę na cały wieczór. W temacie gier jesteśmy co prawda dość świeże ale grałyśmy już w bardziej skomplikowane tytuły :)
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Chaos w starym świecie czy Gra o tron

Post autor: sirkozi »

Chaos nie jest zbyt długi. Jak już się zna zasady to rozgrywka się mieści zawsze w dwie godziny.
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Chaos w starym świecie czy Gra o tron

Post autor: SeeM »

sirkozi pisze:Chaos nie jest zbyt długi. Jak już się zna zasady to rozgrywka się mieści zawsze w dwie godziny.
przede wszystkim czas rozgrywki jest w miarę przewidywalny. 2 godziny to świat i ludzie, ale ma się pewność, że zdąży się ukończyć rozgrywkę. Nie ma nic gorszego niż niedokończona partia.
+ (BGG)
ODPOWIEDZ