TTA BGOnline nasze zmiany

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Awatar użytkownika
!rq
Recenzent
Posty: 98
Rejestracja: 18 cze 2004, 17:36
Lokalizacja: Białystok

Re: TTA BGOnline nasze zmiany

Post autor: !rq »

Mam nadzieję, że nie. Ostatnio byłem trochę zajęty, więc o temacie zapomniałem, ale wciąż mam ochotę zrobić zrzutę na jakąś modyfikację.

W sumie nie wiem co sądzić o tej opcji wyboru kart. Pomysł niezły, jednak chciałbym, żebyśmy dodatkowo mogli coś zmienić lub zaproponować coś nowego. Np. ten Wałęsa wcale nie byłby słabym liderem (7k bez wielkiego wysiłku, tylko JP2 i SM są ewidentnie lepi pod tym względem). Albo wymyślmy coś lepszego. Może Roosvelt, który odejmuje atakującym go przeciwnikom 24 / liczbę graczy (na 4 graczy nakłada 6 kary, ale zupełnie neutralizuje Napoleona w III epoce, przy grze na 2 graczy).
Calvin: It seems like once people grow up, they have no idea what's cool.
Awatar użytkownika
!rq
Recenzent
Posty: 98
Rejestracja: 18 cze 2004, 17:36
Lokalizacja: Białystok

Re: TTA BGOnline nasze zmiany

Post autor: !rq »

Wyklarowała się ostatecznie następująca propozycja: w oknie zakładania gry pojawi się opcja "Exclude chosen leaders" (albo coś w ten deseń). Przed losowaniem przywódców, którzy będą dostępni w grze, każdy gracz wykluczałby po jednym z każdej ery. W efekcie przy grze na 4 graczy nie byłoby już elementu losowania, ponieważ 4ech liderów byłoby wykluczonych na wstępie. Propozycja dotyczy wersji Global.

Tak jak mowa była wcześniej - proszę, aby chętni do zrzucenia się na taką modyfikację wpisali się, podając deklarowaną sumę. Możemy też dopracowywać tę propozycję.

Ja tak jak wcześniej deklaruję 25€.
Calvin: It seems like once people grow up, they have no idea what's cool.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: TTA BGOnline nasze zmiany

Post autor: ragozd »

Ja również $25, ale przy okazji by to było również dla cudów. Ten sam mechanizm, praktycznie żadnej dodatkowej roboty.
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6536
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 28 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: TTA BGOnline nasze zmiany

Post autor: abadura »

Także 25 EUR.

Choć wydaje mi się, że lepiej byłoby, żeby zakładający grę wykluczał do 4 liderów i cudów na epokę. Nie wiązałbym tego z graczami.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: TTA BGOnline nasze zmiany

Post autor: ragozd »

abadura pisze:Także 25 EUR.
Choć wydaje mi się, że lepiej byłoby, żeby zakładający grę wykluczał do 4 liderów i cudów na epokę. Nie wiązałbym tego z graczami.
+ 1. Bo w sumie wychodzi na to samo a dużo prostsze w realizacji :)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
!rq
Recenzent
Posty: 98
Rejestracja: 18 cze 2004, 17:36
Lokalizacja: Białystok

Re: TTA BGOnline nasze zmiany

Post autor: !rq »

To prawda. W końcu metodę wykluczania gracze mogą ustalić między sobą.
Calvin: It seems like once people grow up, they have no idea what's cool.
Awatar użytkownika
aplegat
Posty: 131
Rejestracja: 26 lis 2010, 01:25
Lokalizacja: Warszawa, obecnie

Re: TTA BGOnline nasze zmiany

Post autor: aplegat »

Palmer pisze:W przypadku Napoleona może uniemożliwić combowanie jego zdolności z samolotami ?
Stosuję przede wszystkim dwie modyfikacje w zasadach gry:

1. Kumulacja premii ma charakter addytywny, nie - multiplikatywny.

W związku z powyższym kombinacje Napoleon + Lotnictwo czy np. Wieliczka + Kolej transkontynentalna zwiększają wartość bazową (siłę armii / produkcję jednego górnika) trzykrotnie, nie - czterokrotnie.

2. Wartość jednostek poświęcających się przy obronie przed agresją / wojną liczy się podwójnie. Dotyczy to wartości samych jednostek, nie obejmuje wartości karty taktyki. Dotyczy to tylko obrońcy - siła poświęcanych jednostek agresora nie jest podwajana.
ODPOWIEDZ