Android: Netrunner (Richard Garfield, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1244 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Czytałaś oficjalną erratę od Galakty?

"Czy runner może zrezygnować z zapłacenia 5
kiedy kradnie
projekt z serwera na który znajdują się
Tematy zastępcze?

Według zasad gry runner nie może zrezygnować
z wykradnięcia projektu.
Tematy zastępcze wymagają opłacenia dodatkowego kosztu,
a runner może zdecydować, że nie chce go opłacić. Runner
nie może zrezygnować z ukradnięcia projektu, ale może
zrezygnować z opłacenia dodatkowego kosztu, i w związku
z tym projekt nie zostanie wykradziony. Ma to zastosowanie
również dla
Embrionalnej AI."
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Bea »

Dzięki, teraz już wszystko jasne. Oficjalną erratę już sobie ściągnęłam, ale nie zdążyłam jeszcze przeczytać :)
W jakich jeszcze przypadkach runnerowi się opłaca zrezygnować z kradzieży agendy? Oprócz tej sytuacji, gdzie tożsamość Jinteki zadaje ostateczny cios runnerowi i go wypłaszcza?
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: donmakaron »

Jak zostawi go to bez pieniędzy a spodziewa się Wtyczki z SEA i palenia, jak ma Skok-demolkę i bardziej mu się opłaca trashować agendę i Tematy Zastępcze, żeby potem wyjąć punkty z nie bronionego śmietnika. Wszystko to są jakieś wyjątkowe przypadki, ale czasem się opłaca.
Selverin
Posty: 15
Rejestracja: 18 lip 2012, 19:04

Re: Android: Netrunner

Post autor: Selverin »

Gdy przeciwnik gra na midseason replacement (operacja dająca tagi którą można odpalić tylko gdy runner nam ukradnie agendę)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: pan_satyros »

Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Brylantino »

Chyba nie rozumiem sposoby gry jako Jinteki ;) Niby są fajne pułpaki, ale ekonomia i lody mają wręcz beznadziejne... Wygrać przez score prawie się nie da, bo nie ma czym bronić awansowanych agend, a wypłaszczenie jest bardzo trudne, bo to mimo wszystko tylko po 1-2 dmg-u naraz. Podoba mi się zamysł samej korporacji, ale jakby brakuje im sensownych kart... jakieś rady? :P
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Bea »

Coś bardzo klimatycznego do posłuchania :mrgreen:
https://soundcloud.com/andres-nicolas-z ... -sacrifice
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mbork »

Bea pisze:Coś bardzo klimatycznego do posłuchania :mrgreen:
https://soundcloud.com/andres-nicolas-z ... -sacrifice
Oj, ciężkie. Ale chyba wiem, jak ten gość się czuł - właśnie skończyłem skręcać nowe łóżeczko dla córki, już po samej lekturze instrukcji miałem brain damage... :mrgreen:
Awatar użytkownika
Jasiek22
Posty: 131
Rejestracja: 13 maja 2011, 23:45

Re: Android: Netrunner

Post autor: Jasiek22 »

Brylantino pisze:Chyba nie rozumiem sposoby gry jako Jinteki ;) Niby są fajne pułpaki, ale ekonomia i lody mają wręcz beznadziejne... Wygrać przez score prawie się nie da, bo nie ma czym bronić awansowanych agend, a wypłaszczenie jest bardzo trudne, bo to mimo wszystko tylko po 1-2 dmg-u naraz. Podoba mi się zamysł samej korporacji, ale jakby brakuje im sensownych kart... jakieś rady? :P
Znaczy że ty i twoi przeciwnicy już się trochę nauczyliście grać, skoro macie ciężko wypłaszczyć kogoś Jinteki. :) To dobry znak ;)
Możesz próbować dodać eko i fajne lody, ale w tej roli i tak lepiej sprawdzi się inny corp. Chyba najsensowniej jest dodać 2xSE 2-3xSS i starać się wypłaszczyć runnera. Raz że nie każdy się tego spodziewa, dwa że fajnie działa z innymi pułapkami, szczególnie ze Snare.
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Wosho »

A grasz na samym core czy całość?
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Brylantino »

Całość :)
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Wosho »

To samo chcialem podlinkowac, biblia Jinteki ;)
Drakkainen
Posty: 136
Rejestracja: 02 lip 2013, 20:52

Re: Android: Netrunner

Post autor: Drakkainen »

Jeśli chodzi o granie z klimatem w Netrunnera. Zauważyłem na turniejach, że bardzo wiele osób mówi: "atakuję deck", "wchodzę na talię/graveyard/rękę". Wiem, że to przyzwyczajenia z innych karcianek, ale skoro w grze występuje specyficzne słownictwo, które buduje klimat to chyba warto się go trzymać?
Awatar użytkownika
jawohl
Posty: 303
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: jawohl »

Sa jakies 'biblie' innych korporacji/hakerow? Mozna znalezc mase poradnikow, ale sa moze jakies najlepsze:)?
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Brylantino »

Po przesłuchaniu tego całkowicie inaczej patrzę na grę runnerem ;) Genialnie zrealizowane! Każdy fan Netrunnera powinien to przesłuchać :)

https://soundcloud.com/andres-nicolas-z ... -sacrifice
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3649
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: gafik »

Drakkainen pisze:Jeśli chodzi o granie z klimatem w Netrunnera. Zauważyłem na turniejach, że bardzo wiele osób mówi: "atakuję deck", "wchodzę na talię/graveyard/rękę". Wiem, że to przyzwyczajenia z innych karcianek, ale skoro w grze występuje specyficzne słownictwo, które buduje klimat to chyba warto się go trzymać?
Obawiam się, że ludzie mogą sobie nazywać obszary i elementy gry jak chcą, i nie sądzę, żeby Twoja niechęć do tego miała na to jakikolwiek wpływ :wink:
Jeżeli tylko sprawia im to przyjemność, to na "gripa" mogą mówić "ręka", tym bardziej, że brzmi to dużo lepiej niż "garść", które to określenie nie buduje jakoś, w bardziej wykwintny sposób, klimatu.
IMO kiedy runner "patrzy korpo na ręce" jest równie klimatyczne jak w przypadku "włamywania się do sztabu".
Oczywiście szanuję Twoje zdanie i życzę Ci, żeby wszyscy Twoi współgracze budowali klimat razem z Tobą i po Twojemu :D
Drakkainen
Posty: 136
Rejestracja: 02 lip 2013, 20:52

Re: Android: Netrunner

Post autor: Drakkainen »

Jeden jest klimat i to ja go stanowię! :twisted:
A tak na serio, to pomyślałem, że komuś też się to rzuciło w oczy. Może to dlatego, że planszówkowcem jestem od niedawna, a Netrunner jest pierwszą karcianką w jaką się wkręciłem i staram się by wszystko było jak trzeba :)
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1347
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 562 times
Been thanked: 284 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Atamán »

Drakkainen pisze:Jeśli chodzi o granie z klimatem w Netrunnera. Zauważyłem na turniejach, że bardzo wiele osób mówi: "atakuję deck", "wchodzę na talię/graveyard/rękę". Wiem, że to przyzwyczajenia z innych karcianek, ale skoro w grze występuje specyficzne słownictwo, które buduje klimat to chyba warto się go trzymać?
Jeszcze deck, talia, ręka są jeszcze ok, ale graveyard :shock: - przecież to kompletnie jest nie z tego świata.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: donmakaron »

Drakkainen pisze:Jeden jest klimat i to ja go stanowię! :twisted:
A tak na serio, to pomyślałem, że komuś też się to rzuciło w oczy. Może to dlatego, że planszówkowcem jestem od niedawna, a Netrunner jest pierwszą karcianką w jaką się wkręciłem i staram się by wszystko było jak trzeba :)
Nie jesteś jedyny;) o ile toleruje i sam uzywam określeń reka, smietnik i deck (ale nigdy nie robię skoków na talię ;) ), bo są to właśnie określenia ogólnokarciankowe, to wrecz denerwują mnie te magicowe cmentarze, biblioteki i goldy (sic!). Z poczatku w ogole nie wiedziałem, o co chodzi. Po co runner próbuje włamać się do biblioteki jeszcze mogę zrozumieć, ale na cmentarz? Co tu jest grane? Ale ja to chyba w ogóle trudny jestem, bo nawet nie lubię jak ktoś grajac ze mną stawia na fortach ściany ;)
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Odp: Android: Netrunner

Post autor: bazyn »

Czym są goldy w mtg?
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: donmakaron »

Faktycznie goldy chyba nie są magicowe. To pewnie z L5R. Tak czy inaczej, równie mnie to mierzi co branie w netrunnerze monet. Brrr! ;)
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Brylantino »

Ja nie wiem z kim wy gracie :P Ja choć przerabiałem i MtG i Inwazję, to nawet przez sekundę mi do głowy nie przychodzi takie nazewnictwo ;)
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3649
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: gafik »

Czy jest gdzieś zestawienie dodatków na jednej stronie?
Chodzi mi o coś takiego jak w MtG - spis dodatków, znaczek dodatku, ilość kart, data wydania --->TAKIE COś jak TUTAJ.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Andy »

Jak to ma być z Creation and Control? Czy najpierw ma wyjść wersja angielska, a potem w innych językach, czy wszystkie jednocześnie? FFG podaje, że C&C jest "Shipping Now", a data realizacji to "July 29" http://www.fantasyflightgames.com/edge_upcoming.asp

Zaczynam się dopiero przymierzać do rozpakowania pierwszych Data Packów, więc wolałbym, żeby C&C aż tak bardzo się do mnie nie spieszyło. ;)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
ODPOWIEDZ