[Warszawa] Środowe wieczory planszowe w BUW 16:00 - 22:00

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
foxxiak
Posty: 83
Rejestracja: 28 kwie 2010, 11:37
Lokalizacja: Pruszków, Łódź

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: foxxiak »

Chmurnik pisze:Eclipse od ok. 18:00 (może być z tłumaczeniem zasad):
1. Janek
2. Nozetsu
3. Chmurnik
4. MarcinP (z FB)
5. von Mansfeld
6. wolne

Zostało ostatnie wolne miejsce... :)

Cześć:) jeżeli Eclipse jeszcze wolny to ja mogę być o 17tej, tylko będę do przeszkolenia bo jeszcze nie grałem

pzdr Adam
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Chmurnik »

foxxiak pisze:Cześć:) jeżeli Eclipse jeszcze wolny to ja mogę być o 17tej, tylko będę do przeszkolenia bo jeszcze nie grałem
Świetnie :) I tak, o ile wiem, wszyscy są do przeszkolenia. Podsumowując:

Eclipse od ok. 18:00 (z tłumaczeniem zasad):
1. Janek
2. Nozetsu
3. Chmurnik
4. MarcinP (z FB)
5. von Mansfeld
6. foxxiak
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
Szturmo
Posty: 65
Rejestracja: 01 paź 2011, 05:57
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Szturmo »

To ja dopisuję się na jutro na Arkham Horror, nie jestem doświadczonym graczem ale grałem już i chętnie dołączę do waszej rozgrywki, pozdrawiam Maciek.
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: roadrunner »

Gdyby w ostatniej chwili ktos z przyczyn losowych wypadl z Eclipse...
Spoiler:
... rezerwuje pole position na liscie rezerwowej ;)

Bede ok. 17:30-18:00, tym razem bez zasobow wlasnych, ale zaleznie od tego co akurat bedzie grane - z checia sie podczepie. do zobaczenia!
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Chmurnik »

roadrunner pisze:Gdyby w ostatniej chwili ktos z przyczyn losowych wypadl z Eclipse...
... rezerwuje pole position na liscie rezerwowej ;)
Ok, przy czym właśnie wypadłem z podstawowego składu, ze względu na to, że umawiamy się również tu :evil:

Eclipse od ok. 18:00 (z tłumaczeniem zasad):
1. Janek
2. Nozetsu
3. Brat Janka
4. MarcinP (z FB)
5. von Mansfeld
6. foxxiak

na ławce czekają: roadrunner, Chmurnik
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
piotrsmu
Posty: 441
Rejestracja: 17 cze 2010, 01:27

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: piotrsmu »

będę dziś około 18 piszę się na rezerwowego do Eclipse mogę tłumaczyć zasady.
Przy sobie nie mam żadnych gier lecz chętnie w coś dobrego zagram.
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Chmurnik »

piotrsmu pisze:będę dziś około 18 piszę się na rezerwowego do Eclipse
Mamy wyjątkowo długą listę rezerwowych ;) Gdyby ktoś jeszcze zabrał Eclipse, moglibyśmy zagrać na dwa...

Eclipse od ok. 18:00 (z tłumaczeniem zasad):
1. Janek
2. Nozetsu
3. Brat Janka
4. MarcinP (z FB)
5. von Mansfeld
6. foxxiak

na ławce czekają: roadrunner, Chmurnik, piotrsmu
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
qman
Posty: 160
Rejestracja: 16 sie 2012, 14:51

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: qman »

Dało by radę do czegoś dołączyć koło 17:30 ?
rkBrain
Posty: 33
Rejestracja: 03 lip 2013, 21:19

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: rkBrain »

Po grze w Horror w Arkham stwierdzam 2 rzeczy:
- Nie warto w to grać we więcej niż 4 osoby, tak samo jak w Talismana. Za długo się czeka na swoją kolej, gra dłuży się niemiłosiernie i zaczyna robić się nudno.
- Przed grą trzeba koniecznie ściągnąć 'pdfa' i poświęcić czas na zapoznanie się z instrukcją. Pomimo tego, że RobertGrom(?) przedstawił jasno i rzeczowo o co chodzi, to zajęło mu to około 40 minut a i tak do końca nie wiadomo było co i jak. O ile podstawy są do ogarnięcia, tak obmyślanie strategii i podejmowanie decyzji to już inna para kaloszy. Ja oraz Maciek błądziliśmy po planszy jak dzieci we mgle bo nie wiedzieliśmy co tak właściwie mamy robić.

Wysiedziałem prawie do końca bo inaczej nie wypadało ale strasznie umęczyłem się przy tej grze. Może za drugim razem oraz z mniejszą liczbą graczy będzie ciekawiej. Za tydzień wolałbym zagrać w Talismana. Gra prosta, łatwa i przyjemna. Mogę przynieść podstawkę z 3 dodatkami: Żniwiarz, Podziemia, Królowa Lodu.
Awatar użytkownika
foxxiak
Posty: 83
Rejestracja: 28 kwie 2010, 11:37
Lokalizacja: Pruszków, Łódź

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: foxxiak »

hehe, nie ma co się spinać, my po sąsiedzku mieliśmy tłumaczenie zasad ECLIPSa od 18:15 do ~19:30 i dopiero przed 20tą zaczęliśmy grać. Twoje odczucia są jak najbardziej uzasadnione, ale ja bym je trochę sprecyzował:

Nie opłaca grać się w MAKSYMALNĄ ilość graczy podczas tłumaczenia zasad, z jedną jedyną osobą tłumaczącą zasady. TZN: jeżeli gra jest na 2-6 osób, to na prawdę słabym pomysłem jest partia na 6 osób z czego 5 się uczy. Długość każdej tury gracza który nie wie co ma zrobić powoduje, że najważniejszym aspektem rozgrywki jest walka ze... snem ;) Dlatego mam taką sugestię dla wszystkich (i siebie) którzy będą chcieli pojąć zasady jakiejś bardziej skomplikowanej gry - starajmy się umawiać spotkania w 3-4 osoby na partię, chyba że więcej niż jedna zna zasady. Dopiero jak nauczymy się zasad, warto usiąść do 6osobowej rozgrywki. To takie moje przemyślenia po wczorajszej nauce ECLIPSE.

Żeby nie było że mi się wczoraj nie podobało - naprawdę wielkie dzięki za wytłumaczenie zasad ECLIPSE, i za emocjonującą rozgrywkę. Bardzo mi się wczoraj podobało, mam nadzieję że to jeszcze powtórzymy. Akurat parę dni wcześniej uczyłem się TWILIGHT IMPERIUM i mam teraz ciekawe porównanie obu tytułów. Więc jestem jak najbardziej za kolejnymi spotami :)

Pozdro, Adam
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pasza26 »

Eclipse jest grą gdzie 5 doświadczonych graczy to już tłok i dłużyzny, więc byliście naprawe twardzi ;)

Fajną rozgrzewką przed grą z żywym przeciwnikiem w Eclipse może być wersja na iPada, jesli ktos posiada. Nie wiem czy wyszlo na Androida.
rkBrain
Posty: 33
Rejestracja: 03 lip 2013, 21:19

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: rkBrain »

Coraz więcej gier pojawia się w wersji cyfrowej. Już teraz można zamawiać Talismana ze wszystkimi dodatkami za około 50 euro. Premiera w listopadzie. Ogólnie jest to fajna sprawa bo wersje cyfrowe są znacznie tańsze od tych papierowych a grać można z ludźmi z całego świata.

Najlepszy deal w tej chwili to cyfrowy Magic the Gathering. Gra jest dosyć tania i ma predefiniowane decki. Nie trzeba wydawać kupy kasy na karty i nie trzeba się głowić nad strategiami. Świetna alternatywa dla kogoś komu szkoda pieniędzy i czasu. Wybieramy jedną z dziesiątek talii i gramy.

Jedyny minus to quitterzy, którzy potrafią wyjść z gry po pierwszym błędzie czy porażce. W Magicu normą jest wychodzenie pod koniec meczu.
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Chmurnik »

To jeszcze dorzucę swoje 5 groszy w dyskutowanych tematach.

Z moich skromnych doświadczeń w Arkham wynika, że jest to gra, która naprawdę da się lubić, ale:
- trzeba być z góry nastawionym na dłuższą rozgrywkę
- lubić te klimaty - najlepiej przeczytać chociaż ze dwa opowiadania
- dobrze, gdy jest przynajmniej jeden doświadczony gracz, który ma pomysł, jak wygrać. Wtedy pozostali nie muszą super znać zasad. Ogólnie w kwestii zasad - zwykle wystarczy ogólne pojęcie o grze a szczegóły w trakcie. Przeważnie unikam takiego podejścia, ale tutaj świetnie się sprawdza.
- z drugiej strony dobrze, jeżeli wspomniany wyżej gracz z wyczuciem podchodzi do współgraczy, by nie nie dopuścić do sytuacji, iż praktycznie gra sam (tzn. podejmuje wszystkie decyzje) a reszta tylko rzuca kostkami.
Przy zachowaniu powyższych warunków Horror w Arkham daje wiele satysfakcji. Poza tym przy mniejszej liczbie graczy nie zauważyłem, by grało się krócej.

W Eclipse mam jeszcze mniej doświadczenia, ale własne zdanie jak najbardziej ;) Przy sześciu graczach jest naprawdę dużo czasu na myślenie podczas ruchów innych graczy. Tak więc można spokojnie wprowadzić limit 30 sekund na decyzję. Po tym czasie dysk musi zostać położony. Wtedy oczekiwanie na własną kolejkę znacznie się skraca a przyjemność z grania nie maleje. Trzeba tylko przywyknąć do pewnej dyscypliny, chociaż oczywiście nie każdemu musi to odpowiadać.

Najważniejsza, moim zdaniem, w obu powyższych przypadkach jest płynność rozgrywki i zdecydowanie graczy, by dyscyplinować gawędziarzy i super-myśliwych. W granicach rozsądku oczywiście. Jeżeli to się nie uda, granie staje się bardzo nużące ze względu na monotonię i długość oczekiwania na ruch, co rozwala najlepsze nawet gierki.

I jeszcze w kwestii planszówek na komputerach i tabletach: jak się nie ma, co się lubi, to się lubi co się ma, lecz osobiście wolę poświęcić czas na dojechanie i nawet trochę się wynudzić w miłym towarzystwie innych graczy niż pykać w domu w klawisze, klikać myszką czy wodzić palcem po ekranie ;) No chyba, że to jedyna opcja - co się niestety zdarza.
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pasza26 »

rkBrain pisze: Najlepszy deal w tej chwili to cyfrowy Magic the Gathering. Gra jest dosyć tania i ma predefiniowane decki. Nie trzeba wydawać kupy kasy na karty i nie trzeba się głowić nad strategiami. Świetna alternatywa dla kogoś komu szkoda pieniędzy i czasu. Wybieramy jedną z dziesiątek talii i gramy.
Talisman Prologue HD juz jest dostepny na iphone/ipada za pare euro (w promocji za free sciagnalem).
Jesli regularnie grasz w Magica to znajdz mnie na Steamie, gramy wieczorami na tygodniu i na weekendy w 5-6 osob znajomych najczesciej 2vs2 w Two-Headed Gianta. Mamy kanal na TSie wiec i pogadac podczas gry mozna. I problem quitersów bedziesz miał z głowy ;)
Minimaniak
Posty: 87
Rejestracja: 05 lut 2012, 09:51
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Minimaniak »

Czesc,

Czy w najblizszy czwartek mozna sprobowac Memoir 44?
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Chmurnik »

Minimaniak pisze:Czesc,
Czy w najblizszy czwartek mozna sprobowac Memoir 44?
Pewnie :) Mam podstawkę bez dodatków. Mogę przynieść. O której mógłbyś być?
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Chmurnik »

Poniżej tradycyjna relacja z ostatniego grania:

Tutaj na stronie Limonki (więcej fotek i komentarz Paszy)
Tutaj na FB (nieco lepsza rozdzielczość po kliknięciu). Tutaj niestety nie ustrzegłem się błędu. Wszystkie wystąpienia imienia "Kasia" należy zamienić na "Magda" :oops:
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2013, 11:29 przez Chmurnik, łącznie zmieniany 1 raz.
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
rkBrain
Posty: 33
Rejestracja: 03 lip 2013, 21:19

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: rkBrain »

Ma ktoś chęć zagrać w Talismana z dodatkami (Żniwiarz + Podziemia + Królowa Lodu)?

1. rkBrain
2. Pisful
3.
4.
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2013, 14:54 przez rkBrain, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pisful
Posty: 49
Rejestracja: 16 wrz 2013, 09:31

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pisful »

Witam serdecznie wszystkich!
Od jakiegoś czasu szukałem fajnego miejsca w warszawie do pogrania w znane mi tytuły i wygląda na to, że grywacie w wiele z nich. Dlatego, jeśli można jako świeżak, piszę się na czwartkowego Talismana jak najbardziej. Ze swoich skromnych zasobów mogę pojawić się np. z Gears Of War pl, podstawowym setem Star Wars lcg (jeszcze nie granym ;), i może do czwartku uda mi się odzyskać pożyczone 4xDungeoneer oraz World Of Warcraft Gra planszowa (po polsku!). Więc jbc, count me in ! :D
"Life's a game, I cannot win..." - P. Steele

Posiadam :
Awatar użytkownika
RobertGrom
Posty: 112
Rejestracja: 08 lip 2013, 13:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: RobertGrom »

Mnie się nie chce za bardzo komentować kwestii rzekomego downtime'u i jeszcze bardziej rzekomego poziomu skomplikowania Horroru w Arkham. A zatem NO COMMENT. :x

Czy wiadomo może, czy w Fenomenalnej będzie transmisja LE? Bo od tego może zależeć moja obecność w BUW w najbliższych tygodniach..
"What's in the box? WHAT'S IN THE BOOOX?!"
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Chmurnik »

RobertGrom pisze:Mnie się nie chce za bardzo komentować kwestii rzekomego downtime'u i jeszcze bardziej rzekomego poziomu skomplikowania Horroru w Arkham. A zatem NO COMMENT. :x
Ja jestem akurat ciekaw Twojego zdania (jak i pozostałych graczy), ale jak nie chcesz tutaj to może na priv?
RobertGrom pisze:Czy wiadomo może, czy w Fenomenalnej będzie transmisja LE? Bo od tego może zależeć moja obecność w BUW w najbliższych tygodniach..
Od organizatora ze strony Fenomenalnej otrzymałem odpowiedź: "zobaczymy co się da zrobić". Dam znać, gdy dowiem się czegoś konkretnego.
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pasza26 »

Rzutnik chyba mają bo kiedys puszczali wizualizacje do jakiejs psychodeli :) pytanie czy canal+/tvn turbo mają.

Mooooże Descenta bede mial na czwartek to wskoczylby za MEQ - dwa miejsca pewnie bylyby wolne. A jak MEQ to jedno.
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Chmurnik »

Chmurnik pisze:
RobertGrom pisze:Czy wiadomo może, czy w Fenomenalnej będzie transmisja LE? Bo od tego może zależeć moja obecność w BUW w najbliższych tygodniach..
Od organizatora ze strony Fenomenalnej otrzymałem odpowiedź: "zobaczymy co się da zrobić". Dam znać, gdy dowiem się czegoś konkretnego.
No to już wiadomo. Nie będzie Legii w czwartek. Rzutnik spłonął podczas ostatniej awarii elektrycznej.
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
Minimaniak
Posty: 87
Rejestracja: 05 lut 2012, 09:51
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Minimaniak »

Legia dopiero o 21 ja bede o 17tej
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Chmurnik »

Minimaniak pisze:Legia dopiero o 21 ja bede o 17tej
Na Memoira będę mieć czas do ok. 18:15, ok? Potem jestem umówiony na Eclipse, ale jestem w Fenomenalnej już od ok. 16:05, więc gdybyś przyszedł wcześniej, możemy zacząć wcześniej.

Przy okazji. Skład na Eclipse od ok. 18:15-18:30:
1. PiotrSmu
2. Chmurnik
3. rezerwacja
4. rezerwacja

Gramy w 4 osoby. Można się zgłaszać do rezerwy. Czasami ktoś wypada, jak wiadomo.
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
ODPOWIEDZ