Kooperacja na 2-osoby

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Arawis
Posty: 77
Rejestracja: 09 sie 2012, 11:23
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Kooperacja na 2-osoby

Post autor: Arawis »

Podbijam Zakazaną Wyspę i Yggdrasila - na początek przygody z planszówkami jak znalazł :) A poza tym te gry są śliczne pod względem wizualnym (oczywiście piszę to z babskiego punktu postrzegania estetyki :wink: )

Co do Ghost Stories ładne jest, ale poznawanie zasad mnie osobiście zmęczyło, więc mocno początkującego gracza może przerazić... widziałam jak zareagowała dopiero wciągana przeze mnie w planszówkowanie koleżanka... Ja kiedyś wykonam pewnie do niej drugie podejście, ale na razie czeka :wink: .
imssah
Posty: 182
Rejestracja: 11 paź 2013, 23:49
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 17 times

Re: Kooperacja na 2-osoby

Post autor: imssah »

Nie mam dużego doświadczenia, dopiero zaczynam i to z synem (7 lat) i polecam Ghost Stories. Na początku podchodziłem jak pies do jeża bo instrukcja zabija... Usiadłem w końcu sam i o dziwo wygrałem bez problemu. Przeczytałem ponownie instrukcje i .... wyeliminowałem błędy :) i już się zaczyna dramat :) pozytywny, bo gra pokazuje swoją wredność i "niełatwość" wygrania.
Później grałem z synem i bez trudu ogarnął zasady wytłumaczone krok po kroku. Łatwo się pogubić ale do opanowania.
Nie zrażajcie się instrukcją :)
Awatar użytkownika
Bat man
Posty: 13
Rejestracja: 22 gru 2012, 19:25

Re: Kooperacja na 2-osoby

Post autor: Bat man »

Witam Wszystkich :-) Myślę, że moja rozterka pasuje do tego tematu.

Także poszukuję 2os gry kooperacyjnej z tym, że podobają mi się tytuły zombi-figurkowe. A jako, że to nie tanie zamiłowanie chciałbym wybrać grę regrywalną i dającą się w miarę szybko opanować by kogoś zarazić nią ;-)

Spodobało mi się Zpocalypse, tylko, z tego co wiem nie ma wersji PL. Miał ktoś z nią styczność? Liczę na cenne uwagi :-)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Kooperacja na 2-osoby

Post autor: Bea »

prz22 pisze:Robinson to absolutne mistrzostwo.
Zgadzam się. Świetnie chodzi na dwie osoby. Do tego jest ładnie wydana i regrywalna, bo wciąż wychodzą nowe scenariusze. Zasady wcale nie są aż takie trudne do ogarnięcia, a jak już jedna osoba je zna to łatwo i szybko może wytłumaczyć innym, bo gra jest intuicyjna :)
Awatar użytkownika
Reid666
Posty: 309
Rejestracja: 04 lut 2011, 15:39
Lokalizacja: Skawina / Kraków

Re: Kooperacja na 2-osoby

Post autor: Reid666 »

Bea pisze:
prz22 pisze:Robinson to absolutne mistrzostwo.
Zgadzam się. Świetnie chodzi na dwie osoby. Do tego jest ładnie wydana i regrywalna, bo wciąż wychodzą nowe scenariusze. Zasady wcale nie są aż takie trudne do ogarnięcia, a jak już jedna osoba je zna to łatwo i szybko może wytłumaczyć innym, bo gra jest intuicyjna :)
Popieram, do kooperacji jestem raczej negatywnie nastawiony a Robinson bardzo mi się spodobał!

Co do intuicyjności zasad to Robinson wypada raczej średnio ale da się ogarnąć. A co najważniejsze naprawdę czuć klimat :)
ODPOWIEDZ