[Poznań] ZAGRAM w Runewars albo Mage Knight

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Richtie
Posty: 52
Rejestracja: 17 lip 2008, 12:06
Lokalizacja: Provinz Posen

[Poznań] ZAGRAM w Runewars albo Mage Knight

Post autor: Richtie »

Zastanawiam się nad kupnem jakiejś dużej gry i obecnie najbardziej przychylam się do tych dwóch tytułów. Niestety jeszcze w nie nie grałem. Chętnie zagrałbym po partyjce w jedno i drugie zanim podejmę decyzję o wydaniu tych 250 zł.

Jakby ktoś szukał gracza to może wysłać smsa pod numer 5 zero dwa 9 tysięcy osiem dwa.

Ze swojej strony mogę zaoferować lekturę przed grą instrukcji tak, że wytłumaczenie mi gry będzie w miarę proste.
Nikt nie da nam zbawienia.
Śliwka
Posty: 59
Rejestracja: 31 gru 2012, 16:52
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: [Poznań] ZAGRAM w Runewars albo Mage Knight

Post autor: Śliwka »

Richtie pisze: Niestety jeszcze w nie nie grałem. Chętnie zagrałbym po partyjce w jedno i drugie zanim podejmę decyzję o wydaniu tych 250 zł.

Jakby ktoś szukał gracza to może wysłać smsa pod numer 5 zero dwa 9 tysięcy osiem dwa.
Jestem szczęśliwym posiadaczem drugiego z tytułów (Mage Knight). Mogę zagrać, co prawda do tej pory grałem zawsze solo w niego, mam paraliż decyzyjny przy tej grze, także wskazane jest wzięcie ze sobą zaopatrzenia na kilka dni, jakby chciało się u mnie zagrać :D
Fundacja Kraina Nadziei - Projekty "Przygoda z grami" i "Gry plenerowe na Ratajach"
https://www.facebook.com/fundacjakrainanadziei
https://www.facebook.com/groups/gryplenerowenaratajach
Richtie
Posty: 52
Rejestracja: 17 lip 2008, 12:06
Lokalizacja: Provinz Posen

Re: [Poznań] ZAGRAM w Runewars albo Mage Knight

Post autor: Richtie »

Proponuje znaleźć jeszcze chociaż trzeciego gracza aby był większy fun :) W jakiej dzielnicy mieszkasz?
Nikt nie da nam zbawienia.
Śliwka
Posty: 59
Rejestracja: 31 gru 2012, 16:52
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: [Poznań] ZAGRAM w Runewars albo Mage Knight

Post autor: Śliwka »

Richtie pisze:W jakiej dzielnicy mieszkasz?
Nowe Miasto na górnym tarasie
Fundacja Kraina Nadziei - Projekty "Przygoda z grami" i "Gry plenerowe na Ratajach"
https://www.facebook.com/fundacjakrainanadziei
https://www.facebook.com/groups/gryplenerowenaratajach
Piciu
Posty: 3
Rejestracja: 09 gru 2013, 12:17
Lokalizacja: Poznań

Re: [Poznań] ZAGRAM w Runewars albo Mage Knight

Post autor: Piciu »

Cześć!

Mamy z powyższych tytułów Mage Knight. O Runewars myślimy, ale na razie nie zakupilismy. Możemy spróbować ustawić sie na jakaś grę :) nasza lokalizacja - Lawica.

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
schalonny
Posty: 128
Rejestracja: 01 lip 2013, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Poznań] ZAGRAM w Runewars albo Mage Knight

Post autor: schalonny »

Siema -
GOSU na Taczaka ma 220 otwartych gier, w tym oba tytuły z tego co się orientuję, znam tam dwie osoby, które mage knighta wręcz wielbią :D.
W każdym razie zapraszam w piątek (jutro) na wieczór planszówkowy albo co niedzielę na cały dzień grania (12-20). Gwarantuję komplet graczy :)

https://www.facebook.com/gosupoznan
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: [Poznań] ZAGRAM w Runewars albo Mage Knight

Post autor: Phate »

Witam Panowie,
Sam jestem także szczęśliwym posiadaczem MK i póki co miałem okazję zagrać w niego dwa razy SOLO. Niestety ciężko znaleźć osoby chętne do gry. Z chęcią zagrałbym z kimś.
Jak wygląda sprawa spotkań w GOSU ? Z chęcią bym się tam pojawił ale nie chciał bym też stać pod ścianą jako jedyny "obcy" i przypatrywać się innym stałym bywalcom.
Bywa ktoś tam ostatnio ?

P.S. W swojej kolekcji posiadam też Warhammera Inwazję, Neuroshime Hex oraz Summoners War
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8763
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2677 times
Been thanked: 2359 times

Re: [Poznań] ZAGRAM w Runewars albo Mage Knight

Post autor: Curiosity »

Można też rzucić okiem tu:

http://www.gramajda.pl/

i np. umówić spotkanie pod konkretną grę (ta opcja wymaga rejestracji).
Polecam także:

https://www.facebook.com/fundacja.zagrajmy
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: [Poznań] ZAGRAM w Runewars albo Mage Knight

Post autor: Phate »

Gramajdy śledzę od jakiegoś czasu ale jakoś nie zdecydowałem się do teraz pojawić na spotkaniu.
Którą z możliwości najlepiej wybrać ? Tzn. na które ze spotkań przychodzi najwięcej ludzi i znaleźć można fajną ekipę do grania ?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8763
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2677 times
Been thanked: 2359 times

Re: [Poznań] ZAGRAM w Runewars albo Mage Knight

Post autor: Curiosity »

Najwięcej ludzi jest chyba w Alibi, w poniedziałki. Minus - dość drogie piwo i lokal czynny tylko do północy. Niemniej pojawia się zawsze sporo ludzi i masa gier. Tylko dość często gry są wcześniej umawiane (polecam).

9 Wrota to mój ulubiony lokal, ale z ręką na sercu powiem, że w środku mogłoby być jaśniej. Tragedii może nie ma, ale...

Czwartki w 7 Street - nie chodzę tam. Byłem raz, ale nie odpowiada mi atmosfera lokalu. Po prostu wolę Puby niż restauracje.

Środy/Soboty w Starej Baśni - tam byłem kilka razy, ale jest dla mnie... zbyt rodzinnie :) Nie przepadam za dziećmi, a można tam ich spotkać niemało.

Do 7 Street i Starej Baśni gry przynosi Fundacja Zagrajmy, więc gier jest dużo i spory wybór. Nie są to jednak gry dla hardcore`owców tylko często familijne tytuły.
9 Wrota są traktowane nieco po macoszemu i gry raz są, raz nie ma... różnie bywa.


Podsumowując: na lekkie granie "rodzinne" proponuję środę/czwartek/sobotę.
Na mocniejsze, trudniejsze i wymagające granie chyba jednak Alibi.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
idha
Posty: 404
Rejestracja: 04 sty 2009, 00:17
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 36 times

Re: [Poznań] ZAGRAM w Runewars albo Mage Knight

Post autor: idha »

Hmm... Osobiście, jeśli mam ochotę zagrać w coś cięższego, to gram raczej w Starej Baśni - jest jasno, stoły są dość duże, a jak nie starczają, można dwa złączyć. Rodziny z dziećmi czasem są, czasem nie - przez ostatnie dwa tygodnie w sobotę nie widziałam żadnego dziecka. Dzieci nie podchodzą jednak do stołu zastawionego Cywilizacją.

7 Street ma na pewno 1 zaletę - ogromne stoły i świetne oświetlenie :D Ale długość spotkania (lokal jest czynny do 22:00) nie pozwala raczej na rozegranie takiej kobyły jak MK czy Runewars - chyba że wszyscy świetnie znają zasady i zaczną bardzo wcześnie. Więc na pewno to spotkanie nie nadaje się na łapankę i granie w tak skomplikowaną grę.

Wtorki nie są traktowane po macoszemu przez fundację - po prostu do listopada nie było osoby, która mogłaby regularnie przynosić gry fundacyjne. Teraz już taka osoba jest i z tego co wiem gry pojawiają się regularnie (poza 1 wtorkiem w miesiącu).
Curiosity pisze:Nie są to jednak gry dla hardcore`owców tylko często familijne tytuły
Biblioteka fundacji ma również tytuły zdecydowanie niefamilijne - kiedyś pojawiały się na spotkaniach, ale jakoś nie było na nie żadnego zapotrzebowania. Zawsze jednak można poprosić o przyniesienie konkretnego tytułu (najlepiej do południa dnia poprzedzającego spotkanie), tyle że fundacja nie posiada w/w gier. Jak jednak zrozumiałam Phate ma MK :)
Curiosity pisze:Najwięcej ludzi jest chyba w Alibi, w poniedziałki. (...) Niemniej pojawia się zawsze sporo ludzi i masa gier.
Kurcze, to ja mam jakiegoś ewidentnego pecha. Kiedyś do Alibi chodziłam regularnie (tak do 2011) i było super, teraz mi się to nie zdarza, bo w poniedziałki pracuję do późniejszej godziny. Jednakże ilekroć jednak tam zajrzę (z ręką na sercu powiem, że ostatnio było to jakieś 5 miesięcy temu) nie ma właściwie w co grać - zwykle jakaś jedna siatka Ikei w połowie pusta leży :(

A szczerze powiedziawszy na pierwszą partię w MK w więcej niż 2 osoby polecam domowe zacisze - na spotkaniach można poznać ludzi, a potem umówić się na wieczorne granie w domu :)
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: [Poznań] ZAGRAM w Runewars albo Mage Knight

Post autor: Phate »

Czyli nikt z was raczej w Gosu nie bywa.
Muszę się kiedyś pojawić na którymś z waszych spotkań.
I tak idha posiadam w swojej kolekcji MK (rozegrany póki co jedynie dwa razy i to tylko w solo), w sumie z chęcią w Summoner wars i neuroshime też bym pograł. Generalnie nie interesują mnie zbytnio gry familijne wole raczej poważniejsze tytułu, chociaż nie zdarzyło mi się jeszcze grać w kolubrynę typu Gra o tron czy diplomacy.
Nie ma w Poznaniu spotkań w piątki nigdzie ?
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2106
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 69 times

Re: [Poznań] ZAGRAM w Runewars albo Mage Knight

Post autor: pabula »

Richtie pisze:Proponuje znaleźć jeszcze chociaż trzeciego gracza aby był większy fun :)
Proponuję jednak zagrać we 2 osoby na pierwszą grę MK.
Chyba że nie wadzi wam czekanie na swoją turę szczególnie przy końcówce gry kiedy podbija się już zamki to tury potrafią trwać długo nawet u doświadczonych graczy!
Awatar użytkownika
schalonny
Posty: 128
Rejestracja: 01 lip 2013, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Poznań] ZAGRAM w Runewars albo Mage Knight

Post autor: schalonny »

To ja wypowiem się odnośnie GOSU, bo widzę, że nikt z bywalców się nie wypowiedział :P.
Nigdy nie gramy stałymi ekipami, zawsze są zmiany. Chyba jeszcze nie zdarzyło się zagrać w tę samą grę z tymi samymi ludźmi :D. Zawsze przychodzi dużo nowych graczy, robimy sobie plakietki z imionami, żeby łatwiej się "współistniało" i gramy :), zresztą, mogę zagwarantować, że długo nie postoisz, a zewsząd padną propozycje wspólnej gry.

Co do Gry o Tron to średnio raz na dwa tygodnie jest grana na spotkaniach, a jeśli chodzi o Diplomacy, to aktualnie jesteśmy w trakcie jednej partii (sam gram Wielką Brytanią i nie mam zbyt ciekawej sytuacji :P https://www.facebook.com/events/534969623259149/) i mamy "zasejwowaną" pozycję :D, ale z chęcią otworzę symultanicznie nową rozgrywkę.
Szkoda, że nie dotarłem do tych postów wcześniej, bo właśnie teraz dwa tygodnie z rządu mieliśmy granie w piątki i graliśmy do 3:00 :).
Zdecydowana przewaga nad spotkaniami w pubach jest taka, że te 250 gier, które są otwarte, są zawsze i wszystkie pod ręką :P. No i piwko można sobie samemu przynieść, co na każdej sztuce jest 4 zł do przodu :D.

No i zazwyczaj kończymy granie jakąś luźną imprezówką, by wspólnie się pobawić i w sumie już w luźnej atmosferze lepiej się poznawać.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
Darkwing88
Posty: 17
Rejestracja: 27 sty 2014, 14:14
Lokalizacja: Poznan

Re: [Poznań] ZAGRAM w Runewars albo Mage Knight

Post autor: Darkwing88 »

Ja bym chetnie zagral albo w jedno albo drugie (MageKnighta jeszcze nie mam ale moge poczytac instrukcje). Preferowalnie w Gosu (jesli u nich mozna) zeby zaczac stosunkowo wczesniej - jakos nie usmiecha mi sie opcja myslenia po polnocy.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: [Poznań] ZAGRAM w Runewars albo Mage Knight

Post autor: Phate »

Witam,
czy wciąż ktoś jest zainteresowany graniem w MK w Poznaniu ?
Miejsce do ustalenia. Posiadam własną wersję MK PL ale nie mam z kim grać, a szkoda żeby gra leżała i czekała aż ją sprzedam dalej.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Halmaris
Posty: 116
Rejestracja: 30 kwie 2014, 19:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [Poznań] ZAGRAM w Runewars albo Mage Knight

Post autor: Halmaris »

Ja tez mam własnego, ale ciagle nie mogę się zebrać na granie. Podchodziłem pare razy i jakoś nie udało mi się dobrać do końca. Chętnie program, ale dopiero po 5 lipca, bo wcześniej wyjeżdżam z pracy.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: [Poznań] ZAGRAM w Runewars albo Mage Knight

Post autor: Phate »

Czyli będzie nas już dwoje. Znasz kogoś jeszcze chętnego do gry ? Gdzie proponujesz rozegrać wstępne partyjki ?
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: [Poznań] ZAGRAM w Runewars albo Mage Knight

Post autor: Dellas »

Jeśli chodzi o mnie to z chęcią bym wypróbował MK. W Runewars także w każdej chwili. Inne epickie gry także jestem chętny.
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: [Poznań] ZAGRAM w Runewars albo Mage Knight

Post autor: galthran »

Ja chętnie bym się dołączył, jeśli mogę. Tyle tylko, że nigdy nie grałem, ale zawsze chciałem spróbować i sprawdzić, czy MK bdize mi odpowiadać :)
Awatar użytkownika
Halmaris
Posty: 116
Rejestracja: 30 kwie 2014, 19:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [Poznań] ZAGRAM w Runewars albo Mage Knight

Post autor: Halmaris »

No to są już cztery osoby. Teraz tylko kiedy i gdzie :D
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: [Poznań] ZAGRAM w Runewars albo Mage Knight

Post autor: Phate »

O to sporo nas już:
* Phate
* Galthran
* Dellas
* Halmaris

Jakieś propozycje co do terminu i miejsca rozgrywki ?
Z tego co czytałem to MK strasznie się dłuży na 4 osoby ale to najwyżej podzielimy się na dwa egzemplarze i pogramy w dwuosobowych składach.
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: [Poznań] ZAGRAM w Runewars albo Mage Knight

Post autor: Dellas »

Mi pasują dni robocze (pn-pt) od godz. 18:00
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: [Poznań] ZAGRAM w Runewars albo Mage Knight

Post autor: galthran »

Dellas pisze:Mi pasują dni robocze (pn-pt) od godz. 18:00
U mnie tak samo
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: [Poznań] ZAGRAM w Runewars albo Mage Knight

Post autor: Phate »

Mi w sumie tak samo :]
Z jakiej części Poznania jesteście ? Ja z miejscówek do grania znam jedynie GOSU (trzeba tam zapłacić za stalik - 2zł/godzinę lub we wtorki i niedzielę bodajże są dni z grami planszówkowymi za 6 zł, gra do oporu). Słyszałem tez o Gramajdach z Poznania i Fundacji Zagrajmy w Poznaniu.
Może ktoś powiedzieć coś więcej ?
ODPOWIEDZ