[Warszawa] Środowe wieczory planszowe w BUW 16:00 - 22:00

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Eselti
Posty: 37
Rejestracja: 06 lis 2013, 19:39

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Eselti »

Sorry chlopaki, nie dam rady dotrzec na 17, w ostatniej chwili cos wyskoczylo ;/ będę dopiero po 18 więc grajcie beze mnie jak ktos się znajdzie
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pasza26 »

Spartacus z trójzębem i pozamiatane. Mojemu świaniakowi jakby jakiegoś konia dać, to może by coś z tego wyszło :)

Dzięki za grę i pamiętajcie - "To się nie wydarzyło..." (i odtapowuje karty) :lol:
Awatar użytkownika
RobertGrom
Posty: 112
Rejestracja: 08 lip 2013, 13:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: RobertGrom »

Spartacus to świetna gra, ma wiele opcji ciułania punktów a tym samym dojścia do zwycięstwa. Wydaje mi się, że przy 6 graczach ciut za długo trwa faza intrygi, a niektórzy gladiatorzy są faktycznie przepakowani. Mimo to bardzo chętnie bym to kiedyś powtórzył :)

Dziś wyjątkowo udało mi się nie zginąć :D
"What's in the box? WHAT'S IN THE BOOOX?!"
Awatar użytkownika
Loganoid
Posty: 42
Rejestracja: 18 mar 2010, 12:08

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Loganoid »

Dzięki również :) Spartacus świetny, choć znów bardziej set collection niż skirmish-strategia była dla mnie :wink: Podobno przy Senji też jest opcja na coś takiego...zobaczymy :twisted:

Ciekawe też że przy 6 graczach w Spartacusie nie ma aż takiej różnicy w grze jak przy 4, przynajmniej dzisiaj nie było. Nadal na arenie najważniejsze było kto ma najbardziej napompowanego gladiatora (czyt. kto ma Spartacusa ;) )
Awatar użytkownika
raajon
Posty: 63
Rejestracja: 11 gru 2012, 09:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: raajon »

Spartacus jako gra jest fajny. Myślę, że za dużo dobrych gladiatorów i sprzętu wczoraj odpadło, dlatego Spartacus sobie tak bezkarnie poczyniał.

Swoją drogą, czy też uważacie, że Włodek ma pewne predyspozycje do gier z negatywną interakcją?

@ Logan
Spoiler:
:)
Awatar użytkownika
Fil
Posty: 28
Rejestracja: 03 gru 2013, 15:54

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Fil »

Ja dziękuję okrojonej ekipie Sigismunda, grało się naprawdę świetnie nawet pomimo kartelu jaki założyliście :D

Myślę, że spokojnie można by powtórzyć, ale wtedy już w większym gronie :wink:
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 766
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: _Berenice_ »

Dzięki wszystkim za wczorajsze rozgrywki! Było naprawdę zacnie i klawo :wink:

Ticket to Ride zakończył się moją sromotną porażką, ale pewna zaskakująca informacja osłodziła moją klęskę :wink: Może złożymy jakąś stałą ekipę na samego Ticketa na inny dzień do Fenomenalnej :wink:

Bardzo spodobała nam się Ostatnia Wola ( przynajmniej mi, Markowi i Nikodemowi :wink: ). Wyrafinowane ikonki na kartach są koszmarne, za to sama rozgrywka bardzo, bardzo na tak :D

Poszukuje chętnych na po świętach ( kiedy odbywa się następne spotkanie - 9?) wypróbowanie nowości z Essen:

A study in Emerald - to pójdzie na pierwszy ogień, wiem że już dwie osoby są chętne.
Rokoko
Romo o Remo
Kohle&Kolonie
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Posty: 353
Rejestracja: 06 lip 2007, 21:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Franek Strzała »

Fil pisze:Ja dziękuję okrojonej ekipie Sigismunda, grało się naprawdę świetnie nawet pomimo kartelu jaki założyliście :D

Myślę, że spokojnie można by powtórzyć, ale wtedy już w większym gronie :wink:
Również dziękuję za super rozgrywke i nie tylko dlatego ze wygrałem. SĄ jest uważam gra bardzo dobra i poraz kolejny miałem sie okazje o tym przekonać. Oby wiecej okazji:)
pozdrawiam
Franek

Mój Harem!!!
Awatar użytkownika
Doreen
Posty: 34
Rejestracja: 18 lis 2013, 18:19

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Doreen »

_Berenice_ pisze: Poszukuje chętnych na po świętach ( kiedy odbywa się następne spotkanie - 9?) wypróbowanie nowości z Essen:

A study in Emerald - to pójdzie na pierwszy ogień, wiem że już dwie osoby są chętne.
Rokoko
Romo o Remo
Kohle&Kolonie
Paweł wspominał, że Fenomenalna jest normalnie otwarta już drugiego. Ja potwierdzam Emerald i chętnie wypróbuję Rokoko. I sorry, że nie wyszło z CV i Smallworldem, ale usiedliśmy na chwilkę do TtR i nagle się zrobiło późno :). SW mogę jeszcze kiedyś przynieść bez problemu.
Awatar użytkownika
sztafeta18
Posty: 46
Rejestracja: 17 kwie 2013, 16:24

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: sztafeta18 »

Panowie Bracia, również potwierdzam niesamowioty ubaw przy Zygmuncie Auguscie :) Najzabawniejsze jest to, że zbudowałem najsilniejszą armię i nawet nie miałem okazji jej użyć ;) kartel nie kartel, ja to bym nazwał polityką wewnetrzna XD ale spoko Fil, następnym razem, przy następnej grze wszystko zacznie się od nowa ;)

SA ma bardzo fajną fabułę, sprytną mechanikę i ocieka klimatem. Szkoda że nie ma kilku zestawów "ustaw" pokazujących tury, no i te pionki rodem z Chinczyka XD ale gra sama w sobie jest swietna :)
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 766
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: _Berenice_ »

Doreen pisze:
_Berenice_ pisze: Poszukuje chętnych na po świętach ( kiedy odbywa się następne spotkanie - 9?) wypróbowanie nowości z Essen:

A study in Emerald - to pójdzie na pierwszy ogień, wiem że już dwie osoby są chętne.
Rokoko
Romo o Remo
Kohle&Kolonie
Paweł wspominał, że Fenomenalna jest normalnie otwarta już drugiego. Ja potwierdzam Emerald i chętnie wypróbuję Rokoko. I sorry, że nie wyszło z CV i Smallworldem, ale usiedliśmy na chwilkę do TtR i nagle się zrobiło późno :). SW mogę jeszcze kiedyś przynieść bez problemu.
Niestety wracamy do Warszawy dopiero 6 stycznia, więc wstępnie możemy się ustawić na 9 na Study in Emerald ( wiem, ze może dałoby radę wyrobić się z Rokoko,ale doliczam jeszcze tłumaczenie zasad, nieprzewidziane okoliczności itd. ) Jako ze, rozgrywka trwa Ok. 90 minut to pózniej można w końcu zagrać w Smallworlda i CV :D
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
Wojrad
Posty: 62
Rejestracja: 17 gru 2013, 22:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Wojrad »

Dziękuję wszystkim za miło spędzony czwartkowy wieczór.

Ok. 19.00 zagraliśmy w umówione Ticket to Ride Europa w składzie:
1. Daria - _Berenice_
2. Marek
3. U2fun
4. Nikodem
5. Wojrad
Przyjemna rozgrywka tylko dlaczego prawie wszystkie tunele były z dopłatami?

Następnie w innym składzie z trzema dziewczynami (Kasia, Ewa, Doreen) zagraliśmy w Ticket to Ride Indie. Nikt nie zrobił Mandali, może następnym razem się uda.

Na koniec graliśmy jeszcze w CV ale o 22.30 obsługa lokalu grzecznie powiadomiła nas o potrzebie przedwczesnego zakończenia rozgrywki.

Do Fenomenalnej będę przynosić Tickety, różne, aby się nie znudziły. Posiadam Ticket to Ride: Europa, Indie/Szwajcaria, Marklin, Afryka a pewnie kolekcja się jeszcze powiększy. Wszystkich zapraszam do wspólnych rozgrywek, nowe osoby nieznające gry chętnie nauczę. Propozycja stałej ekipy innego dnia też jest ciekawa.
Przyczyną takiego nastawienia na Ticketa są Mistrzostwa Świata w Paryżu we wrześniu 2014r.
http://www.rebel.pl/mistrzostwa/

Do następnego spotkania.
Ostatnio zmieniony 27 sty 2015, 23:13 przez Wojrad, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 766
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: _Berenice_ »

Jeżeli masz ochotę na inny stały dzień to ja i Marek jesteśmy jak najbardziej za- sam wiesz jak trudno znaleźć odpowiednia ilośc wspolgraczy :wink: A czwartki mimo wszystko są fajny, czasem na poznanie nowych tytułów :D
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pasza26 »

Panowie i Panie, forum ma nie działać od Gwiazdki do Nowego Roku, więc na granie w BUW na 02/01/2014 radzę się wcześniej zgadywać.

Berenice? A może na 2-3 rozdania Warhammera: Inwazjii masz ochotę?
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Chmurnik »

Pasza26 pisze:Panowie i Panie, forum ma nie działać od Gwiazdki do Nowego Roku, więc na granie w BUW na 02/01/2014 radzę się wcześniej zgadywać.
Zawsze można umawiać się na FB (Ci którzy tam istnieją) w grupie Niezbyt Anonimowych Planszoholików

lub (dla wszystkich) na stronie Limonki. Najlepiej w komentarzach do ostatniej relacji.
A właśnie. Ostatnia foto-relacja jest już dostępna pod linkiem.
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: jolietjake »

_Berenice_ pisze: Poszukuje chętnych na po świętach ( kiedy odbywa się następne spotkanie - 9?) wypróbowanie nowości z Essen:

A study in Emerald - to pójdzie na pierwszy ogień, wiem że już dwie osoby są chętne.
Rokoko
Romo o Remo
Kohle&Kolonie
Jak tylko będę mógł danego dnia przyjść to na każdy nowy tytuł zawsze chętnie się piszę :wink: Emerald i Rokoko najbardziej chciałem spróbować!
Wojrad pisze:
Następnie w innym składzie z trzema dziewczynami (niestety imion nie znam) zagraliśmy w Ticket to Ride Indie. Nikt nie zrobił Mandali, może następnym razem się uda.

No wiecie co! Najfajniejszy element najfajniejsze mapy, a wy tak te mandale potraktowaliście! Możliwości kombosów na tej mapie czasem są po prostu genialne! :D
Wojrad pisze: Do Fenomenalnej będę przynosić Tickety, różne, aby się nie znudziły. Posiadam Ticket to Ride: Europa, Indie/Szwajcaria, Marklin, Afryka a pewnie kolekcja się jeszcze powiększy. Wszystkich zapraszam do wspólnych rozgrywek, nowe osoby nieznające gry chętnie nauczę. Propozycja stałej ekipy innego dnia też jest ciekawa..
Marklina, Afryki i Holandii jeszcze nie znam, więc jak będziesz akurat miał i będę wolny to chętnie dołącze :wink:
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Odp: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:1

Post autor: Rocy7 »

Ja tez potwierdzam chec na A study in Emeralt na 9.01.14 :)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Odp: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:1

Post autor: jax »

Jeśli jest jeszcze miejsce na Study in Emerald 9.01.14, to ja chętnie wezmę udział.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 766
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: _Berenice_ »

Okej to lista na A Study in Emerald 9.01.2013 18.40

1. _Berenice_
2. Marek
3. Doreen
4. Rocky7
5. jolietjake

Rezerwa : jax
Rozgrywka trwa tylko 1,5 więc jeśli znajdzie się jeszcze parę osób lub ktoś będzie chciał się zamienić z jax'em to spokojnie rozegramy dwie partie.
Pasza26 pisze: Berenice? A może na 2-3 rozdania Warhammera: Inwazjii masz ochotę?
Z chęcią tyle, że dopiero pod koniec stycznia - muszę się w końcu zdecydować na jakieś dodatki do Chaosu i Krasnoludów. Btw. ogrywałeś już może Cykl Spaczenia?
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pasza26 »

_Berenice_ pisze:
Pasza26 pisze: Berenice? A może na 2-3 rozdania Warhammera: Inwazjii masz ochotę?
Z chęcią tyle, że dopiero pod koniec stycznia - muszę się w końcu zdecydować na jakieś dodatki do Chaosu i Krasnoludów. Btw. ogrywałeś już może Cykl Spaczenia?

Mam niemal całą talię krasnoludzką ;)
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 766
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: _Berenice_ »

Pasza26 pisze:
_Berenice_ pisze:
Pasza26 pisze: Berenice? A może na 2-3 rozdania Warhammera: Inwazjii masz ochotę?
Z chęcią tyle, że dopiero pod koniec stycznia - muszę się w końcu zdecydować na jakieś dodatki do Chaosu i Krasnoludów. Btw. ogrywałeś już może Cykl Spaczenia?

Mam niemal całą talię krasnoludzką ;)
No to raczej zrobisz mnie na szaro :wink: ale spróbujemy :twisted:
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
deryl
Posty: 54
Rejestracja: 11 sie 2005, 19:39
Lokalizacja: Warka
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: deryl »

Hej,
Umawiamy sie z Chmurnikiem na 02-01-2014 na godz 16'10" na Tzolkin - kalendarz majów - mamy wolne miejsce. Ktoś chętny?
Na chwile obecna:
- Chmurnik
- Deryl
- Dżudża

Czy ma Ktoś i mógłby pożyczyć na parę dni dodatki do DIXIT oraz DIXIT Odysey? Wzamian pożyczę jakieś inne gry, również FRAG'a który jest "Very Rare"!!! Pls o posty na FB, bo forum może być od jutra nieczynne...??? Wojtek Zasławski
www.kajakPATROL.pl - wypożyczalnia kajaków k Warszawy;
Białobrzegi - Warka
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: djedi gamer »

Zbieram chętnych na Battlestar Galactica (Exodus+Pegasus) na 2 lub 9 stycznia.
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: berem »

Niestety 2.01 w ogóle nie mogę a na 9.01 bardzo chętnie na Batlestara.
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Chmurnik »

djedi gamer pisze:Zbieram chętnych na Battlestar Galactica (Exodus+Pegasus) na 2 lub 9 stycznia.
Też z przyjemnością dołączę 9 stycznia.
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
ODPOWIEDZ