Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Kolejarz »

Na instrukcję można poczekać i dopiero wtedy wesprzeć projekt. Jeśli w trakcie trwania zbiórki nie zostanie ona udostępniona, to dopiero będzie wtopa.
Swego rodzaju early birds stanowią autografy dla pierwszych wspierających. Nie jest to może ciekawa zniżka, ale też gra ma duży hype i pierwsze wpłaty i tak się pojawią - jak widać. W późniejszym okresie trwania zbiórki early birds tylko zniechęcają - spóźniłem się, nie chcę przepłacać. Tak jak z dodatkiem do Piwnego Imperium.
Brakuje informacji na temat samej gry, ale pewnie się jeszcze pojawią. Zdaje się, że wspierający mają w pewnym stopniu brać udział, jeśli chodzi o ostateczny kształt. Z mechaniką to pewnie nie ma nic wspólnego, ale jej bardziej szczegółowe wyjaśnienie też musi poczekać na grafiki i tak dalej.
Kto chce dowiedzieć się więcej, ten może przeczytać wrażenia z gry, np. Tycjana (ale już wcześniej się takie pojawiały). Dobrze zresztą byłoby je zebrać i podlinkować gdzieś w projekcie, np. koło zdjęć prototypu.
Awatar użytkownika
syfon
Posty: 209
Rejestracja: 30 wrz 2013, 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: syfon »

O projekcie, jak i o książce, słyszę pierwszy raz, link wysłał mi znajomy. Wszedłem wiec na wspieram.to totalnie goły i wolny od jakichkolwiek uprzedzeń bo zwyczajnie po raz pierwszy w ogóle dowiaduję się o co chodzi. A teraz krótko opowiem Wam dlaczego nie wesprę projektu.

Na początek szybki scrool i zatrzymuje się bardzo ładnych projektach figurek. Ok, figurki to nie moje klimaty ale zapowiada to wysoką jakość. No dobra ale co to jest?, bo widzę artbooki, mapy, koszulki. Najpierw pomyślałem że jakiś rozbudowany system na pograniczy figurkowego i opowiadanego rpg (bo mapy itd.). Ale na samym, samiusieńkim dole (ciekawe kto do nich dotrze) są dwa zdjęcia i okazuje się że to planszówka. W dodatku widzę masę małych kosteczek. To poczułem się już jak w domu, jest plansza i kolorowe cube'y to już wiem że będzie dobrze. To jedziemy na początek zobaczyć ile chcą za te cudo. Ło w morde! 190 plnów za coś co na zdjęciach wygadało na bardzo standardowej wielkości plnaszówkę to dużo za dużo. Ale nic to, zamiast kostek pewnie będą figurki i masa innego ładnego śmiecia, jeżeli będzie bronić się gameplayem to jestem w stanie zainwestować. Tak więc wreszcie puściłem filmik, w nadziei że autorzy powiedzą mi jak się w to gra i dlaczego mam kupić ich grę a nie dwie inne ze szczytu mojej wishlisty. Jakież było moje rozczarowanie gdy wprowadzenie okazało się całością filmiku. Klimatyczna muzyka plus jakiś fantasy bełkot, w dodatku potwornie napisany. No i w sumie tak głupi i wszedłem na stronę to tak głupi wyszedłem.

O grze wiem tyle - będzie plansza i kolorowe kostki, chyba jest na 4 osoby bo tyle jest na zdjęciu, aha i będą jakieś figurki. Moje 190 złotych zostanie w kieszeni.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2014, 12:16 przez syfon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

- Poziom BERSERKER został wyróżniony
- Dodano link do bloga Tycjana
- dokonano drobnych korekt w tekście

Co do oprawy graficznej gry to zajmuje się nią Dominik Kasprzycki.
Filmiki prezentujące grę pojawią się w najbliższym czasie.

Dzięki za czujność.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: FortArt »

Krótko: jest bardzo drogo. A tyle było mówione by dać figurki jako dodatek i nie pompować nimi ceny podstawki.
Koshiash pisze:Marketingowa wpadka nr 1: od kilku tygodni planujecie kampanię, a nie zadbaliście zawczasu o czytelny i poprawny opis. Zaufanie do projektu automatycznie spada (bo jak uwierzyć, że instrukcja będzie dopracowana?).

Przykład: "Dla osób nieznających fabuły Pana Lodowego Ogrodu ważna informacja - gra nie wymaga kompletnie znajomości treści książki ze względu na wprowadzenie, jakie umieścimy w instrukcji i to wystarczy graczom do wczucia się w swoją postać jak i otaczający ją świat Midgaardu kryjący w sobie rasę istot rozumnych oraz magię, który z niewyjaśnionych przyczyn, utknął w rozwoju kulturowym i technicznym na poziomie uniwersum średniowiecznych wikingów."
Zdanie to jest poprawne, napisane bardzo ładną polszczyzną i jasne. Nie wiem czego w nim nie rozumiesz.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 347
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 25 times
Been thanked: 29 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Dr_Kecaj »

jakoś opadł mój entuzjam :/
wiem, że to szczegół, ale z przyzwyczajenia z KS zostało mi wymagać, by strona projektu również była klimatyczna, a tu już na samym starcie dwie tabelki zrobione chyba w wordzie w 5 minut. Być może się czepiam, ale tak samo nagradzanie pierwszych 50 osób autografem autora uważam za lekkie zbycie. Nie wiem czy zależało, by mi nawet na autografie mojego ulubionego autora gier, więc nie wiem w jaki sposób ma to zachęcać do early birdowania? Pewnie i tak kupie, ale poczekam na rozwój sytuacji.
Kupię Szczura rogatego PL
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 957
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 133 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Koshiash »

FortArt pisze:Zdanie to jest poprawne, napisane bardzo ładną polszczyzną i jasne. Nie wiem czego w nim nie rozumiesz.
Nie wiem skąd wniosek, że zdania nie zrozumiałem - to Twoja nadinterpretacja. Nie rozumiem natomiast Twojego zachwytu nad sformułowaniem zaledwie "poprawnym". Po niewielkiej korekcie stało się ono czytelniejsze, nie tracąc niczego z "poprawności". Z pewnością może być jeszcze lepiej i tego oczekuję jako czytelnik i przyszły posiadacz gry.
TTR_1983
Posty: 3949
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: TTR_1983 »

co się dzieje, jeżeli wesprę projekt a założona kwota nie zostanie uzbierana? Tracę kasę?
Ostatnio zmieniony 01 mar 2014, 13:06 przez TTR_1983, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

W razie niepowodzenia kampanii – Wspieram.to zwraca Wspierającym całość wpłaconych przez nich kwot pieniężnych.
Zwrot środków pieniężnych Wspierającemu Projekt, który zakończy się niepowodzeniem odbywa się w terminie do 7 dni roboczych na wskazany przez Wspierającego rachunek bankowy.
TTR_1983
Posty: 3949
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: TTR_1983 »

RedImp pisze:W razie niepowodzenia kampanii – Wspieram.to zwraca Wspierającym całość wpłaconych przez nich kwot pieniężnych.
Zwrot środków pieniężnych Wspierającemu Projekt, który zakończy się niepowodzeniem odbywa się w terminie do 7 dni roboczych na wskazany przez Wspierającego rachunek bankowy.
dzięki :)
Awatar użytkownika
Kurak
Posty: 91
Rejestracja: 12 wrz 2012, 10:07

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Kurak »

syfon pisze:190 plnów za coś co na zdjęciach wygadało na bardzo standardowej wielkości plnaszówkę to dużo za dużo.
Drogo?! Przecież w takich cenach są sprzedawane planszówki tego formatu (np. Gra o Tron to wydatek 200zł + wysyłka) a tutaj za 190zł dostajesz grę z figurkami (wierz mi to lepsze niż jakieś drewniane klocki) i nie płacisz za wysyłkę. Osobiście wolę zapłacić trochę więcej i mieć porządnie wydaną grę niż nabyć ją za 120zł i po roku kupować nową gdy poprzednia się rozpadnie. Jeżeli PLO zostanie wydany tak jak poprzedni produkt RED IMP to można się spodziewać światowego poziomu za polską cenę. Co do oprawy graficznej to na stronie projektu jest napisane, że to fotki prototypu więc na pewno finalna wersja będzie wyglądać inaczej. Poza tym śledząc profil PLO na FB to widziałem, że wiele grafik było konsultowanych z fanami książki. Co do samej gry to prototyp (3 rozgrywki) zrobił na mnie jak najbardziej pozytywne wrażenie. Lubię wymagające tytuły i cieszę się, że gra jest robiona pod fanów planszówek a nie szerokie grono niedzielnych fanów Chińczyka. Jestem pewien, że PLO nie wszystkim przypadnie do gustu bo wymaga myślenia. Jeżeli spodziewacie się czegoś lekkiego i przyjemnego to wybierzcie inną grę.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 803 times
Been thanked: 1253 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mat_eyo »

Koshiash pisze:
KubaP pisze:Oczywiście, jest potężna wtopa: Nie wzbudziliście zaufania o Koshiasha. Obawiam się, że to musi oznaczać porażkę projektu.
Tyś nieczytaty, czy tylko niekumaty?
Zwykły troll, nie ma co się przejmować.
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: okon »

Jako fan i wierny kibic tego projektu napisze że nie rozumiem fali krytyki .
Dla mnie filmik bardzo fajny klimatyczny i dobrze zrobiony .
Grafiki wyglądają naprawdę nieźle . Jeżeli gra będzie faktycznie pełna plastiku z elementami dobrej jakości to cena wydaje mi się normalna . Jeżeli chodzi o długość trwania projektu na wspieram to osobiście jestem zadowolony bo wiem że w tym miesiącu nie dał bym rady wygospodarować tych 300 zł natomiast w przyszłym na pewno mi się uda .
Brakuje tylko właściwie jakieś prezentacji samej rozgrywki np . i chyba najlepiej w postaci filmiku .
Jako że nie znam się na finansowaniu za pomocą wspieram to i tym podobnych systemów to podbijam pytanie co się stanie z moimi środkami w przypadku nie osiągnięcia minimalnego progu ?
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: sqb1978 »

@okon: Dosłownie 4 posty wyżej jest odpowiedź. Fan powinien czytać dokładniej ;)

Gratuluję startu i życzę powodzenia. Postaram się zapoznać z tytułem i może również wesprę, chociaż nie znam sagi.
Awatar użytkownika
syfon
Posty: 209
Rejestracja: 30 wrz 2013, 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: syfon »

Kurak pisze:
syfon pisze:190 plnów za coś co na zdjęciach wygadało na bardzo standardowej wielkości plnaszówkę to dużo za dużo.
Drogo?! Przecież w takich cenach są sprzedawane planszówki tego formatu (np. Gra o Tron to wydatek 200zł + wysyłka) a tutaj za 190zł dostajesz grę z figurkami (wierz mi to lepsze niż jakieś drewniane klocki) i nie płacisz za wysyłkę. Osobiście wolę zapłacić trochę więcej i mieć porządnie wydaną grę niż nabyć ją za 120zł i po roku kupować nową gdy poprzednia się rozpadnie. Jeżeli PLO zostanie wydany tak jak poprzedni produkt RED IMP to można się spodziewać światowego poziomu za polską cenę. Co do oprawy graficznej to na stronie projektu jest napisane, że to fotki prototypu więc na pewno finalna wersja będzie wyglądać inaczej. Poza tym śledząc profil PLO na FB to widziałem, że wiele grafik było konsultowanych z fanami książki. Co do samej gry to prototyp (3 rozgrywki) zrobił na mnie jak najbardziej pozytywne wrażenie. Lubię wymagające tytuły i cieszę się, że gra jest robiona pod fanów planszówek a nie szerokie grono niedzielnych fanów Chińczyka. Jestem pewien, że PLO nie wszystkim przypadnie do gustu bo wymaga myślenia. Jeżeli spodziewacie się czegoś lekkiego i przyjemnego to wybierzcie inną grę.
Ależ ja wierze że gra pewnie jest warta 190pln tak w komponentach jak i w samej rozgrywce. Problem leży gdzie indziej - po wejściu na wspieram.to jako potencjalny nabywca tego się nie dowiaduję. Gra wygląda na tych dwóch, pożal sie boże, zdjęciach jak coś co na półce kosztowało by 120pln. I tyle, rzeczywistość nie ma tutaj nic do rzeczy. Zwyczajnie takie mam wrażenie jako konsument wchodząc na stronę mającą zachęcić mnie do zakupu.
Rozumiem też że widziałeś wiele ciekawych rzeczy śledząc profil i tak dalej, ale ja nie śledziłem, i nie zamierzam śledzić. Bo produktem powinienem być zainteresowany po wejściu na stronę na której mogę go kupić, a nie po godzinach łażenia po internecie i szukania informacji co to w ogóle jest.
A co do spodziewania się czegokolwiek to nie spodziewam się niczego, ani lekkiego, ani wymagającego. A to dlatego bo nadal nie mam pojęcia o co chodzi w tej grze, bo autorzy nie powiedzieli mi tego na stronie która ma za zadanie sprzedaż gry.
Tak też piszesz o aspektach zupełnie nie związanych z moim narzekaniem.
Drakkainen
Posty: 136
Rejestracja: 02 lip 2013, 20:52

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Drakkainen »

Rozwój gry śledzę od początku tego podforum, dotychczasowe recenzje spowodowały że projekt na pewno wesprę. Jest jednak kilka "ale". Przez ostatni czas stworzył się niemały hype na tę grę i bałem się żeby zdążyć w early birdsach bo mi zaraz "wyszarpią" fajne gratisy. Jak przeczytałem że nagrodą za jak najszybsze wyłożenie kasy i reklamowanie w ten sposób projektu otrzymuje się autograf na najbardziej niszczącym się elemencie gry (czyt. instrukcji).... dziękuję, poczekam do kwietnia. I naprawdę w recenzjach są dużo lepsze zdjęcia gry niż na stronie która ma zachęcać do kupna. Tabelki i tego typu bzdety powinny być na samym dole, osoba zainteresowana powinna dostać po oczach przede wszystkim zdjęciami wypasionego produktu który chce kupić, zbliżeniami plansz, map, uśmiechniętymi ludźmi grającymi w prototyp. Co za to widzi? Cenę, która nie jest niska dla przeciętnego planszówkowca. Jeszcze jest czas by pozmieniać tę stronę, dopiero zaczynacie kampanię reklamową. Trzymam kciuki :)
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 380 times
Been thanked: 94 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: farmer »

Wcześniej obejrzałem stronkę i uczucia miałem mieszane... niby grę chcę kupić tak czy inaczej, ale stronka jakaś taka surowa, progów dużo, gra droga...

Teraz zajrzałem, coby rzucić okiem na filmik, o którym tyle mowa i...



Indar pisze:MEGA MEGA MEGA
Wardruna wymiotła.

Obrazek
Nic dodać, nic ująć.

Jestem o 190 zł lżejszy.


PS
Czy można gdzieś zobaczyć projekty Czerwonych Wież i Lodowego Ogrodu? :)

PS2
Koniec końców, fajne Wam wyszło pudełko :)

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 803 times
Been thanked: 1253 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mat_eyo »

190 zł to sporo, zwłaszcza jeśli nie będzie (?) figurek tylko drewienka. Btw żeby mieć czerwone wieże i Lodowy Ogród to projekt musi zebrać 20 000 więcej niż wymagane a ja będę musiał razem zapłacić 260 zł? To już bardzo dużo, mniej zapłaciłem nawet za Mage Knighta i Descenta.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3378
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1052 times
Been thanked: 2056 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Ardel12 »

Dobra. Ja juz wywalilem 220 zl by dorwac od razu mapki.

I pomimo wywalenia kasy musze poprzeć niektórych forumowiczów.

Po pierwsze brak opisu jak sie w to gra, co to kest i z czym to się je.

Po drugie autograf twórcy nie jest niczym wybitnym. Powinny zostac dorzucone jakieś dodatkowe bonusy np figurki wież.

Po trzecie koszt dodatkowych figurek jest koszmarnie wysoki i tak ja za super wypas figurke lodowego ogrodu mogę dać taką cenę, tak wieże powinny być albo znacznie tańsze albo dodawane dla pierwszej setki wspierajacych co wybiorą pakiet z grą.

Po czwarte, filmik mi się bardzo spodobał, ale wygląd całej strony, rozmieszczenie treści i tabelka jakby licealista ja stworzył już niekoniecznie. Dodatkowo liczba zdjęć samej gry zakrwawa na kpinę. Ktos nie śledzący całego projektu ze strony niczego sie nie może dowiedzieć.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mig »

Strona nie zachęca. Mnie nawet zniechęciła (i to mimo tego, że praktycznie byłem już zdecydowany na zakup).

Cena wysoka. Okolice 200zł to trochę psychologiczna bariera jest. Pewnie, że są droższe gry, ale wydanie tylu pieniędzy w ciemno, na grę, która, póki co, poza tematem niczym szczególnym się nie wyróżnia trochę boli. Ja musze się zastanowić, choć przy tej cenie prawdopodobnie poczekam sobie spokojnie na zwykłe sklepy albo rynek wtórny. Na autografie autora gry aż tak bardzo mi nie zależy - no offence, ale gdyby to był choć autograf Grzędowicza...

Już raz dałem się zahajpować na Enclave, która okazała się dość przeciętną grą z fajnym klimatem. Skoro nie przyciąga ani cena, ani specjalne dodatki, ani jakiś bajer w mechanice, to na sam klimat pewnie się skusić nie dam. Choć kto wie...?;)

Będę obserwował sytuację ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Kurak
Posty: 91
Rejestracja: 12 wrz 2012, 10:07

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Kurak »

mat_eyo pisze:190 zł to sporo, zwłaszcza jeśli nie będzie (?) figurek tylko drewienka. Btw żeby mieć czerwone wieże i Lodowy Ogród to projekt musi zebrać 20 000 więcej niż wymagane a ja będę musiał razem zapłacić 260 zł? To już bardzo dużo, mniej zapłaciłem nawet za Mage Knighta i Descenta.
Nie będziesz musiał jeśli nie będziesz chciał:) To jest dodatkowy gadżet dla maniaków PLO. Bez tych elementów będzie grać się tak samo... no chyba, że jesteś maniakiem to będzie Ci ich brakować:)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 803 times
Been thanked: 1253 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mat_eyo »

Gra jest głównie skierowana do fanów książki lub wielbicieli ciężkich gier planszowych. Ja jestem zarówno jednym jak i drugim. Na pewno wesprę projekt i na pewno będę chciał mieć jak najlepszy egzemplarz. Uważam jednak, że 70 zł za 7 figurek to przesada.
tomiz123
Posty: 150
Rejestracja: 16 sty 2013, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 5 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: tomiz123 »

mat_eyo pisze:Gra jest głównie skierowana do fanów książki lub wielbicieli ciężkich gier planszowych. Ja jestem zarówno jednym jak i drugim. Na pewno wesprę projekt i na pewno będę chciał mieć jak najlepszy egzemplarz. Uważam jednak, że 70 zł za 7 figurek to przesada.
Zgadzam się. 190 zł za wersje podstawową plus 70 zł za te 7 figurek to już całkiem sporo. Liczę, że pojawi się instrukcja, jakiś filmik ukazujący rozgrywkę. Póki co wstrzymam się z wsparciem. Dwa zdjęcia pokazujące grę to jak dla mnie trochę za mało.

PS tekst Tycjana świetny, robi lepszą reklamę grze niż cała szata graficzna plus opis przygotowane przez twórców projektu.
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: windziarz44 »

Ja poczekam. Książkę bardzo lubię (no może oprócz ostatniego tomu, który rozczarowuje) i byłem mocno zainteresowany grą.
Zgodzę się z niektórymi przedmówcami, że strona na wspieram to, nie zachęca do nabycia gry. Mało o grze a więcej o uniwersum. Lubię grać w dobre gry i klimat żeby nie wiem jak super oddany, nie pomoże jeśli gra będzie zepsuta.
Po opisie od Tycjana, to taki chaos w starym świecie tylko w innym uniwersum. Chaos jest tańszy, też ma figurki aa i można przeczytać jego instrukcję.

Na razie też się wstrzymam. Szkoda, że na dobry początek kilka gaf się pojawiło, pomimo wielu dobrych rad od forumowiczów.
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

Czytać ze zrozumieniem proszę ;)-- wytłuścimy to, bo może faktycznie się gubić ta istotna informacja o figurkach.
Co zawierać będzie gra:

- Pudełko w formacie ok. 295x295x70mm
- Plansza formacie ok. 580 x 870mm
- 4 szt. karty postaci graczy- 250x150mm
- 4 szt. kart pomocy dla graczy 150x150 w trzech wersjach językowych
- 4 szt. dwustronnych żetonów trudności Vuko
- 121 szt. drewnianych znaczników graczy oraz woreczki strunowe do ich przechowywania/segregacji
- 24 figurki jednostek specjalnych graczy(12 różnych wzorów)
- Figurka Vuko Drakkainena
- Figurka Ciernia
- 21 szt. żetonów punktacji regionów
- Żetony zasobów i kolejności inicjatywy
- Żetony umiejętności jednostek specjalnych
- Instrukcja do gry w trzech językach(polskim, angielskim, niemieckim)

Dodatkowe figurki są dodatkiem - normalnie Czerwone Wieże są na żetonach a Lodowy Ogród na planszy(na nim Fiolsfin układa znaczniki wpływów z realizacji celu).
Figurka Lodowego Ogrodu będzie miał podstawę ok 5 cm średnicy(ma przykryć Lodowy Ogród na planszy)
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4137
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 316 times
Been thanked: 345 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: tomb »

Odwiedziłem stronę na wspieram.to jako osoba zupełnie niezainteresowana twórczością Grzędowicza, ale żywo zainteresowana rodzimą twórczością planszówkową.
Po wizycie nadal nie jestem zainteresowany - ani twórczością, ani grą. Co gorsza, mam wrażenie, że teraz więcej mogę opowiedzieć o cyklu powieści, niż o prezentowanej tam grze planszowej.

Piszecie, że chcieliście stworzyć euro, o czym dowiadujemy się z pierwszego zdania opisu gry, a wyszedł wam produkt składający się, sądząc po niemal całej reszcie owej notki, jedynie z klimatu. Jeśli to prawda to gratuluję, bo ominęliście poważny problem suchości gry. Ale o mechanice, charakterze rozgrywki, chyba nawet o długości nie wiem nic.

Projekt powstał dla fanów książek i chyba tylko dla nich. Ja dziękuję i życzę powodzenia, ale nie skorzystam.

---
Na marginesie: Sprzedając towar na łączną kwotę 60 tys. złotych warto było drobiazgowo zadbać o jakość tekstu prezentacyjnego. Niestety zdarzają się połknięte literki, a przecinki, nawet wedle mojej ułomnej w tym zakresie wiedzy, sypią się na tekście na chybił trafił.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
ODPOWIEDZ