Convicted - polska gra na KS

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
glorfindel
Posty: 247
Rejestracja: 04 lip 2012, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: glorfindel »

Zostały 3 dni do końca akcji. Warto wesprzeć projekt - jest jeszcze kilka celów do odblokowania i każdy backer się liczy!
Pamiętajcie, że wysyłka na terenie PL jest za darmo + dostajemy limitowanego bohatera + oszczędzamy kilkadziesiąt PLN w stosunku do sklepowej :)

edit: Gdyby ktoś chciał się podłączyć pod moje zamówienie, to proszę o kontakt na PM (koszt gry to 45$ + ew. 5$ za dodatkowych dwóch bohaterów)
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: matio2007 »

Za godzinę rozpoczynamy ostatnie 48h trwania projektu. Także jeżeli ktoś jeszcze planuje zakup naszej gry, to zachęcam do szybkiego podejmowania decyzji :)

Dla francuskojęzycznych osób ciekawy artykuł:
http://www.trictrac.net/actus/convicted ... 8h-resiste
opisujący naszą grę, na największym francuskim portalu dotyczącym gier planszowych: http://www.trictrac.net/
glorfindel
Posty: 247
Rejestracja: 04 lip 2012, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: glorfindel »

Ostatnie 9 godzin - naprawdę niewiele brakuje, żeby odblokować kolejny SG - dodatkowy scenariusz. Każde 50$ jest ważne.
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: matio2007 »

Jeżeli ktoś chce się załapać na Champion Level (limitowana edycja: karta Pirata, wpis w instrukcji na liście sponsorów, autografy twórców) to jest ostatnia okazja w Waszym życiu (nie licząc Allegro) :) Ta edycja specjalna zostanie wydana jedynie w 350 kopiach, nie będzie żadnych wznowień, więc kto nie załapie się dziś już nie będzie miał więcej okazji. Zostały ostatnie 3 sztuki!

Obecnie mamy już odblokowane 10 stretch goali, między innymi dodatkowe rodzaje fortyfikacji, dodatkowe technologie, nowi bohaterowie dla graczy, nowe porcje żetonów zaklęć i błogosławieństw. Wszystkie te rzeczy zostaną dołączone za darmo do każdego egzemplarza gry.
Zakończenie kampanii o 19 dziś wieczorem.
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: Hipke »

A czy te dodatkowe meeple bedzie można dokupić jakoś sobie później?
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: matio2007 »

Tak, wszystko wskazuje na to że będzie można jeszcze je dokupywać przez około miesiąc.

Champion Level już się wyprzedał, także niestety nikt więcej się nie załapie :(
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 347
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 25 times
Been thanked: 29 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: Dr_Kecaj »

gratulacje Mateusz za sukces na KS :)
Kupię Szczura rogatego PL
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: matio2007 »

Dziękuję wszystkim za cenne rady i uwagi do naszego projektu. Na pewno udało nam się dzięki temu usprawnić kampanię i doprowadzić ją do szczęśliwego zakończenia. Ostatnie minuty były naprawdę stresujące, ale rzutem na taśmę przekroczyliśmy $60k :)

https://www.kickstarter.com/projects/22 ... i/comments

w sumie udało się zebrać $60,185 (pledged of $25,000 goal)
grę zamówiło 819 Backers.


W przyszłym tygodniu przymierzamy się do rozpoczęcia otwartych testów w Krakowie - gdyby ktoś był wstępnie zainteresowany dajcie znać w tym temacie oraz na PW. Jak znacie jakąś ciekawą lokalizację gdzie można by takie testy robić to też piszcie, za wszelkie sugestie będziemy wdzięczni.
Awatar użytkownika
witek
Posty: 254
Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:05
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 14 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: witek »

Ja to tam może jestem staroświecki, ale dziwi mnie trochę fakt, że doszło do tego, że najpierw się gry sprzedaje, a potem testuje. :wink:
glorfindel
Posty: 247
Rejestracja: 04 lip 2012, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: glorfindel »

W przyszłym tygodniu przymierzamy się do rozpoczęcia otwartych testów w Krakowie
słowo-klucz ;)
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: matio2007 »

witek pisze:Ja to tam może jestem staroświecki, ale dziwi mnie trochę fakt, że doszło do tego, że najpierw się gry sprzedaje, a potem testuje. :wink:
W dzisiejszych czasach testowanie zostało wyparte przez procentową zawartość figurek w pudełku z grą :) Każdy miesiąc testowania może być zastąpiony 12% figurek w stosunku do całej wagi gry :P
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2078
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 143 times
Been thanked: 384 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: walkingdead »

Gratulacje i ...powodzenia :wink:
Teraz przed Wami ciężka praca, aby sprostać oczekiwaniom wspierających.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 63 times
Been thanked: 106 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: Muad'Dib »

Życzę powodzenia. Od początku śledziłem temat i mam ochotę na tę grę ale niestety początek roku zbyt mocno mnie przycisnął finansowo. Co tym bardziej boli, że gra wydaje się naprawdę fajna a i ilość komponentów przy tej cenie to rewelka.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
glorfindel
Posty: 247
Rejestracja: 04 lip 2012, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: glorfindel »

Jak tam postępy prac? :) dawno nie było nowych wiadomości.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: kamron6 »

I właśnie, jak tam Convicted? I czy pojawiła się już szansa na polską edycję?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: 77rpm »

Ja mam pytanie o grafiki - jak ludzie wyjęci spod prawa mają się do Rzepióra Ducha Gór ? :D Skąd pomysł na wykorzystanie jego pierwszego wyobrażenia jako "motywu" pudełka, instrukcji itd ?
Nie pytam złośliwie, pytam z ciekawości.
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: matio2007 »

Prace nad gra idą dobrze, w ostatnią sobotę chętni w ramach akcji TNT (Trochę Nałogowi Testerzy) mogli zagrać w nasz prototyp w Hexie w Krakowie.
Pierwsze elementy gry są już wydrukowane, w tym tygodniu postaramy się wrzucić na kickstartera oraz tutaj kilka zdjeć.
Polska edycja na razie nie jest brana pod uwagę, tak jak wcześniej pisałem będzie za to polska instrukcja w pdf (w instrukcji znajdują się w zasadzie wszystkie teksty występujące na elementach gry).

A co do grafiki Ducha Gór, to szukaliśmy po prostu fajnego motywu, który byłby jednocześnie polskim akcentem w grze i pokazywał jakiegoś potwora - i tak trochę przypadkiem trafiliśmy na DG na starej mapie Śląska. Może nie jest do końca polski bo śląski, ale za granicą nie wiedzą, że Śląsk nie zawsze był w Polsce :P
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: 77rpm »

Super. Pytałem z ciekawości bo bardzo mnie to zaintrygowało - bardzo lubię to wyobrażenie i przedstawienie go w tej postaci (szklarska poręba ma taki pomnik:)), tak jak i samego Rzepióra :)
Jeśli chodzi o poziom wizualny to jest moim zdaniem bardzo dobrze, mnie obrazki kupują.
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: matio2007 »

Mamy pierwsze zdjęcia wydrukowanych elementów gry :) Na razie wszystko idzie bezproblemowo, oby tak było do końca.
Jako pierwsze zakończyły się prace nad kartami technologii oraz kartami wrogów, są one wydrukowane na spielkartonie 300g, obustronnie uszlachetnione lakierem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W przyszłym tygodniu wrzucimy kolejne zdjęcia z następnych wydruków (o ile nie będzie jakiejś obsuwy).
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: matio2007 »

Właśnie udostępniliśmy ostateczną wersję instrukcji w języku angielskim (polska/francuska/rosyjska powinna być w najbliższym czasie również gotowa).
Gdyby ktoś miał chwilę wolnego czasu i ochotę, to zachęcam do czytania i ewentualnie wskazywania jakiś błędów (których nie powinno już być)

http://pl.scribd.com/doc/207201086/conv ... ogress-pdf
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: grzemek »

Hej,
czy gra jest już wyprodukowana? kiedy możemy oczekiwać dostawy?:)
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Odp: Convicted - polska gra na KS

Post autor: Hipke »

Przecież była jasna informacja, że około sierpnia... :roll:
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Odp: Convicted - polska gra na KS

Post autor: grzemek »

Dostalem maila od Mateusza Albrichta ze gra bedzie wyslana pod koniec czerwca i z poczatkiem lipca bedzie juz u mnie... O ile nie bedzie opoznien. Wiec o sierpniu nic mi nie wiadomo. Skad masz takie info?
glorfindel
Posty: 247
Rejestracja: 04 lip 2012, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: glorfindel »

Estimated delivery: Aug 2014
:roll:
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Convicted - polska gra na KS

Post autor: grzemek »

Gra dziś przyszła normalnie m i o d z i o ! :D
masa elementów i świetne grafiki... teraz tylko znaleźć czas na rozgrywkę :)
ODPOWIEDZ