Marvel Dice Masters (Mike Elliott, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
rustoja
Posty: 16
Rejestracja: 03 maja 2013, 18:02

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: rustoja »

Czy miałem zwidy, czy jeszcze wczoraj na stronie Isy był guzik "dodaj do koszyka" przy boosterach do MDM, a dzisiaj już nie ma?
Ktoś zaobserwował może (czy nawet kupił)?
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kolderek »

pytanie odnośnie zasad:

kiedy (co musi wypaść) używa się Akcji Podstawowych (basic action dice) z kart? można z nich korzystać nie mając tych kości?
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: rzaba »

kolderek pisze:pytanie odnośnie zasad:

kiedy (co musi wypaść) używa się Akcji Podstawowych (basic action dice) z kart? można z nich korzystać nie mając tych kości?
musisz miec kostke z danej karty i musi wypasc ''!'' (wykrzyknik)
Awatar użytkownika
Terk
Posty: 138
Rejestracja: 24 sie 2010, 11:00
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 13 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Terk »

A ja mam pytanko, bo widziałem grę na Rebelu i w kilku innych sklepach, ale wszędzie jest "dostępne w dniu premiery". Można gdzieś dostać starter i boostery od ręki? No i jak to dokładnie jest z tą premierą? Bo z wcześniejszych postów wnioskuję, że trochę osób już pogrywa w to.
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Harth »

Gra została już wydana ale brakuje starterów i boosterów. Tzn. więcej ludzi chciało kupić grę niz wydali jej egzemplarzy i dlatego trzeba czekać na dostawy. Ostatnia dostawa starterów była pod koniec czerwca. Boostery mają być w połowie lipca. Kiedy znowu coś dowiozą? Chyba nie wiadomo.
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Sobuel
Posty: 3
Rejestracja: 25 mar 2014, 20:44

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Sobuel »

Nie wiem czy w Planszostrefie nie mają. Z miesiąc temu zamawiałem podstawkę i boostery razem z paroma innymi rzeczami które wszystkie miały "w dniu premiery" i w zeszłym tygodniu dostałem DiceMasters :) Nie dowiadywałem się czy mają więcej, na stronie dalej widnieje "w dniu premiery", ale wystarczy przedzwonić... :)
rustoja
Posty: 16
Rejestracja: 03 maja 2013, 18:02

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: rustoja »

mieli przez chwile, ale juz od tygodnia nie ma znowu.
Awatar użytkownika
Terk
Posty: 138
Rejestracja: 24 sie 2010, 11:00
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 13 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Terk »

Udało mi się znaleść starter w Bydgoszczy. Akurat jadę tam na weekend na turniej, więc zaopatrzę się w podstawkę, żeby zobaczyć z czym to się je i najwyżej poczekam na dostępność boosterów.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: gafik »

Zagrałem. Gra mnie się nie podobała. Nudnawa i czasem przydługa turlanka. Gra jest do tego brzydka. Składanie "talii", szukanie synergii jest nawet fajne, ale zamordowane potem festiwalem losowości. Wyborów mało, decyzje oczywiste. Dla mnie system jest bez porównania z MtG. Szkoda mi na tę grę czasu.
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

DC było oficjalnie zapowiedziane, ma się pojawić jeszcze w tym roku. Początkowo głosy mówiły o październiku, ale generalnie spodziewałbym się czwartego kwartału 2014. Generalnie wizkids przesuwa terminy pierwotnych zapowiedzi, bo nie wyrabiają z zapotrzebowaniem na Avengers vs X-men, więc ja bezpiecznie oczekuję końcówki roku niż wspomnianego wcześniej października.
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Harth »

W środę/czwartek do jednego ze sklepów doją boostery MDM. Zapewne to nie jedyny sklep który będzie miał dostawę. Także chyba znowu można zamawiać :p
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Karit »

Planszomania podała ze dotarła do nich "prawdopodobnie już ostatnia, dostawa boosterów do Marvel Dice Masters" OCB?

Wizkids robi produkt który schodzi im jak woda w upalny dzień i nagle info, że to już koniec boosterów? Skąd takie informacje i czy to prawda??
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Radeku
Posty: 167
Rejestracja: 07 lis 2011, 07:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Radeku »

Pojerzewam, że narazie nie będę produkować avengers vs x-men. Będzie natomiast x-men uncanny i inne(może wkońcu dc comics ruszą).
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

Może ktoś z ISA wypowiedzieć się na ten temat?

EDIT▼: Od początku jest temat z wymianami dubli, część osób sprzedaje, ktoś od nich kupuje, powiedziałbym, że jak z każdą inną grą. Generalnie większy problem jest z prężniejszym rozwojem grupy z powodu różnych problemów z dostępnością, niż ze spadkiem ciśnienia.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2014, 19:14 przez kudlacz135, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Harth »

A tak na marginesie: nadal jest szał na MDM czy ekscytacja trochę opadła? Pytam bo pojawiają się na forum propozycje sprzedaży używek kart i kości.
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Posty: 131
Rejestracja: 28 sty 2010, 20:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Don_Silvarro »

Karit pisze:Planszomania podała ze dotarła do nich "prawdopodobnie już ostatnia, dostawa boosterów do Marvel Dice Masters" OCB?

Wizkids robi produkt który schodzi im jak woda w upalny dzień i nagle info, że to już koniec boosterów? Skąd takie informacje i czy to prawda??
Wszystkie sety do Heroclix są dostępne 'do wyczerpania zapasów', po premierze następnego dodatku prędzej czy później się wyczerpują i nie są dodrukowywane praktycznie nigdy. Co najwyżej kilka dodatków później ukazuje się set w podobnym klimacie i z tymi samymi postaciami, ale zupełnie innymi figurkami i parametrami.

Ja tam od początku przewidywałem podobny model dystrybucji MDM. Fakt, że pierwszy set został dodrukowany jest wydarzeniem dosyć bezprecedensowym dla WizKids. Co prawda w obecnej sytuacji obstawiałem jeszcze jeden rzut produkcyjny AvX przed XMU, ale widać się na to nie zdecydują - najwyraźniej stwierdzili, że szkoda zachodu, skoro nowy set ma być planowo za miesiąc-półtora.
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Harth »

Don_Silvarro pisze:
Karit pisze:Planszomania podała ze dotarła do nich "prawdopodobnie już ostatnia, dostawa boosterów do Marvel Dice Masters" OCB?

Wizkids robi produkt który schodzi im jak woda w upalny dzień i nagle info, że to już koniec boosterów? Skąd takie informacje i czy to prawda??
Wszystkie sety do Heroclix są dostępne 'do wyczerpania zapasów', po premierze następnego dodatku prędzej czy później się wyczerpują i nie są dodrukowywane praktycznie nigdy. Co najwyżej kilka dodatków później ukazuje się set w podobnym klimacie i z tymi samymi postaciami, ale zupełnie innymi figurkami i parametrami.

Ja tam od początku przewidywałem podobny model dystrybucji MDM. Fakt, że pierwszy set został dodrukowany jest wydarzeniem dosyć bezprecedensowym dla WizKids. Co prawda w obecnej sytuacji obstawiałem jeszcze jeden rzut produkcyjny AvX przed XMU, ale widać się na to nie zdecydują - najwyraźniej stwierdzili, że szkoda zachodu, skoro nowy set ma być planowo za miesiąc-półtora.
Czyli cena kart będzie szybować w górę :)
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Posty: 131
Rejestracja: 28 sty 2010, 20:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Don_Silvarro »

Harth pisze: Czyli cena kart będzie szybować w górę :)
Owszem, chyba że:

- Power creep sprawi, że nowsze karty będą zastępować starsze
i/lub
- Turniejowo grane będą głównie formaty limited czyli różne wariacje sealed i draft, które zresztą WizKids mocno lansuje
i/lub
- Do gry constructed zostanie wprowadzona rotacja w takiej czy innej formie
i/lub
- Scena turniejowa gry w ogóle nie rozwinie się ze względu na cyrk z kanałem produkcyjno-dystrybucyjnym

Ja bym obstawiał niewielki wzrost cen kart ze starszych setów w momencie, gdy dodatek się wyprzeda, a niedługo potem ostre bziuu w dół... Taka jest sytuacja z Heroklikami, ludki ze starszych dodatków w bardzo nielicznych wypadkach mają wartość większą od garści żwiru.
kapitanzbik
Posty: 105
Rejestracja: 30 sie 2010, 20:54
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kapitanzbik »

moge miec dostep do boosterow jesli ktos jest zaintersowany. Prosze pisac na priva jak cos.

Edit

ok.zobaczylem ze sa znowu w rebelu
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Harth »

Jakie macie pomysły na trzymanie kości? Najlepiej jakieś precyzyjne (tzn gdzie kupić) propozycje :p
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

Ja mam skrzyneczki plastikowe z castoramy, takie, z których można wyciągać czerwone przegródki. Kosztowały 12zł chyba, dwie takie sztuki i bodajże 18 przegródek w środku? Albo coś w okolicach tej liczby
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: zbajszek »

Ja chciałem wszystko w jednej skrzyneczce i znalazłem coś takiego:
Spoiler:
Jest to pudełeczko firmy York, numeru niestety nie pamiętam. Znalezione na Allegro. Dobra jakość no i mieszczą się jak widać na zdjęciach 2 podstawki + woreczki + znaczniki + wszystkie kostki dostępne w secie (zostaje 1 wolna przegródka). Pudełko jest dwustronne i ma rączkę więc jest łatwe do przenoszenia. Jedyny minus to nie stoi pionowo (do zdjęcia podtrzymywałem ja pudełkiem :P). Tak poza tym mogę polecić. Zapłaciłem coś koło 40zł za nie.
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: RunMan »

Będzie można jeszcze kiedykolwiek dostać boosterki do normalnej podstawki, czy produkowane będą już tylko Uncanny X-Men?
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Karit »

RunMan pisze:Będzie można jeszcze kiedykolwiek dostać boosterki do normalnej podstawki, czy produkowane będą już tylko Uncanny X-Men?
Patrzac na polityke WizKids przy Heroclicks gdzie wypuszczali partie i zamiast "dodrukow" dawali kolejne nowosci to raczej bym sie nie spodziewal. Chociaz przy MDM zrobili troche inaczej i nawet 2 dodruki wyszly = kto to wie :D
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
ODPOWIEDZ