The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Tarvil
Posty: 7
Rejestracja: 15 lis 2013, 20:19

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Tarvil »

Grałem ze znajomymi i jestem zawiedziony. W grze miałem wrażenie grania w najgorsze połączenie Ameritrasha z Euro. Nie dość że losowe to fabuła przyszyta na siłę do mechaniki. Mniej więcej w połowie "epickiej przygody" gracze zaczęli sugerować że w sumie jest jeszcze czas na wyciągnięcie Battlestara :).

Dobrze że nie kupiłem swojego egzemplarza, tylko znajomy się wkopał ;).
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Merry »

Lothrain pisze:Te patelnie to przez Merry - tak długo o tych grzybach wspominała na podcaście, zagrała w końcu w Fungi i przeszło na Trzewika.
Raczej przez brak talentu kulinarnego u mnie;(
Tylko,że ja chyba nie znam osobiście grafika;-D Nie miał okazji u nas jadać....
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 147 times
Been thanked: 25 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: uyco »

Jestem w środku pierwszej partii - gram z moimi synami (7 i 13 lat) i gra bardzo się podoba :D Staramy się robić klimat, rozszerzamy opisy na kartach, znajdujemy powiązanie fabularne pomiędzy poszczególnymi wydarzeniami w grze, dużo opowiadamy co robią nasze postacie, a dziś wieczorem odpalę jeszcze aplikację z dźwiękami do kompletu - staram się traktować grę jak quasi role-play dla najmłodszych. Chyba działa, bo dzisiaj przy śniadaniu cały czas rozmawiali o grze, wspominali wczorajsze misje i śledztwa i planowali kolejne ruchy gapiąc się na planszę. Jako, że słuchali wcześniej fragmentów audiobooków (starszy połknął chyba wszystko) dopytują czemu nie ma Ciri, gdzie na mapie jest Wieża Jaskółki, czemu nie można grać Nilfgaardem itd. Super, czekamy na dodatki :D
Grę kupiłem jednak dokładnie z myślą o dzieciakach i po lekturze instrukcji wiedziałem co kupuję.
Z gamerami zdecydowanie nie zagram - lepiej wyciągnąć Eldritch, BSG albo wyczekiwane polskie wydanie Dead of Winter (btw. ciekawe kiedy będzie?).
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1241
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: poooq »

uyco pisze:Jestem w środku pierwszej partii - gram z moimi synami (7 i 13 lat) i gra bardzo się podoba :D Staramy się robić klimat, rozszerzamy opisy na kartach, znajdujemy powiązanie fabularne pomiędzy poszczególnymi wydarzeniami w grze, dużo opowiadamy co robią nasze postacie, a dziś wieczorem odpalę jeszcze aplikację z dźwiękami do kompletu - staram się traktować grę jak quasi role-play dla najmłodszych. Chyba działa, bo dzisiaj przy śniadaniu cały czas rozmawiali o grze, wspominali wczorajsze misje i śledztwa i planowali kolejne ruchy gapiąc się na planszę. Jako, że słuchali wcześniej fragmentów audiobooków (starszy połknął chyba wszystko) dopytują czemu nie ma Ciri, gdzie na mapie jest Wieża Jaskółki, czemu nie można grać Nilfgaardem itd. Super, czekamy na dodatki :D
Grę kupiłem jednak dokładnie z myślą o dzieciakach i po lekturze instrukcji wiedziałem co kupuję.
Z gamerami zdecydowanie nie zagram - lepiej wyciągnąć Eldritch, BSG albo wyczekiwane polskie wydanie Dead of Winter (btw. ciekawe kiedy będzie?).
Super sprawa.
Podobne sztuczki działają z też Talismanem czy Runim: gry przygodowe jako podkładki pod proste fabularki sprawdzają się znakomicie.
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Lothrain »

Merry pisze:
Lothrain pisze:Te patelnie to przez Merry - tak długo o tych grzybach wspominała na podcaście, zagrała w końcu w Fungi i przeszło na Trzewika.
Raczej przez brak talentu kulinarnego u mnie;(
Tylko,że ja chyba nie znam osobiście grafika;-D Nie miał okazji u nas jadać....
Jadać, może nie jadał, ale podcastu pewnie słuchał i się zasugerował ;) Może przyjemność chciał Ci zrobić i jednak się wprosić na konsumpcję?
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Merry »

Że taki odważny.tak?;)
Awatar użytkownika
Mil3vs
Posty: 27
Rejestracja: 06 mar 2013, 15:01

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Mil3vs »

Czy ktoś może wyjaśnić na jakiej zasadzie funkjonuje symbol OKO na kościach? Rozumiem że jest to moc magiczna, którą powiedzmy Triss używa do zaklęć ale np. taki Yarpen który nie ma na swojej żółtej kości takiego symbolu (ani nie ma jej na białych kościach walki) nigdy nie wygra z potworem "magicznym" posiadającym zamiast symbolu MIECZA symbol OKA?
sorki, nieważne napisałem już w odpowiednim dziale
Ostatnio zmieniony 02 gru 2014, 20:26 przez Mil3vs, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: pan_satyros »

Podobnież tydzień, może 1,5 i aktualny nakład się skończy ;) Cudem załapałem się na recenzję.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5243
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1851 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Gambit »

pan_satyros pisze:Podobnież tydzień, może 1,5 i aktualny nakład się skończy ;) Cudem załapałem się na recenzję.
Ja się nie załapałem. Ale to pierwszy raz, kiedy cieszę się z takiego obrotu sprawy.
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: powermilk »

A mi nawet od tygodnia nie odpowiadają ;)
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: vojtas »

pan_satyros pisze:Podobnież tydzień, może 1,5 i aktualny nakład się skończy ;) Cudem załapałem się na recenzję.
Nakład w Polsce jak rozumiem?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: pan_satyros »

vojtas pisze:
pan_satyros pisze:Podobnież tydzień, może 1,5 i aktualny nakład się skończy ;) Cudem załapałem się na recenzję.
Nakład w Polsce jak rozumiem?
Nie pytałem, acz wydaje mi sie to oczywiste ;)
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: vojtas »

pan_satyros pisze:Nie pytałem, acz wydaje mi sie to oczywiste ;)
Teraz pytanie, czy tak mało wydrukowali, czy się tak dobrze sprzedało. ;)
Awatar użytkownika
hrachubi
Posty: 398
Rejestracja: 17 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 56 times
Been thanked: 10 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: hrachubi »

Wookie wrzucił recenzję na bloga.
Na rebel.pl gra ma klasyfikację: "Dla nastolatków
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Matio.K »

Sporo zagranicznych opinii o Wiedźminie: http://boardgamegeek.com/thread/1277235 ... nture-game
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Matio.K »

www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
bowmanek
Posty: 85
Rejestracja: 29 paź 2014, 01:05
Been thanked: 10 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: bowmanek »

Jeszcze nie grałem, ale opierając się na filmach z rozgrywką, muszę stwierdzić, że jest całkiem nieźle.

Zapewne każdy z was grał w Horror w Arkham. Ja również. Jest to gra kultowa i szanowana. Moich współgraczy znudziła. Teraz gram tylko partie solo (i mam z tego mnóstwo frajdy). Znak Starszych Bogów to gra niemiłosiernie hejtowana. Kiedy na forum galakty pojawiła się informacja o drugim dodatku, łez szczęścia nie było końca. Sam gram w tę grę po przeczytaniu fragmentu książki Lovecrafta i mam sporo radości. Władca Pierścieni LCG jest przez wielu hejtowany. Ja włączam soundtrack z filmu i wykonuję misje z sagi. Daje mi to okrutnie dużo satysfakcji (nieporównywalnie więcej niż jakakolwiek wersja elektroniczna).

Na tym forum udzielają się głównie hardkorowi gracze, którzy grają już x lat (czasami to x jest większe niż mój wiek). Wiele już widzieliście i pragniecie nowości. Lubicie uniwersum Rzeźnika z Blaviken i spodziewaliście się czegoś cięższego. Jednak większości graczy nieobeznanych z grami planszowymi, ta forma się spodoba. W końcu to jest gra w uniwersum Geralta z Rivii!!!

Jak zapewne dobrze wiecie najważniejsi są współgracze i klimat. Grając z rodziną czerpię mnóstwo przyjemności z Osadników z Catanu. Po prostu jest dobra atmosfera. Mama stara się wszystkich uszczęśliwić, ja i siostra robimy wszystko, żeby sobie nawzajem przeszkodzić, a ojciec myśli, kombinuje i potrafi zaskoczyć szybką budową miasta. Podczas gry wiele dyskutujemy i komentujemy.

I właśnie o to chodzi. Jeśli grasz w którąś z 3 gier coop w uniwersum Przedwiecznych, to warto, aby współgracze również się wczuli. Tutaj mamy w końcu piękną grę w ukochanym przez Polaków świecie. Jeśli zbiorą się odpowiednie osoby, to będą dorabiały sobie otoczkę i budowały klimat. Jeden z użytkowników zauważył, że jest to świetna produkcja do grania z dziećmi i nastolatkami. Mam kumpla, z którym potrafiliśmy półtorej godziny stać na mrozie i dyskutować o wyższości Battlefield 3 nad Call of Duty, czy roli Inkwizycji w uniwersum W40k.

Jak to ma miejsce w przypadku każdej gry FFG, za jakiś czas ukaże się dodatek. Sądzę, że gra sprzeda się dobrze i nie podzieli losu zapomnianego Gears of War (nad czym okrutnie boleję). Sprawdzi się szczególnie jako prezent pod choinkę. Wraz z dodatkiem pojawią się nowe mechanizmy, które zapewne zachęcą geeków.

Istnieje spora szansa, że po sukcesie tej gry, powstanie nowa, przeznaczona dla hardkorów. Marka Geralta dopiero umacnia swoją pozycję. Mamy dużą planszówkę, szykuje się wspaniałe cRPG, a Tomek Bagiński pracuje nad filmem. To wróży dobrze na przyszłość.

Martwi mnie jedynie milczenie Ignacego Trzewiczka.

PS Jakie zarzuty padają wobec tej gry?

1. Za prosta.
2. Taki ulepszony Talisman.
3. Spodziewałem się więcej.
4. Za mało negatywnej interakcji.
5. Nuda, nie czujemy klimatu.
6. Trzewiczka stać na więcej.

Teraz postawcie się w roli kompletnego laika. Tak, jak powiedział Wookie w swojej recenzji. Dla wyjadacza 5/10, dla nowicjusza nawet 8/10. A tych nowicjuszy trochę będzie.
Spoiler:
Awatar użytkownika
minnen
Posty: 131
Rejestracja: 05 lut 2014, 07:00
Lokalizacja: Warka
Been thanked: 3 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: minnen »

Wreszcie post idealnie podsumowujący temat. Szkoda tylko, że zaraz zniknie pośród fali hejtu i wylewanych pomyj ;)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: pan_satyros »

Jak rzadko tak tym razem zgadzam się z oceną Wookiego i sam zapewne wystawię podobną - rozgałęzioną notę.
Dla wyjadaczy więcej niż 5-6/10 mi się nie widzi. Ewentualnie edycja na tablet punktuje u mnie nieco wyżej, z racji automatyzacji prostoty, która normalnie zajmuje nieco zbyt wiele czasu, jak na oferowane mozliwości. W tym wariacie gra się całkiem przyjemnie, podobnie jak w cyfrowy Talisman.

Jednak zupełnie nie widzi mi się, by grała w to osoba bardziej zaawansowana i przy okazji nie lubiąca / nie znająca uniwersum.

Natomiast planszówkowy laik, lub tzw. Klient "empikowy" będzie zadowolony. Jest to naturalny krok w stronę złożoności w stosunku do talismana i to powinno wystarczyć. 7+/8- na 10.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5243
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1851 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Gambit »

bowmanek pisze:Jeszcze nie grałem, ale opierając się na filmach z rozgrywką, muszę stwierdzić, że jest całkiem nieźle.
Z tym musisz uważać. Też kilka razy opierałem się na filmach z rozgrywką i byłem zachwycony. A jak przyszło co do czego, to zgrzytałem zębami. Ot siła Rahdo i jego materiałów :)
bowmanek pisze:Teraz postawcie się w roli kompletnego laika. Tak, jak powiedział Wookie w swojej recenzji. Dla wyjadacza 5/10, dla nowicjusza nawet 8/10. A tych nowicjuszy trochę będzie.
Też przez chwilę tak myślałem. Ale coraz częściej łapię się na myśli, że Wiedźmin wcale nie jest "lepszym Talismanem". Zaczynam myśleć, że miejscami jest "gorszym Talismanem". Na pierwszy rzut oka mamy trzy rodzaje misji, trzy rodzaje śledztw, jest wybór, można się bawić. Ale kiedy dostajesz postać, okazuje się, że wybór znika. Jedynie Yarpen może pokombinować.
Generalnie nie przeczę, że gra znajdzie swoich fanów i prawdopodobnie będą to głównie osoby, które dopiero zaczynają swoją planszową przygodę. Boję się jednak, żeby gra nie okazała się takim mieczem przeznaczenia, który ma dwa ostrza. Tym drugim może okazać się nuda i szybko pojawiająca się powtarzalność, która jednak tych ludzi od planszówek odrzuci.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: pan_satyros »

Pytanie, czy ci klienci - nabywcy wieśka w ogóle będą rozważać zabawę w inne planszówki, czy też jedynym motorem kupna będzie właśnie uniwersum.

Co do bycia gorszym od Talismana - nie demonizowałbym. Tu przynajmniej każda z postaci jest grywalna ;) W Talismanie bywa różnie, a i sam "goły" talisman nie daje zbyt wiele możliwości.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5243
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1851 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Gambit »

pan_satyros pisze:Pytanie, czy ci klienci - nabywcy wieśka w ogóle będą rozważać zabawę w inne planszówki, czy też jedynym motorem kupna będzie właśnie uniwersum.
Mogą nie rozważać w momencie kupowania Wieśka. Ale tu pojawia się kwestia. Czy po grze w Wiedźmina na planszy będą chcieli zajrzeć głębiej w planszowy świat, czy nie. Talisman wypuszcza w świat nowych fanów gier planszowych. Czy tu będzie tak samo, czy jednak wszystko rozbije się o świat, tak jak piszesz.
pan_satyros pisze:Co do bycia gorszym od Talismana - nie demonizowałbym. Tu przynajmniej każda z postaci jest grywalna ;) W Talismanie bywa różnie, a i sam "goły" talisman nie daje zbyt wiele możliwości.
Nie demonizuję :) Fakt, że patrzę na ten "problem" mając kilka(naście) planszowych lat na karku, ale ciekawie by było posadzić grupę nowicjuszy (nie będących miłośnikami Wiedźmina) najpierw do jednej gry, a potem do drugiej i poprosić ich o porównanie na gorąco (o ile nie padliby z nudów po takim "maratonie" :) )
Ostatnio zmieniony 04 gru 2014, 08:49 przez Gambit, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Wookie »

No to jak już się dwie osoby ze mną zgodziły (a to się raczej rzadko tutaj dzieje) to wrzucę link :)

https://www.youtube.com/watch?v=OZMq5d3Cs8Q
b_sk
Posty: 59
Rejestracja: 03 sie 2014, 22:57
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: b_sk »

Ja w przeciwieństwie do marudzących w grę wczoraj zagrałem. Grało nam się z żoną całkiem przyjemnie. Po grze oczekiwałem lepszego Talismana i takiego dostałem bo dzięki questom ma się poczucie jakiegoś celu, a i wyborów jest zdecydowanie więcej. Brak negatywnej interakcji nas w ogóle nie boli bo nawet kiedy karty dawały taką możliwość to z niej nie korzystaliśmy. Na pewno gra ma potencjał do ewentualnych dodatków, ale jak najbardziej rozumiem wydawcę, który tworząc grę dla początkujących graczy ewentualne pokomplikowanie zasad zostawia na później i dla chętnych, za to kart złego losu więcej mógł dać. Wydana bardzo ładnie, chociaż znalazłem błędy i jeśli cokolwiek miałoby obniżyć moją ocenę to właśnie one. Jak czas i córeczka pozwolą to na pewno jeszcze pogramy.

No to się odezwałem i można spokojnie wrócić do licytacji od jakiej gry Wiedźmin jest gorszy. Następne w kolejce chyba Monopoly, a Grzybobranie już czeka za rogiem.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5243
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1851 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Gambit »

b_sk pisze:Ja w przeciwieństwie do marudzących w grę wczoraj zagrałem.
Dobrze jest mieć własne zdanie o grze. Dobrze jest je wyrażać. Źle, jeśli zaczyna się to od sugestii, że ci którzy mają odmienne zdanie w grę nie grali :D
ODPOWIEDZ