The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1751
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1437 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Leser »

berni pisze: Faktycznie jest słabo, kiedy na kilkunastu czy już nawet kilkudziesięciu stronach kilka osób sieje burzę, bo okazało się, że nie są targetem gry.
Wiesz, nie sądzę, by sama krytyka była problemem. Dobrze, gdy głosy są różnorodne, bo ani bezkrytyczne peany, ani jednogłośne utyskiwanie zazwyczaj nie dają pełnego oglądu sytuacji. Gorzej, kiedy dyskusja wygląda mniej więcej tak:

- super gra, może się nie podobać tylko maluczkim ludziom
- gra totalnie do luftu, ale gimby i poplecznicy Trzewiczka i tak będą się jarać
- krytykujesz, bo jesteś zwykłym polakiem-cebulakiem, ot narodowa cecha
- fajnie, że o narodowych cechach mówi ktoś, kto miał dziadka w wermachcie
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Trolliszcze »

Śliczne, ale tak na marginesie, to się pisze z "h": "Wehrmacht".
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Odp: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Epyon »

Gambit pisze:
Epyon pisze:
Rochwald pisze:- mnie się W. nie podoba/średnio podchodzi - w wersję na PC (vs AI) zagram od czasu do czasu - celem sprawdzenia co tam jeszcze w kartach siedzi; w wersję planszową już nie - są lepsze tytuły.
Można wiedzieć, jakie to tytuły?
Runebound, Mage Knight, Legendy Krainy Andor, Mice and Mystics, Spartacus, Osadnicy, Eldritch Horror, Sheriff of Nottingham, Fortune and Glory, Star Trek: Fleet Captains...mogę tak jeszcze długo :) Oczywiście to czysto subiektywna lista :)
Mage Knight - nie ten kaliber i "przygodowość" dyskusyjna. Andor - również bardziej łamigłówka niż gra przygodowa. EH to coop, więc też inna kategoria. Obecności Imperial Settlersów i Sheriffa na tej liście nie skomentuję, tylko wyśmieję, bo nie wiem co mogą mieć wspólnego z przygodówką, żeby te gry porównać... W resztę nie grałem, więc się nie wypowiadam. ;)
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Odp: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Epyon »

Rochwald pisze:
Epyon pisze:
Rochwald pisze:- mnie się W. nie podoba/średnio podchodzi - w wersję na PC (vs AI) zagram od czasu do czasu - celem sprawdzenia co tam jeszcze w kartach siedzi; w wersję planszową już nie - są lepsze tytuły.
Można wiedzieć, jakie to tytuły?
Wszystkie które oceniłem wyżej od Wiedźmina -> patrz profil BGG. Tak, zapewne żadnej przygodówki (Arkham Horror - fuj, Dungeoneer - fuj!) nie oceniłem lepiej niż W. (chyba, że za przygodówkę uznać Robinsona), ale pisałem ,,lepsze tytuły".
No jasne, mi też bardziej smakuje sushi niż schabowy, ale proszę, porównujmy rzeczy, które się da porównać... Ja dalej czekam, aż ktoś mi poda przykład gdy przygodowej, nie coopa, lepszej od Wiedźmina. Mage Knighta przyjmuję do wiadomości, ale nie da się ukryć, że target tych gier jest z dwóch przeciwnych biegunów.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Trolliszcze »

Gusta są różne, dla mnie Runebound to dno dna, nie dograłem do końca pierwszej rozgrywki. Tam nawet nie ma przygód, jest turlanie kostkami podczas entej walki z rzędu. A co się robi w kolejnej turze? Turla kostkami podczas walki! Fascynujące...
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Gambit »

Trolliszcze pisze:Gusta są różne, dla mnie Runebound to dno dna, nie dograłem do końca pierwszej rozgrywki. Tam nawet nie ma przygód, jest turlanie kostkami podczas entej walki z rzędu. A co się robi w kolejnej turze? Turla kostkami podczas walki! Fascynujące...
Pierwsze trzy słowa Twojej wypowiedzi są kluczowe w całej dyskusji, jaka się tu toczy i wszystko co jest tu mówione/pisane powinno się na nich opierać :) Patrząc dalej, można powiedzieć, że Wiedźmin to to samo...każdy ruch, to zebranie lupki, a potem turlanie kostkami, podczas walki z potworem :)
Epyon pisze:Mage Knight - nie ten kaliber i "przygodowość" dyskusyjna. Andor - również bardziej łamigłówka niż gra przygodowa. EH to coop, więc też inna kategoria. Obecności Imperial Settlersów i Sheriffa na tej liście nie skomentuję, tylko wyśmieję, bo nie wiem co mogą mieć wspólnego z przygodówką, żeby te gry porównać... W resztę nie grałem, więc się nie wypowiadam. ;)
Pytałeś o tytuły lepsze od Wiedźmina, a nie o tytuły lepszych przygodówek. Podałem Ci więc tytuły gier nie tyle "lepszych", co takich, w które wolę zagrać niż w Wiedźmina. Takich, które podobają mi się o wiele bardziej i nawet jeśli będą trwały dłużej, to nie będę się nudził. Jeśli jakakolwiek gra spełnia takie założenie, jest dla mnie subiektywnie grą lepszą niż Wiedźmin. Kurde...nawet Assault on Doomrock się łapie do tej kategorii. Inne to Mice and Mystics, Descent, Battle Star Galactica (którego osobiście nie trawię), Robinson...Dla mnie Wiedźmin niestety jest potężnym rozczarowaniem. Nie tyle ze względu na główną mechanikę (misje i zbieranie poszlak), co na dłużyzny i nudę, które trafiły mnie już po 20 minutach rozgrywki. A siadałem do tej gry bez negatywnego nastawienia. Co więcej, w trakcie gry robiłem klimat (byłem Jaskrem), czytałem karty złego losu, układałem ballady, nie siedziałem cicho, tylko naprawdę chciałem się dobrze bawić (to o mnie mówią w filmiku Board Game Girl). Niestety nie wyszło.
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Merry »

Chyba czas najwyższy,żeby geeki zrozumiały, że nie jesteśmy już niszą, elitą, śmietanką;-)
Takich jak my jest wielu. Jest wielu graczy. Ludzie pokochali planszowki jako formę spędzania czasu. A my nie możemy zachowywać się w ten sposób i wyśmiewać gdy ktoś lubi lżejsze tytuły niż my. Pamiętam jak lata temu kumpel zapytał, kto z nim zagra w Talismana. A ja go wyśmiałam,żeby poszedł z dziećmi pograć. I czemu? Skoro on lubi? I miliony innych? A że ja nie lubię? Moja sprawa;-) W grach planszowych chyba nie jest najważniejsza logika,liczenie itp. Najważniejsza chyba jest inteligencja emocjonalna, współgranie z ludźmi. Co z tego, że znam kogoś, kto ma najwyższe wyniki w czymś tam i zawsze wygrywa skoro gra się z nim jak z kawałkiem cegły?;-) Poker face i cisza przy stole. Czy o to chodzi w naszym hobby?
I nie chodzi mi tu o dyskusję nt Wiedźmina. Ale tak bardziej ogólnie;-)

Zapraszam na Pionka!
slawslom
Posty: 75
Rejestracja: 06 kwie 2010, 09:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 7 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: slawslom »

Grałem wczoraj pierwszy raz - wg mnie świetna przygodówka, zupełnie nie rozumiem tych wszystkich negatywnych opinii.
Jedyny minus to trochę długi czas rozgrywki (na 3 wyszło nam 4h) ale na pewno się skróci przy kolejnej grze.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2335
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 575 times
Been thanked: 932 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Galatolol »

Mi się podoba dobra sprzedaż plus narzekanie graczy, bo myślę, że taka kombinacja daje największą szansę na kolejną, tym razem geekowską, pozycję w tym uniwersum.
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Re: Odp: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: TuReK »

Epyon pisze:przykład gdy przygodowej, nie coopa, lepszej od Wiedźmina.
Magic Realm
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: sqb1978 »

W kwestii porównań przygodówek: wczoraj grałem w Kupców i Korsarzy, których bardzo lubię. Z kolei 3 dni temu w Wiedźmina na planszy, a potem jeszcze 4 razy na Androidzie 2 postaciami solo. I z wielu względów na obecną chwilę wolę Wiedźmina: od szybszego setupu przez płynniejszą rozgrywkę po trudniejszą rozgrywkę i mniej irytującą mimo wszystko losowość.
I bardzo liczę, że w przyszłym roku będę mógł nabyć do obydwu tych gier dodatki. Do KiK już jakiś zapowiedziano.

Uważam się za gracza zaawansowanego jakby co ;)
Awatar użytkownika
tajemniczy_padalec
Posty: 469
Rejestracja: 16 paź 2009, 01:18

Re: Odp: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: tajemniczy_padalec »

TuReK pisze:Magic Realm
Szukanie egzemplarza lub też montowanie własnego jest już przygodą epicką, a przyswojenie zasad to ma skalę iście biblijną :wink:

Ale poważnie, gra przygodowa pośród tych w miarę dostępnych oraz niekoniecznie stanowiących niszę w niszy chyba nadal pozostaje (w tym wątku) niezidentyfikowana. Przynajmniej ja z uwagą czekam na dalsze propozycje - może o coś poszerzę kolekcję.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1543
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 208 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Furan »

Epyon pisze: No jasne, mi też bardziej smakuje sushi niż schabowy, ale proszę, porównujmy rzeczy, które się da porównać... Ja dalej czekam, aż ktoś mi poda przykład gdy przygodowej, nie coopa, lepszej od Wiedźmina. Mage Knighta przyjmuję do wiadomości, ale nie da się ukryć, że target tych gier jest z dwóch przeciwnych biegunów.
Być może pierwszą wypowiedzią wprowadziłem w błąd, więc napiszę jeszcze raz: Uważam, że są lepsze GRY. W tym takie z klimatem/przygodą (albo jej poczuciem) - znacznie lepiej zrealizowanym >>mechanicznie<< od Wieśka (bo w Wieśku klimat jest przez ,,flavour text" i grafiki). Jeśli przeczytasz moją wypowiedź jeszcze raz, to okaże się, że stwierdzam, że wolę schabowe (bo surowe ryby z glonami są dla Japońców i Golluma!)! :) Być może nie lubię (klasycznych planszowych) przygodówek w ogóle, a być może tylko tych które dotychczas poznałem. Grunt, że Wiesiek mnie do nich nie przekonał.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Burgundy, Trismegistus, Felix, Hit!
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2335
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 575 times
Been thanked: 932 times

Re: Odp: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Galatolol »

tajemniczy_padalec pisze:Szukanie egzemplarza lub też montowanie własnego jest już przygodą epicką, a przyswojenie zasad to ma skalę iście biblijną :wink:
Jakby ktoś chciał robić samoróbkę Magic Realm, to jego super redesign jest tu: http://www.boardgamegeek.com/geeklist/7 ... tem1768849
Vivo
Posty: 43
Rejestracja: 22 cze 2014, 16:50
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

Re: Odp: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Vivo »

Galatolol pisze:
tajemniczy_padalec pisze:Szukanie egzemplarza lub też montowanie własnego jest już przygodą epicką, a przyswojenie zasad to ma skalę iście biblijną :wink:
Jakby ktoś chciał robić samoróbkę Magic Realm, to jego super redesign jest tu: http://www.boardgamegeek.com/geeklist/7 ... tem1768849
Ehh, a już myślałem, że ktoś sprzedaje :( niestety nie każdy ma czas na wycinanie tego..
Ale na ogarnięcie zasad czasu nie żałowałem, a jak się chce je poznać dogłębnie to trzeba go przeznaczyć baaardzo dużo :mrgreen:
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8788
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2696 times
Been thanked: 2372 times

Re: Odp: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Curiosity »

TuReK pisze:
Epyon pisze:przykład gdy przygodowej, nie coopa, lepszej od Wiedźmina.
Magic Realm
Firefly (zaznaczam, że w Wieśka nie grałem).
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
tajemniczy_padalec
Posty: 469
Rejestracja: 16 paź 2009, 01:18

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: tajemniczy_padalec »

Dobra, wiem, że niejako sam zachęcałem, ale nadeszła chwila refleksji: może ograniczmy rozmowy w tym temacie do samego Wiedźmina. Chętnych do stworzenia listy polecanek nakłaniać jednak będę do założenia oddzielnego wątku (jeśli w narodzie jest poczucie, że nie wszystko zostało powiedziane), bo tu zaraz ciężko będzie o Witcherze coś znaleźć. Nadto, ewentualnych chętnych upraszam o niezakładanie tematu: "Przygodówki lepsze od Wiedźmina", a raczej: "Dobre gry przygodowe", czy jakoś tak. Pewnie nikt na tak przedni dowcip nie wpadł, ale pozwolę sobie trochę podmuchać na zimne.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: rattkin »

W obecnej chwili bardzo mnie interesuje w jakim nakładzie sprzedał się Wiedźmin. Tylko kto mi powie :)
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Merry »

Nikt. To tajemnica korporacji.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Trolliszcze »

Może się mylę, ale czy CD Projekt nie musi upubliczniać swoich zysków, jeśli jest notowany na giełdzie?
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4137
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 316 times
Been thanked: 345 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: tomb »

Merry pisze:Chyba czas najwyższy,żeby geeki zrozumiały, że nie jesteśmy już niszą, elitą, śmietanką;-)
Z jednej strony racja - rozmowa o Wiedźminie nie odbywa się we właściwym kontekście, jaki dla tej gry należałoby przyjąć i do czego nie. Z drugiej strony - jesteśmy na forum, czyli zagęszczenie geeków jest spore i nie ma się co przesadnie zżymać na tutejszych złośliwców. Przecież nie od dziś wiadomo, że fora internetowe nie są, wbrew nazwom, dyskusyjne, lecz służą manifestacji poglądów - chociażby poboczny wątek "co jest lepsze od Wiedźmina" to pokazuje. Czemu ma służyć to przerzucanie tytułami? Nie ma i nie było chęci dyskusji.

I jeszcze jedno - gdy już pył opadnie i zakończy się po(m)stowanie o jakości rozgrywki i wydania to zapadnie tu głucha cisza. Albo dym, albo nikt nie chce gadać. Starczy sprawdzić: gdziekolwiek pytasz o niuanse strategii - nic! Ale napisz, że literówka, że zła karta, że brak kostki i można już otwierać popcorn.
Merry pisze:Co z tego, że znam kogoś, kto ma najwyższe wyniki w czymś tam i zawsze wygrywa skoro gra się z nim jak z kawałkiem cegły?;-) Poker face i cisza przy stole. Czy o to chodzi w naszym hobby?
Tu się akurat nie zgodzę, nie ujednolicaj. Ja w 51-kę gram z pokerową twarzą, a moja żona to już w ogóle nie bawi się dobrze przy planszówkach, sądząc po tym, jaka spięta siedzi przy stole.
b_sk
Posty: 59
Rejestracja: 03 sie 2014, 22:57
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: b_sk »

Trolliszcze pisze:Może się mylę, ale czy CD Projekt nie musi upubliczniać swoich zysków, jeśli jest notowany na giełdzie?
Musieć musi, ale tylko do pewnego stopnia szczegółowości. Jak się będą chcieli pochwalić to się pochwalą, ale nie muszę się spowiadać z każdego sprzedanego pudełka przed inwestorami. Co do zasady firmy pokazują raczej mniej niż więcej w raportach.
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Re: Odp: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: TuReK »

Vivo pisze: Ehh, a już myślałem, że ktoś sprzedaje :( niestety nie każdy ma czas na wycinanie tego..
Ale na ogarnięcie zasad czasu nie żałowałem, a jak się chce je poznać dogłębnie to trzeba go przeznaczyć baaardzo dużo :mrgreen:
miałem ale już nie mam :)
zawsze jeszcze można realmspeaka odpalić.
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: The Witcher: Adventure Game (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: vojtas »

Trolliszcze pisze:Może się mylę, ale czy CD Projekt nie musi upubliczniać swoich zysków, jeśli jest notowany na giełdzie?
Tak, tyle że dane są podawane dość ogólnie - podział jest dokonywany na spółki córki np. CDPR tyle, GOG tyle, CDP.pl (jeszcze do niedawna) tyle. Jedyny wyjątek to sukces sprzedażowy konkretnego produktu - wówczas spółka nie omieszka pochwalić się przed inwestorami, ale znowuż nie podają zazwyczaj tych wyników z rozbiciem na regiony. Inną okazją do zdobycia danych z pierwszej ręki są prezentacje na imprezach branżowych - to tam pojawiają się dość ciekawe wykresy.
ODPOWIEDZ