Powrót po dłuższej przerwie

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
TomuSS
Posty: 188
Rejestracja: 13 lip 2009, 17:46

Powrót po dłuższej przerwie

Post autor: TomuSS »

Nie było mnie tutaj półtora roku. Tyle też czasu nie miałem kontaktu z żadną grą planszową oprócz Jengi i Carcassonne.
Brakuje mi tych czasów, kiedy można było się ze znajomymi pośmiać i pogadać przy dobrej planszówce albo spotkać się gdzieś w Warszawie z zapalonymi graczami. Chciałbym do tego wrócić.
Kiedyś grywałem tak naprawdę we wszystko. Często karcianki, najczęściej większe gry strategiczne i ekonomiczne.
Niestety większość mojej kolekcji już nie ma. Chcę ją zacząć powoli odbudowywać. Nie planuję zaczynać od ponownego kupowania Agricoli.

Zwracam się więc z pytaniem do Was. Co mnie ominęło? Na jakie większe premiery powinienem rzucić okiem? Jakieś must-have?

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi :)
pike
Posty: 270
Rejestracja: 13 wrz 2014, 00:24
Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: Powrót po dłuższej przerwie

Post autor: pike »

To chyba musisz spojrzeć na gry wydane pod koniec 2013 i w 2014 roku. Jak nie Agricola, to może Caverna. A tak serio to mnie się spodobał w 2014 Lewis&Clark.
Spojrzyj na BGG na daty wydań. Jak karcianki to może Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game, albo Osadnicy:NI ?
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Powrót po dłuższej przerwie

Post autor: Rafalm »

Jeśli grałeś kiedyś w Stan 51 to w ubiegłym roku wydana została gra Osadnicy: Narodziny Imperium, która czerpie z mechaniki Stanu to co najlepsze i dodatkowo podaje w bardziej przystępnym klimacie (łatwiej przekonać ludzi, żeby z Tobą zagrali). Gra bardzo regrywalna i podoba się właściwie wszystkim. Zerknij też na 7 cudów świata, jeśli masz dużą grupę graczy - gra świetnie działa nawet na 7 osób, a właściwie im więcej tym lepsza rozgrywka, przy czym czas gry w zasadzie się nie wydłuża dzięki temu, że gracze działają równocześnie.

Z gier z dużą negatywna interakcją zerknij na Pokój 25 (klimat sędziwego już filmu Cube) lub Kemet (tu z kolei bitwy w starożytnym Egipcie).

Z klimatycznych planszówek zobacz Magię i Myszy - nie grałem, ale słyszałem dużo dobrych opinii.
ODPOWIEDZ