Forbidden Desert (Matt Leacock)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Forbidden Desert (Matt Leacock)

Post autor: adam_k27 »

Gra jeszcze nie ma tematu więc zakładam. Gra z tamtego roku. Wygląda na świetny tytuł rodzinny. Moim zdaniem sporo ciekawszy i lepszy od niezłego Forbidden Island. Z tego co widzę w Rebelu będzie można kupić niedługo ale niestety wersję angielską:
http://www.rebel.pl/product.php/1,1379/ ... esert.html

Gra nie jest niezależna językowo - są teksty na kartach po angielsku. Dla mnie Angielski nie stanowi problemu, ale ponieważ kupowałbym aby grać z dzieciakami (7 i 9 lat) zakup wersji angielskiej raczej odpada. Ciekawi mnie czy są szanse na polskie wydanie? Ktoś coś wie?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Forbidden Desert

Post autor: Nataniel »

Na polską edycję raczej nie ma szans obecnie. Natomiast jeżeli chodzi o tekst na kartach, to tak jak w Zaginionej Wyspie - dotyczy to niewielkiej liczy powtarzających się kart. Dzieciaki 7 i 9 lat spokojnie zapamiętają co robią te karty, a to przecież gra kooperacyjna, więc można im przypomnieć.

Sama gra jest wg mnie super, grałem kilkanaście razy w prototyp.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
trzewior
Posty: 6
Rejestracja: 04 wrz 2013, 21:06

Re: Forbidden Desert

Post autor: trzewior »

Planuję zakup tej gry, bo lubimy sobie z dziewczyną pograć w gry kooperacyjne. Czy to dobra decyzja ? Jakie są Wasze odczucia z gry ?
glocked
Posty: 141
Rejestracja: 07 gru 2014, 23:22
Been thanked: 1 time

Re: Forbidden Desert

Post autor: glocked »

Czy coś przez ten dłuuuugi czas się zmieniło w tej sprawie ? :P
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1973
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 871 times

Re: Forbidden Desert

Post autor: Neoptolemos »

Odgrzebuję temat :)

Wszystkie znalezione przeze mnie opinie porównują Forbidden desert z Zakazaną Wyspą, a ta druga niezmiennie kojarzy mi się z uproszczoną Pandemią. Pytanie do znających te tytuły - a jak się ma FD do Pandemii? Czy różni się na tyle, by było warto rozważyć jej zakpu, jeśli mam już Pandemię?
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5243
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1850 times
Kontakt:

Re: Forbidden Desert

Post autor: Gambit »

Neoptolemos pisze:Odgrzebuję temat :)

Wszystkie znalezione przeze mnie opinie porównują Forbidden desert z Zakazaną Wyspą, a ta druga niezmiennie kojarzy mi się z uproszczoną Pandemią. Pytanie do znających te tytuły - a jak się ma FD do Pandemii? Czy różni się na tyle, by było warto rozważyć jej zakpu, jeśli mam już Pandemię?
Według mnie jedyne wspólne rzeczy jakie mają ze sobą Pandemia i Forbidden Desert to fakt, że są kooperacyjne i działa w nich swego rodzaju licznik odmierzający czas do porażki. Poza tym odczucia płynące z rozgrywki są zupełnie inne. Moim zdaniem warto kupić FD mając Pandemię jeśli lubisz gry kooperacyjne.
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Forbidden Desert

Post autor: Piehoo »

Neoptolemos pisze:Odgrzebuję temat :)

Wszystkie znalezione przeze mnie opinie porównują Forbidden desert z Zakazaną Wyspą, a ta druga niezmiennie kojarzy mi się z uproszczoną Pandemią. Pytanie do znających te tytuły - a jak się ma FD do Pandemii? Czy różni się na tyle, by było warto rozważyć jej zakpu, jeśli mam już Pandemię?
Możesz ewentualnie rzucić okiem na mój filmik z rozgrywką, lub samą recenzję.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Adar
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:03
Lokalizacja: Wałcz

Re: Forbidden Desert

Post autor: Adar »

Mam zarówno Zakazaną Wyspę jak i Forbidden Desert i ta druga bardziej mi się podoba. Klimat zupełnie inny niż w Pandemii, mechanicznie inna niż ZW. Jak dla mnie to zupełnie różne gry.
Awatar użytkownika
tkaczu_sc
Posty: 3
Rejestracja: 05 sie 2015, 14:10

Re: Forbidden Desert

Post autor: tkaczu_sc »

Wiadomo cos czy bedzie polska edycja? :)
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 800
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Forbidden Desert

Post autor: Michał M »

Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 774
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 144 times
Been thanked: 83 times
Kontakt:

Re: Forbidden Desert

Post autor: raphaell7 »

Polska edycja już w marcu od Rebela :)
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
ODPOWIEDZ