Wojna o pierścień / War of the ring (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
lucky_luke
Posty: 67
Rejestracja: 25 lut 2013, 11:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: lucky_luke »

Szaweł pisze:AresGames wyszedł z bardzo miłą akcją promocyjną reprintu (w naszym przypadku jest to firstprint ;) ) dodatku Lords of Middle-earth:
Free Treebeard promo with the reprint of Lords of Middle-earth
The reprint of War of the Ring Second Edition and its first expansion, Lords of Middle-earth are now shipping to distributors and soon arriving in stores.
As a special way to celebrate the return on the shelves, until September 30th, 2015 (or until stock lasts), the promotional figure "Treebeard" will be added free of charge to all Lords of Middle-earth's orders we receive from our distributors and retail customers (one Treebeard per copy of Lords of Middle-earth).
Treebeard can be used when playing War of the Ring, either with or without the Lords of Middle-earth.
The character can be recruited in Fangorn by Gandalf, and he is then able to muster the Ents by himself, and raise them against the armies of the Shadow. He can also become involved in battles in the area around Fangorn and in Rohan.
If you were waiting the return of Lords of Middle-earth, don't lose this chance, and ask your local store today for a free Treebeard promo when purchasing your copy of the expansion!
Podesłałem już zapytanie do Galakty czy może poprosili AresGames o kilkanaście/kilkadziesiąt promosów dla swoich klientów. Czekam na Panów Śródziemia z niecierpliwością a skoro gra w Polsce wychodzi dzień przed końcem akcji, może te osoby, które zakupią grę 29-30.09 powinny otrzymać takiego promosa jak to się będzie działo wszędzie :)
Odpisali?

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka
11% Planszostrefa, chętnie się podzielę :)
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Szaweł »

Odpisali :)
na chwilę obecną możemy powiedzieć, że mini dodatek Drzewiec będzie
dostępny w polskiej wersji językowej. W najbliższych dniach na naszej
stronie podamy więcej informacji na temat Drzewca oraz samego
rozszerzenia Panowie Śródziemia.
Wyczuwam akcję w stylu: "tam dają za free, my zrobiliśmy wersję PL, więc za free nie będzie" :) Ale jak mam być szczery, to wezmę nawet jak nie będzie za darmo... np. za 5PLN ;)

Tak btw, do premiery zostało 4,5 dnia a nie widzę, żeby gdziekolwiek pojawiła się przedsprzedaż dodatku. Czyżby ostatniego dnia przed planowaną premierą postanowili wrzucić newsa o przesunięciu terminu o np. ochmnaście tygodni? ;)

Muszę przyznać, że ostatnio Galakta na prawdę staje na wysokości zadania, ale niesmak z wcześniejszym brakiem komunikacji jeszcze pozostał i cały czas uprawiam czarnowidztwo :mrgreen:
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: karawanken »

Wiadomo w ogóle ile ten dodatek będzie kosztować. Premiera w moje imieniny więc idealny prezent się szykuje :D
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Szaweł »

karawanken pisze:Wiadomo w ogóle ile ten dodatek będzie kosztować. Premiera w moje imieniny więc idealny prezent się szykuje :D
No właśnie też jestem bardzo ciekaw. Przypuszczam, że będzie oscylowało w okolicach 100PLN (+/-20).

karawanken spojler dla Ciebie, ale możesz go odczytać dopiero 29.09. Na pewno nie zgadniesz co tam jest ;)
Spoiler:
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Banan2 »

Szaweł pisze:
karawanken pisze:Wiadomo w ogóle ile ten dodatek będzie kosztować. Premiera w moje imieniny więc idealny prezent się szykuje :D
No właśnie też jestem bardzo ciekaw. Przypuszczam, że będzie oscylowało w okolicach 100PLN (+/-20).
:shock: Aż tyle za:

● 8 plastikowych figurek ● 5 specjalnych kości akcji ● 11 tekturowych żetonów ● 28 kart Postaci i Wydarzeń ● instrukcja ●

Oby nie ...
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Szaweł »

W Imperial Assault za jedną figurkę z dwiema czy trzema kartami możesz zapłacić 40-70PLN :twisted:
Dodatki do Blood Bowl - koło 100-150 kart i 10 żetonów bez jakichkolwiek figurek czy specjalnych kości kosztują w okolicy 80-100PLN

Naprawdę wątpię, żeby cena była niższa niż 80PLN w najtańszym sklepie. Weź za przykład dodatek w oryginalnej wersji językowej - Rebel:110 / Planszostrefa:100 - rodzime wersje językowe są przeważnie nieznacznie tańsze, także myślę, że 80PLN jest realną, najtańszą opcją.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Fegat »

Szaweł pisze:W Imperial Assault za jedną figurkę z dwiema czy trzema kartami możesz zapłacić 40-70PLN :twisted:
Dodatki do Blood Bowl - koło 100-150 kart i 10 żetonów bez jakichkolwiek figurek czy specjalnych kości kosztują w okolicy 80-100PLN

Naprawdę wątpię, żeby cena była niższa niż 80PLN w najtańszym sklepie. Weź za przykład dodatek w oryginalnej wersji językowej - Rebel:110 / Planszostrefa:100 - rodzime wersje językowe są przeważnie nieznacznie tańsze, także myślę, że 80PLN jest realną, najtańszą opcją.
Taka polityka FFG - zedrzeć z gracza ostatni cent...
Niestety z Descentem jest podobnie. Dla mnie to jest żałosne, że nie dodali 6 figurek popleczników tłumacząc, że koszt gry by wzrósł.
Super, tylko 6 figurek z 42 to niewielki procent, o ile gra by podrożała? Z 20-30zł? :cry:

Niestety tak to jest, jak ktoś ma monopol na cokolwiek... A FFG ma na gry fantasy bez dwóch zdań.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Szaweł »

WoP jest AresGames a nie FFG, ale tak czy inaczej, całkowicie się z Tobą zgadzam ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
adamo
Posty: 56
Rejestracja: 05 gru 2014, 17:51
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: adamo »

Dodatek Wojna o Pierścień – Panowie Śródziemia już jest, w cenie 99 zł - cena wybitnie nienormalna biorąc pod uwagę co jest w dodatku.
W tej cenie mogę mieć pełnowartościową, bardzo dobrą grę jak choćby Race to Berlin - 104 zł.
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Fegat »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Chciałem kupić, ale uważam cenę na poziomie 70 zł za uczciwą.
100 zł to zdzierstwo...
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: adikom5777 »

Ten dodatek w wersji angielskiej też kosztował 100zł i sprzedawał się jak bułeczki. Było wiadomo, że wersja PL będzie w bardzo zbliżonej cenie
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: rastula »

adikom5777 pisze:Ten dodatek w wersji angielskiej też kosztował 100zł i sprzedawał się jak bułeczki. Było wiadomo, że wersja PL będzie w bardzo zbliżonej cenie
Co nie zmienia faktu że mamy światowe ceny przy polskich dochodach...
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: adikom5777 »

przy otwartych rynkach nie możemy mieć 50% niższych cen niż w innych krajach. Ja też wolałbym kupować gry dwa razy taniej, ale co my biedne żuczki możemy zrobić. Najwyżej nie kupować, ale to nie jest najlepsze rozwiązanie. I to nie Galakta ustaliła taką cenę, tylko Ares
Awatar użytkownika
olocop
Posty: 333
Rejestracja: 22 wrz 2011, 13:43
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 160 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: olocop »

A co z Drzewcem, dalej nie wiadomo? Nie wiem, czy zamawiać już dodatek, czy czekać..
"Wojna? Kataklizm? Po co? Diabły te przysłały Europie coś, co się nazywa: Mah-jong. Mah-jong jest to taka chińska gra, w którą umiał grać dobrze jeden stuletni mandaryn, ale się wreszcie powiesił" Kornel Makuszyński, "Wycinanki",1925
adamo
Posty: 56
Rejestracja: 05 gru 2014, 17:51
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: adamo »

Na stronie sklepu 3trolle jest napisane:
cyt:"Do każdego egzemplarza zakupionego w przedsprzedaży będziemy dodawać promocyjną figurkę Drzewca wraz z towarzyszącą jej kartą. Informacja na ten temat zostanie na początku tygodnia opublikowana na naszej stronie internetowej wydawcy."

Co do ceny dodatku znowu mnie wkurzyli cena jest z d..y wyjęta, a ja się i tak złamię i kupię ten cholerny dodatek :mrgreen:
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4056
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: AkitaInu »

Ja tez kupie bo co mam zrobić? :) nie kupic i nie miec czy dac te 20 dychy więcej niz powinienem i miec? :) prosta kalkulacja, na szczęście nie kosztuje 50$ jak drugi dodatek, ale tam jest prawie 50 figurek

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: rastula »

adikom5777 pisze:przy otwartych rynkach nie możemy mieć 50% niższych cen niż w innych krajach. Ja też wolałbym kupować gry dwa razy taniej, ale co my biedne żuczki możemy zrobić. Najwyżej nie kupować, ale to nie jest najlepsze rozwiązanie. I to nie Galakta ustaliła taką cenę, tylko Ares
Czasem mi się wydaje że my to mamy nie tylko otwarte ale też mocno wypięte... eo off t.
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Fegat »

Już dałem do koszyka, już miałem kliknąć KUP TERAZ ale zmądrzałem.
W dniu premiery 100 zł, czyli za 2-3 miechy będzie 85zł bazowa + w promocji około 70zł.
Poczekam ;]
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
lucky_luke
Posty: 67
Rejestracja: 25 lut 2013, 11:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: lucky_luke »

Fegat pisze:Już dałem do koszyka, już miałem kliknąć KUP TERAZ ale zmądrzałem.
W dniu premiery 100 zł, czyli za 2-3 miechy będzie 85zł bazowa + w promocji około 70zł.
Poczekam ;]
Ale nie wiadomo czy wtedy Drzewiec będzie do tego dodany ;-)
11% Planszostrefa, chętnie się podzielę :)
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Fegat »

Przeżyję bez 1 figurki ;)
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: adikom5777 »

Raczej poniżej 80 zł nie należy się spodziewać i premiera nie ma tu nic do tego.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4056
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: AkitaInu »

adikom5777 pisze:Raczej poniżej 80 zł nie należy się spodziewać i premiera nie ma tu nic do tego.
Do tego nie wiadomo czy będzie jeszcze do kupienia :)

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: DarkBogas »

Ja wcześniej dałem dużo więcej za wersję ENG i nie żałowałem. Dodatek dość znacznie zmienia/urozmaica grę, uważam że warto. Dla fana imo obowiązkowe.
Ps: No ale dałem też zarobić Fegatowi za Górę Przeznaczenia która w zasadzie nic nie daje poza lansem :P wiec moze po prostu jestem zakręcony na punkcie WotR :D
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: Szaweł »

DarkBogas pisze:Ja wcześniej dałem dużo więcej za wersję ENG i nie żałowałem. Dodatek dość znacznie zmienia/urozmaica grę, uważam że warto. Dla fana imo obowiązkowe.
Ps: No ale dałem też zarobić Fegatowi za Górę Przeznaczenia która w zasadzie nic nie daje poza lansem :P wiec moze po prostu jestem zakręcony na punkcie WotR :D
Same here ;)

Tak poważnie, to chyba z tym dołączaniem Drzewca do przedsprzedaży jest lekkie przegięcie. W sumie oficjalnego newsa na stronie Galakty jeszcze nie ma, także gdybym nie zaglądał na forum, pewnie bym przegapił, bo skoro data premiery to 29.09 a 28.09 nie ma jeszcze newsa na stronie wydawcy a gra jest w ofercie bodaj 2 sklepów, zakładając, że news pojawi się za parę godzin przedsprzedaż będzie trwała... kilka godzin? :shock:

Tak czy inaczej, chcąc Drzewca (bo tak!) czekam do szósmej dziś i zamawiam tam gdzie będzie najtaniej (póki co chyba 3Trolle z czyjąś zniżką (sam nie mam tam konta)), także jak ktoś ma zniżki w sklepach, w których (miejmy nadzieję) pojawi się jeszcze dziś dodatek niechaj czuje się zobowiązany powiadomić mnie (i mi podobnych) o chęci udostępnienia swojej zniżki ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4056
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień

Post autor: AkitaInu »

Hej,

Ze zniżkami i kodem rabatowym dodatek na 3trollach wyszedł 88zł, da się przeżyć :) w razie czego moge zamówić komus, wiadomo, trzeba doliczyć przesyłkę chyba że ktoś podjecie do chorzowa/katowic po paczke :)
ODPOWIEDZ