Brass: Lancashire (Martin Wallace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
adalbert
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Nowy Brass by Treefrog (2016)

Post autor: adalbert »

Przy okazji mam nadzieję, że starą też zrobią od nowa, bo jest naprawdę... paskudna
Osobiście nigdy nie miałem takiego wrażenia. De gustibus...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Nowy Brass by Treefrog (2016)

Post autor: rastula »

no i kto da oficjalnie w pudełku wersję na 2 osoby!
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5614
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 806 times
Been thanked: 1256 times
Kontakt:

Re: Nowy Brass by Treefrog (2016)

Post autor: mat_eyo »

rastula pisze:no i kto da oficjalnie w pudełku wersję na 2 osoby!
O to to! Brassa dla 3+ graczy nadal nie kupię od nikogo ;)
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: Nowy Brass by Treefrog (2016)

Post autor: Andreus »

adikom5777 pisze:Ja tam wersji EGG nie kupię.
Chodzi mi o oryginalną i nową Treefrog :)
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Nowy Brass by Treefrog (2016)

Post autor: adikom5777 »

a to tak :)
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Brass

Post autor: ozy »

Grzesiek rozpoczął na BGG bloga, w którym pokaże od kuchni z czym się zmagał, projektując Brassa w wersji mobile: https://boardgamegeek.com/blogpost/45422/introduction
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3421
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1169 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: Brass

Post autor: piton »

Poszukujemy chętnego do gry on-line:
Planszostrefa Polska Liga Brassa - sezon XIII

zapraszamy
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Brass

Post autor: Jelithe »

A może liga przez nowiutką apkę na iOSa i Androida? :-) Zaczęłam ją już testować i jest bardzo przyjazna.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Brass

Post autor: Lord Voldemort »

Jelithe pisze:A może liga przez nowiutką apkę na iOSa i Androida? :-) Zaczęłam ją już testować i jest bardzo przyjazna.
Jelithe pisze:A może liga przez nowiutką apkę na iOSa i Androida? :-) Zaczęłam ją już testować i jest bardzo przyjazna.
Swietny pomysł. Phalanx moze ufundować ekskluzywne nagrody. Np BI z autografem Martina.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Brass

Post autor: Trolliszcze »

Jeśli jeszcze ktoś nie widział, to świetna wiadomość od Roxley Games (ludzi, którzy wydali m.in. Steampunk Rally) - będzie nowe wydanie Brassa, tym razem z błogosławieństwem Wallace'a. W pudełku ma być oryginalna mapa z oryginalnymi zasadami, ale odświeżoną grafiką, druga mapa z dwoma nowymi przemysłami (w tym browarnictwem), a także zasady dla dwóch osób. Start kampanii Q2/Q3 2016, więc pewnie gra fizycznie ukaże się dopiero w 2017, ale IMHO warto czekać.

A teraz zasadnicze pytanie: ciekawe, czy ktoś to wyda po polsku :D
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 40 times
Been thanked: 188 times

Re: Brass

Post autor: krecilapka »

Wspaniały news :mrgreen: !
Nawet gdyby nikt nie zdecydował się na polskie wydanie to plansza i karty są niezależne językowo. No chyba, że nazwy miejscowości na planszy kogoś kłują w oczy.
Ale nie sądzę by żadna z firm nie zdecydowała się na taki kąsek. Oczywiście to nie jest tania imprezówka z którą poromansują portfele tysięcy casuali, ale uznanie ta pozycja zdobyła, więc na reedycję spora grupa chętnych biorących ten tytuł w ciemno się znajdzie. W końcu ta gra to żywa legenda, nawet jeśli się nie lubi eurosów to docenić trzeba choćby miejsce w rankingu BGG.

Kto, kiedy, i za ile!
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Brass

Post autor: Lubel »

Problem będzie u tych co mają już Brass`a :/
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1303 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Brass

Post autor: vinnichi »

Czyli tylko zasady dla 2 osób ? Mapę znów trzeba będzie zakrywać kartami ?
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Brass

Post autor: romeck »

vinnichi pisze:Czyli tylko zasady dla 2 osób ? Mapę znów trzeba będzie zakrywać kartami ?
W podanym przez Trolliszcze wątku na BGG jest wszystko napisane. Jeśli nie uda im się tego zrobić w elegancki sposób, to będą dwie plansze (albo jedna dwustronna imho).
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1303 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Brass

Post autor: vinnichi »

Fajnie że wzięli się za najlepszą grę Martina, teraz tylko czekać na info od Phalanx że podłączają się do kampanii :)
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 40 times
Been thanked: 188 times

Re: Brass

Post autor: krecilapka »

Lubel pisze:Problem będzie u tych co mają już Brass`a :/
Jaki problem? Przecież nikt Ci Twojego egzemplarza nie zabierze :lol:

Normalnie możesz się cieszyć grą jeśli Ci się podoba.
Zmartwienie mają Ci którzy gry nie posiadają, a chcieliby, ponieważ obecnie nie jest łatwo jej kupić.
Jesteś więc szczęśliwcem.
Jeśli nową edycję uznasz za fajną, to sobie możesz kupić tę nową grę i będziesz zadowolony z udanego zakupu.
Znów będziesz szczęśliwcem!
Nikt nie zabrania przecież nikomu kupowania gier. Sądzę wręcz, że zyskuje na tym nasz planszówkowy świat. A tracą nasze portfele ;). Więc jeśli miałeś na myśli ten problem, to łączę się w żalu. Mój portfel przeklina moje hobby najbardziej plugawymi słowami :twisted:
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Brass

Post autor: zakwas »

vinnichi pisze:Fajnie że wzięli się za najlepszą grę Martina, teraz tylko czekać na info od Phalanx że podłączają się do kampanii :)
Jakby udało się tak ogarnąć ściągnięcie do Polski po względnej taniości, to byłby mjut!
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1303 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Brass

Post autor: vinnichi »

Jest taki jeden sklep który zaopatruje się we wszystkie gry Martina, bo właściciel jest wielkim fanem więc jeśli nie przez ks to na pewno będzie w Planszostrefie :)
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Brass

Post autor: FortArt »

krecilapka pisze:
Lubel pisze:Problem będzie u tych co mają już Brass`a :/
Jaki problem? Przecież nikt Ci Twojego egzemplarza nie zabierze [emoji38]

Normalnie możesz się cieszyć grą jeśli Ci się podoba.
Zmartwienie mają Ci którzy gry nie posiadają, a chcieliby, ponieważ obecnie nie jest łatwo jej kupić.
Jesteś więc szczęśliwcem.
Jeśli nową edycję uznasz za fajną, to sobie możesz kupić tę nową grę i będziesz zadowolony z udanego zakupu.
Znów będziesz szczęśliwcem!
Nikt nie zabrania przecież nikomu kupowania gier. Sądzę wręcz, że zyskuje na tym nasz planszówkowy świat. A tracą nasze portfele ;). Więc jeśli miałeś na myśli ten problem, to łączę się w żalu. Mój portfel przeklina moje hobby najbardziej plugawymi słowami :twisted:
Ja też uważam, że to problem. Ktoś kupił wcześniejsze wydania, jej/jego pieniądze sprawiły, że gra odniosła sukces finansowy i że teraz w ogóle jest mowa o nowym wydaniu. I ten ktoś zostaje teraz z edycją gorszą bo uboższą.

Rozwiązanie fair to sprzedaż zestawu upgradującego. Albo nowości osobno jako dodatek.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Brass

Post autor: Trolliszcze »

FortArt pisze:Ja też uważam, że to problem. Ktoś kupił wcześniejsze wydania, jej/jego pieniądze sprawiły, że gra odniosła sukces finansowy i że teraz w ogóle jest mowa o nowym wydaniu.
No tak, bo ludzie się musieli strasznie poświęcić, kupując tę świetną grę. Medale powinni za to dawać co najmniej. (A to, że z grania mieli kupę frajdy, to się przecież nie liczy; też uważam, że za moje ciężko zarobione pieniądze należy mi się licencja na użytkowanie nie tylko obecnej, ale także wszystkich kolejnych wersji.)
Z całym szacunkiem, ale to głównie Martin Wallace sprawił, że gra odniosła sukces finansowy. Dotychczasowi klienci wydali kasę, żeby kupić jej egzemplarzy i nic więcej im się nie należy. Moim skromnym zdaniem, oczywiście.
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 445
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 45 times

Re: Brass

Post autor: grabol »

Kupię nowe, oddam stare znajomym, przyczynie się do popularyzacji tej świetnej gry. Co się przy niej ubawiłem to moje.

Z przyjemnością powitam firmową planszę dla dwóch. Ta proteza w postaci zakrywania części planszy strasznie mnie zniechęcała do grania w 2 os.Teraz, bez krztyny odrazy, ze spokojnym sumieniem, Brass będzie gościł na stole znacznie częściej.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Brass

Post autor: zakwas »

Z chęcią przyjmę starą kopię. ;)

Od ceny nowej wersji odejmiemy umowną cenę za dodatkowe elementy, za które bylibyście w stanie zapłacić. Kupię za różnicę. ;)
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 445
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 45 times

Re: Brass

Post autor: grabol »

Przepraszam Pana, czy my jesteśmy zaznajomieni? Nie przypominam sobie... ;-)

Wracając do tematu niepokoi mnie jedynie zapowiadana zmiana grafiki. Mam nadzieję, że nie odejdą za daleko od tego co jest. Obecna szata graficzna jest według mnie bardzo elegancka i w klimacie XIX wieku, bardzo mi się podoba. Dla porównania to jak wygląda aplikacja pozostawię bez komentarza.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Brass

Post autor: zakwas »

Mi się akurat obie wersje podobają. Niechęć do wersji elektronicznej zgoniłbym lekko na przyzwyczajenie.

Co do przemalowania mapy:
"Regarding art direction: I have a clear direction in mind, however it's too early to really discuss. It will be of a painted style, and will be metaphorical of unbridled capitalism and greed."

Źródło tu:

https://boardgamegeek.com/article/21365807#21365807

P.S.: Dla Brassa, to ja mogę chętnie każðego poznać. ;)
Tomaszekt
Posty: 11
Rejestracja: 07 paź 2014, 12:56
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Brass

Post autor: Tomaszekt »

Witam. Pewnie temat był już tutaj poruszany ale nie mogę znaleźć posta wiec proszę o cierpliwość :-)
Jakie polecacie najlepiej pasujące koszulki na karty?
Z góry dziękuję za pomoc.
ODPOWIEDZ