Brass: Lancashire (Martin Wallace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Brass

Post autor: Lubel »

Tomaszekt pisze:Witam. Pewnie temat był już tutaj poruszany ale nie mogę znaleźć posta wiec proszę o cierpliwość :-)
Jakie polecacie najlepiej pasujące koszulki na karty?
Z góry dziękuję za pomoc.
Nosz toż przecież cały temat temu poświęcony http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =1&t=39299

a zestawienie np tu https://boardgamegeek.com/geeklist/1645 ... izes-games
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Brass

Post autor: Lubel »

Czy wiadomo coś czy będzie mozna dokupić samą planszę na 2-os, lub po prostu samą planszę z nowej edycji? Wiem, że to trochę nieekonomiczne dla wydawnictwa, ale dla samej planszy 2-osobowej nie kupie nowego wydania. No chyba, że uda się sprzedac pierwsze, ale jak dostępne drugie to ze sprzedażą pierwszego może być problem.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Brass

Post autor: romeck »

Dwa wyjścia (nie wykluczające się):

1. Sprzedaj teraz
2. Sprzedaj tanio
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1301 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Brass

Post autor: vinnichi »

Lubel pisze:Czy wiadomo coś czy będzie mozna dokupić samą planszę na 2-os, lub po prostu samą planszę z nowej edycji? Wiem, że to trochę nieekonomiczne dla wydawnictwa, ale dla samej planszy 2-osobowej nie kupie nowego wydania. No chyba, że uda się sprzedac pierwsze, ale jak dostępne drugie to ze sprzedażą pierwszego może być problem.
Na stronie Eagle, jest dostępna taka mapa, a w wątku zbiorowym ktoś chyba ostatnio organizował takie zamówienie właśnie u nich.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1301 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Brass

Post autor: vinnichi »

Czy ktoś się może orientuje, czy w nowym wydaniu Deluxe gdzie jest mapa 2-osobowa, wprowadzili na kartach oznaczenia dla rozgrywek 2-osobowych? To by mocno ułatwiło segregacje kart między grami 2-4 osobowymi.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Zimoch
Posty: 251
Rejestracja: 28 lut 2005, 15:37
Lokalizacja: Kwidzyn\Łódź

Re: Brass

Post autor: Zimoch »

A jest takie wydanie?
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1301 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Brass

Post autor: vinnichi »

kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Brass

Post autor: adikom5777 »

vinnichi pisze:Czy ktoś się może orientuje, czy w nowym wydaniu Deluxe gdzie jest mapa 2-osobowa, wprowadzili na kartach oznaczenia dla rozgrywek 2-osobowych? To by mocno ułatwiło segregacje kart między grami 2-4 osobowymi.
Jeszcze nie sprawdzałem, ale monety są wypaśne :)
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1301 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Brass

Post autor: vinnichi »

no takimi metalowymi to przynajmniej można o ścianę rzucić po przegranej partii :D
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1301 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Brass

Post autor: vinnichi »

Wygląda na to że nie dotykali się do niczego poza mapą, w instrukcji i pudełku wciąż są wymienione plastikowe monety :-), może tylko nazwisko projektanta jakby mniejszym, takim niewyraźnym druczkiem zapisane :-) najważniejsze że nie dłubali przy zasadach i mamy starego dobrego Brassa z fajną wypraską i dwuosobową mapą, szkoda że nie dodali oznaczeń na kartach do rozgrywki dwuosobowej ale poradziłem sobie już metodą chałupniczą.
Spoiler:
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Marcosii
Posty: 159
Rejestracja: 11 sty 2015, 12:48
Lokalizacja: Wlkp.
Has thanked: 177 times
Been thanked: 13 times

Re: Brass

Post autor: Marcosii »

alo alo,
nie mylcie tego co jest teraz dostępne jako Deluxe Edition z tym co ma się ukazac z poprawkami/zmianami samego Martina, w tej dostępnej ( Eagle Games) sa dodane metalowe monety i mapa dla 2 osob. Nowa z jakimiś nowymi / zmienionymi zasadami i inna ( kwestia jak dużo - w planach i założeniach nowa) grafika ma się ukaza być może pod koniec roku (Roxley Games) - Kickstarter 2lub 3 kwartal - takie sa przynajmniej plany . Jeśli się myle niech mnie ktoś poprawi.
Ostatnio zmieniony 31 sty 2016, 14:10 przez Marcosii, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1301 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Brass

Post autor: vinnichi »

Nie mylimy :-) po prostu tego Brassa znam i lubię, i tak jak napisałeś nie wiadomo jakich zmian autor dokona w tej wersji KS i jak bardzo zmienią rozgrywkę, więc narazie wolę mieć wróbla w garści póki jest dostępny :-) a później zobaczymy co wypuści Roxely.

EDIT: a w kwestii tego co napisałem że się nie dotykali do instrukcji, chodziło mi bardziej o brak opisanego wariantu dla 2 osób (jest opisany na mapie), czy zmiany chociażby informacji o zawartości, ale pewnie dla takich drobnych zmian nie chciało im się bawić w edycję plików.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Brass

Post autor: Jelithe »

Ktoś się orientuje, czy można jeszcze gdzieś kupić dwustronną planszę do Brassa?
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Brass

Post autor: ozy »

Jesteśmy z Martinem i Roxley Games po słowie w sprawie polskiej edycji, zatem warto zaczekać do jesieni. :)

A tak przy okazji - prosimy o Wasze głosy - nasza mobilna wersja Brass walczy o Golden Geek Award! Gra znajduje się w kategorii Best Board Game App: https://boardgamegeek.com/geekawards/boardgame
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4675
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1987 times

Re: Brass

Post autor: warlock »

ozy pisze:Jesteśmy z Martinem i Roxley Games po słowie w sprawie polskiej edycji, zatem warto zaczekać do jesieni. :)
Postanowiłem że na kilka miesięcy pauzuję z kupowaniem gier i skupiam się na tym, co mam.

Już wiem, co będzie pierwszą grą, jaką kupię :)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3418
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1163 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: Brass

Post autor: piton »

ozy pisze:Jesteśmy z Martinem i Roxley Games po słowie w sprawie polskiej edycji, zatem warto zaczekać do jesieni. :)

A tak przy okazji - prosimy o Wasze głosy - nasza mobilna wersja Brass walczy o Golden Geek Award! Gra znajduje się w kategorii Best Board Game App: https://boardgamegeek.com/geekawards/boardgame
no to tydzień uznaję za udany, ba miesiąc :D dogadujcie i już czekam na testy ;)

oczywiście na apkę zagłosowałem - nie zapeszam, ale to pewnie murowany numer jeden :)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1301 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Brass

Post autor: vinnichi »

ozy pisze:Jesteśmy z Martinem i Roxley Games po słowie w sprawie polskiej edycji, zatem warto zaczekać do jesieni. :)

A tak przy okazji - prosimy o Wasze głosy - nasza mobilna wersja Brass walczy o Golden Geek Award! Gra znajduje się w kategorii Best Board Game App: https://boardgamegeek.com/geekawards/boardgame
Kupię i sprawdzę! Mam ostatnią wersję od Eagle Games, ale nową chętnie też nabędę, a na półce pozostanie tylko jeden :D
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 544
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 257 times
Been thanked: 113 times

Re: Brass

Post autor: hamish »

Również oddałem głos na aplikację. Jest rewelacyjna.

Co do cierpliwości... akurat w tej materii to niemalże zawsze się opłaca. Tak wiele gier, tak krótki rok, tak niewiele wypłat ;)
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1301 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Brass

Post autor: vinnichi »

Przydała by się jakaś 13-stka od rządu w październiku...
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 456 times
Been thanked: 303 times

Re: Brass

Post autor: kdsz »

ozy pisze:A tak przy okazji - prosimy o Wasze głosy - nasza mobilna wersja Brass walczy o Golden Geek Award! Gra znajduje się w kategorii Best Board Game App: https://boardgamegeek.com/geekawards/boardgame
Zrobione!

Ozy, czy wiadomo (w przybliżeniu), kiedy pojawi się zapowiedziana aktualizacja z przeprojektowanym AI?


Wstępne info o edycji PL bardzo mnie rajcuje. Sam nie wiem, czy będę na tyle sentymentalny, by zostawić na półce stare pudełko ze swojsko brzmiącym napisem "Kohle: Mit Volldampf zum Reichtum". Tyle cudownych wspomnień...
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3418
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1163 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: Brass

Post autor: piton »

vinnichi pisze:Przydała by się jakaś 13-stka od rządu w październiku...
jest przecież 500 na dziecko :mrgreen:

ja tam nową wersję zakupię chętnie, mam jakąś starą wersję Brassa, najbardziej zużyta gra jaką mam. Starego pudła nigdy się nie pozbędę.
Tylko mam nadzieję, że nie zrobią zbyt "cukierkowych" grafik. Ciekaw jestem nowych wariantów (mapy)i innych extra rzeczy, których mam nadzieję będzie pełno ;)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Brass

Post autor: adikom5777 »

piton pisze:
vinnichi pisze:Przydała by się jakaś 13-stka od rządu w październiku...
jest przecież 500 na dziecko :mrgreen:

ja tam nową wersję zakupię chętnie, mam jakąś starą wersję Brassa, najbardziej zużyta gra jaką mam. Starego pudła nigdy się nie pozbędę.
Tylko mam nadzieję, że nie zrobią zbyt "cukierkowych" grafik. Ciekaw jestem nowych wariantów (mapy)i innych extra rzeczy, których mam nadzieję będzie pełno ;)
A co Piton. Pracujesz nad drugim, żebym mieć 500zł miesięcznie na gry? :lol:
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1301 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Brass

Post autor: vinnichi »

piton pisze:
vinnichi pisze:Przydała by się jakaś 13-stka od rządu w październiku...
jest przecież 500 na dziecko :mrgreen:

ja tam nową wersję zakupię chętnie, mam jakąś starą wersję Brassa, najbardziej zużyta gra jaką mam. Starego pudła nigdy się nie pozbędę.
Tylko mam nadzieję, że nie zrobią zbyt "cukierkowych" grafik. Ciekaw jestem nowych wariantów (mapy)i innych extra rzeczy, których mam nadzieję będzie pełno ;)
Jeszcze nie ma, a pamiętajmy że 1 kwietnia jest prima aprilis :-)
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Brass

Post autor: adalbert »

Jesteśmy z Martinem i Roxley Games po słowie w sprawie polskiej edycji, zatem warto zaczekać do jesieni. :)
Wspaniała wiadomość! Czy to jest pewna sprawa?
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3418
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1163 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: Brass

Post autor: piton »

adikom5777 pisze:
piton pisze:
vinnichi pisze:Przydała by się jakaś 13-stka od rządu w październiku...
jest przecież 500 na dziecko :mrgreen:

ja tam nową wersję zakupię chętnie, mam jakąś starą wersję Brassa, najbardziej zużyta gra jaką mam. Starego pudła nigdy się nie pozbędę.
Tylko mam nadzieję, że nie zrobią zbyt "cukierkowych" grafik. Ciekaw jestem nowych wariantów (mapy)i innych extra rzeczy, których mam nadzieję będzie pełno ;)
A co Piton. Pracujesz nad drugim, żebym mieć 500zł miesięcznie na gry? :lol:
jakbym miał te pińcet od łebka na gry przeznaczać, to lepsze byłyby bliźniaki :lol: tylko jak potem z taką małą zgrają zagrać w te gry, musiałbym z 10 lat poczekać ;) ale jak te 10 lat dofinansowania przeliczę na gry... :mrgreen: :lol:
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
ODPOWIEDZ