Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Mage Knight

Post autor: c08mk »

Zależy czy używasz koszulki. Organizery często nie są przystosowane mieszczenia wszystkiego w koszulkach.
Druga wątpliwość to przyszłe dodatki. Nie wiadomo czy coś jeszcze wyjdzie. Jeżeli tak, to taki organizer staje się wtopioną kasą.
michalku

Re: Mage Knight

Post autor: michalku »

Powitać.

W Mage Knighta gram od miesiaca. Ostatnio zakupilem Lost Legion i jak wielu graczy zaczalem odczuwac potrzebe organizacji calego kompletu, zeby za kazdym razem nie segregowac wszystkiego do torebek.

Popatrzylem w sieci, zakupilem papier milimetrowy, arkusz pianki 3mm, klej i zbudowalem takie sobie cos. Jestem dumny i chcialem sie pochwalic :)

Pudelko przygotowane pod jeszcze jeden dodatek. A i to nie jest pewne, bo na razie to co mam, czyli Mk + LL mi wystarcza :)

Koszt, to 15zl pianka, 10zl klej, 2 zl papier i jakies 5 godzin pracy z olowkiem, linijka i skalpelem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Mage Knight

Post autor: olsszak »

Pytanie do bardziej doświadczonych graczy:)

Jako, że dopiero rozpoczynam ogrywanie Mage Knight, ale posiadam już dodatek Lost Legion, zastanawiam się czy powinienem grać tylko zawartością podstawki czy jednak dodać to co przyniósł Lost Legion oraz podmienić to co zmienia. Nie wiem co będzie lepsze, aby sobie na początku nie namieszać za bardzo.

Co doradzicie ?:)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
AiS
Posty: 325
Rejestracja: 08 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight

Post autor: AiS »

Jeżeli dopiero zaczynasz to zagraj kilka partii samą podstawką. I tak będziesz miał powody sięgać do instrukcji (a są dwie) więc po co dodawać sobie kolejną książeczkę zasad. Jeżeli po pierwszej partii nie wystawiłeś MK na sprzedaż to już tego nie zrobisz, a dodatek nie ucieknie.

Ewentualnie podmień karty, które każe podmienić LL, a kolejne zmiany wprowadzaj stopniowo np. bohater -> jednostki -> wrogowie -> mapa -> Volkare.
ja_ak
Posty: 36
Rejestracja: 08 sty 2011, 12:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mage Knight

Post autor: ja_ak »

olsszak pisze:A powiedzcie co myślicie o tym?

http://www.thebrokentoken.com/magic-night-organizer/

Koszt samego organizera, biorąc pod uwagę, że jest tak fajnie pomyślany, że mieści wszystkie dodatki jest ok, ale do tego przesyłka ok 23 u USD... 200 zł już nie brzmi tak fajnie pod kątem pomocy w setupie i przechowywaniu...
choć gdybym miał dużo kasy to bym kupił ;)
Ja znalazłam coś takiego:
https://boardgamegeek.com/filepage/1228 ... d-drawings
Sama zaczynam się organizować do zrobienia tej wkładki. Najtańsza płyta 3 mm w marketach budowlanych to koszt ok 9 zł za m2. Jeśli ma się "zdolne rączki" to wyjdą grosze... Jeśli nie, to pewnie zlecając komuś wykonanie też tragedii finansowej nie będzie.
michalku

Re: Mage Knight

Post autor: michalku »

olsszak pisze:Pytanie do bardziej doświadczonych graczy:)

Jako, że dopiero rozpoczynam ogrywanie Mage Knight, ale posiadam już dodatek Lost Legion (...) ciach

Co doradzicie ?:)
Powinienes zaczac tak, jak jest napisane w przewodniku, od misji początkowej, rozgrywanej zgodnie z numerami kafelków mapy.
Masz wszystko ladnie wytlumaczone. Przynamniej ja tak robilem. Zanim zaczalem 1wsza normalna misje, to rozegralem ze 3-4 razy 'walktrugh', zeby mi sie rozjasnilo i zebym nie musial co chwile zagladac do papierow.
Ja bym nie mieszal podstawki z LL na poczatku, bo bedziesz musial siegac do 2 instrukcji.
LL wprowadza troche zmian i nie trzeba z nich korzystac jak sie zaczyna zabawe. Wrazen dostarcza sam start w MK.

Ja sie uczylem gry z filmikow 'ricky royal' na youtubie - https://www.youtube.com/user/rickkcroyal/videos.
Przechodzi caly walktrugh, cala 1wsza normalna misje i rowniez pokazuje LL z pelna misja. Warto, bo bardzo fajnie wszystko pokazuje i tlumaczy.

Pozdrawiam
Kal-El83
Posty: 1152
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 137 times

Re: Mage Knight

Post autor: Kal-El83 »

Też jestem fanem opóźnionego dorzucania dodatków, po co kraść sobie możliwość odkrywania gry krok po kroku ;)

Ja sprzedalem swój egzemplarz i teraz żałuje ... ;(
Ale przy sprzyjających wiatrach uzupełnie swoją kolekcje i wówczas postawię już na wersje angielską pod dodatki :evil:
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Mage Knight

Post autor: olsszak »

AiS pisze:Jeżeli dopiero zaczynasz to zagraj kilka partii samą podstawką. I tak będziesz miał powody sięgać do instrukcji (a są dwie) więc po co dodawać sobie kolejną książeczkę zasad. Jeżeli po pierwszej partii nie wystawiłeś MK na sprzedaż to już tego nie zrobisz, a dodatek nie ucieknie.

Ewentualnie podmień karty, które każe podmienić LL, a kolejne zmiany wprowadzaj stopniowo np. bohater -> jednostki -> wrogowie -> mapa -> Volkare.
Dzięki - zagram kilka partii samą podstawką, aby nie dodawać sobie kolejnej lektury, a potem stopniowo będę podmieniał :)

p.s. i nie ma opcji, że mnie zniechęci :)
michalku pisze:
olsszak pisze:Pytanie do bardziej doświadczonych graczy:)

Jako, że dopiero rozpoczynam ogrywanie Mage Knight, ale posiadam już dodatek Lost Legion (...) ciach

Co doradzicie ?:)
Powinienes zaczac tak, jak jest napisane w przewodniku, od misji początkowej, rozgrywanej zgodnie z numerami kafelków mapy.
Masz wszystko ladnie wytlumaczone. Przynamniej ja tak robilem. Zanim zaczalem 1wsza normalna misje, to rozegralem ze 3-4 razy 'walktrugh', zeby mi sie rozjasnilo i zebym nie musial co chwile zagladac do papierow.
Ja bym nie mieszal podstawki z LL na poczatku, bo bedziesz musial siegac do 2 instrukcji.
LL wprowadza troche zmian i nie trzeba z nich korzystac jak sie zaczyna zabawe. Wrazen dostarcza sam start w MK.

Ja sie uczylem gry z filmikow 'ricky royal' na youtubie - https://www.youtube.com/user/rickkcroyal/videos.
Przechodzi caly walktrugh, cala 1wsza normalna misje i rowniez pokazuje LL z pelna misja. Warto, bo bardzo fajnie wszystko pokazuje i tlumaczy.

Pozdrawiam
Dzięki i za tą poradę. Zacząłem od lektury instrukcji i pierwszego scenariusza. W trakcie obejrzłem sobie Rickyego. Tutaj bardziej pytałem o dodawaniem/wymianę elementó, które doszły z Lost Legion :) Teraz mam zamiar zagrać jeszcze jednym bohaterem pierwszy scenariusz, a potem już jakiś inny scenariusz dostosowany do gry solo :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

Tymczasem Lost Legion znowu w sprzedaży. Ludzie kupujcie żeby później płaczu nie było że wyczerpał się zapas ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
AiS
Posty: 325
Rejestracja: 08 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight

Post autor: AiS »

olsszak pisze: Dzięki i za tą poradę. Zacząłem od lektury instrukcji i pierwszego scenariusza. W trakcie obejrzłem sobie Rickyego. Tutaj bardziej pytałem o dodawaniem/wymianę elementó, które doszły z Lost Legion :) Teraz mam zamiar zagrać jeszcze jednym bohaterem pierwszy scenariusz, a potem już jakiś inny scenariusz dostosowany do gry solo :)
Rozgrywki Ricky'ego są jak najbardziej w porządku, ale rzuć okiem na rozgrywkę kolegi Wojtka:
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... 2cELu0lssv

Co prawda gra on fanowskim bohaterem, ale zasady gry są zachowane i można się szybko podszkolić.
Kal-El83
Posty: 1152
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 137 times

Re: Mage Knight

Post autor: Kal-El83 »

@AIS +1

Wojtek fajnie pokazuje rozgrywke w swoim nagraniu.
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Mage Knight

Post autor: olsszak »

Dzisaj było podejście do blyskawicznego podoboju solo. Juz z użyciem wirtualnego gracza. Na razie przerwałem, bo miałem wrażenie, że za czesto zagladam do zasad:( Siadam do uwaznej lektury reguł.

Sierotka ze mnie. Chyba popelnilem dwa podstawowe bledy. Pierwszy taki, ze dalem dwa kafle poczatkowe zakryte, a drugi czy robiac blyskawiczny podboj solo tez kafle wybieram pierwsze wiejskie wedlug kolejnosci numerkow jak w rekonesansie czy losuje z pelnej puli wiejskich i tez ukladam losowo?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: Kasper »

Nie przejmuj się. Gram już od jakiegoś czasu i też zaglądam do reguł i to jak na mój gust za często :D Samemu ciężko ogarnąć te wszystkie drobniutkie regułki. A co do pytania. Znalezione w dziale z zasadami:

P: Czy tereny startowe zawsze są takie same, czyli tereny A/B + kafle nr 1 i 2, czy może stały jest tylko A (B), a reszta już jest losowa?
O: Pierwsze ustawienie sugeruje pierwsze trzy kafle stałe, ale dotyczy to scenariusza Pierwszy Rekonesans. Kolejne rozgrywki to generalnie początkowy kafel z portalem + 2 odkryte kafle (ale wybrane losowo z puli terenów wiejskich tj. z zielonym rewersem), jeżeli scenariusz nie mówi inaczej.

P: W przygotowaniu scenariusza mamy zapis, że układając początkowe kafle ustawiamy kafel startowy A lub B a następnie dokładamy do nich w zależności od scenariusza 2/3 losowe kafle. Czy kafle te biorę z tych wcześniej przygotowanych do rozgrywki?
O: W opisie scenariuszy podana jest zawsze łączna ilość kafli razem z tymi odkrytymi na starcie. Kafla startowego z magicznym portalem nie liczysz (ten jest poza kolejnością). Czyli przykładowo z sześciu przygotowanych odkrywasz dwa i zostają cztery na stosie.

Napisz do mnie na Pw i podaj swój adres mailowy to wyślę Ci miesiąc mojej pracy nad pytaniami z działu Zasady. Na pewno Ci się to przyda. (Nie jest to autoryzowany FAQ ale zebrane pytania i odpowiedzi z działu tego forum).
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: Kasper »

Wszystkim zainteresowanym (nie wiedziałem, że będzie aż tylu chętnych...) wyślę obiecany plik w godzinach wieczornych jak wrócę z pracy.
Bowman
Posty: 112
Rejestracja: 12 gru 2012, 14:05
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight

Post autor: Bowman »

Szacun Panie! Nawet jeśli gdzieś są błędy to i tak jest to kawał dobrej roboty!

Dziękuję.
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight

Post autor: Tony23 »

dlaczego w SoT jest karta Kranga ? (przynajmniej z tego co widzę w review)
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Mage Knight

Post autor: olsszak »

Tony23 pisze:dlaczego w SoT jest karta Kranga ? (przynajmniej z tego co widzę w review)
Możliwe, że w dodatku Krang nie ma drugiej karty tego bohatera?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: Kasper »

Poszło. Jeśli ktoś nie otrzymał niech da znać. Życzę wszystkim miłej lektury :D
Kretilla
Posty: 150
Rejestracja: 28 maja 2005, 19:43
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Mage Knight

Post autor: Kretilla »

olsszak pisze:
Tony23 pisze:dlaczego w SoT jest karta Kranga ? (przynajmniej z tego co widzę w review)
Możliwe, że w dodatku Krang nie ma drugiej karty tego bohatera?
A po co druga karta miała by być?

Prawda jest taka, że w Krang'u jego karta postaci jest wydrukowana z rewersem jak wszystkie karty akcji, czarów itp. (ta z postacią na pomarańczowym/brązowym tle). W SoT dodali więc tą kartę z rewersem jaki mają wszystkie inne postacie (miniaturki czterech postaci z podstawki), aby się nie odróżniała od innych, kiedy na przykład losujemy postać.
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Mage Knight

Post autor: olsszak »

Kretilla pisze:
olsszak pisze:
Tony23 pisze:dlaczego w SoT jest karta Kranga ? (przynajmniej z tego co widzę w review)
Możliwe, że w dodatku Krang nie ma drugiej karty tego bohatera?
A po co druga karta miała by być?

Prawda jest taka, że w Krang'u jego karta postaci jest wydrukowana z rewersem jak wszystkie karty akcji, czarów itp. (ta z postacią na pomarańczowym/brązowym tle). W SoT dodali więc tą kartę z rewersem jaki mają wszystkie inne postacie (miniaturki czterech postaci z podstawki), aby się nie odróżniała od innych, kiedy na przykład losujemy postać.
Ja myślałem o 2 karcie "wyjątkowej" dla danego bohatera. Tak jak te, które były dodawane w Lost Legion dla bohaterów podstawki. Nie wiem jaka była kolejnosć wydawania dodatków, stą ten trop :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Bowman
Posty: 112
Rejestracja: 12 gru 2012, 14:05
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight

Post autor: Bowman »

Tak z ciekawości jakimi bohaterami najczęściej gracie? Mi do gustu najbardziej przypadł Norowas.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4054
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Mage Knight

Post autor: AkitaInu »

Bowman pisze:Tak z ciekawości jakimi bohaterami najczęściej gracie? Mi do gustu najbardziej przypadł Norowas.
Ja lubie smoka i bohatera z Lost Legion (leczenie na umiejętnościach jest mega :)) Nie pamiętam niestety jeszcze ich imion ;)
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Mage Knight

Post autor: Gromb »

Kasper pisze:Poszło. Jeśli ktoś nie otrzymał niech da znać. Życzę wszystkim miłej lektury :D
O cie felek. 43 strony do przeczytania. Szacun. FAQu grube jak sama instrukcja! Dzięki wielkie!

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: Kasper »

Spokojnie :D Część pytań jest tłumaczona łopatologicznie na kilku przykładach, niektóre pytania są trywialne więc da się przez to przejść. Dobrze by było gdyby rzucił na to okiem jakiś doświadczony gracz może wyłapałby jakieś błędy albo coś uściślił/doprecyzował.

A co do bohatera. Dla mnie na chwilę obecną numerem 1 jest Tovak.
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 179 times
Been thanked: 139 times

Re: Mage Knight

Post autor: woytas »

Zagrać trzeba, obowiązkowo, każdym bohaterem. Ja dla odmiany napiszę, który najmniej mi się podoba - Krang.
ODPOWIEDZ