This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: rattkin »

crsunik pisze:Super wiadomość. A możemy teraz rozmawiać tu o samej grze, a o wydaniach i kampanii w innych tematach. Został ogłoszony nowy dodatek i z chęcią poznałbym wasze wrażenia na jego temat;)
Moje wrażenie jest takie - kolejna generyczna talia kart plus parę figurek. Z opisu dla backerów niewiele i tak wynika.

Jak się to zestawi z liczbą komponentów, którą ta gra ma ambicję pomieścić plus wszystkie figurki i karty z tych ściemnionych dodatków, to:

a) storage tej gry będzie koszmarem, a pudełko musi być olbrzymie, żeby to pomieścić
b) rozkładanie i składanie tej gry będzie koszmarem
c) obsługa tej gry będzie koszmarem

Obym się mylił. Ale gry z tak wielką ilością komponentów:

a) przerażają mnie
b) dają do myślenia, czy gra jednak nie sprawdziłaby się lepiej jako gra wideo (jakaż ironia tutaj)

Fajnie, że polska wersja. Ja osobiście zostaję przy EN.
Salemmtg
Posty: 220
Rejestracja: 25 lut 2016, 19:23

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Salemmtg »

Galakta już zamieściła news na swojej stronie wieczorem http://galakta.pl/this-war-of-mine/
robert89ns
Posty: 8
Rejestracja: 17 maja 2016, 14:54

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: robert89ns »

Jeśli podstawka będzie przetłumaczona to na ta chwile w tych dodatkach które sa jest zaledwie ( w porównaniu z całością ) 76 kart do przetłumaczenia reszta to mapy, figórki, rewersy. rośnie liczba Backersów więc myśle że i to zostanie ogłoszone jako fakt

Skoro Galakta napisała że trwają rozmowy to myśle że się uda
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 530
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: lukwych »

Moim zdaniem skoro mamy jako wydawcę Galaktę, czyli specjalistę od druku na żądanie, to nie wspieranie i czekanie na polskie dodatki może być strzałem w stopę. Najprostszy model jaki może zastosować Galakta, to sprzedaż angielskich dodatków plus paczki z polskimi kartami, tak jak ma to miejsce przy poplecznikach z Descenta. Pozostaje tylko kwestia czy wszystko razem będzie tańsze w PLN czy raczej na KS w funtach licząc darmowe SG i dokupienie samych kart.
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: pan_satyros »

Czy galakta podała już gdzieś SCD dla podstawki? Przydałoby się mieć taką informację, skoro wiemy już ze gra będzie bez problemu dostępna w Polsce.
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: ObraneOrzechy »

Teraz wszyscy cierpia na niedosyt informacji. Kampania zaraz sie konczy, dlugo weekend sie zaczal a tyle pytan bez odpowiedzi ;€
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: crsunik »

rattkin pisze:
crsunik pisze:Super wiadomość. A możemy teraz rozmawiać tu o samej grze, a o wydaniach i kampanii w innych tematach. Został ogłoszony nowy dodatek i z chęcią poznałbym wasze wrażenia na jego temat;)
Moje wrażenie jest takie - kolejna generyczna talia kart plus parę figurek. Z opisu dla backerów niewiele i tak wynika.

Jak się to zestawi z liczbą komponentów, którą ta gra ma ambicję pomieścić plus wszystkie figurki i karty z tych ściemnionych dodatków, to:

a) storage tej gry będzie koszmarem, a pudełko musi być olbrzymie, żeby to pomieścić
b) rozkładanie i składanie tej gry będzie koszmarem
c) obsługa tej gry będzie koszmarem

Obym się mylił. Ale gry z tak wielką ilością komponentów:

a) przerażają mnie
b) dają do myślenia, czy gra jednak nie sprawdziłaby się lepiej jako gra wideo (jakaż ironia tutaj)

Fajnie, że polska wersja. Ja osobiście zostaję przy EN.
Też się zastanawiam jak to się wszystko pomieści i ile trwać będzie rozgrywka jeśli to wszystko się połączy (o ile będzie można to wszystko połączyć)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4049
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: AkitaInu »

Update numer 20 mowi oficjalnie ze stretch goale sa tylko po angielsku. W zwiazku z tym zostaje przy angielskiej wersji :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: ObraneOrzechy »

Czekamy na cene. Moze bardziej oplaci sie wejsc w KS z angielskimi SG niz kupic podstawke po akcji. Ze swojego doswiadczenia wiem, ze jak kupie za jednym zamachem gre z dodatkami to dodatki i tak leza bardzo dlugo zanim je dodam do rozgrywki. Wolalbym nizsza cene sklepowa Galakty a dodatki rozlozone w czasie.
Czyli teraz wszystkie druki TWoM z KS beda wydawane pod bandera Galakty?
Awatar użytkownika
Yanek
Posty: 67
Rejestracja: 18 gru 2011, 13:30
Lokalizacja: Óć
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Yanek »

Wsparłem za £50, ale jak nie będzie Stretch Goals po polsku to szybko poleci cancel dzień przed końcem zbiórki. Po co mam przepłacać. :)

Ps. Czy na tym etapie muszę także doliczyć wysyłkę?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4049
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: AkitaInu »

Yanek pisze:Wsparłem za £50, ale jak nie będzie Stretch Goals po polsku to szybko poleci cancel dzień przed końcem zbiórki. Po co mam przepłacać. :)

Ps. Czy na tym etapie muszę także doliczyć wysyłkę?
A skąd wiesz że przepłacasz? ;)
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: crsunik »

Na stronie kampanii jest napisane, że wersja retailowa będzie kosztować także około £50 więc nie wiem czy się opłaca nie wspierać.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: janekbossko »

Ale ta cena bedzoe cena sugerowana. Tutaj większość albo ma lub używa czyiś zniżek w sklepach


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: sirafin »

rattkin pisze:a) storage tej gry będzie koszmarem, a pudełko musi być olbrzymie, żeby to pomieścić
b) rozkładanie i składanie tej gry będzie koszmarem
c) obsługa tej gry będzie koszmarem

Obym się mylił. Ale gry z tak wielką ilością komponentów:

a) przerażają mnie
b) dają do myślenia, czy gra jednak nie sprawdziłaby się lepiej jako gra wideo (jakaż ironia tutaj)
crsunik pisze:Też się zastanawiam jak to się wszystko pomieści i ile trwać będzie rozgrywka jeśli to wszystko się połączy (o ile będzie można to wszystko połączyć)
Zamiast martwić się na zapas policzyłem sobie dokładnie elementy z This War of Mine ze stretch goalsami i porównałem z liczbą elementów w Martwej Zimie. Mam wrażenie, że jednak da się to zmieścić bez olbrzymiego pudełka. Nie siać defetyzmu :P
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 143 times
Been thanked: 42 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: elbruus »

Moim zdaniem nie ma opcji żeby w sklepie ta gra kosztowała poniżej 250 zł. To jest cena, którą może osiągną używane egzemplarze. 300 nówka jak nic, dodatki zawsze można sprzedać ;)
A propos dodatków to chyba Tactics z walką na specjalnej planszy z zasłonami, zasięgiem itp. zapowiada się najciekawiej.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8763
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2678 times
Been thanked: 2359 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Curiosity »

lukwych pisze:Moim zdaniem skoro mamy jako wydawcę Galaktę, czyli specjalistę od druku na żądanie, to nie wspieranie i czekanie na polskie dodatki może być strzałem w stopę. Najprostszy model jaki może zastosować Galakta, to sprzedaż angielskich dodatków plus paczki z polskimi kartami, tak jak ma to miejsce przy poplecznikach z Descenta.
Z ust mi to (tfu!) wyjąłeś. Mam dokładnie takie samo zdanie.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: rattkin »

sirafin pisze:
rattkin pisze:a) storage tej gry będzie koszmarem, a pudełko musi być olbrzymie, żeby to pomieścić
b) rozkładanie i składanie tej gry będzie koszmarem
c) obsługa tej gry będzie koszmarem

Obym się mylił. Ale gry z tak wielką ilością komponentów:

a) przerażają mnie
b) dają do myślenia, czy gra jednak nie sprawdziłaby się lepiej jako gra wideo (jakaż ironia tutaj)
crsunik pisze:Też się zastanawiam jak to się wszystko pomieści i ile trwać będzie rozgrywka jeśli to wszystko się połączy (o ile będzie można to wszystko połączyć)
Zamiast martwić się na zapas policzyłem sobie dokładnie elementy z This War of Mine ze stretch goalsami i porównałem z liczbą elementów w Martwej Zimie. Mam wrażenie, że jednak da się to zmieścić bez olbrzymiego pudełka. Nie siać defetyzmu :P
Nie chodzi o liczbę elementów jako taką, ale o ich różne typy. Ta gra składa się z miliardów talii po 5 kart każda. Sortowanie, składanie i rozkładanie tego brzmi niezwykle uciążliwie. Same żetony, jeśli nie przesadzą z ich wielkością, wejdą do tacek GMT.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: kamron6 »

Albo tak jak ludzie proszą na KS, aby udostępnić wersję tańszą składającą się tylko z CB.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4049
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: AkitaInu »

rattkin pisze:
sirafin pisze:
rattkin pisze:a) storage tej gry będzie koszmarem, a pudełko musi być olbrzymie, żeby to pomieścić
b) rozkładanie i składanie tej gry będzie koszmarem
c) obsługa tej gry będzie koszmarem

Obym się mylił. Ale gry z tak wielką ilością komponentów:

a) przerażają mnie
b) dają do myślenia, czy gra jednak nie sprawdziłaby się lepiej jako gra wideo (jakaż ironia tutaj)
crsunik pisze:Też się zastanawiam jak to się wszystko pomieści i ile trwać będzie rozgrywka jeśli to wszystko się połączy (o ile będzie można to wszystko połączyć)
Zamiast martwić się na zapas policzyłem sobie dokładnie elementy z This War of Mine ze stretch goalsami i porównałem z liczbą elementów w Martwej Zimie. Mam wrażenie, że jednak da się to zmieścić bez olbrzymiego pudełka. Nie siać defetyzmu :P
Nie chodzi o liczbę elementów jako taką, ale o ich różne typy. Ta gra składa się z miliardów talii po 5 kart każda. Sortowanie, składanie i rozkładanie tego brzmi niezwykle uciążliwie. Same żetony, jeśli nie przesadzą z ich wielkością, wejdą do tacek GMT.
Rattkin - w grze jest już tray na żetony ;)
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Night wolf »

Curiosity pisze:
lukwych pisze:Moim zdaniem skoro mamy jako wydawcę Galaktę, czyli specjalistę od druku na żądanie, to nie wspieranie i czekanie na polskie dodatki może być strzałem w stopę. Najprostszy model jaki może zastosować Galakta, to sprzedaż angielskich dodatków plus paczki z polskimi kartami, tak jak ma to miejsce przy poplecznikach z Descenta.
Z ust mi to (tfu!) wyjąłeś. Mam dokładnie takie samo zdanie.
Tylko to wszystko jest robione przez fabryki FFG cały DnŻ nawet promki są za ich zgodą. Natomiast ich planszówki np. Metallum, Król i zabójcy są już normalnymi produktami nawet elementy dodatkowe były już robione w normalny sposób, ale za wiele ich nie było.

P.S.
Jeszcze jedna sprawa karty mają opisy z której tali pochodzą, teraz w dodatkach dochodzą dodatkowe karty, jeśli byłyby robione w stylu DnŻ to odrazu wiadomo, że ta karta jest z dodatku i czego można się spodziewać.
warran
Posty: 253
Rejestracja: 25 sty 2015, 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: warran »

Świetne wieści :) Brawo dla Galakty i dla autorów!

Wiem, że pewnie teraz Tycjan składa FAQ2.0, ale tak dla pewności chciałem dorzucić pytania:
1. Czy karty postaci Katii, Cvety, Zlaty i Romana też będą przetłumaczone? Niby SG to tylko figurki do tych kart, ale jak pisałem, dla pewności...
2. Czy 200 dodatkowych skryptów w aplikacji (próg za 325K) zostaną przetłumaczone? Technicznie jest to SG, ale obawiam się, że mieszanie w apce angielskich skryptów z przetłumaczonymi obniżyłoby jej przydatność.
3. Podobnie chciałbym zapytać o skrypty dot. sierot - będą przetłumaczone w książce skryptów, czy w osobnej książce, która na razie nie zostanie przetłumaczona?

A co do tłumaczenia dodatków: przypuszczam, że karty z Tactics nie są jakąś specjalną tajemnicą i nie napędzają "fabuły", więc można je przetłumaczyć przed grą nie psując sobie zabawy. Podobnie z kartami z Orphans i Sewers. Może w przypadku niektorych trzeba będzie kupić nieprzezroczyste koszulki.

To oznacza, że tak naprawdę "przeszkadzający" jest angielski tekst na kartach skryptów z SG (10 kart) i kart z dodatku Farmers (8 kart). Myślę, że to całkiem niezły wynik :)
No i niestety będziemy musieli się na razie obyć bez Memories i Incidents, ale biorąc pod uwagę ile już została wrzucone do gry, nie martwi mnie to zbytnio ;)
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: crsunik »

Raczej nie opłaca się nie wspierać KSa
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4049
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: AkitaInu »

Hmm cY ja wiem, z tymi dodatkami polska wersja nie bedzie tansza. Chyba ze chcesz tylko podstawke to sie zgadzam :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: karawanken »

Mi na szczęście nie przeszkadza granie samą podstawką. Uf mogę spokojnie poczekać aż będzie w sklepach. Przynajmniej do tego czasu pojawią się obiektywne recenzję gry (a nie tylko prototypu).
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: crsunik »

Akitalnu albo Ty mnie nie zrozumiałeś albo ja Ciebie nie rozumiem. Napisałem, że nie opłaca się czekać na wersję sklepową. Jest sporo darmowych, które nawet jeśli będą w innym języku to nie zaboli, bo zaraz się pojawią tłumaczenia. A z kolejnymi wsparciami dojdą nowe dodatki i większa motywacja do pełnego tłumaczenia ;)
ODPOWIEDZ