CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Krwawisz »

A o jakie materiały chodzi? Weź pod uwagę, że poza zasadami niewiele można w przypadku tej gry zdradzić, żeby nie popsuć zabawy..
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Marx »

Krwawisz pisze:A o jakie materiały chodzi? Weź pod uwagę, że poza zasadami niewiele można w przypadku tej gry zdradzić, żeby nie popsuć zabawy..
Jakiś instruktażowy filmik, krótki przegląd, więcej zdjęć planszy czy komponentów, oczywiście na tyle na ile to możliwe ze wspomnianego względu :-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Krwawisz »

Filmik pewnie będzie, tak samo jak więcej zdjęć komponentów, ale dopiero jak dostaniemy kopie produkcyjna - to, co mamy obecnie nie nadaje sie do pokazywania ;-) Postaramy się coś tam jednak Wam wrzucać w miarę możliwości
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Piehoo »

Ja pomecze kolejnym pytaniem o regrywalnosc Seafalla. Czy istnieje fizyczna możliwość grania w to po przejściu kampanii?
Pandemica kupiłem w ciemno, ale wiedziałem ze bedzie mozna zagrac w regularnego przed rozpoczeciem Legacy. TS to tez inna kwestia bo nie ingerujemy w komponenty. (No i obie inna polka cenowa)
200zl + to taka psychologiczna granica ze warto coś więcej wiedzieć.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
geek82
Posty: 445
Rejestracja: 09 kwie 2016, 21:08

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: geek82 »

hmm biorac pod uwage cene 80$ w pre-orderze PHD, cena do 11ego czerwca jest bardzo kuszaca... jednak odrzucajac ta informacje, szczerze powiedziawszy spodziewalem sie nieco lepszej ceny dla polskiego wydania. cena sugerowana po pre-orderze na poziomie 339 zl?? :shock: ja wiem ze trzeba wziac pod uwage kurs dolara itp ale:
1. dlaczego cena polskiej wersji jest na poziomie angielskiej? chyba przewaznie polskie wydania sa tansze od ang?...chyba... :roll:
2. jesli dobrze policzylem to jest ~87 kart, monety, naklejki, kosci, 10 okretow itd. Dla porownania Star Wars Rebellion mozna dostac juz za minimalnie wieksze pieniadze a zawartosc...i to w wersji ang... hmmmm...

chyba poczekam na jakies recenzje ... :( eh, a juz mialem wynegocjowany zakup z zona :wink: ale nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo i zakupie pewnie Wasze Myszki (M&M) ;)))
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: misioooo »

Piehoo, na bgg jest wątek o regrywalności. Ponoć (wg autora) istnieje możliwość grania po "przejściu" kampanii.
Geek82 - źle policzyłeś :) I to mocno źle...
Spoiler:
I to pewnie nie wszystko... W każdej ze "skrzyń" pewnie kryje się sporo nowości - karty, tokeny, drewniane elementy...
Dodatkowo zawartość gry-w-grze nieprzeciętnie duża, bo te naklejki naklejasz na planszę/kartę swojej prowincji etc i to zmienia bardzo mocno kolejną rozgrywkę!

Tryb "legacy" na minimum 15 gier... zatem za miły wieczór wychodzi ile - 15zł? Chyba nie jest dużo - taniej niż kino :) I to 15zł/kilka osób!
Ostatnio zmieniony 30 maja 2016, 23:03 przez misioooo, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Piehoo »

misioooo pisze:Piehoo, na bgg jest wątek o regrywalności. Ponoć (wg autora) istnieje możliwość grania po "przejściu" kampanii.
Geek82 - źle policzyłeś :) I to mocno źle...
Spoiler:
I to pewnie nie wszystko... W każdej ze "skrzyń" pewnie kryje się sporo nowości - karty, tokeny, drewniane elementy...
Dodatkowo zawartość gry-w-grze nieprzeciętnie duża, bo te naklejki naklejasz na planszę/kartę swojej prowincji etc i to zmienia bardzo mocno kolejną rozgrywkę!
Ok, znalazłem odpowiedź na FB:
"Faktycznie jest tak, że przyjemność ze smaczków, niespodzianek i sekretów odkrywa się w tej grze tylko raz. Podczas pierwszej kampanii ( czyli przynajmniej kilkunastu rozgrywek). Taka jest specyfika legacy. Natomiast na koniec kampanii mamy stworzony, kompletny produkt, który od tego momentu staje się kompletna planszówka. I można te normalna, planszowe grać ile dusza zapragnie"
Zamawiam. :)
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Krwawisz »

Na większość pytań już sobie odpowiedzieliście, wiec odniose sie tylko do ceny :-)

Nie jest prawdą, że polskie wydania zawsze są tańsze - szczególnie takie, które powstają we wspólnym druku i każdy płaci za nie tyle samo - i to nie w złotówkach, tylko w dolarach ;) Dlatego też cena sugerowana naszych wydań gier od PHG zawsze oscyluje w okolicach ceny amerykańskiej. Tym bardziej zachęcam do wspierania przedsprzedaży, gdyż jak widzicie różnica jest znacząca.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Sekator »

Ajajaj, dostałem od Was maila dzisiaj, że status mojego zamówienia został zmieniony (nowe talie Summoner Wars) i dostałem mikro zawału, bo myślałem że to może już wysyłka, a tu tylko jakaś mała zmiana.
Eh.
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Carmash »

Premiera dodatku do Martwej Zimy to termin nie wcześniejszy niż wrzesień?
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Krwawisz »

tak jest
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Krwawisz »

Obrazek

To ja tylko napomknę, że już w poniedziałek startujemy z drugą kampanią - tym razem z zupełnie innej bajki.
Od dawna pracowaliśmy nad grą, która byłaby fajną, niegłupią gierką do pogrania przy piwku, a jednocześnie nie byłaby podróbką czy marną imitacją chińczyka, czy monopolu. Mam nadzieję, że coś takiego udało nam się stworzyć :-)

W Bro-Wars gracze rywalizują ze sobą o specjalne podstawki do piwa leżące na stole pojedynkując się w różnego rodzaju zadaniach. Będą i zadania zręcznościowe, i wymagające kreatywności i pomyślunku. Staraliśmy, się żeby były jak najbardziej różnorodne. Za zdobyte kafle na końcu otrzymuje się punkty - więcej jeśli udało się zdobyć odpowiednie sety. Dodatkowo dochodzą akcje specjalne, którymi można trochę zamieszać i bardzo fajny system doboru zadań, co mam nadzieję spowoduje, że doskonale przy tej grze będą bawić się zarówno planszówkowcy, jak i totalne żółtodzioby.

Polecam przyjrzeć się kampanii bo będzie się wiele działo :twisted:
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1222
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 401 times
Been thanked: 270 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Deem »

Nie wiem, czy przegapiłem tę informację, czy jeszcze się nie pojawiła - na kiedy (choćby w przybliżeniu) planujecie premierę Seafall?
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: misioooo »

Deem pisze:Nie wiem, czy przegapiłem tę informację, czy jeszcze się nie pojawiła - na kiedy (choćby w przybliżeniu) planujecie premierę Seafall?
Coś, gdzieś mi się kołacze - październik 2016? Czyli może na gwiazdkę będzie :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Krwawisz »

Obiecałem, że przygotowujemy dla Was kolejne premiery więc pora powoli odkrywać karty. Nakładem naszej firmy w drugiej połowie roku ukażą się trzy doskonałe gry z serii wydawnictwa Z-Man, które - mamy nadzieję, dzięki wydaniu ich nad Wisłą, zyskają popularność na jaką zasługują :

ObrazekObrazekObrazek

BLUEPRINTS - doskonała, logiczno-kościana gierka, w której gracze budują budowle z kości i kombinują jakby tu zdobyć za nie jak najwięcej punktów. Fajna, innowacyjna mechanika i nominacja do Golden Geek Award w kategorii gier abstrakcyjnych :-) Warto!

Traders of Osaka - bardzo dobre euro, wcześniej znane pod nazwa Traders of Carthage. Teraz powraca w nowym, pięknym wydaniu. Wcielicie się w kupców, którzy starają się jak najwięcej zarobić na wymianie towarów i muszą uważać zarówno na przeciwników, jak i np sztormy morskie, które bardzo szybko są w stanie pozbawić całego majątku.

Dragon Farkle - pięknie ilustrowana kościanka oparta o klasyczną grę Farkle. Jako gracze będziecie zbierać potężne armie, korzystać ze specjalnych zdolności i przedmiotów, a wszystko po to, żeby pokonać smoka.
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: TTR_1983 »

Wow!
Skoro nie napisano nic o wspieram.to to rozumiem, że wydajecie normalnym trybem? Oby to był początek wielkiej współpracy z Z-MAN :)

PS . Chcecie pobić Rebel i Portal w ilości premier w tym roku? :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 09 cze 2016, 14:17 przez TTR_1983, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Krwawisz »

tak tak - normalny tryb :-) A współpraca już jest wielka :twisted:
PS . Chcecie pobić Rebel i Portal w ilości premier w tym roku? :mrgreen:
jak mawiał klasyk - nie ilość się liczy, a jakość i tego się trzymamy ;-)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: kwiatosz »

Hmm, muszę ograć w końcu mój egzemplarz Blueprints żeby recenzję skrobnąć wobec tego. Na drugą rocznicę posiadania się nie udało...
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
myszor
Posty: 205
Rejestracja: 13 mar 2013, 14:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: myszor »

Blueprints dopiero co dostałem, więc podziękuję ;) Zacna gierka, tym bardziej, że totalnie niezależna językowo. Jaka będzie SCD? Zagraniczna cena jest... wysoka, delikatnie mówiąc.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Krwawisz »

będziemy się starali, żeby ceny były jak najlepsze, choć oczywiście czynników, które mogą na to wpłynąć jest wiele.

A Blueprints rzeczywiście super - ja uwielbiam :twisted:
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Piehoo »

Wil Wheaton w Table Top może wam zrobić hype z tym Dragon Farkle. Akurat pewnie w okolicach premiery może być odcinek.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Krwawisz »

też mamy taką nadzieję:)
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Krwawisz »

Do wcześniej zapowiedzianych gier wydawnictwa Z-Man dołączają jeszcze dwa nowe dodatki do Ashes, których premiera powinna nastąpić na równi z wersją angielską. A to oznacza dwie kompletnie nowe talie z nowymi Odrodzonymi + mnóstwo nowych zaklęć, przyzwańców i możliwości budowania jeszcze lepszych i ciekawszych talii.

ObrazekObrazek

Jednocześnie zapraszam do odwiedzenia strony http://www.ashes.pl gdzie znajdziecie info o najbliższych turniejach oraz oficjalny ranking. Jeśli chcielibyście pomóc w organizacji turniejów, dajcie znać

More to come :twisted:
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: mckil »

A jak tam nowe talie do Summoner Wars'a? Wiadomo już kiedy będzie dostawa?
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Sekator »

mckil pisze:A jak tam nowe talie do Summoner Wars'a? Wiadomo już kiedy będzie dostawa?
O, wlasnie! Podpisuje sie pod pytaniem.
Zablokowany