Blood Rage (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: Bary »

krecilapka pisze:A ja wciąż się cieszę, że sprzedałem angielską wersję i mogę grać z ludźmi po polsku. Chociaż boli mnie bardzo np. Brak mistyków i 5 gracza.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Ale to da się nadrobić dodatkami, które niebawem się pojawią. Mnie najbardziej boli, że nie będę mógł nabyć pudełeczka z klanem Wildboar i 4 dodatkowych figurek.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 39 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Figurki znam, grałem z nimi i faktycznie wpływają na rozgrywkę. Przede wszystkim wilk fenrir.
Ale ten klan wildboar to co takiego ma żeby żałować?

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: Bary »

krecilapka pisze: Ale ten klan wildboar to co takiego ma żeby żałować?
Zaraz się uśmiejesz pewnie, ale najbardziej w tym dodatku podobają mi się... te znaczniki 3D. :) Te zwykłe tekturowe jakoś się gryzą z całą resztą.
btw. Jakby ktoś chciał sprzedać same znaczniki to chętnie zakupię. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 39 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Eeee... rzuciłem na nie okiem no i faktycznie są najładniejsze że wszystkich. Za to na ich widok sobie przypomniałem, że grałem z tym dodatkiem. Ale do grania on chyba nic nie wnosił. Bo kolezka tylko podmienił jeden klan i tyle. Żadnych nowych kart nie wtasowywaliśmy ani nie miał zdolności specjalnych. Po prostu inny kolor i tyle. Albo mi coś umknęło, bo to on przygotowywał grę.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Re: Blood Rage

Post autor: TOMI »

Wiem, że już o tym pisano ( choć krótko) ale który z dodatków byście polecali Bogów czy Mistyków ? Dodatki już podobno w produkcji wiec warto pomyśleć a szczególnie nastawić na wydatki ;) dzięki
smutas123
Posty: 165
Rejestracja: 06 paź 2015, 09:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Blood Rage

Post autor: smutas123 »

Ten klan z kickstartera jest tylko wlasnie do podmiany, mic wiecej nie dodaje.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 39 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Mistycy dodają kolejny motyw na zdobywanie punktów. Tak jakby kolejna opcja w rozgrywce. Nowe komba z kart, dodatkowe możliwości.
Bogowie zmieniają zasady punktowania w niektórych prowincjach. Wpływają na ogólne zasady gry. Wg mnie jest to opcja fajna gdy ograleś podstawkę, znasz karty na wylot, zaczyna wiać nudą. Bierzesz ten dodatek i nagle masz zupełnie nowe zasady co rozgrywkę. Znów wraca ciekawość i kombinowanie jak to spiąć ze znanymi możliwościami.
Mistycy się każdemu przydadzą bo to po prostu dodatkowe jednostki o swoich zasadach. Bogowie fajny kawał dodatku ale dla odświeżenia gry.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Bakeros
Posty: 22
Rejestracja: 14 cze 2016, 10:42

Re: Blood Rage

Post autor: Bakeros »

Co do koszulek do BR. Mógłby ktoś podać nazwę koszulek, które mają zakrtytą jedną stronę? Mam na myśli koszulki podobne do ( magic the gathering ). Wiem, że rozmiar to mini american, ale chodzi mi o jakiś model, który posiada dobrą jakość, przy rozsądnej cenie.
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Blood Rage

Post autor: bukimi »

A jak rozróżnisz numer epoki jak zakryjesz jedną stronę? :o
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Bakeros
Posty: 22
Rejestracja: 14 cze 2016, 10:42

Re: Blood Rage

Post autor: Bakeros »

bukimi pisze:A jak rozróżnisz numer epoki jak zakryjesz jedną stronę? :o
Karty będą w osobnych woreczkach lub zostaną oznaczone :)
piatekm
Posty: 7
Rejestracja: 07 cze 2016, 10:47

Re: Blood Rage

Post autor: piatekm »

Bakeros pisze:
bukimi pisze:A jak rozróżnisz numer epoki jak zakryjesz jedną stronę? :o
Karty będą w osobnych woreczkach lub zostaną oznaczone :)
Osobnych woreczków nie polecam, bo po grze trzeba będzie wszystko rozdzielać, wszak kartę z 1 epoki można zachować nawet aż do 3. epoki.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 39 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Koszulki ultra pro widziałem z jednolitymi tłami. Nazwy nie podam i nie wiem też czy są w rozmiarze mini american. Ale z ciekawości: w takich koszulkach skąd będziesz wiedział z której epoki są karty?

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Blood Rage

Post autor: bukimi »

Bakeros pisze:
bukimi pisze:A jak rozróżnisz numer epoki jak zakryjesz jedną stronę? :o
Karty będą w osobnych woreczkach lub zostaną oznaczone :)
Tak jak pisał piatekm - osobne woreczki nic nie dadzą, bo i tak nie będziesz mógł rozdzielić kart po grze (chyba, że chcesz je wyjmować z koszulek lub rozpoznawać po nazwie).
A jeśli chcesz je oznaczać to właściwie po co koszulki z zakrytym tyłem? :|
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Blood Rage

Post autor: ramar »

krecilapka pisze:A z ekonomicznego punktu widzenia może się nie opłacać drukować poprawione pojedyncze karty + dosyłać klientom. Więc to może być patowa sytuacja.
Ten argument podnoszony jest co rusz w grach portalu.
Ciekawe, jak to jest, że opłaca się drukować promki wraz z drukiem ogólnym (np Dominion) lub poprawiać karty i drukować je na nowo (np. Mistfall od GFP), ale Portalowi robią za małe wykrojniki, brakuje im miejsca, itd.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Blood Rage

Post autor: Wincenty Jan »

Osobiście nie mam gry, chociaż mam nadzieje wzbogacić tym bardzo dobrym tytułem moją kolekcje, rozegrałem tylko cztery czy pięć partii na egzemplarzu dobrego znajomego i kurde nie rozumiem, nie rozumiem jak to mozliwe, że w grze, która nie kosztuje mało pieniędzy, polski szanowany wydawca pieje nad jej wykonaniem a zarazem schrzanił jedyną rzecz jaką można było w niej schrzanić czyli tłumaczenie kart... Nie rozumiem... Byłem zachwycony, że Portal wydaje Blood Rage... Ale wytłumaczcie mi jak to mozliwe aby źle przetłumaczyć karty? Przecież sami trombili na forum i podczas PlanszówekTv , że grę mają ograną od A do Z... Jak to możliwe aby schrzanić karty? Niedbalstwo? Przypadek? Pomyłka? Przecież to tłumaczenie wpływa na rozgrywkę. Oświećcie mnie planszowkowi bracia i siostry jak to mozliwe?!
TTR_1983
Posty: 3949
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: TTR_1983 »

Wincenty Jan pisze:Osobiście nie mam gry, chociaż mam nadzieje wzbogacić tym bardzo dobrym tytułem moją kolekcje, rozegrałem tylko cztery czy pięć partii na egzemplarzu dobrego znajomego i kurde nie rozumiem, nie rozumiem jak to mozliwe, że w grze, która nie kosztuje mało pieniędzy, polski szanowany wydawca pieje nad jej wykonaniem a zarazem schrzanił jedyną rzecz jaką można było w niej schrzanić czyli tłumaczenie kart... Nie rozumiem... Byłem zachwycony, że Portal wydaje Blood Rage... Ale wytłumaczcie mi jak to mozliwe aby źle przetłumaczyć karty? Przecież sami trombili na forum i podczas PlanszówekTv , że grę mają ograną od A do Z... Jak to możliwe aby schrzanić karty? Niedbalstwo? Przypadek? Pomyłka? Przecież to tłumaczenie wpływa na rozgrywkę. Oświećcie mnie planszowkowi bracia i siostry jak to mozliwe?!
Nie ekscytuj się tak i popraw ortografa, bo aż boli.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Blood Rage

Post autor: Wincenty Jan »

Niech boli. Wybaczcie ortografię, piszę ze sprzętu, którego jeszcze do kóca nie ogarniam i polskie znaki i podpowiedzi, które tablet podpowiada są dla mnie trudne do ogarnięcia.

Nie ekscytuje sie. Za te pieniądze w grze wszystko powinno być dopracowane. A skoro gra opiera się na kartach i zawartym na nich tekście to zwłaszcza ten tekst powinien być dopracowany. Przy całej mojej sympatii do Portalu zdaża się im niedbalstwo i pewien bałagan.
Omnibus
Posty: 74
Rejestracja: 16 lis 2013, 19:21

Re: Blood Rage

Post autor: Omnibus »

Nikt nie sprzedaje Mystic Trolla aby?
Nadzieja matką głupców, ale spytać zawsze warto.
sendrill
Posty: 57
Rejestracja: 03 sty 2016, 20:54
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Blood Rage

Post autor: sendrill »

Omnibus pisze:Nikt nie sprzedaje Mystic Trolla aby?
Nadzieja matką głupców, ale spytać zawsze warto.
sprzedaje
-
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Blood Rage

Post autor: okon »

ja tez bym chetnie kupił :roll: :roll:
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Blood Rage

Post autor: Rocy7 »

bukimi pisze:A jak rozróżnisz numer epoki jak zakryjesz jedną stronę? :o
Mozna dac 3 kolory rewersow.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Blood Rage

Post autor: schizofretka »

Pytanie: w miarę równym i trochę ogranym towarzystwie, jakie wyniki zwykle robicie? Czy różnią się znacznie między partiami pomiędzy graczami? Dla ustalenia uwagi powiedzmy w składzie czteroosobowym, bez dodatków (oprócz extra potworów). Nam na razie dość powtarzalnie 150-200 (czasem komuś się uda przebić albo się noga podwinie spektakularnie, ale to raczej wyjątki.

O ile widzę znaczne możliwości rozwoju, to nie wiem czy nie większe w blokowaniu innym kombosów niż nabijania ich sobie :) Muszę też odszczekać moje lekceważące opinie w dużej mierze ukształtowane oczekiwaniami po Chaosie - z każdą rozgrywką podoba mi się bardziej i zaczynam doceniać za bycie czymś innym, przede wszystkim szybszym - w dzisiejszym towarzystwie partia w cokolwiek wagi średniej ponizej 90min to ewenement!


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Blood Rage

Post autor: ariser »

U nas średnio przy partii na czterech to ze 2 osoby mają ok. 170 - 200, 2 pozostałe w granicy 100 - 150. Wyniki raczej stałe przez cały czas, 200 nie udało nam się przebić nijak póki co, a wyniki poniżej 100 to zazwyczaj osoba z beznadziejnym draftem (raczej ewenement, ktoś testował jakąś strategię i nie pykło).
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 39 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

W moich partiach w trakcie często było, że ktoś znacząco odskoczyl ale w końcówce to się jakoś tak zawsze zrownywało. Tylko w partiach gdzie był gracz 1 raz grający, zostawał daleko w tyle. Przeważnie pierwszych dwóch między 150 - 170. Różnice bywały 1, 2 czy Też 3 punktowe. A w różnych zestawach osobowych grałem. Hmmm... i o ile się nie mylę wygrałem tylko raz! Jestem specjalistą od drugiej pozycji ;). Ale zabawę zawsze miałem przednią.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Blood Rage

Post autor: okon »

a u nas z kolei najwyższy wynik to 142 pkt normalnie tak koło 100 wszyscy się kręcą
ODPOWIEDZ