Super Motherload / Wiertła, Skały, Minerały (Gavan Brown, Matt Tolman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Super Motherload - Wiertła, Skały, Minerały

Post autor: GFP »

rafaelus pisze:Dotarły! 3 dodatki do Dominiona i Wiertla. Dobra robota GFP! Jutro rozpakowywanie :-)
A no tak. Z Krakowa do Krakowa- tylko przeszło przez sortownię i trafiło od razu do odpowiedniego kuriera. Daj koniecznie znać, jak jakość wierteł. :)
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Super Motherload - Wiertła, Skały, Minerały

Post autor: GFP »

Gromb pisze:Mam tak samo. Ciekawe jak to wejdzie do paczkomatu? Póki co menadżer paczek ma info , że coś się święci ze strony GFP :)

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

Gabaryt C:
Gabaryt C (410x380x640mm)
Trzy i czteropaki, oraz ew. paczki z Wiertłami..., zapakowaliśmy do oryginalnych pudeł po pięciu dominionach. Więc jest ok 310x310x500mm. :)
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Super Motherload - Wiertła, Skały, Minerały

Post autor: rafaelus »

Piettrucha pisze:Daj koniecznie znać, jak jakość wierteł. :)
Nawet dzisiaj udało się zagrać pierwszą partię! :D

Gra jest bardzo dobrej jakości. Pudełko, plansze i żetony wykonane są z porządnej, grubej tektury. Bardzo fajnie się prezentują. Jedynie karty są słabszej jakości, bardzo podobnej do tej z Dominiona/Munchkina. Na rogach niektórych kart już po otwarciu widać charakterystyczne dla tej jakości drobne otarcia. Ponieważ Wiertła to gra deck buildingowa, gdzie dosyć często tasujemy swoją talię, raczej je zakoszukuję. Na szczęście nie ma ich tyle, ile w Dominionie.

Przyznam szczerze, że przed kampanią na wspieram.to słabo kojarzyłem angielską wersję tej gry, ale na szczęście zainteresowałem się jej polskim wydaniem. Już po jednej partii mogę powiedzieć, że jest to udany zakup, szczególnie jeżeli przypomnę sobie, ile za tę grę zapłaciłem w EB ;) Gra ma proste zasady, szybko się ją tłumaczy, a rozgrywka przebiega sprawnie, jest przyjemna, ale zmusza też do kombinowania i myślenia. Grałem partię dwuosobową, nie zastanawialiśmy się zbyt długo nad ruchami, wszystko poszło sprawnie. Końcowy wynik 59:47. Z przyjemnością zagram jeszcze wiele razy. Wiertła to fajna gra, która nie przytłacza ciężkością. Idealnie wpasuje się pomiędzy rozgrywki w Dominant Species ;) Minusy może wyjdą w kolejnych partiach ;)

Jeszcze na szybko miks zdjęć polskiego wydania (sorry za jakość, światło bardzo się odbijało na stole...).
Spoiler:
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
Luboy
Posty: 161
Rejestracja: 23 kwie 2013, 22:28
Lokalizacja: Ruda Śl. / Gliwice
Been thanked: 3 times

Re: Super Motherload - Wiertła, Skały, Minerały

Post autor: Luboy »

Nie mogę się doczekać swojego pudełka. :-D
smutas123
Posty: 165
Rejestracja: 06 paź 2015, 09:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Super Motherload - Wiertła, Skały, Minerały

Post autor: smutas123 »

Jaki format kart? Standard CCG?
Awatar użytkownika
zomboni
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2013, 13:55
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Super Motherload - Wiertła, Skały, Minerały

Post autor: zomboni »

@smutas123: sam się nad tym zastanawiam. Na stronie kampanii jest dodatkowa opcja zakupu koszulek, jest tam obrazek, na którym są koszulki Mayday Euro (trzy paczki). Czyli 59x92mm. Ktoś może to potwierdzić?
Desktop-Shaman
Posty: 17
Rejestracja: 11 maja 2016, 17:12
Kontakt:

Re: Super Motherload - Wiertła, Skały, Minerały

Post autor: Desktop-Shaman »

zomboni pisze:@smutas123: sam się nad tym zastanawiam. Na stronie kampanii jest dodatkowa opcja zakupu koszulek, jest tam obrazek, na którym są koszulki Mayday Euro (trzy paczki). Czyli 59x92mm. Ktoś może to potwierdzić?
Rozmiar kart to 63x88mm
Awatar użytkownika
zomboni
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2013, 13:55
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Super Motherload - Wiertła, Skały, Minerały

Post autor: zomboni »

Dziękuję za odpowiedź. Czyli Standard CCG - bardzo mnie to cieszy :D
Luboy
Posty: 161
Rejestracja: 23 kwie 2013, 22:28
Lokalizacja: Ruda Śl. / Gliwice
Been thanked: 3 times

Re: Super Motherload - Wiertła, Skały, Minerały

Post autor: Luboy »

Właśnie odebrałem swój egzemplarz. Elegancja francja, tzn. Kanada ;-)

Super wydanie, wieczorem zapowiada się super granie. :-D
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Super Motherload - Wiertła, Skały, Minerały

Post autor: GFP »

Luboy pisze:Właśnie odebrałem swój egzemplarz. Elegancja francja, tzn. Kanada ;-)

Super wydanie, wieczorem zapowiada się super granie. :-D

Super! Bardzo dziękuję! :)
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Super Motherload - Wiertła, Skały, Minerały

Post autor: karawanken »

Moja czeka w paczkomacie. 750km ode mnie :(
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Super Motherload - Wiertła, Skały, Minerały

Post autor: GFP »

karawanken pisze:Moja czeka w paczkomacie. 750km ode mnie :(
To jakiś nasz/paczkomatów błąd, czy wyjazd? ;)
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Super Motherload - Wiertła, Skały, Minerały

Post autor: karawanken »

Niestety wakacje. A wolał bym siedzieć w domu i grać w gry.
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Super Motherload - Wiertła, Skały, Minerały

Post autor: veljarek »

Gra odebrana, wszystko pierwsza klasa tylko karty moglyby byc odrobine grubsze.
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Super Motherload - Wiertła, Skały, Minerały

Post autor: rattkin »

Na tle ostatnich niezliczonych fuckupów polskich wydawnictw, wydanie tej gry to oddech normalności i jakości - wszystko w porządku, wszystko dobrze wydane, dobrze przetłumaczone, dobrze wydrukowane. A i sama gra bardzo bardzo fajna w swojej kategorii (lekko-średnie). Gratulacje dla GFP!
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Super Motherload - Wiertła, Skały, Minerały

Post autor: GFP »

rattkin pisze:Na tle ostatnich niezliczonych fuckupów polskich wydawnictw, wydanie tej gry to oddech normalności i jakości - wszystko w porządku, wszystko dobrze wydane, dobrze przetłumaczone, dobrze wydrukowane. A i sama gra bardzo bardzo fajna w swojej kategorii (lekko-średnie). Gratulacje dla GFP!
Dzięki! :) Staramy się wyciągać maksymalnie dużo wniosków z poprzednich fuckupów. ;) Miłej gry. :)
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Peltonen
Posty: 19
Rejestracja: 14 wrz 2016, 07:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Super Motherload - Wiertła, Skały, Minerały

Post autor: Peltonen »

Gra już odebrana, nie miałem okazji zagrać ale już się nie mogę doczekać.

Jednak jedna rzecz mnie dość mocno rozczarowała, mianowicie GRUBOŚĆ KART. Mam w swojej kolekcji około 30 gier i żadna nie ma tak cienkich kart.
Myślałem, że taka grubość jest zarezerwowana dla klasycznych, tanich gier karcianych. Nie jestem fanem koszulkowania kart, w tym wypadku niestety będzie to konieczność.

Mam nadzieję, że w pozostałych wspartych grach (Steampunk Rally i Najeźdźcy z Północy) jakość kart będzie lepsza.
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Super Motherload - Wiertła, Skały, Minerały

Post autor: GFP »

Peltonen pisze:Gra już odebrana, nie miałem okazji zagrać ale już się nie mogę doczekać.

Jednak jedna rzecz mnie dość mocno rozczarowała, mianowicie GRUBOŚĆ KART. Mam w swojej kolekcji około 30 gier i żadna nie ma tak cienkich kart.
Myślałem, że taka grubość jest zarezerwowana dla klasycznych, tanich gier karcianych. Nie jestem fanem koszulkowania kart, w tym wypadku niestety będzie to konieczność.

Mam nadzieję, że w pozostałych wspartych grach (Steampunk Rally i Najeźdźcy z Północy) jakość kart będzie lepsza.
Ale to jest klasyczny papier karciany. Taki sam, jak w grach np. Portalu (ta sama drukarnia). To co może wpływać na wizualny odbiór, to to, że karty nie są płótnowane- czyt. nie mają faktury "siateczki". Tak czy inaczej, to standardowy karciak, bez wkładki węglowej.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Super Motherload - Wiertła, Skały, Minerały

Post autor: romeck »

Ja jestem zadowolony z jakości. Zawodzi mnie delikatnie sam projekt (nie jest to wina GFP)
1. Lakier na krawędziach kart już od nowości jest delikatnie naruszony - to powinna być niepisana zasada - krawędzie kart nigdy czarne!
2. Te kafelki do zasłaniania wyeksploatowanych obszarów mają narysowane delikatne kamyczki, ale jest to kompletnie niewidoczne, gdyż są zwyczajnie zbyt ciemne - wydają się czarne, nieciekawe - szkoda.

P.S. Uprzejmie proszę, byście na przyszłość, wypisując adresy, nie widzieli słów których nie napisałem i których nie powinno tam być (nazwa mojej pracy). :)
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
matio2007
Posty: 626
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 121 times

Re: Super Motherload - Wiertła, Skały, Minerały

Post autor: matio2007 »

Piettrucha pisze: Ale to jest klasyczny papier karciany. Taki sam, jak w grach np. Portalu (ta sama drukarnia). To co może wpływać na wizualny odbiór, to to, że karty nie są płótnowane- czyt. nie mają faktury "siateczki". Tak czy inaczej, to standardowy karciak, bez wkładki węglowej.
Płótnowanie/siateczka nie ma nic do jakości kart - np. w Kingsport Festival są karty płótnowane, ale cienkie i się łatwiej niszczą. To jest według mnie wybór estetyczny bardziej. Natomiast w grach portalu, przynajmniej w Robinsonie (edycja gra roku), karty są grube i gładkie, bez płótnowania, ale na moje niewprawne oko właśnie z wkładką węglową (jak karty do karcianek kolekcjonerskich).
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Super Motherload - Wiertła, Skały, Minerały

Post autor: rattkin »

To ja dla kontrastu dodam, że bardzo mi się w tej grze podoba (jak w innych tytułach Roxley) ogromne przywiązanie do UI/UX i designu graficznego. Ikonografia jest czytelna, prosta i spójna. Grafiki na kartach celów fantastycznie odwzorowują faktyczną treść - na upartego tekstu mogłoby na nich nie być. Nawet planszetka głębokości 3 ma pięknie wypisane z boku, że nie gra w grze dwuosobowej.
alukard88
Posty: 92
Rejestracja: 17 paź 2014, 14:04
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Super Motherload - Wiertła, Skały, Minerały

Post autor: alukard88 »

Karty jak karty i tak koszulkuje w blood rage za 250zl lepszych nie mam. Zobaczymy jak po kilku grach będzie sprawdzała się mechanika, ale wykonanie zwłaszcza przy cenie gry wzbudza mój mega podziw :) na tle ostatnich kampanii widać, że gfp trzyma poziom.

Wysłane z mojego HUAWEI MT7-L09 przy użyciu Tapatalka
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Super Motherload - Wiertła, Skały, Minerały

Post autor: GFP »

rattkin pisze:To ja dla kontrastu dodam, że bardzo mi się w tej grze podoba (jak w innych tytułach Roxley) ogromne przywiązanie do UI/UX i designu graficznego. Ikonografia jest czytelna, prosta i spójna. Grafiki na kartach celów fantastycznie odwzorowują faktyczną treść - na upartego tekstu mogłoby na nich nie być. Nawet planszetka głębokości 3 ma pięknie wypisane z boku, że nie gra w grze dwuosobowej.
Pełna zgoda. I nawet odpowiadają na maile częściej niż raz na dwa tygodnie... ;) Generalnie, w Roxley games upatrujemy partnera na lata- ewidentnie jest nam razem po drodze.
alukard88 pisze:Zobaczymy jak po kilku grach będzie sprawdzała się mechanika, ale wykonanie zwłaszcza przy cenie gry wzbudza mój mega podziw :) na tle ostatnich kampanii widać, że gfp trzyma poziom.
Dzięki! :) Proponuję potestować rozgrywkę w kilku wariantach: 2, 3 i 4 osobowym. Za każdym razem gra się odrobinę inaczej. Już nawet nie chodzi o różnicę w długości planszy przy rozgrywce 2 i 3 osobowej, a o to, że gra na 2 osoby pozwala trochę zaplanować pod siebie. Z kolei grając we cztery osoby, planujesz bardziej "czego nie dać kolejnym graczom".
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Cierń
Posty: 601
Rejestracja: 15 gru 2008, 11:53
Lokalizacja: Gliwice/Sośnica
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Super Motherload - Wiertła, Skały, Minerały

Post autor: Cierń »

Piettrucha pisze: Ale to jest klasyczny papier karciany. Taki sam, jak w grach np. Portalu (ta sama drukarnia). To co może wpływać na wizualny odbiór, to to, że karty nie są płótnowane- czyt. nie mają faktury "siateczki". Tak czy inaczej, to standardowy karciak, bez wkładki węglowej.
Drukarnie drukują na więcej niż jednym papierze :). Ale bardzo chętnie sam chciałbym się przekonać o jakości papieru... Czy wszystkie paczki zostały już wysłane? Bo żadnego smsa od paczkomatów jeszcze nie dostałem...
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Super Motherload - Wiertła, Skały, Minerały

Post autor: mikeyoski »

Z tego co pamiętam, to w 2 grało mi się najlepiej. Przy 4 nic nie zaplanujesz. Robi się to, co można zrobić najlepszego (dla siebie) w danej chwili.

Tapnięte z espiątki
ODPOWIEDZ