Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1262 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: mat_eyo »

Tak, ale z drugiej strony przy niektórych ikonkach jest niepotrzebny minus ;)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Yavi »

mat_eyo pisze:Tak, ale z drugiej strony przy niektórych ikonkach jest niepotrzebny minus ;)
Jest, jest, ale akurat na nich widać chyba, że to błąd :P
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Wosho »

Jak w solo wyglada draft?
Biore 4 karty czy 4>3>2>1?
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Wincenty Jan »

Wosho pisze:Jak w solo wyglada draft?
Biore 4 karty czy 4>3>2>1?
Nie ma tego oficjalnie w zasadach śle chyba tak jak napisałeś najbardziej to imituje draft. Według mnie rozgrywka jednoosobowa lepiej tak wyglada. Polecam spróbować.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4676
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: warlock »

Tak czytam te zasady i przygotowanie do gry jest strasznie zamotane ;x Nie jest to najlepiej napisana instrukcja jaką czytałem, to na pewno.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Wincenty Jan »

warlock pisze:Tak czytam te zasady i przygotowanie do gry jest strasznie zamotane ;x Nie jest to najlepiej napisana instrukcja jaką czytałem, to na pewno.
Może przykładowa rozgrywka Grania w Chmurach coś rozjaśni. Jak nie to pytaj śmiało na PRIV
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: konrad.rymczak »

Jak ktoś nie ma swojej kopii to 105 zł w cdp z wysyłką. Wiem, że jest wątek na okazje, ale nie każdy obserwuje, a okazja świetna :-)

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Wincenty Jan »

konrad.rymczak pisze:Jak ktoś nie ma swojej kopii to 105 zł w cdp z wysyłką. Wiem, że jest wątek na okazje, ale nie każdy obserwuje, a okazja świetna :-)

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka
To KAPITALNA cena
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1138
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: ariser »

Koszulkowaliście karty? Dużo ich trochę, a gra nie jest droga i zastanawiam się czy warto inwestować.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Wincenty Jan »

Myśle, że warto bo karty nie są wysokiej jakości. Ja po kilku partiach na moim egzemplarzu już widzę delikatne ślady.
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Furia »

ariser pisze:Koszulkowaliście karty? Dużo ich trochę, a gra nie jest droga i zastanawiam się czy warto inwestować.
Moje od razu powędrowały w koszulki. Nawet jeśli nie są wcale tak słabej jakości, to jednak ciągle są macane różnymi paluchami. :P
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Yavi »

ariser pisze:Koszulkowaliście karty? Dużo ich trochę, a gra nie jest droga i zastanawiam się czy warto inwestować.
Jako że pozbywałem się Spartacusa, to akurat miałem koszulki i wrzuciłem w nie Terraformację. Warto zakoszulkować, jeśli nie planujesz zawsze grać z wariantem korporacyjnym - po czasie może być widać różnicę w kartach z obu talii. No i większość kart trzyma się jednak w ręku. Nie wiem jak do tego podchodzisz ;) Jak coś polecam Ultra Pro Platinum - 100 sztuk za jakieś 7-8 złotych, jakość okej.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1262 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: mat_eyo »

ariser pisze:Koszulkowaliście karty? Dużo ich trochę, a gra nie jest droga i zastanawiam się czy warto inwestować.
Ja koszulkowałem. Są one średniej jakości, a sporo czasu spędzają w miętoszących je dłoniach ;)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4676
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: warlock »

Jakiś geniusz zrobił białe krawędzie na awersie, a czarne na rewersie. Szacunek.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1138
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: ariser »

Dzięki za odpowiedzi, to wrzucam w koszulki. ;) Szczególnie, jeżeli cześć kart nie zawsze się tasuje/używa to by było widać różnicę.

@Yavi: nie mają ich w 3Trollach, wezmę zwykle maydaye zielone, tez pakowana po 100, nie chce przepłacać.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2016, 12:42 przez ariser, łącznie zmieniany 1 raz.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Wincenty Jan »

ariser pisze:Dzięki za odpowiedzi, to wrzucam w koszulki. ;) Szczególnie, jeżeli cześć kart nie zawsze się tasuje/używa to by było widać różnicę.
Korporacje mozesz olać i te początkowe korporacje. Jeszcze są te karty informacyjne. Zawsze to kilka koszulek zaoszczędzonych :D
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: kwiatosz »

A, kupiłem, zobaczymy co to warte :)

Przy okazji po raz kolejny zwracam uwagę jak wspaniale jest w Polsce z polskimi wydaniami. Terraformacja w UK kosztuje ponad 40 funtów, a w Polsce za 110zł bodajże kupiłem. Z wysyłką do UK (60 zł w CDP.pl) wyszło taniej, a jeszcze dorzuciłem Estorila, czy tam Estrila, na czym też konkretnie zaoszczędziłem. Warto doceniać polskich wydawców.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1138
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: ariser »

Wincenty Jan pisze:
ariser pisze:Dzięki za odpowiedzi, to wrzucam w koszulki. ;) Szczególnie, jeżeli cześć kart nie zawsze się tasuje/używa to by było widać różnicę.
Korporacje mozesz olać i te początkowe korporacje. Jeszcze są te karty informacyjne. Zawsze to kilka koszulek zaoszczędzonych :D
A już wszytkie zakoszulkuje. I tak muszę kupić więcej, więc bez znaczenia. ;) Dzięki za odpowiedzi wszystkim jeszcze raz.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
cyberowca
Posty: 117
Rejestracja: 17 lut 2014, 12:27
Lokalizacja: Płońsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: cyberowca »

Kurcze, ale się nakręciłem. Już zamówiłem sobie na imieniny. Tylko boję się trochę tego czasu gry, że przez to nie będzie zbyt często grana. Gramy praktycznie tylko we dwoje.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: KubaP »

ariser pisze:Koszulkowaliście karty? Dużo ich trochę, a gra nie jest droga i zastanawiam się czy warto inwestować.
Nakład nie jest z pewnością gigantyczny, a z dodrukami bywa różnie. Zakoszulkuj ;)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Yavi »

KubaP pisze:
ariser pisze:Koszulkowaliście karty? Dużo ich trochę, a gra nie jest droga i zastanawiam się czy warto inwestować.
Nakład nie jest z pewnością gigantyczny, a z dodrukami bywa różnie. Zakoszulkuj ;)
Dodruk ma być na początku przyszłego roku, Rebel pisał o tym gdzieś na forum ;)
cyberowca pisze:Kurcze, ale się nakręciłem. Już zamówiłem sobie na imieniny. Tylko boję się trochę tego czasu gry, że przez to nie będzie zbyt często grana. Gramy praktycznie tylko we dwoje.
2-3 godzinki z draftem trzeba liczyć, zależnie od wariantu, chyba że gracie szybko ;) Ale we dwoje działa bardzo fajnie i przyjemnie, polecam!
cyberowca
Posty: 117
Rejestracja: 17 lut 2014, 12:27
Lokalizacja: Płońsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: cyberowca »

Yavi pisze: 2-3 godzinki z draftem trzeba liczyć, zależnie od wariantu, chyba że gracie szybko ;) Ale we dwoje działa bardzo fajnie i przyjemnie, polecam!
Czy szybko nie wiem, ale np. LeHavre schodzi nam poniżej 1,5 godzinki spokojnie.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: Yavi »

cyberowca pisze:
Yavi pisze: 2-3 godzinki z draftem trzeba liczyć, zależnie od wariantu, chyba że gracie szybko ;) Ale we dwoje działa bardzo fajnie i przyjemnie, polecam!
Czy szybko nie wiem, ale np. LeHavre schodzi nam poniżej 1,5 godzinki spokojnie.
Akurat nie mam porównania :(
U nas wszystkie partie, co do jednej, trwały +-2 godziny w wariancie zwykłym i +-3 w korporacyjnym. Wszystko z draftem. Ale czas leciał przy planszy tak szybko, że mogłaby trwać i 4-5 godzinek ;)
cyberowca
Posty: 117
Rejestracja: 17 lut 2014, 12:27
Lokalizacja: Płońsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: cyberowca »

Ech, co ja się będę oszukiwał przecież i tak kupię. :)
kinoji
Posty: 39
Rejestracja: 23 lut 2016, 18:17
Has thanked: 2 times

Re: Terraformacja Marsa (Rebel)

Post autor: kinoji »

2-3 godzinki z draftem trzeba liczyć, zależnie od wariantu, chyba że gracie szybko ;) Ale we dwoje działa bardzo fajnie i przyjemnie, polecam!
Zdeycodwanie! Pierwsza gra we dwójkę zajęła w moim przypadku około 2,5h (bez ery korporacyjnej, ale wliczając w to wytłumaczenie zasad dziewczynie), więc czas też by się zgadzał. Świetna gra, ale...
Tak czytam te zasady i przygotowanie do gry jest strasznie zamotane ;x Nie jest to najlepiej napisana instrukcja jaką czytałem, to na pewno.
...instrukcja mogłaby być lepsza, delikatnie rzecz ujmując. Cytat z przygotowania do gry: "Każdy z graczy umieszcza swój znacznik na pierwszych polach torów produkcji zasobów na swojej planszy gracza." Pierwsze pola na torach produkcji mają wartość 0, a znaczniki powinno się umieścić na polach o wartości 1. W angielskiej wersji jest to jednoznaczne.

Przy okazji wielkie dzięki wszystkim, którzy wyjaśnili błędy na kartach za pomoc :)

Czas na drugą partię!
ODPOWIEDZ