Osadnicy: Narodziny Imperium (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: carlos »

Backero pisze:Ups, moja paczuszka już w drodze. Mam nadzieję, że potraktuje to jako błąd w druku a nie erratę (no raczej, że błąd w druku) i odniesie się tak samo jak do błędnych kart z Blood Rage, bo tutaj problem jest wręcz oczywisty.

edit: jest jakieś potwierdzenie tego, że to fail w całym nakładzie, a nie tylko Twoim egzemplarzu?
Sprawa dotyczy całego nakładu i wygląda na to, że Portal dodrukuje te karty.
Planszman
Posty: 197
Rejestracja: 07 mar 2016, 16:50

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Planszman »

I pomyśleć że w Japoni za taką gafę wyleciał byś z pracy, a w Polsce? Już słyszę te tłumaczenia, to tylko jedna karta, przecież w sumie to nic się nie stało, a nie ma co marudzić, każdemu może się zdarzyć itd. itp.
troinn
Posty: 32
Rejestracja: 04 sty 2016, 16:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: troinn »

Planszman pisze:I pomyśleć że w Japoni za taką gafę wyleciał byś z pracy, a w Polsce? Już słyszę te tłumaczenia, to tylko jedna karta, przecież w sumie to nic się nie stało, a nie ma co marudzić, każdemu może się zdarzyć itd. itp.
Myślę, że w Japoni za taką gafę nie tylko byś wyleciał z pracy, ale i miał problem ze znalezieniem kolejnej. Żyjemy jednak w polskich realiach, więc to "tylko jedna karta", także nie zdziwię się jak osoba odpowiedzialna otrzyma pochwałę za to, że nic poważniejszego nie uszło jej uwadze :wink:

Na szczęście po informacji jak "współgrają" ze sobą dodatki postanowiłem pozostać przy podstawce + KPP i poczekać na Osadników NI Master Set :)
dizzit
Posty: 295
Rejestracja: 09 maja 2011, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: dizzit »

Planszman pisze:I pomyśleć że w Japoni za taką gafę wyleciał byś z pracy, a w Polsce? Już słyszę te tłumaczenia, to tylko jedna karta, przecież w sumie to nic się nie stało, a nie ma co marudzić, każdemu może się zdarzyć itd. itp.
Przeginka.
Czyli co Trzewik ma wyrzucić sam siebie z pracy? Czy może jakiegoś pracownika z linii produkcyjnej z drukarni ?
Co najwyżej to Wy możecie zwolnić Trzewika i nie kupować tej gry.
Pracuje ktoś z Was ? Czy udał się kiedyś jakiś projekt bez jakiejś "wpadki" ?

Szalejecie na punkcie tej gry i zamawiacie w ciemno przed premierą.
Niech że ten watek zamieni się w jakieś forum dyskusyjne o jakiś strategiach itp a nie wiecznie pojeżdżanie bo to niezbalansowane, a tam nie ma zasad tutaj błąd ortograficzny ....

Wchodzę tu co jakiś czas przeczytać jakąś relacje czy fajni ci aztekowie, jakie silne strony itd a Wy 120 stron jedno i to samo
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 391
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 146 times
Been thanked: 84 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Backero »

dizzit pisze:
Planszman pisze:I pomyśleć że w Japoni za taką gafę wyleciał byś z pracy, a w Polsce? Już słyszę te tłumaczenia, to tylko jedna karta, przecież w sumie to nic się nie stało, a nie ma co marudzić, każdemu może się zdarzyć itd. itp.
Przeginka.
Czyli co Trzewik ma wyrzucić sam siebie z pracy? Czy może jakiegoś pracownika z linii produkcyjnej z drukarni ?
Co najwyżej to Wy możecie zwolnić Trzewika i nie kupować tej gry.
Pracuje ktoś z Was ? Czy udał się kiedyś jakiś projekt bez jakiejś "wpadki" ?

Szalejecie na punkcie tej gry i zamawiacie w ciemno przed premierą.
Niech że ten watek zamieni się w jakieś forum dyskusyjne o jakiś strategiach itp a nie wiecznie pojeżdżanie bo to niezbalansowane, a tam nie ma zasad tutaj błąd ortograficzny ....

Wchodzę tu co jakiś czas przeczytać jakąś relacje czy fajni ci aztekowie, jakie silne strony itd a Wy 120 stron jedno i to samo
+1, męczące jest to ciągłe narzekanie. chyba, że podzielimy wątki
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: costi »

Planszman pisze:I pomyśleć że w Japoni za taką gafę wyleciał byś z pracy, a w Polsce? Już słyszę te tłumaczenia, to tylko jedna karta, przecież w sumie to nic się nie stało, a nie ma co marudzić, każdemu może się zdarzyć itd. itp.
A gówno prawda. Dostałbyś burę od szefa i na tym by się skończyło...

A Portal z reguły nie miał problemu z łataniem błędów w druku.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Planszman
Posty: 197
Rejestracja: 07 mar 2016, 16:50

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Planszman »

No, tak jak napisałem wcześniej, nic się nie stało, siedź cicho, milcz, udawaj żeś ślepy głupi i naiwny.
Nie no, klasa sama w sobie.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: kamron6 »

Gdyby za wszystkie błędy wyrzucano pracowników to rotacja wydawców i producentów byłaby co cykl wydawniczy ;) (nie znam japońskich planszówek, ale ze wszystkich innych krajów błędy w grach są, regularnie je widzę w np. FFG). ALE niektórzy poważniejsze błędy naprawiają.

Zresztą grał ktoś? Jak balans?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Trolliszcze »

Planszman pisze:No, tak jak napisałem wcześniej, nic się nie stało, siedź cicho, milcz, udawaj żeś ślepy głupi i naiwny.
Nie no, klasa sama w sobie.
Planszman, błędy błędami, nikt Portalu nie rozgrzesza, ale przestań udawać urażonego i przyjmij może do wiadomości, że bieganie od wątku do wątku i narzekanie jest po prostu upierdliwe i irytuje ludzi (przynajmniej niektórych). Spróbuj dla odmiany podejść do sprawy z uśmiechem na ustach, a gwarantuję Ci, że wszyscy wokół będą milsi.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: rattkin »

Są błędy kosztowne w naprawie i tanie w naprawie. Trzeba robić wszystko by nie popełniać tych pierwszych, a nie: nie popełniać wogóle. W normalnym świecie (w odróżnieniu od wydawniczej planszowkowej degrengolady) to się nazwa quality assurance :)
Planszman
Posty: 197
Rejestracja: 07 mar 2016, 16:50

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Planszman »

Tylko że za te błędy ktoś każe sobie płacić.
Jeżeli towar ma wady to albo go nie sprzedaję albo ma stosowną cenę i dodatkowo umieszczam adnotację, że produkt ma pewne wady.
To się nazywa uczciwość.
Jak jestem w sklepie i chcę kupić kubek, a widzę że ma urwane ucho to po prostu dziękuję za zakup, a jak kupiłem zestaw 6 kubków i w domu stwierdzam że jeden jest bez ucha, to wracam do sklepu, tam mnie przepraszają i albo wymieniają towar na taki bez wad albo zwracają mi pieniążki.
A wy próbujecie mi wmówić że kupowanie gier planszowych to kupowanie kota w worku, i że jak się trafiają buble, to normalka i nie ma co narzekać?
I że jak będę udawał że jestem ślepy to Wy będziecie dla mnie mili?
Czy aby ci co się tu wypowiadają nie siedzą przypadkiem w planszówkowym biznesie? No, to wiele wyjaśnia...
Ciekawe co w tej sprawie miał by do powiedzenia UOKiK ?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: pan_satyros »

btw. jest gdzieś jakaś spójna lista wszystkich błędnych kart w ONI? By sobie włożyć do pudełka?
toblakai
Posty: 1275
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 226 times
Been thanked: 237 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: toblakai »

Planszman pisze:Tylko że za te błędy ktoś każe sobie płacić.
Jeżeli towar ma wady to albo go nie sprzedaję albo ma stosowną cenę i dodatkowo umieszczam adnotację, że produkt ma pewne wady.
To się nazywa uczciwość.
Jak jestem w sklepie i chcę kupić kubek, a widzę że ma urwane ucho to po prostu dziękuję za zakup, a jak kupiłem zestaw 6 kubków i w domu stwierdzam że jeden jest bez ucha, to wracam do sklepu, tam mnie przepraszają i albo wymieniają towar na taki bez wad albo zwracają mi pieniążki.
A wy próbujecie mi wmówić że kupowanie gier planszowych to kupowanie kota w worku, i że jak się trafiają buble, to normalka i nie ma co narzekać?
I że jak będę udawał że jestem ślepy to Wy będziecie dla mnie mili?
Czy aby ci co się tu wypowiadają nie siedzą przypadkiem w planszówkowym biznesie? No, to wiele wyjaśnia...
Ciekawe co w tej sprawie miał by do powiedzenia UOKiK ?
Czy są jakieś przeciwwskazania abyś oddał wadliwy egzemplarz Azteków w sklepie i odzyskał swoje pieniądze?
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 224
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Migdał »

Ludzie Pax Romanum, już będzie tej kupo-burzy. Bo jak zwykle rozwleknie się to na 3 strony. Nie podoba się gra? Ma błędy? Zwrócić i nie kupować więcej gier z tej firmy kropka a nie wylewac frustracji. Portal jak ich znam już naprawia tego babola.
Piszcie lepiej jak realnie ten balans wypada i jak się dodatek sprawuje w realnym użyciu?
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
Silesia Settlers
Posty: 84
Rejestracja: 14 maja 2016, 09:47
Been thanked: 1 time

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Silesia Settlers »

Planszman pisze: Ciekawe co w tej sprawie miał by do powiedzenia UOKiK ?
Myślę że gdyby dowiedzieli się to smutni panowie z UOKIK zapukaliby na drugi dzień o 5 z rana do domu niejakiego kryminalisty o pseudonimie Trzewik. A potem wiadomo, zakazy na wymyślanie gier, 20-letnia odsiadka, rozbicie kryminalnej organizacji pod nazwą portal games itd..

Na razie jedna osoba napisała że był błąd w druku. Możliwe że to jednorazowy przypadek. Możliwe że info jest od Portalu. A nawet jeśli nie to może warto poczekać na ich odpowiedź zanim zaczniesz pisać do UOKIK szczególnie że jeszcze nie skorzystałeś z możliwości odesłania wadliwego produktu (o ile go w ogóle zamówiłeś).

Chyba najlepszym dowodem na wielkość tej gry jest to że mimo 120 stron ogólnego narzekania ludzie piszą dalej.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Trolliszcze »

Planszman pisze:Jak jestem w sklepie i chcę kupić kubek, a widzę że ma urwane ucho to po prostu dziękuję za zakup, a jak kupiłem zestaw 6 kubków i w domu stwierdzam że jeden jest bez ucha, to wracam do sklepu, tam mnie przepraszają i albo wymieniają towar na taki bez wad albo zwracają mi pieniążki.
Wow, niesamowite, ja robię tak samo! xD Z tą różnicą, że nie wchodzę na forum producentów kubków, żeby wylewać swoje żale, ale to szczegół.
Bierz swój egzemplarz Azteków i biegnij oddać do sklepu. O ile go kupiłeś, jak ktoś słusznie zauważył. Problem solved!
Kal-El83
Posty: 1149
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 242 times
Been thanked: 132 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Kal-El83 »

Ja cały czas się dziwię jak różne podejście do różnych wydawnictw panuje na tym forum. Jakoś ani jednego wpisu nie widziałem przy wątku terraformacji marsa z zapytaniem kiedy dodruk błędnych kart. Jakoś nikt nie komentował że dopiero w dodruku będzie porawione a karty będą udostepnione w pdf ... A powinny być dostępne już dawno .... A po portalu to jak po łysej kobyle. Chyba niektórzy tylko czekają aż im się niga potknie.

Z pozdrowienami.
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Kal-El83
Posty: 1149
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 242 times
Been thanked: 132 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Kal-El83 »

Wstawiło mi dwa razy ... Do kasacji ;)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Trolliszcze »

Azazelek pisze:Ja cały czas się dziwię jak różne podejście do różnych wydawnictw panuje na tym forum. Jakoś ani jednego wpisu nie widziałem przy wątku terraformacji marsa z zapytaniem kiedy dodruk błędnych kart.
A to akurat prawda. Ja nawet dostałem zjebkę od pewnego uroczego użytkownika forum, bo miałem czelność zażartować na ten temat :D Niewątpliwie Rebel cieszy się większą sympatią (i żeby była jasność, nie chciałbym, żeby było inaczej; tzn. chciałbym - żeby Portal cieszył się taką samą, ale to chyba nierealne ;))
No dobra, dość tego offtopu. Over and out!
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: kamron6 »

OT CD:
Spoiler:
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Marx »

Oj trochę jest narzekania na Portal. Mnie chyba dwukrotnie zdenerwowali, ale przy okazji zamówień na 51. Stan zachowali się w pełni profesjonalnie i rozwiązali zaistniały problem z zamknięciem pre-orderu przed terminem. Do Blood Rage'a poprawione karty można zamówić praktycznie za darmo. Dla mnie to bardzo w porządku zachowanie. Wciąż deklaracja p. Trzewika, którego uważam za świetnego twórcę gier, że się nie da wydrukować poprawionych kart do Osadników zaskakuje, ale może i ten bastion, twierdza w końcu upadnie ;-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: pan_satyros »

pan_satyros pisze:btw. jest gdzieś jakaś spójna lista wszystkich błędnych kart w ONI? By sobie włożyć do pudełka?
sos :D
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Bary »

Marx pisze:Do Blood Rage'a poprawione karty można zamówić praktycznie za darmo.
Gdzie można je zamówić?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
piociek
Posty: 4
Rejestracja: 14 paź 2016, 09:54

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: piociek »

W mojej kopii Azteków też jest błąd w druku. Problem będzie z całą partią.

Mam za to dodatkowy problem, są tylko 4ry komplety tokenów łaski bogów a nie 5 jak w instrukcji. Ktoś jeszcze ma tak samo?

Same karty wyglądają ciekawie. Mechanika całej frakcji zdecydowanie na plus, po szybkim przejrzeniu wygląda że będzie się nią grać totalnie inaczej niż pozostałymi. Wieczorem sprawdzimy ją w praktyce.
Awatar użytkownika
zomboni
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2013, 13:55
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: zomboni »

Bary pisze:Gdzie można je zamówić?
Tutaj jest informacja z 30 września, w sklepie Portalu jeszcze ich nie widać.
ODPOWIEDZ