Tasowacze do kart

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1343
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 124 times
Been thanked: 85 times

Re: Tasowacze do kart

Post autor: nahar »

To zależy od wielkości kart. Ja mam tasowacz z Rossmana za 29,99 do standardowych kart. Radzi sobie z nimi nie najgorzej, ale nie należy pchać za dużo na raz. I czasem przycina, więc trzeba czujnie z trzymaniem gazu. Jak chcesz to Ci mogę sprzedać za 25 pln. Jest prawie nowy - używałem go ze 3 razy.

Wg mnie tasowacz działa tylko dla określonego rozmiaru kart. I koszulki powiększające te wymiary od razu są na straconej pozycji.
Awatar użytkownika
Nabuchodonozor
Posty: 261
Rejestracja: 06 wrz 2008, 19:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: Tasowacze do kart

Post autor: Nabuchodonozor »

No właśnie rzecz w tym że niemal każdą grę mam zakoszulkowaną. Byłbym nawet gotów rozważyć kupno droższego modelu pod warunkiem, że radziłby sobie z kartami w koszulkach nie niszcząc, ani kart, ani samych koszulek. Dodatkowy plus gdyby miał możliwość regulacji rozmiaru kart, ale niekoniecznie bo większość to standardówki
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Tasowacze do kart

Post autor: rastula »

w koszulkach to nie znam... generalnie to koszulki ( te które znam) mają tendencje do "sklejania się" ( to bardziej ładunek elektryczny niż klej oczywiście) ale to skutecznie uniemożliwia tasowanie w koszulkach


ale używam Piatnika na korbkę - sprawdza się lepiej niż te na baterie , masz większą kontrolę tasowania - był chyba 1,5 razy droższy od tych za 29 ( coś chyba 49) ale jakość gumek i tasowania jest jednak "markowa"
Veto
Posty: 157
Rejestracja: 09 gru 2006, 16:27
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Maszynki do tasowania kart

Post autor: Veto »

Czołem :)

Czy ktoś miał styczność z takim sprzętem do gier ?
Są maszyny uniwersalne do każdego rozmiaru kart ?
Czy takowe radzą sobie z kartami w koszulkach ?

Po kolejnej rozgrywce w Seafalla, gdzie wychodzą te same karty doradców - pomimo intensywnego tasowania - zastanawiam się nad kupnem takiej maszynki...
Awatar użytkownika
weejet
Posty: 98
Rejestracja: 25 kwie 2016, 10:51
Been thanked: 3 times

Re: Maszynki do tasowania kart

Post autor: weejet »

Tak to losowoscia bywa ;) podpisuje sie pod pytaniem.

http://gallery.dpcdn.pl/imgc/News/70393 ... 0536_0.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Maszynki do tasowania kart

Post autor: Jiloo »

Na tyle ile zgłębiałem temat to nie znalazłem maszynki tasującej różne rozmiary kart i radzącej sobie z koszulkami.

Pozostało mi się nauczyć dobrze tasować. Warto podpatrywać tu graczy MtG. Ja tasuję karty za pomocą metody mash shuffling
https://youtu.be/n576lgKvFQ0

Przy okazji poszukiwań trafiłem na ciekawy film gdzie matematyk wyjaśnia różne metody tasowania kart:
https://youtu.be/AxJubaijQbI

Tapnięte | keep-disco-evil
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
AnaCross
Posty: 105
Rejestracja: 21 lis 2015, 20:21
Been thanked: 1 time

Re: Maszynki do tasowania kart

Post autor: AnaCross »

Ja mam tasownicę z Piatnika i bardzo ją sobie chwalę :) Jeśli chodzi o rozmiary kart to bez problemu sobie radzi z rozmiarem Ticket to Ride jak i rozmiarem Pandemica. Podczas grania w Pandemica Legacy tylko tasownicą tasowaliśmy by zawsze było na nią :P Niestety z kartami w koszulkach jest problem, tym bardziej po kilku grach kiedy zaczynają się sklejać :/
duzy78
Posty: 14
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:03
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Maszynki do tasowania kart

Post autor: duzy78 »

Dla mnie jednym z głównych powodów koszulkowania kart jest możliwość tasowania ich metodą jak to robiłem w MtG - mash shuffle. Dwa, trzy przebiegi i jestem zadowolony z rezultatów. Bez koszulek strasznie się maltretują karty przy takim tasowaniu.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Maszynki do tasowania kart

Post autor: pan_satyros »

duzy78 pisze:Dla mnie jednym z głównych powodów koszulkowania kart jest możliwość tasowania ich metodą jak to robiłem w MtG - mash shuffle. Dwa, trzy przebiegi i jestem zadowolony z rezultatów. Bez koszulek strasznie się maltretują karty przy takim tasowaniu.
Zdecydowanie, w grach z istotnym tasowaniem kupuję koszulki przede wszystkim do masha ;)
Awatar użytkownika
wok
Posty: 139
Rejestracja: 29 maja 2013, 15:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Maszynki do tasowania kart

Post autor: wok »

Kiedy grywałem we VTESa nauczyłem się jeszcze jednego systemu tasowania. Rozdajesz karty na 8-10 kupek. Potem łączysz je (byle nie po kolei) np. 2, 5, 7, 3, 1 itd. Potem można je jeszcze przetasowac dowolnym innym sposobem 1-2 razy.

Karty są wtedy dość mocno potasowane, sprawdza się fajnie przy większych stertach, nie ma znaczenia, czy karty są w koszulkach. Jedyny minus, to fakt, że trochę to trwa, no ale coś za coś : )
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 566
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 378 times
Been thanked: 214 times

Re: Maszynki do tasowania kart

Post autor: Namurenai »

wok pisze:Kiedy grywałem we VTESa nauczyłem się jeszcze jednego systemu tasowania. Rozdajesz karty na 8-10 kupek. Potem łączysz je (byle nie po kolei) np. 2, 5, 7, 3, 1 itd. Potem można je jeszcze przetasowac dowolnym innym sposobem 1-2 razy.

Karty są wtedy dość mocno potasowane, sprawdza się fajnie przy większych stertach, nie ma znaczenia, czy karty są w koszulkach. Jedyny minus, to fakt, że trochę to trwa, no ale coś za coś : )
Podpisuję się, robię dokładnie to samo :)

W zależności od pokaźności sterty kart, od trzech stosów po sześć, łączenie losowe (jak akurat ręka weźmie) + jakaś osoba przy stole przełoży.
Z reguły działa super, a czas też nie jest zbyt duży jak człowiek się już przyzwyczai i robi to machinalnie :)
duzy78
Posty: 14
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:03
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Maszynki do tasowania kart

Post autor: duzy78 »

Moja żona tak tasowała na sterty, ale jak nauczyła się mashować, to na kupki dzielimy tylko jeżeli karty nie są w koszulkach - czyli prawie nigdy :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Maszynki do tasowania kart

Post autor: Curiosity »

Odkopuję temat. Może pojawiły się na rynku maszynki do tasowania, którym niestraszne są koszulki?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4511
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1668 times
Been thanked: 2087 times

Re: Tasowacze do kart

Post autor: PytonZCatanu »

Ostatnio gram dużo deckbuilderów - chętnie bym coś takiego przytulił.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Tasowacze do kart

Post autor: polwac »

Ja już straciłem nadzieję, że taka maszynka powstanie.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
zix
Posty: 257
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Tasowacze do kart

Post autor: zix »

Ciekawe - każdy ma podobne potrzeby, mamy multum zbiórek na czasem mebli oryginalne gry, a nikt nie wypadł by zrobić kampanię na KS. Jak dla mnie - to byłoby hit sprzedaży.

Jak kogoś właśnie zainspirowałem to się bardzo cieszę, polecam na przeszłość i informuję, że chcę zaledwie 2 % od zebranej sumy ;)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Tasowacze do kart

Post autor: Jiloo »

Przecież tasowanie kart to sama przyjemność, jak można oddawać tę czynność jakiejś bezdusznej maszynie.
Nie bez powodu deckbuilding – mój ulubiony gatunek gier – żartobliwie nazywa się „card shuffling game” :D
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Tasowacze do kart

Post autor: Curiosity »

Jiloo pisze: 06 lut 2020, 17:11 Przecież tasowanie kart to sama przyjemność, jak można oddawać tę czynność jakiejś bezdusznej maszynie.
Nie bez powodu deckbuilding – mój ulubiony gatunek gier – żartobliwie nazywa się „card shuffling game” :D
Bo tasowanie talii 100 kart w koszulkach nie jest ani łatwe ani przyjemne. A mam gry, które mają znacznie pojemniejsze talie.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
ODPOWIEDZ