Gloomhaven: Szczęki Lwa / Jaws of the Lion (Isaac Chidres)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
lazarro
Posty: 231
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: lazarro »

aduko pisze: 19 lis 2021, 20:20
Pompa85 pisze: 19 lis 2021, 20:12 Jak błędy językowe w dodruku? Zostały poprawione?
Albi pisało, że tylko okładkę poprawili. Druk został zlecony zaraz po dostawie pierwszego i nie wiedzieli o błędach. Trzeci dodruk zlecony z poprawkami, ma być w połowie 2022.
Sporo tych błędów?
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: dwaduzepe »

lazarro pisze: 19 lis 2021, 23:36 Sporo tych błędów?
bardzo bardzo duzo, strasznie niechlujne wydanie
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2577
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: polwac »

Bez przesady. Nie ma aż tak dużo.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1028 times
Been thanked: 503 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: Miszon »

A jakieś naprawdę istotne? Typu błędy w zasadach czy scenariuszach? Czy tylko literówki czy słabe tłumaczenie?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: dwaduzepe »

Miszon pisze: 20 lis 2021, 09:38 A jakieś naprawdę istotne? Typu błędy w zasadach czy scenariuszach? Czy tylko literówki czy słabe tłumaczenie?
ja mialem blad w ksiedze scenariusza - strony byly pozamieniane i musialem je wyrwac z ksiegi zeby dalo sie zlozyc mape, porazka
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3611
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 456 times
Been thanked: 1069 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: psia.kostka »

Miszon pisze: 20 lis 2021, 09:38 A jakieś naprawdę istotne? Typu błędy w zasadach czy scenariuszach? Czy tylko literówki czy słabe tłumaczenie?
Zalezy czy spytasz (uzyskasz odpowiedz od) fanboja gry, czy hejtera, to odpowiedzi beda skrajnie rozne...

Zdazaly sie posklejane kartki lub zszyte w niepoprawnej kolejnosci, co wymagalo ingerencji. Troche pechowa zmiana w fabryce musiala obslugiwac polskie JofL ;)
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
Awatar użytkownika
sin
Posty: 673
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: sin »

dwaduzepe pisze: 20 lis 2021, 09:49
Miszon pisze: 20 lis 2021, 09:38 A jakieś naprawdę istotne? Typu błędy w zasadach czy scenariuszach? Czy tylko literówki czy słabe tłumaczenie?
ja mialem blad w ksiedze scenariusza - strony byly pozamieniane i musialem je wyrwac z ksiegi zeby dalo sie zlozyc mape, porazka
To nie był problem dotyczący całego druku, a do tego niezależny od tłumaczenia - tego typu artefakty zdażają się przy każdej produkcji, a wydawcy przecież nie robią problemu z wymianą takich wadliwych komponentów. No chyba, że w tym wypadku Albi odmówiło reklamacji, jeśli tak to się właśnie stało to bardzo nieładnie z ich strony.

Miszon, lazarro: Co do samego tłumaczenia pisałem tutaj, nieoficjalną erratę można przejrzeć przez zakupem - na tym etapie można założyć, że to wszystkie błędy merytoryczne.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: dwaduzepe »

sin pisze: 20 lis 2021, 09:54
dwaduzepe pisze: 20 lis 2021, 09:49
Miszon pisze: 20 lis 2021, 09:38 A jakieś naprawdę istotne? Typu błędy w zasadach czy scenariuszach? Czy tylko literówki czy słabe tłumaczenie?
ja mialem blad w ksiedze scenariusza - strony byly pozamieniane i musialem je wyrwac z ksiegi zeby dalo sie zlozyc mape, porazka
To nie był problem dotyczący całego druku, a do tego niezależny od tłumaczenia - tego typu artefakty zdażają się przy każdej produkcji, a wydawcy przecież nie robią problemu z wymianą takich wadliwych komponentów.

Co do samego tłumaczenia pisałem tutaj, nieoficjalną erratę można przejrzeć przez zakupem - na tym etapie można założyć, że to wszystkie błędy merytoryczne.
gdzie ja napisalem, ze to problem calego druku? przeciez napisalem, ze JA mialem pomieszane kartki. W innych grach tak nie mialem, bo nie mialem jeszcze gry, gdzie gralo sie w ksiedze scenariusza. U mnie to wygladalo fatalnie, musialem powyrywac kilka kartek.
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 644
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 195 times
Been thanked: 175 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: Michito »

dwaduzepe pisze: 20 lis 2021, 09:56 U mnie to wygladalo fatalnie, musialem powyrywac kilka kartek.
Musiałeś, bo Albi odmówiło wymiany wadliwej księgi czy "musiałeś" bo nie chciało Ci się reklamować?
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: dwaduzepe »

Michito pisze: 20 lis 2021, 10:01
dwaduzepe pisze: 20 lis 2021, 09:56 U mnie to wygladalo fatalnie, musialem powyrywac kilka kartek.
Musiałeś, bo Albi odmówiło wymiany wadliwej księgi czy "musiałeś" bo nie chciało Ci się reklamować?
musialem, bo bylem w srodku kampanii i nie chcialem czekac az dosla reklamacje, bo jakby gra zeszla ze stolu juz by nie wrocila na niego
Awatar użytkownika
sin
Posty: 673
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: sin »

dwaduzepe pisze: 20 lis 2021, 09:56 (...)
gdzie ja napisalem, ze to problem calego druku? przeciez napisalem, ze JA mialem pomieszane kartki. W innych grach tak nie mialem, bo nie mialem jeszcze gry, gdzie gralo sie w ksiedze scenariusza. U mnie to wygladalo fatalnie, musialem powyrywac kilka kartek.
Wprost nigdzie, po prostu wydaję mi się, że w kontekście pytań o błędy wspólne dla całego druku pytającym bardziej zależy na rozpoznaniu czego mogą się spodziewać kupując teraz. Kolejność stron w księge scenariuszy zasadniczo jest w porządku i w przypadku otrzymania niepoprawnej można zgłosić się do wydawnictwa po wymianę, co uznałem za warte zaznaczenia.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1603
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: eveni »

sin pisze: 20 lis 2021, 11:48 Kolejność stron w księge scenariuszy zasadniczo jest w porządku i w przypadku otrzymania niepoprawnej można zgłosić się do wydawnictwa po wymianę, co uznałem za warte zaznaczenia.
Tylko trzeba mieć na uwadze, że wydawnictwo może konkretnej reklamacji nie uznać. Przy poprzedniej premierze (chyba sierpniowej) na facebooku jeden chłopak opublikował zdjęcia porysowanych stron w księdze scenariuszy i odpowiedź wydawnictwa. Dostał odmowę wymiany, bo to zniszczenie nie powoduje, że w grę nie da się grać. Ja kupiłam ostatnio duże Gloom i miałam pozadzierane i porysowane liczniki życia - również dostałam odmowę reklamacji :(
Spoiler:
flissak
Posty: 268
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 47 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: flissak »

Kto ma ochotę samodzielnie sobie sprowadzić pojedyncze pudełko Szczęk lwa eng. zza oceanu za 220zł? https://www.amazon.com/dp/B088QSDB7S?ta ... e=ogi&th=1
Tak, 100 złotych z tej kwoty to transport i tak, ludzie w USA mają grę za 120 złotych. Mam pytanie, ile musi wynosić marża Albi? Czy oni sprzedawali sklepom za 200zł, że te nie schodzą poniżej 240zł?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11134
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3388 times
Been thanked: 3286 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: japanczyk »

flissak pisze: 22 lis 2021, 00:31 Kto ma ochotę samodzielnie sobie sprowadzić pojedyncze pudełko Szczęk lwa eng. zza oceanu za 220zł? https://www.amazon.com/dp/B088QSDB7S?ta ... e=ogi&th=1
Tak, 100 złotych z tej kwoty to transport i tak, ludzie w USA mają grę za 120 złotych. Mam pytanie, ile musi wynosić marża Albi? Czy oni sprzedawali sklepom za 200zł, że te nie schodzą poniżej 240zł?
Pamietaj, ze ceny w US troche inaczej dzialaja i inne marze maja poszczegolne czesci lancucha dostaw + nie ma tłumaczenia + inne koszty transportu i inny nakład
Podobno Albi drogo sprzedaje GH do sklepów, ale niestety nie wiem w jakiej cenie - któryś rzucił kiedys na fb, ze to cena 19x, Magdalena z Albi z oburzeniem to zdementowała, wiec kto wie

A co do sprowadzania - sprowadzałem znajomemu - razem z przesyłką do polski i VATem wyszło 180 zł, w tym czasie w Polsce pojawiło się w gamelord w tej samej cenie, albo nawet odrobine taniej ;-) wiec nie jest to taka super okazja
flissak
Posty: 268
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 47 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: flissak »

Tylko porównaj to z innymi grami, które też musiały być tłumaczone, np: Pax Pamirem drugą edycją. Mepel miał po 270zł za sztukę, kiedy wszędzie na świecie było po 100$+. Mogliśmy kupić u siebie Pax Pamira po cenie KSowej!-Czyli tam gdzie producent ma zarobić bez pośrednictwa sklepów i ich marży. Ja rozumiem, że Albi kupował w hurcie i kupował znacznie taniej niż te 120zł za sztukę mając gigantyczną zniżkę również w przewozie względem pojedynczego człowieka. Wydaje mi się, że GH jest dla Albi taką dojną krową, którą mogą sobie utrzymywać w swoich cenach ze względu na naprawdę genialną cenę producenta pierwotnego. Na prawdę, 30$ na zachodzie za tak świetnie oceniony tytuł z taką zawartością, gdzie przeważnie mają ceny z kosmosu. Ja poczekam na ceny poniżej 200, albo na promocje wersji eng. Widziałem w polskim sklepie cenę 155zł za tę wersję, ale musiała się sprzedać w moment, bo po wejściu widniało już 200zł.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11134
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3388 times
Been thanked: 3286 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: japanczyk »

flissak pisze: 22 lis 2021, 08:57 Tylko porównaj to z innymi grami, które też musiały być tłumaczone, np: Pax Pamirem drugą edycją. Mepel miał po 270zł za sztukę, kiedy wszędzie na świecie było po 100$+. Mogliśmy kupić u siebie Pax Pamira po cenie KSowej!-Czyli tam gdzie producent ma zarobić bez pośrednictwa sklepów i ich marży. Ja rozumiem, że Albi kupował w hurcie i kupował znacznie taniej niż te 120zł za sztukę mając gigantyczną zniżkę również w przewozie względem pojedynczego człowieka. Wydaje mi się, że GH jest dla Albi taką dojną krową, którą mogą sobie utrzymywać w swoich cenach ze względu na naprawdę genialną cenę producenta pierwotnego. Na prawdę, 30$ na zachodzie za tak świetnie oceniony tytuł z taką zawartością, gdzie przeważnie mają ceny z kosmosu. Ja poczekam na ceny poniżej 200, albo na promocje wersji eng. Widziałem w polskim sklepie cenę 155zł za tę wersję, ale musiała się sprzedać w moment, bo po wejściu widniało już 200zł.
Mepel miał Paxa w tej cenie przez błąd cenowy, no come on xD
Albi nic w hurcie nie kupowało tylko płaciło za produkcje - tutaj chyba pojawia sie niezrozumienie tematu.
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: mecenas »

Cena za ten tytuł jaką masz to 50 dolarów, nie 30 - to że podajesz cenę z promocji i porównujesz do ceny gry u nas w tej chwili to trochę mocne przekłamanie tej sytuacji :) . To pierwsza rzecz, druga, że tytuł już ma dwa lata, wiec choć częściowo rynek amerykański się tym nasycił - pierwsze nakłady leciały na pniu i widziałem na grupach jak ludzie potrafili jechać do sąsiedniego miasta, bo aplikacja im pokazywała, że leży tam jeszcze jedna sztuka Gloomhaven w pełnej cenie. Nie mówiąc o jeszcze jednej kwestii - dystruybutorem gry w stanach jest Target i przez pewien czas miał wyłączność na sprzedaż tego tytułu, więc domyślam się tylko, że nakłady, które produkowali jak i niektóre koszty były zdecydowanie mniejsze dla nich niż np. dla takiego Albi.
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 421
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 182 times
Been thanked: 144 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: aduko »

flissak pisze: 22 lis 2021, 00:31 Kto ma ochotę samodzielnie sobie sprowadzić pojedyncze pudełko Szczęk lwa eng. zza oceanu za 220zł? https://www.amazon.com/dp/B088QSDB7S?ta ... e=ogi&th=1
Tak, 100 złotych z tej kwoty to transport i tak, ludzie w USA mają grę za 120 złotych. Mam pytanie, ile musi wynosić marża Albi? Czy oni sprzedawali sklepom za 200zł, że te nie schodzą poniżej 240zł?
Po co, skoro w Polsce też są dostępne i to po 160zl.
http://www.sklep.gamelord.pl/mobile/pl/ ... -Lion/5926?
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: grzeslaw90 »

aduko pisze: 22 lis 2021, 09:24
flissak pisze: 22 lis 2021, 00:31 Kto ma ochotę samodzielnie sobie sprowadzić pojedyncze pudełko Szczęk lwa eng. zza oceanu za 220zł? https://www.amazon.com/dp/B088QSDB7S?ta ... e=ogi&th=1
Tak, 100 złotych z tej kwoty to transport i tak, ludzie w USA mają grę za 120 złotych. Mam pytanie, ile musi wynosić marża Albi? Czy oni sprzedawali sklepom za 200zł, że te nie schodzą poniżej 240zł?
Po co, skoro w Polsce też są dostępne i to po 160zl.
http://www.sklep.gamelord.pl/mobile/pl/ ... -Lion/5926?
Bywają dostępne*. Też kupiłem z tego sklepu za 160 zł ale od jakiegoś czasu nie mają na stanie. W sumie to w tej cenie były tylko 2 rzuty - kilka tygodni przed premierą polskiej wersji i kilka tygodni przed dodrukiem polskiej wersji.
Void
Posty: 247
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 17 times
Been thanked: 106 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: Void »

grzeslaw90 pisze: 22 lis 2021, 09:31
aduko pisze: 22 lis 2021, 09:24
flissak pisze: 22 lis 2021, 00:31 Kto ma ochotę samodzielnie sobie sprowadzić pojedyncze pudełko Szczęk lwa eng. zza oceanu za 220zł? https://www.amazon.com/dp/B088QSDB7S?ta ... e=ogi&th=1
Tak, 100 złotych z tej kwoty to transport i tak, ludzie w USA mają grę za 120 złotych. Mam pytanie, ile musi wynosić marża Albi? Czy oni sprzedawali sklepom za 200zł, że te nie schodzą poniżej 240zł?
Po co, skoro w Polsce też są dostępne i to po 160zl.
http://www.sklep.gamelord.pl/mobile/pl/ ... -Lion/5926?
Bywają dostępne*. Też kupiłem z tego sklepu za 160 zł ale od jakiegoś czasu nie mają na stanie. W sumie to w tej cenie były tylko 2 rzuty - kilka tygodni przed premierą polskiej wersji i kilka tygodni przed dodrukiem polskiej wersji.
Nawet jeśli nie po 160 to po 200 spokojnie można znaleźć np. w planszomanii bądź na alledrogo.
flissak
Posty: 268
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 47 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: flissak »

aduko pisze: 22 lis 2021, 09:24 Po co, skoro w Polsce też są dostępne i to po 160zl.
http://www.sklep.gamelord.pl/mobile/pl/ ... -Lion/5926?

Jasne, ja tylko chciałem pokazać, że ściągając na swój koszt zza oceanu jedną paczuszkę jest taniej niż w Polsce.


Btw, Jak myślicie. Osoba, która jest średnia z angielskiego da radę z angielską wersją GHJOTL, czy to raczej dla zaawansowanych?
aeiou871
Posty: 982
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 314 times
Been thanked: 435 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: aeiou871 »

flissak pisze: 22 lis 2021, 15:14
aduko pisze: 22 lis 2021, 09:24 Po co, skoro w Polsce też są dostępne i to po 160zl.
http://www.sklep.gamelord.pl/mobile/pl/ ... -Lion/5926?

Jasne, ja tylko chciałem pokazać, że ściągając na swój koszt zza oceanu jedną paczuszkę jest taniej niż w Polsce.


Btw, Jak myślicie. Osoba, która jest średnia z angielskiego da radę z angielską wersją GHJOTL, czy to raczej dla zaawansowanych?
teksty fabularne w scenariuszu wymagają trochę lepszej znajomości języka, ale jeśli chodzi o rozgrywkę, to wystarczy bardzo podstawowa znajomość angielskiego - w angielską wersję grałem z dwoma osobami, które dość słabo znają język (w tym z 13-latkiem) i obie dawały sobie świetnie radę po wstępnym objaśnieniu składni i działania kart.
Sloth
Posty: 394
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 83 times
Been thanked: 78 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: Sloth »

aeiou871 pisze: 22 lis 2021, 15:24
flissak pisze: 22 lis 2021, 15:14
aduko pisze: 22 lis 2021, 09:24 Po co, skoro w Polsce też są dostępne i to po 160zl.
http://www.sklep.gamelord.pl/mobile/pl/ ... -Lion/5926?

Jasne, ja tylko chciałem pokazać, że ściągając na swój koszt zza oceanu jedną paczuszkę jest taniej niż w Polsce.


Btw, Jak myślicie. Osoba, która jest średnia z angielskiego da radę z angielską wersją GHJOTL, czy to raczej dla zaawansowanych?
teksty fabularne w scenariuszu wymagają trochę lepszej znajomości języka, ale jeśli chodzi o rozgrywkę, to wystarczy bardzo podstawowa znajomość angielskiego - w angielską wersję grałem z dwoma osobami, które dość słabo znają język (w tym z 13-latkiem) i obie dawały sobie świetnie radę po wstępnym objaśnieniu składni i działania kart.
No właśnie, "wstępnym objaśnieniu składni i działania kart." Tak to możemy większość gier w wersji eng uznać że da się grać z słabym językiem. Ja bym jednak proponował najpierw przeczytać instrukcję po angielsku/zobaczyć karty. Idealnie zagrać z kimś kto mam wersje eng zanim zdecydujemy się na własną. Potem może być nerw w rodzaju "pożałowałem 7 dych do wersji PL i teraz mi się nawet czytać tego nie chce".

Już kiedyś pisałem INSTRUKCJA to nie prosty serial, opowiadanie czy komiks. Instrukcja sama w sobie może być trudna ( często bywa do rozszyfrowania). Dodajmy do tego język którym nie posługujemy się przynajmniej komunikatywnie i fundujemy sobie jeden wielki wkur....
flissak
Posty: 268
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 47 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: flissak »

Sloth pisze: 22 lis 2021, 15:35
No właśnie, "wstępnym objaśnieniu składni i działania kart." Tak to możemy większość gier w wersji eng uznać że da się grać z słabym językiem. Ja bym jednak proponował najpierw przeczytać instrukcję po angielsku/zobaczyć karty. Idealnie zagrać z kimś kto mam wersje eng zanim zdecydujemy się na własną. Potem może być nerw w rodzaju "pożałowałem 7 dych do wersji PL i teraz mi się nawet czytać tego nie chce".

Już kiedyś pisałem INSTRUKCJA to nie prosty serial, opowiadanie czy komiks. Instrukcja sama w sobie może być trudna ( często bywa do rozszyfrowania). Dodajmy do tego język którym nie posługujemy się przynajmniej komunikatywnie i fundujemy sobie jeden wielki wkur....
Gdyby taka osoba zapoznała się z instrukcją Polską w formie elektronicznej, to rzeczywiście sama zawartość gry nie używa żadnego wyszukanego słownictwa?
Sloth
Posty: 394
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 83 times
Been thanked: 78 times

Re: Gloomhaven: Jaws of the Lion / Szczęki Lwa (Isaac Chidres)

Post autor: Sloth »

flissak pisze: 22 lis 2021, 19:52

Gdyby taka osoba zapoznała się z instrukcją Polską w formie elektronicznej, to rzeczywiście sama zawartość gry nie używa żadnego wyszukanego słownictwa?
Pod tym linkiem możesz obejrzeć część kart w wersji eng. Rzuć okiem. Spójrz do tej instrukcji(angielskiej) i sam stwierdzisz czy wchodzi gładko i jest to jasne czy idziesz pod górkę.

https://www.reddit.com/r/Gloomhaven/com ... or_4_jaws/
ODPOWIEDZ