Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4675
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1988 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: warlock »

Hmmm... z tego co widzę na planszy głównej i na kafelkach wszystkie tereny oznaczone są symbolami, a nie tekstem (w oryginale na kaflach była pełna słowna nazwa terenu i skróty na planszy wyboru akcji). Znam tę grę na wylot, ale jak czytam przykłady wykonywania akcji w instrukcji to widzę, że dochodzi tu bardzo nieprzyjemny poziom nauki, tzn. konieczność odniesienia słownych nazw terenu do symboli. Jest to o tyle upierdliwe, że na wielu przykładach w instrukcji KOSTKI zasłaniają te symbole na kaflach. Ja wiem, że teoretycznie wygląd kafelka mówi sam za siebie, ale jak ktoś się uczy to sawanna może mylić się trochę z pustynią, a las z mokradłami i przyswojenie tych przykładów będzie trudniejsze niż powinno być ;).

Nie wiem jak to będzie rozwiązane na kartach, czy zostaną tam wrzucone symbole konkretnych terenów, czy też pozostanie tekst. Zapewne moje czepialstwo może wynikać z przyzwyczajenia do oryginału, ale tak czy inaczej słowne opisy chyba ułatwiały by grę ;).
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4565
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2144 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: PytonZCatanu »

Wydaje mi się,że kwestia przyzwyczajenia.

Ja myślę, że to dobra zmiana. Symbole są jednoznaczne, kostki można przesunąć (napis też mogą zasłaniać). One będą w praktyce pomagać ludziom z problemami z kolorami. Łatwiej też zagrać z młodszym nieczytającym lub osobom zza granicy.

Dominant przechodzi coś w stylu nowej wersji Zamków Burgundii - starzy gracze mają wgrane pewne schematy i im jest wygodniej jak było 🙂
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4675
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1988 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: warlock »

PytonZCatanu pisze: 18 sty 2023, 08:37 Ja myślę, że to dobra zmiana. Symbole są jednoznaczne, kostki można przesunąć (napis też mogą zasłaniać). One będą w praktyce pomagać ludziom z problemami z kolorami. Łatwiej też zagrać z młodszym nieczytającym lub osobom zza granicy.
Dominant przechodzi coś w stylu nowej wersji Zamków Burgundii - starzy gracze mają wgrane pewne schematy i im jest wygodniej jak było 🙂
Poczekaj bo czytam to i przecieram oczy :D.

Jak chcesz przesunąć kostki nadrukowane na obrazkach w instrukcji :D?

W czym napis LAS na kaflu jest gorszy od [symbolu lasu] dla osób mających problemy z kolorami :D? What? :D

Chcesz grać w Dominant Species z nieczytającymi dziećmi :D?

Chcesz grać w grę z toną polskiego tekstu na kartach z obcokrajowcami :D?
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4565
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2144 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: PytonZCatanu »

warlock pisze: 18 sty 2023, 08:44
PytonZCatanu pisze: 18 sty 2023, 08:37 Ja myślę, że to dobra zmiana. Symbole są jednoznaczne, kostki można przesunąć (napis też mogą zasłaniać). One będą w praktyce pomagać ludziom z problemami z kolorami. Łatwiej też zagrać z młodszym nieczytającym lub osobom zza granicy.
Dominant przechodzi coś w stylu nowej wersji Zamków Burgundii - starzy gracze mają wgrane pewne schematy i im jest wygodniej jak było 🙂
Poczekaj bo czytam to i przecieram oczy :D.

Jak chcesz przesunąć kostki nadrukowane na obrazkach w instrukcji :D?

W czym napis LAS na kaflu jest gorszy od [symbolu lasu] dla osób mających problemy z kolorami :D? What? :D

Chcesz grać w Dominant Species z nieczytającymi dziećmi :D?

Chcesz grać w grę z toną polskiego tekstu na kartach z obcokrajowcami :D?
1. Myślałem, że mówisz o zwykłej sytuacji, gdy kostki leżą na planszy, nie jakimś zdjęciu z instrukcji 😉

2. LAS nie jest gorszy od symbolu, ale symbol nie jest gorszy od lasu. Natomiast napis SAWANNA zasłania już dużo i graficzny symbol odsłoni więcej właściwiej warstwy kafelka. To może być argument.

3. Widziałem chwaliposty ludzi grających z dziećmi 😁 , ale zgadzam się, to i zagraniczni to może przesada. Niemniej, nadal uważam, że symbole mają lekka przewagę nad nazwami, a przynajmniej są równe i nie ma co na to narzekać.

Edit
Phalanx dawno temu chwalił się, że zrobi niespodzianki na kaflach (coś jak w Zamku). Może ta powierzchnia jest im po to potrzebna?
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3616
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1069 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: psia.kostka »

warlock pisze: 18 sty 2023, 08:44
Spoiler:
Chyba przylapales Pytona przed poranna kawą jeszcze ;)
Chcesz grać w Dominant Species z nieczytającymi dziećmi :D?
Jaka gra dla rodzica i ogranego pieciolatka? :mrgreen:
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4675
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1988 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: warlock »

PytonZCatanu pisze: 18 sty 2023, 08:52
Spoiler:
Pomijając wszystko inne - ja jestem MEGA wdzięczny Phalanxom, że podjęli się wydania tej gry. I Dominant i Brass trafiły (trafią) pod strzechy naprawdę wielu ludzi + nowa szata graficzna na pewno będzie przyjaźniejsza dla szerokiego odbiorcy. To są topowe tytuły w swoich gatunkach ;).
Awatar użytkownika
Mark442
Posty: 98
Rejestracja: 25 wrz 2019, 11:11
Has thanked: 262 times
Been thanked: 76 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: Mark442 »

Każde wydanie gry (starszego tytułu, wszak Dominant Species to gra z 2010 roku) w nowej szacie graficznej wzbudza skrajnie różne opinie i emocje, moim zdaniem zupełnie zbędne... Nie podoba Ci się wygląd gry i komponentów, nie kupuj. Dla mnie, za wydanie polskiej wersji tej gry, wielki szacun dla Wydawnictwa Phalanx. Zakupiłem w przedsprzedaży i czekam spokojnie na przesyłkę bez czytania udostępnionej instrukcji. Otrzymam grę, rozpakuję, obejrzę komponenty, przeczytam instrukcję, zagram i wówczas wyrobię sobie zdanie (swoje subiektywne) na temat całej gry, łącznie z mechaniką i jej wyglądem.
A teraz? Dziwię się dyskusji nad wydaniem polskiej wersji gry, której jeszcze nikt z dyskutujących nie miał w ręku, a widział i czytał jedynie instrukcję...
Mark
___________________________
Patchwork to nie moja bajka !!
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4565
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2144 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: PytonZCatanu »

No nie przesadzajmy. To jest forum dyskusyjne, to dyskutujemy. Mechanika gry jest znana w 100% (niektórzy mają kilkadziesiąt partii w wersję ENG), a wygląd w 80% - to duże podstawy do dyskusji.

Takim podejściem zabijemy wymianę myśli 🙂
mzdxtvtpxodyezkhfe
Posty: 28
Rejestracja: 21 paź 2021, 09:14
Has thanked: 33 times
Been thanked: 10 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: mzdxtvtpxodyezkhfe »

Mark442 pisze: 18 sty 2023, 15:15 Zakupiłem w przedsprzedaży i czekam spokojnie na przesyłkę bez czytania udostępnionej instrukcji. Otrzymam grę, rozpakuję, obejrzę komponenty, przeczytam instrukcję, zagram i wówczas wyrobię sobie zdanie (swoje subiektywne) na temat całej gry, łącznie z mechaniką i jej wyglądem.
Racjonalizowanie kupowania kota w worku :)
Gra od lat na rynku, są filmiki, są recenzje, zasady można poznać już teraz. Po co czekać na finalny produkt?
Pytanie powinno być takie: Czy Phalanx nie popełni za dużo błędów w polskim wydaniu i czy nowa szata graficzna będzie lepsza od starszej.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: detrytusek »

I jeszcze można pograć online...
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4565
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2144 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: PytonZCatanu »

karmazynowy pisze: 18 sty 2023, 15:18 Na OnTable prezentacja Władców Ziemi (od 3:40) i HUANG (35:40)


Można dokładnie obejrzeć grę.

Zachęcam bez głosu - poziom przygotowanie właścicielki kanału jest żenująco niski. Kompletnie nie jest przygotowana. Trochę wstyd. O takiej grze tylko chichotać... I ta końcówka "haha" mamuty w oceanie... :roll:
Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 214
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 52 times
Been thanked: 90 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: AnlAir »

Jak dla mnie ciężko porównywać obie wersje.
Wydanie Phalanx wygląda ślicznie/lepiej w porównaniu do oryginału.
Wprowadzone zmiany podnoszą klimat w tej grze.
Dla każdego ma to chyba znaczenie w grach nowoczesnych, dla mnie ma.
Jedyne co, to mam nadzieję, że te zmiany nie wpłyną na czytelność gry.

Pomimo, że mam oryginał zamówiłem polskie wydanie, może więcej osób uda się do tego namówić.
Ciężko będzie przyzwyczaić się do polskiego nazewnictwa, gdzieś się to zakorzeniło :lol:
Samo czytanie instrukcji jest już ciekawym doświadczeniem.
Awatar użytkownika
misiencjusz
Posty: 204
Rejestracja: 12 sie 2020, 17:42
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 164 times
Been thanked: 113 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: misiencjusz »

detrytusek pisze: 18 sty 2023, 15:49 I jeszcze można pograć online...
Gdzie poza TTS można zagrać? Bo ja chętnie zaraz odpalam. No dobra, zaraz po weekendzie bo żonie się nie spodoba jak ferie przy kompie spędzę:)
Rzeszów
BGG: misiencjusz; BGA: misiencjusz; TTS: 446182198
Mam i chętnie zagram Sprzedam Kupię
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: DarkSide »

misiencjusz pisze: 18 sty 2023, 17:32
detrytusek pisze: 18 sty 2023, 15:49 I jeszcze można pograć online...
Gdzie poza TTS można zagrać? Bo ja chętnie zaraz odpalam. No dobra, zaraz po weekendzie bo żonie się nie spodoba jak ferie przy kompie spędzę:)
https://boardgamefiesta.com

Ale się zwijają 1 lutego, bo ludziska odpływają do BGA i koszty zaczęły przewyższać poziom finansowania. :roll:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Mateez
Posty: 208
Rejestracja: 08 paź 2011, 15:20
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 49 times
Been thanked: 70 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: Mateez »

mzdxtvtpxodyezkhfe pisze: 18 sty 2023, 15:43
Mark442 pisze: 18 sty 2023, 15:15 Zakupiłem w przedsprzedaży i czekam spokojnie na przesyłkę bez czytania udostępnionej instrukcji. Otrzymam grę, rozpakuję, obejrzę komponenty, przeczytam instrukcję, zagram i wówczas wyrobię sobie zdanie (swoje subiektywne) na temat całej gry, łącznie z mechaniką i jej wyglądem.
Racjonalizowanie kupowania kota w worku :)
Gra od lat na rynku, są filmiki, są recenzje, zasady można poznać już teraz. Po co czekać na finalny produkt?
Pytanie powinno być takie: Czy Phalanx nie popełni za dużo błędów w polskim wydaniu i czy nowa szata graficzna będzie lepsza od starszej.
W pewnym sensie tak, ale co zrobić skoro ten kot jest nie tylko o niebo ładniejszy, a do tego jeszcze blisko dwukrotnie tańszy od angielskiego odpowiednika? :) Mnie osobiście przekonało połączenie tych dwóch czynników i też czekam na premierę. Przez lata podchodziłem do Dominant Species, ale nie wiedziałem jak gra się przyjmie (bo trudna i strasznie brzydka jak na standardy moich współgraczy), a przy cenie wersji GMT ryzyko zawsze wydawało mi się za duże. Dzięki Phalanx jestem gotów zaryzykować.
Faziee
Posty: 147
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:26
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: Faziee »

DarkSide pisze: 18 sty 2023, 22:16
misiencjusz pisze: 18 sty 2023, 17:32
detrytusek pisze: 18 sty 2023, 15:49 I jeszcze można pograć online...
Gdzie poza TTS można zagrać? Bo ja chętnie zaraz odpalam. No dobra, zaraz po weekendzie bo żonie się nie spodoba jak ferie przy kompie spędzę:)
https://boardgamefiesta.com

Ale się zwijają 1 lutego, bo ludziska odpływają do BGA i koszty zaczęły przewyższać poziom finansowania. :roll:
To BGA to chyba jakaś duża korporacja kupiła, wrzucają teraz co chwilę i coraz więcej i coraz bardziej znanych tytułów. Tylko graczy jest ciągle mało. W te nie najbardziej popularne gry to jednak trzeba się naczekać, żeby zagrać.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4565
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2144 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: PytonZCatanu »

Obrazek


Zdaje się, że Phalanx nie zrezygnował z pomysłu ukrycia czegoś na planszy lub kafelkach...🙂
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1405
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 189 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: Błysk »

W ogóle gra w przedsprzedaży a już zaliczyłą podwyżkę cen o 50zł. Nieźle, ostatecznie mnie to przekonało, żeby sobie odpuścić.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1032
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 186 times
Been thanked: 435 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: karmazynowy »

Błysk pisze: 19 sty 2023, 17:41 W ogóle gra w przedsprzedaży a już zaliczyłą podwyżkę cen o 50zł. Nieźle, ostatecznie mnie to przekonało, żeby sobie odpuścić.
Przedsprzedaż ruszyła prawie rok temu. Jaką mamy oficjalna inflację? Serio, jeszcze kogoś dziwią takie podwyżki na grach jak wszystko inne drożeje masakrycznie? Druga rzecz, że pewnie schodzi w tej przedsprzedaży i się nie zdziwię jak na premierę lub chwilę po nakład wyjdzie. Wtedy to zobaczysz ceny dopiero. :D
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1405
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 189 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: Błysk »

karmazynowy pisze: 19 sty 2023, 18:04 Przedsprzedaż ruszyła prawie rok temu. Jaką mamy oficjalna inflację? Serio, jeszcze kogoś dziwią takie podwyżki na grach jak wszystko inne drożeje masakrycznie? Druga rzecz, że pewnie schodzi w tej przedsprzedaży i się nie zdziwię jak na premierę lub chwilę po nakład wyjdzie. Wtedy to zobaczysz ceny dopiero. :D
Nie zobaczę, bo nie będę się wtedy już interesował ;). I tak dziwią, bo zazwyczaj cena szła w górę po premierze, nie w trakcie przedsprzedaży, a rzuciło mi się to w oczy, bo wahałem się czy brać.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2023, 18:18 przez Błysk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3616
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1069 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: psia.kostka »

A ja pohamowalem swoj zakupowy hajp/fomo, bo czuje ze sporo uzywanych ("raz zagrana") szybko nasyci rynek wtorny. Gra wspaniala dla rachmistrzow, ale na okladce brak o tym wzmianki. Bedzie placz.
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4565
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2144 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: PytonZCatanu »

psia.kostka pisze: 19 sty 2023, 18:17 A ja pohamowalem swoj zakupowy hajp/fomo, bo czuje ze sporo uzywanych ("raz zagrana") szybko nasyci rynek wtorny. Gra wspaniala dla rachmistrzow, ale na okladce brak o tym wzmianki. Bedzie placz.
Teoretycznie masz rację. ALE to samo pisano (ja też!) o FCM i ...jednak nie ma zalewu tanich używek. Co do ceny, to Dominant Species to taka marka, że kto chciał to kupił od razu jak pojawiła się przedsprzedaż. Wzrost ceny może świadczyć o dużej popularności, co bardzo cieszy.
Awatar użytkownika
misiencjusz
Posty: 204
Rejestracja: 12 sie 2020, 17:42
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 164 times
Been thanked: 113 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: misiencjusz »

Myślę, że faktycznie sporo używek może się pojawić, ale nie ze względu na to jaką to gra, a fakt, że poniżej 4 osób jest znacznie mniej atrakcyjna. A najlepiej 5-6 osób. To może sprawić, że część kupujących że smutkiem wypuści je dalej.
Rzeszów
BGG: misiencjusz; BGA: misiencjusz; TTS: 446182198
Mam i chętnie zagram Sprzedam Kupię
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3616
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1069 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: psia.kostka »

PytonZCatanu pisze: 19 sty 2023, 18:32 to samo pisano (ja też!) o FCM i ...jednak nie ma zalewu tanich używek.
Heh, moze nie ma tanich uzywek, ale ja nowa kupilem za 200zl, a potem nawet i za 175(niedawno) 8)
Co do ceny, to Dominant Species to taka marka, że kto chciał to kupił od razu jak pojawiła się przedsprzedaż. Wzrost ceny może świadczyć o dużej popularności, co bardzo cieszy.
Cena sprzed roku chyba zwyczajnie sie zdewaluowala (co troche przeraza*). Grze zycze jak najlepiej, wyglada to ciekawie, choc chyba ciut widac, ze to juz starszy projekt. Sprawdze jak to wyglada w Marine, czy czuc nowoczesnosc. Marka znana, ale "uzycie procesora" nieporownywalnie wieksze niz przy Zimnej wojnie.

(*)
Zerknijcie w recenzje Gambita, mowi tam o cenie zakupu gry (co prawda angielskiej) 7-8 lat temu ;)
https://youtu.be/RgMW9sAj8uw?t=1283
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 357 times
Been thanked: 639 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: bogas »

psia.kostka pisze: 19 sty 2023, 18:17 A ja pohamowalem swoj zakupowy hajp/fomo, bo czuje ze sporo uzywanych ("raz zagrana") szybko nasyci rynek wtorny. Gra wspaniala dla rachmistrzow, ale na okladce brak o tym wzmianki. Bedzie placz.
Nie będzie używek. Tak jak nie było przy Feudum czy właśnie FCM. Przede wszystkim ludzie nie zagrają od razu tylko będą kisić na półkach, wierząc, że w końcu się uda zagrać. Teraz można znaleźć za Ok. 250 zł co i tak jest dobrą ceną IMO. Jak mawia klasyk „tanio już było”.
A czy gra tak dobrze idzie? No nie wiem. Patrząc na wysyp info o grze na youtubie i fb, niestety info merytorycznie bardzo słabej jakości, to trochę mam wątpliwości.
ODPOWIEDZ