Czy ludzie naprawdę kochają te gry? Czy coś jest ze mną nie tak?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4565
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2144 times

Re: Czy ludzie naprawdę kochają te gry? Czy coś jest ze mną nie tak?

Post autor: PytonZCatanu »

W Zamek, czyli wariacje Carcasonne, mam na koncie ponad 50 partii z żoną.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3364
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1120 times
Been thanked: 1288 times

Re: Czy ludzie naprawdę kochają te gry? Czy coś jest ze mną nie tak?

Post autor: seki »

W Carcassonne lepiej się bawiłem w gronie dorosłych niż dzieci. To dynamiczne, agresywne i wredne kafelkowe area control. Dla mnie to również dobra gra (7/10)
tapczanik420
Posty: 328
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Czy ludzie naprawdę kochają te gry? Czy coś jest ze mną nie tak?

Post autor: tapczanik420 »

seki pisze: 13 sie 2020, 17:38 W Carcassonne lepiej się bawiłem w gronie dorosłych niż dzieci. To dynamiczne, agresywne i wredne kafelkowe area control. Dla mnie to również dobra gra (7/10)
Powiedziałbym raczej że jest flexible, możesz grać z dziećmi i każdy sobie radośnie będzie ciułał swoje punkty a może z dorosłymi tak jak piszesz agresywnie gdzie kładziesz kafle tak, żeby utrudnić im np. zamknięcie większych miast gdzie zaryzykowali więcej meepli i grali greedy zamiast zamknąć.
Na sprzedaż, a poza tym to szukam kafla promo do Dice Settlers ze Sierra West. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Czy ludzie naprawdę kochają te gry? Czy coś jest ze mną nie tak?

Post autor: RUNner »

BartP pisze: 13 sie 2020, 11:27
RUNner pisze: 13 sie 2020, 08:50przejechałeś się na Splendorze czy Brzdęku, to nic niezwykłego. To są gry popularne i mocno przehajpowane
Czy każda popularna gra, która tobie się nie podoba jest "przehajpowana"? Bo wiesz... tym, którym się podoba jest "słusznie polecana". Znam dużo ludzi, którzy bardzo lubią Splendor. Wg mnie gra jest słusznie popularna i polecana. Sam z chęcią zagram, co prawda nie za często i nie dwa razy z rzędu, bo wolę, gdy jest więcej interakcji, ale raz na jakiś czas z chęcią pyknę.
A gdzie ja napisałem że Splendor mi się nie podoba? Mam go w kolekcji więc nie jest z nim tak źle. To bardzo popularna gra, niedoskonała, obsypana różnymi nagrodami, a czy słusznie to już inna sprawa. Ja uważam, że warto mieć w kolekcji choćby po to, żeby pokazywać nowym graczom, że istnieje tutaj życie poza chińczykiem i monopoly.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Czy ludzie naprawdę kochają te gry? Czy coś jest ze mną nie tak?

Post autor: RUNner »

seki pisze: 13 sie 2020, 17:38 W Carcassonne lepiej się bawiłem w gronie dorosłych niż dzieci. To dynamiczne, agresywne i wredne kafelkowe area control. Dla mnie to również dobra gra (7/10)
Mam identyczne spostrzeżenia, ale dopóki nie trafiłem na rozgrywki online w duuużym gronie, to uważałem kafle ze grę głównie dla dzieci.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Czy ludzie naprawdę kochają te gry? Czy coś jest ze mną nie tak?

Post autor: Jareks1985 »

Z regóły jak ktos nie lubi brzdęka polubi wyprawe do eldorado. Sprawdź "wsiąść do pociągu europa", Sprawdź gry R.Knizi

1. Pędzace żółwie dla znajomych, dziewczyny, dzieci - super gra
2. Samuraj - prosta a bardzo elegancka, logiczna area control
3. Wyprawa do eldorado - deckbuilding z optymalizają.w tle, prosta i przyjemna gierka.

Polecam, ja od tego zacząłem i wkręcilem sie na maksa. Też nie spodobal.mi się splendor i brzdęk.
Awatar użytkownika
vder
Posty: 729
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 301 times
Been thanked: 124 times

Re: Czy ludzie naprawdę kochają te gry? Czy coś jest ze mną nie tak?

Post autor: vder »

seki pisze: 13 sie 2020, 17:38 W Carcassonne lepiej się bawiłem w gronie dorosłych niż dzieci. To dynamiczne, agresywne i wredne kafelkowe area control. Dla mnie to również dobra gra (7/10)
Jeżeli Carcassonne jest agresywne i wredne, to chyba nie chciałbym grać z Tobą w Taluvę :D
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3364
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1120 times
Been thanked: 1288 times

Re: Czy ludzie naprawdę kochają te gry? Czy coś jest ze mną nie tak?

Post autor: seki »

vder pisze: 13 sie 2020, 22:29
seki pisze: 13 sie 2020, 17:38 W Carcassonne lepiej się bawiłem w gronie dorosłych niż dzieci. To dynamiczne, agresywne i wredne kafelkowe area control. Dla mnie to również dobra gra (7/10)
Jeżeli Carcassonne jest agresywne i wredne, to chyba nie chciałbym grać z Tobą w Taluvę :D
W Taluve nie grałem ale większość area Control jakie znam to dość mozolne budowanie armii,.ruchy, licytacje, od czasu do czasu jakaś walka. A w Carcassonne cios za ciosem, nie odpuszcza się ani miast, ani długich dróg, tura za turą jest ostra walka na noże. Pewnie dla niektórych to bzdura, ale tak to widzę i tak w to gram.
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 728
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Czy ludzie naprawdę kochają te gry? Czy coś jest ze mną nie tak?

Post autor: Seykan »

Zgadzam się z przedmówcą jeśli chodzi o Carcassonne. Dostałem grę na urodziny i byłem aż zdziwiony jaka ta gra potrafi być agresywna. Oczywiście bez przesady, ale na pewno można tutaj komuś przykręcić śrubę nie raz. Najbardziej w grze podoba mi się kombinowanie z chłopami. Jednakże ogólnie nie jestem wielkim fanem, ale jak ktoś poprosi to zagram ;)

Ostatnio zamówiłem sobie zwykłego Brzdęka i mam nadzieję, że się sprawdzi. Jak nie to sprawdzę wersję w Kosmosie. Jedynie co mnie martwi to ta prostota w kartach, ale liczę, że aspekt planszy w grze mi to zrekompensuje 8)
ODPOWIEDZ