Kupno A game of thrones LCG

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
iscariot
Posty: 52
Rejestracja: 06 sie 2008, 16:12
Lokalizacja: Gdańsk

Kupno A game of thrones LCG

Post autor: iscariot »

Witam
Poważnie się zastanawiam nad kupnem tej karcianki, niestety bardzo mnie martwi czy ktoś w to gra w ogóle. Pochodzę z Gdańska więc chcę się dopytać, czy w tym mieście są jacyś gracze w tę karciankę. Czy w Polsce ta gra cieszy się jakimś uznaniem, grana jest na konwentach itp.?
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 100
Rejestracja: 07 sty 2010, 22:28
Lokalizacja: Chorzów

Re: Kupno A game of thrones LCG

Post autor: Grzechu »

No właśnie tu jest problem, bo gierka jest zacna (wg mnie najlepsza karcianka FFG, może w ogóle najlepsza na rynku), ale jakoś mało ludzi w to gra. ja gram tylko z dziewczyną, bo nie ma ludzi. Ewentualnie na jakichś konwentach.

Ale tak czy siak polecam kupić, bo warto.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Kupno A game of thrones LCG

Post autor: Tommy »

Nie wiem jak LCG bo się do niej nie przekonałame, ale lata grałem w AGOT CCG i jest to najlepsza gra w jaką grałem w życiu.

Do dzisiaj żadna gra planszowa, karciana etc. nie przyniosła tyle radochy z gry co AGOT CCG.

Problemem już wtedy była niewielka stosunkowo liczba graczy, a teraz to już w ogóle chyba jest masakra na rynku.

Na tą chwilę u mnie wszyscy wróciliśmy do kart mocniej za sprawą Warhammer Invasion (po dłuższej przerwie po rozstaniu się z AGOT CCG).
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Kupno A game of thrones LCG

Post autor: Michałku »

Gra jest super, dużo różnych mechanizów także można fajne talie kombinować, ale niestety rzeczywiście jakoś szczególnie się nie przyjęła. W Poznaniu graczy można policzyć na palacach jednej ręki szalonego drwala.
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
miguel
Posty: 18
Rejestracja: 14 wrz 2008, 22:03

Re: Kupno A game of thrones LCG

Post autor: miguel »

a jak to jest z rozszerzeniami? policzyłem i koszt bycia na bieżąco z dodatkami to ponad 1000 pln (i to przy założeniu, że ma się każdego jedną sztukę). czy można mieć radochę z gry grając tylko na core set i np. princes of the sun?
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Kupno A game of thrones LCG

Post autor: Michałku »

Oczywiście nie trzeba mieć wszystkich dodatków, kolejne sety wprowadzają po prostu nową mechanikę i jak już złożyłeś jakąś talię, to nie musisz kupować kolejnych dodatków. Można grać na Core Setcie i PotS, ale naturalnie możliwości kombinowania z taliami będą żadne, także warto do tego kilka dodatków dokupić.
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 100
Rejestracja: 07 sty 2010, 22:28
Lokalizacja: Chorzów

Re: Kupno A game of thrones LCG

Post autor: Grzechu »

Dokładnie, nie trzeba kupować wszystkich dodatków, ale jest kilka "must have", a reszta to w zależności jaką talią i w jaki sposób chcesz grać.
miguel
Posty: 18
Rejestracja: 14 wrz 2008, 22:03

Re: Kupno A game of thrones LCG

Post autor: miguel »

Ok, super, chyba się skuszę, zwłaszcza, że jestem teraz w Kanadzie a tu taniej niż w PL.

Byłbym w związku z tym wdzięczny za radę co jest aktualnym "must have" oprócz PotS do złożenia sensownego decku dla Martellów.

Btw. patrzyłem ostatnio na scenę turniejową aGoT LCG na świecie i to jakaś masakra - nawet na turniejach w NYC, i to wspieranych przez FFG, jest maksymalnie po 20-30 graczy, w 8milionowym mieście! Słabo i nie rozumiem totalnie dlaczego.
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 100
Rejestracja: 07 sty 2010, 22:28
Lokalizacja: Chorzów

Re: Kupno A game of thrones LCG

Post autor: Grzechu »

Na pewno trzeba kupić "Ancient Enemies", ze względu na ploty. A resztę to najlepiej przeglądnąć na tej stronie:
http://info.wsisiz.edu.pl/~szczesnj/. Nie wiem, które są najlepsze do Marteli, bo nimi nie gram.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Kupno A game of thrones LCG

Post autor: jax »

Grzechu pisze:A resztę to najlepiej przeglądnąć na tej stronie:
http://info.wsisiz.edu.pl/~szczesnj/.
Uwaga, strona zawirusowana. Lepiej nie wchodzić.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
JB
Posty: 347
Rejestracja: 14 maja 2005, 19:09
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kupno A game of thrones LCG

Post autor: JB »

A ktory program wykrywa tam wirusa? I jakiego?
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Kupno A game of thrones LCG

Post autor: jax »

pakiet Nortona
nazwy wirusa nie pamiętam, jakieś exe
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
JB
Posty: 347
Rejestracja: 14 maja 2005, 19:09
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kupno A game of thrones LCG

Post autor: JB »

Ktos jeszcze moglby to spradzic? Avast nic nie wykrywa, Dr. Web rowniez.
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 100
Rejestracja: 07 sty 2010, 22:28
Lokalizacja: Chorzów

Re: Kupno A game of thrones LCG

Post autor: Grzechu »

jax pisze:
Grzechu pisze:A resztę to najlepiej przeglądnąć na tej stronie:
http://info.wsisiz.edu.pl/~szczesnj/.
Uwaga, strona zawirusowana. Lepiej nie wchodzić.
Sorki, nie zauważyłem, że strona wadliwa.
miguel
Posty: 18
Rejestracja: 14 wrz 2008, 22:03

Re: Kupno A game of thrones LCG

Post autor: miguel »

Grzechu pisze:
jax pisze:
Grzechu pisze:A resztę to najlepiej przeglądnąć na tej stronie:
http://info.wsisiz.edu.pl/~szczesnj/.
Uwaga, strona zawirusowana. Lepiej nie wchodzić.
Sorki, nie zauważyłem, że strona wadliwa.
Nie ma żadnego wirusa, przez weekend byłem na tej stronie z 20 razy, mam Kasperskiego i nic nie wykrył
Awatar użytkownika
iscariot
Posty: 52
Rejestracja: 06 sie 2008, 16:12
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kupno A game of thrones LCG

Post autor: iscariot »

Hmmmm...... Po przeczytaniu instrukcji strasznie się na tę grę napaliłem, no ale skoro na świecie jest na sankcjonowanych turniejach 20-30 osób, to chyba w Polsce, a dokładniej w Gdańsku, będzie 1 gracz (ja :D ) i co wtedy zrobić? Samemu grać? A wydać 130 zł za core seta aby patrzeć na obrazki, to trochę dużo....
Cholera, a tak się napaliłem...........................
Awatar użytkownika
Vasquez21
Posty: 167
Rejestracja: 21 lip 2004, 14:26
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: Kupno A game of thrones LCG

Post autor: Vasquez21 »

to nie do końca tak jak opisujesz.
Po zakupie podstawki spokojnie można pograć tymi 4 taliami jeżeli masz tylko znajomych którzy grywają w gry. Inna sprawa to podejście bardziej kolekcjonerskie, kiedy chciałbyś budować deck itp.
http://www.mgla.pl - ogromny wybór gier bitewnych, gier planszowych i gier karcianych. Jeżeli jesteś w Jaworznie lub okolicach odwiedź nas!
(HUDSON): Hey Vasquez, Have you ever been mistaken for a man?
(VASQUEZ): No... Have you ?
Awatar użytkownika
iscariot
Posty: 52
Rejestracja: 06 sie 2008, 16:12
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kupno A game of thrones LCG

Post autor: iscariot »

I tu jest problem, bo ja jestem zapalonym graczem karcianek. Nie dość, że składam talie to i kolekcjonuję sety. Tak więc jakbym miał kupować core set to w domyśle będę kupował dodatki. Załóżmy, że mam z kim grać, to nadal jest to lipa, bo gram swoim deckiem przeciwko swojemu deckowi. Czyli znam wszystkie zalety i wady, nic mnie nie zaskoczy itp. Ja lubię w karciankach właśnie tę niepewność czym gra przeciwnik :D
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Kupno A game of thrones LCG

Post autor: Michałku »

Jeśli będziesz miał dość dużo kart, znajomy może po prostu złożyć sobie talię z Twoich kart i wtedy Cię czymś zaskoczyć ;)
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Awatar użytkownika
Vasquez21
Posty: 167
Rejestracja: 21 lip 2004, 14:26
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: Kupno A game of thrones LCG

Post autor: Vasquez21 »

nie oszukujmy się ;) tak to nie działa :)

niestety iscariot ale przy takim podejściu to masz taki sam problem z każdą karcianką, bez innych zapaleńców nie pograsz :)
http://www.mgla.pl - ogromny wybór gier bitewnych, gier planszowych i gier karcianych. Jeżeli jesteś w Jaworznie lub okolicach odwiedź nas!
(HUDSON): Hey Vasquez, Have you ever been mistaken for a man?
(VASQUEZ): No... Have you ?
Awatar użytkownika
iscariot
Posty: 52
Rejestracja: 06 sie 2008, 16:12
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kupno A game of thrones LCG

Post autor: iscariot »

No właśnie :(
Dlatego też moje pytanie....
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Kupno A game of thrones LCG

Post autor: Michałku »

Sprawa jest prosta, jeśli nie masz z kim grać, to możesz co najwyżej kupić sobie karty kolekcjonersko. Ale jeśli znajdziesz chociaż jednego zapaleńca, to warto, bo gra jest zacna, daje sporo możliwości kombinowania, dzięki czemu można różne decki konstruować.
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Kupno A game of thrones LCG

Post autor: Gambit »

iscariot pisze:No właśnie :(
Dlatego też moje pytanie....
Polecam forum Trójmiejskiej Inicjatywy RPG, a konkretnie ten wątek. Znajdziesz tam kilka osób z Gdańska, które grają w A Game of Thrones LCG. Ja sam zatrzymałem się na CCG.

Po drugie, jeśli kupisz Core Set LCG, to są tam cztery gotowe decki do gry Multi. Wystarczy wziąć to pod pachę i przyjść do Poterny (wątek o spotkaniach znajdziesz tutaj) i myślę, że znajdziesz ludzi do grania (sam chętnie do tego przysiądę, a może i coś dokupię, żeby było weselej).
Pająk
Posty: 53
Rejestracja: 07 lut 2010, 18:14
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Kupno A game of thrones LCG

Post autor: Pająk »

Hejka

właśnie ileś osób zaczyna grać przy okazji grania w warhammera 40k. Spotykamy się co tydzień w czwartek w Gdańsku Oliwie. ABSOLUTNIE nie maxujemy karcianek i podchodzimy do nich bardzo leciutko ale zapraszamy. Dodatkowo jeden z nas naprawdę "siedzi" w Got'ie

Szczegóły najlepiej u nas na forum: http://www.spidergames.vizz.pl/forum/viewforum.php?f=4

PS. nie często tu bywam więc lepiej pisz u nas na forum lokalnym
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2010, 19:41 przez Pająk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 100
Rejestracja: 07 sty 2010, 22:28
Lokalizacja: Chorzów

Re: Kupno A game of thrones LCG

Post autor: Grzechu »

Fajnie, tylko co z tego, jeśli jestem z Gliwic. Kolejny apel do ludzi z aglomeracji katowickiej: LUDZIE!!! Kto gra w AGoT'a LCG i chciałby pograć, to nie krępować się i pisać. Obojętnie czy na PW czy na forum. Odpowiem.
ODPOWIEDZ