CrystalicuM 2.0

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Szklo
Posty: 36
Rejestracja: 17 lis 2009, 12:51
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 5 times

CrystalicuM 2.0

Post autor: Szklo »

Z pewnego źródła wiadomo mi, że krakowskie wydawnictwo Wolf Fang zamierza wydać drugą edycję niezwykle popularnej swego czasu karcianki CrystalicuM. Premiera odbedzie się na jesieni tego roku, a po więcej informacji zapraszają na profil facebook'a: http://www.facebook.com/pages/Crystalic ... 8709759109
Szklo
Posty: 36
Rejestracja: 17 lis 2009, 12:51
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 5 times

Re: CrystalicuM 2.0

Post autor: Szklo »

W serwisie polter.pl pojawiła się pierwsza część wywiadu z Marcinem Podsiadło, twórcą nowej edycji Crystalicum, zapraszam do lektury http://polter.pl/Szkielko-Wywiad-z-Marc ... -czI-b9527
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: CrystalicuM 2.0

Post autor: Dabi »

Karcianka zapewne podzieli los całej linii tego uniwersum.
Szklo
Posty: 36
Rejestracja: 17 lis 2009, 12:51
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 5 times

Re: CrystalicuM 2.0

Post autor: Szklo »

Nie sądzę. Wydawnictwo wyciągnęło wnioski z czasów pierwszej edycji. Tym razem projektem zajmuje się dużo więcej ludzi, miedzy innymi ja.
Przy pierwszej edycji pojawiło się sporo problemów, takich jak rozpad ekipy wydawnictwa, zmiana nazwy handlowej, praw autorskich. Ale projekt ten nigdy nie został zarzucony i zamieciony pod dywan, wręcz przeciwnie, przez te wszystkie lata ewoluował żeby teraz wyjrzeć na światło dzienne.
Do jak najlepszego przygotowania zatrudniono znanych grafików min.: Tomka Tworka, Agnieszkę Bala. Projekty statków gwiezdnych przygotowano przy konsultacji z inżynierami stoczniowcami, budynki charakterystyczne dla każdej z ras przygotowali architekci.
Druga ważna część projektu jaką jest CrystalicuM RPG również nie została porzucona. Prace nad Podręcznikiem Mistrza Gry i beletrystyką tego uniwersum powoli nabierają rozpędu, choć tutaj trzeba więcej czasu żeby dopracować te produkty.
Wydawnictwo ma tez praktycznie skończoną grę planszową CrystalicuM Wojna Cieni. Elementy z planszówki znajda zastosowanie w grze karcianej, a karty z niej będą w pełni kompatybilne z tymi z karcianki, i na odwrót!
Nie zapomnieliśmy tez o naszych graczach i fanach, dla nich planujemy ostatni turniej na kartach z pierwszej edycji, gdzie będzie można wygrać ciekawe nagrody i poznać nową edycję CrystalicuM.
Scena turniejowa także będzie przez nas lepiej zarządzana, bardzo prawdopodobne że pojawi sie w niej unikatowy system, jakiego jeszcze nie było na polskim rynku!
Wydawnictwo Wolf Fang ze swojej strony robi co może, aby jego produkt spełnił wysokie wymagania graczy. Ale to właśnie od nich zależy czy to wszystko się uda :D
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: CrystalicuM 2.0

Post autor: Dabi »

Pierwsze wrażenie robi się zazwyczaj raz. A akurat o tej linii to już dużo wcześniej było można przeczytać "za chwilkę będzie" lub "będzie cała rozbudowana linia" itp.

Pierwsza i jedyna informacja o tej grze jest zresztą co nie da się ukryć kryptoreklamą.

Już pomijając fakt, że to karcianka kolekcjonerska a to forum ma nieco inny zakres tematyczny.

Moim zdaniem to przypominać będzie jazdę na martwym koniu. 8)

Ale może tylko ja mam takie wrażenie i produkt się przyjmie zacierając dawne złe wrażenie.
Szklo
Posty: 36
Rejestracja: 17 lis 2009, 12:51
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 5 times

Re: CrystalicuM 2.0

Post autor: Szklo »

Wiem że sporo błędów zostało popełnionych w przeszłości, ale wszyscy uczą się na błędach. Nie twierdzę że i tym razem nikt ich nie popełni, ale warto spróbować.

Może i jest to troszkę kryptoreklama, ale nie zauważyłem żeby ktokolwiek inny informował o powrocie CrystalicuM, więc postanowiłem się sam tym zająć.

Dział forum się nazywa "Gry planszowe i karciane" więc wydaje mi się że trafiłem dobrze:P

Jak już mówiłem koń imieniem CrystalicuM ma się dobrze, a pogłoski o jego śmierci były przedwczesne:D

I ja mam nadzieję że się przyjmie. Nie ukrywam że jakaś konkurencja dla Veto w kategorii polskich karcianek na rynku by się przydała i na pewno dobrze temu rynkowi zrobi.
Liarus
Posty: 397
Rejestracja: 09 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: CrystalicuM 2.0

Post autor: Liarus »

A tak z ciekawości zapytam, nie rozważaliście wydania tego w formie LCG?? Bo zieformat CCG chyba powoli będzie odchodził do lamusa.
Szklo
Posty: 36
Rejestracja: 17 lis 2009, 12:51
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 5 times

Re: CrystalicuM 2.0

Post autor: Szklo »

Rozważaliśmy i wymyśliliśmy coś pośredniego między tymi dwoma formatami.
Zestaw startowy w zupełności wystarczy żeby pograć ze znajomymi, rodziną, bez wydawania wielkich pieniędzy (cena na pewno sporo poniżej 50 zł). Jeśli ktoś chwyci bakcyla to co 2-3 miesiące będą się pojawiać dodatki, z zawsze znana zawartością, i już będzie mógł sobie przygotować w pełni profesjonalną, mocną talię na turniej. Albo żeby jeszcze bardziej pogrążyć znajomych:P
Nie chcieliśmy jednak odbierać tej magii otwierania boostera i gorączkowego sprawdzania co tam dostaliśmy. Jeśli ktoś będzie miał ambicję zostania mistrzem Polski w CrystalicuM będzie mógł wydać kilka złociszy (mniej niż 15) i zapolować na R-ki:P
Pojawi się też zapewne handel między graczami, co też jest niekiedy miłą przygodą, nierzadko z dreszczykiem emocji.
A jak fajnie będzie wygrać R-kę w turnieju w osiedlowym sklepie z grami:D
Nie wiem czy zgadzacie się z tą argumentacją?
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: CrystalicuM 2.0

Post autor: janekbossko »

mnie tylko zastanawia czy wy wiecie dlaczego poniesliscie porazke z pierwsza edycja? jesli tak, to dlaczego?

btw u nas w Polsce jest tylko jedna prawdziwa scena czyli MtG i potem długo długo nic...może ewentualnie jeszcze Veto później.
Szklo
Posty: 36
Rejestracja: 17 lis 2009, 12:51
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 5 times

Re: CrystalicuM 2.0

Post autor: Szklo »

Nie zajmowałem się pierwszą edycją, nie znam sprawy od podszewki. Ale wiem mniej więcej co nawaliło. Przede wszystkim reklama i promocja. W wyniku zawirowań personalnych i zmiany wydawnictwa, nie było przez długi czas osoby odpowiedzialnej za turnieje, kontakty z graczami, spotkania na konwentach. Jeśli cos jeszcze pominąłem, poinformujcie mnie;]
Nie chce mówić bez pokrycia i obiecywać, bo wiem dobrze jak wkurzają niespełnione obietnice. Ale wiem też, że tym razem przygotowani jestesmy duzo lepiej niż wtedy, a doświadczenia zdobytego wtedy nikt nam nie zabierze, a na pewno je wykorzystamy teraz.
Co do sceny to się zgodzę, ale już przy pierwszej edycji pojawiło sie naprawdę sporo zapaleńców i prawdziwych, oddanych fanów! Współpracujemy z nimi też teraz, są opiniodawcami i testerami nowej edycji!
Chcemy zaryzykować i dać graczom produkt na miarę ich oczekiwań, nawet pomimo wyraźnej dominacji MtG. Wierzę też osobiście, iż i tym razem powstanie spore grono fanów i graczy.
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: CrystalicuM 2.0

Post autor: Senaszel »

Szklo pisze: Dział forum się nazywa "Gry planszowe i karciane" więc wydaje mi się że trafiłem dobrze:P
Mnie sie wydaje ze zle trafiles. W przeszlosci jakakolwiek wzmianka o ccg i temat byl zamykany przez administratorow - czym sie rozni ta sytuacja od tych z przeszlosci?
:evil:
ps
Jedyne co do tej pory powiedziales w temacie to napomknales o grze planszowej w uniwersum crystalicum.

[ Nie zauważyłem wcześniej - zamykam (Nataniel) ]
Wingmakers
Zablokowany