Kółko planszówek w PM w Katowicach

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Qbi
Posty: 5
Rejestracja: 03 wrz 2010, 19:36
Lokalizacja: Katowice

Kółko planszówek w PM w Katowicach

Post autor: Qbi »

Uwaga! We wrześniu rusza kółko planszówek w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Spotkania rozpoczną się dnia 28.09.2010r i będą odbywały się cyklicznie co wtorek w godzinach 17:00-20:00. Pierwsze spotkanie będzie miało charakter organizacyjny, a odbędzie się ono dnia 22 września 2010r. o godzinie 16:30 w Pałacu w sali nr 43. Opiekunkami kółka będą panie: Elżbieta Bąkowska i Dorota Kolany, a spotykać będziemy się w Pracowni Matematyki w Pałacu Młodzieży. Kółko przeznaczone jest dla młodzieży od 4 klasy podstawówki do ostatniej klasy liceum. Serdecznie zapraszamy - dysponujemy kolekcją ponad 100 tytułów i ich liczba wciąż rośnie. Na wszystkie pytania odpowiem tym temacie.
Planszoholizm- kiedy ilość gier zarejestrowanych na bgg jest większa od ilości znajomych na facebook'u
Moje gry
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Kółko planszówek w PM w Katowicach

Post autor: kolderek »

a starsi nie mogą przyjść? :-)
Qbi
Posty: 5
Rejestracja: 03 wrz 2010, 19:36
Lokalizacja: Katowice

Re: Kółko planszówek w PM w Katowicach

Post autor: Qbi »

Raczej nie, ale mogę zapytać. A jesteś chętny :o
Planszoholizm- kiedy ilość gier zarejestrowanych na bgg jest większa od ilości znajomych na facebook'u
Moje gry
Qbi
Posty: 5
Rejestracja: 03 wrz 2010, 19:36
Lokalizacja: Katowice

Re: Kółko planszówek w PM w Katowicach

Post autor: Qbi »

A więc po długich negocjacjach i licznych rozmowach z zarządem potwierdzono, że starsi mogą brać udział w zajęciach, ale tylko w elitarnym gronie :) (tzn.: chętni muszą przychodzić regularnie, muszą zachowywać się odpowiednio :( ze względu na nieletnich oraz musi być ich niewięcej niż uczniów - Pałac Młodzieży w końcu :mrgreen: ). Dodatkowo informuję, że zaczynamy od gier lekkich, więc osoby niezainteresowane takowymi proszone są o nieuczestniczenie w zajęciach (w eurogry ze znajomymi to w domu można zagrać :wink: ). Całą resztę zainteresowanych zapraszam na spotkanie organizacyjne.
Planszoholizm- kiedy ilość gier zarejestrowanych na bgg jest większa od ilości znajomych na facebook'u
Moje gry
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Kółko planszówek w PM w Katowicach

Post autor: WRS »

Qbi pisze:zaczynamy od gier lekkich, więc osoby niezainteresowane takowymi proszone są o nieuczestniczenie w zajęciach (w eurogry ze znajomymi to w domu można zagrać :wink: ).
Ja się na tym oczywiście nie znam, ale...

Jeśli na Wasze zajęcia przyjdzie młodzież niezdecydowana, początkująca, to właśnie ekipa grająca z zacięciem i pasją byłaby żywą zachętą, że jest to fajne i ciekawe hobby.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
ronczi
Posty: 333
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 1 time

Re: Kółko planszówek w PM w Katowicach

Post autor: ronczi »

Myślę że można znaleźć lekkie eurogry dla przedziału wiekowego 8+, i zgadzam się z WRS osoby grające z pasją zazwyczaj w gronie ciągną inne poza tym znajomość reguł doświadczenie w tłumaczeniu itp. zawsze to lepiej jak jedna osoba przy planszy wie o co chodzi (a gry zazwyczaj oscylują w granicach 4 osób).
Qbi
Posty: 5
Rejestracja: 03 wrz 2010, 19:36
Lokalizacja: Katowice

Re: Kółko planszówek w PM w Katowicach

Post autor: Qbi »

Co do gier to właśnie ekonomiczne 8+ zamierzamy dać na początek, a ludzi z doświadczeniem też mamy (ok.3-4). Chodzi głównie oto żeby dorośli grający chcieli grać z młodzieżą w osadników czy ticket to ride, a nie siedzieli przy swoim stoliku przy le havre czy TtA.
Planszoholizm- kiedy ilość gier zarejestrowanych na bgg jest większa od ilości znajomych na facebook'u
Moje gry
Awatar użytkownika
arturion
Posty: 580
Rejestracja: 23 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Miłoszyce, prawie Wrocław

Re: Kółko planszówek w PM w Katowicach

Post autor: arturion »

Qbi pisze:Co do gier to właśnie ekonomiczne 8+ zamierzamy dać na początek, a ludzi z doświadczeniem też mamy (ok.3-4). Chodzi głównie oto żeby dorośli grający chcieli grać z młodzieżą w osadników czy ticket to ride, a nie siedzieli przy swoim stoliku przy le havre czy TtA.
Le Havre nie jest tam jakimś wymyślnym tytułem szczególnie ;)
Saluton amikoj!
Qbi
Posty: 5
Rejestracja: 03 wrz 2010, 19:36
Lokalizacja: Katowice

Re: Kółko planszówek w PM w Katowicach

Post autor: Qbi »

Uwaga! Uwaga! Przypominam, że jutro o 16.30 jest spotkanie organizacyjne - sala 43 w PM. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam :!:
Planszoholizm- kiedy ilość gier zarejestrowanych na bgg jest większa od ilości znajomych na facebook'u
Moje gry
ODPOWIEDZ