(Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: Wolf »

Jan_1980 pisze: 27 sty 2019, 10:36sp. jakie macie wyniki punktowe jak gracie w 3kę?
Mój najlepszy to 201.

@Highlander
To co piszesz ma sens, zamordowania się chyba nie powinieneś spodziewać, ale wiadomo że diabeł tkwi w szczegółach, także wykonanie planu, timing itp. będzie miało kluczowe znaczenie.
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: hancza123 »

Highlander pisze: 27 sty 2019, 11:48
Mi się Brass spodobał, jest klimat.
Ooo. Zapraszamy Maciek teraz do stolika dla zaawansowanych. O to mi właśnie chodziło abyście najpierw pograli w swoim gronie i ustalili komu się gra podoba, a kto uważa ją za brołken no i po takiej wstępnej selekcji zapraszamy Ciebie do nas :mrgreen:

Co do jutra to Miki porzuca Chaos dla Megafauny więc może pójdźmy za jego ciosem i porzućmy Chaosa ostatecznie dla Inisa albo Risin Suna? :D
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1634
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: Highlander »

hancza123 pisze: 27 sty 2019, 14:01
Highlander pisze: 27 sty 2019, 11:48 Mi się Brass spodobał, jest klimat.
Ooo. Zapraszamy Maciek teraz do stolika dla zaawansowanych. O to mi właśnie chodziło abyście najpierw pograli w swoim gronie i ustalili komu się gra podoba, a kto uważa ją za brołken no i po takiej wstępnej selekcji zapraszamy Ciebie do nas :mrgreen:
Dziękuję za awans niemniej chciałbym jeszcze żeby też Miśka zagrała w 4-osoby, nie wiem jak to ogarnąć logistycznie z dzieciakami. Najprościej byłoby Cię zaprosić do Gralni na Rolnej tylko jeszcze czwartego brakuje skoro Janek ogłosił bojkot :)
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: hancza123 »

Podobno Brass najlepiej śmiga na 3 osoby. Jakby co mogę w piątek odpuścić Glooma i wpaść na Brassa / Dominant Species.

Janek jak to Janek. Duże serce do grania ale nieprzewidywalne :)
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1634
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: Highlander »

hancza123 pisze: 27 sty 2019, 14:17 Podobno Brass najlepiej śmiga na 3 osoby. Jakby co mogę w piątek odpuścić Glooma i wpaść na Brassa / Dominant Species.
Super pomysł, powinno się udać. Bądźmy w kontakcie.

O dziwo byłem przekonany że najlepiej hula na czterech, bo wtedy jest w pełni wykorzystana mapa i nie ma pustostanów. Szkoda że nie ma dedykowanych map do ilość graczy, byłaby z każdej strony łączność z rynkami zbytu.
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: Jan_1980 »

Zero wieści z odległej galaktyki? Gracie jeszcze?
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Wafelek
Posty: 137
Rejestracja: 31 lip 2018, 13:01
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: Wafelek »

Jeśli chodzi o Twilight Imperium to gra jest nawet dobra, w moim odczuciu. Gracze decydują o strukturze mapy na której grają. Jeśli komuś trafią się kafelki z podwójnymi planetami to może się obstawić. Co niby powinno przyciągnąć innych graczy ale nie zawsze tak się dzieje ;). Trudno przylecieć do takiej osoby z drugiego końca galaktyki i utrzymać pozycje planety. Jednak nie o to chyba chodzi, walki w tej grze są kosztowne a zostawienie swojej bazy bez obrony jest największą głupotą, NIGDY tego nie róbcie :D. Sąsiad NIE jest twoim przyjacielem.

Karty strategi które zapewniają nam akcje specjalną na najbliższą turę przypominają mi trochę rozkazy z Rising Sun. Różnią się tyle że górna akcja dotyczy gracza zagrywającego a dolna pozostałych i wyznaczają kolejność (nie ma jawnych sojuszy). Pozostałe akcje które możemy wykonać są ograniczone przez ilość żetonów przywództwa zdobywanych po każdej rundzie lub przez akcje specjalną. Sprawia to że nie możemy latać i mordować tylko musimy rozplanować naszą strategie na kilka rund. Zaplanowanie akcji w samej rundzie jest utrudniane przez brak wiedzy kiedy pozostali gracze wykorzystają swoje akcje specjalne.

Do tego cele z których zdobywamy punkty, zbyt chytry gracz zostanie szybko spacyfikowany. Gdy do końca gry dzieliły mnie 3 punkty zwycięstwa, wtedy poczułem gniew pozostałych graczy. Ja tylko chciałem już iść do domu po 7 godzinach rozgrywki ;). Nie każdy się ze mną jednak zgadzał. Na koniec gry straciłem kontrolę nad planetą macierzystą a moje wojska zostały wybite. Zostały mi tylko dwa obszary pod kontrolą. Mój plan ze zdobyciem 3 punktów w najbliższej rozgrywce legł w gruzach.

Gra fajna ale długość rozgrywki stawiam na minus. Warunki w "Sztuce wyboru" nie zachęcają do tak długiego siedzenia w miejscu. Zimnoooo tam.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: czeczot »

To ja wyjaśnię czemu Przemek nie ufa sąsiadom na klatce :)
W czasie ustawiania mapy odgrodził się ode mnie żeby go nie zaatakował takim .... wybuchem ale nie doczytał że ja jako jedyny mogę przez to przelecieć a poza tym nie wiedział że ja go nie mam zamiaru atakować. Z graczem z drugiej strony powymieniał się kartami sojuszu. I jak już prawie wygrał to ten jego sojusznik rozjechał mu bazę macierzystą a ja go nastraszyłem na centralnej planecie przyjazną wizytą moich wojsk i Przemek został z dwoma planetami.

Wydaj mi się że my się za bardzo skupialiśmy na potędze militarnej a za mało na zbieraniu punktów zwycięstwa. Na końcu wygrał ten który miał najwiecej wojsk. Chociaż to że go nikt nie atakował a on toczył wygrane pojedynki z Vinim który nie był militarna potęgą bardzo tu to ułatwiło.

Fajny jest mechanizm polityki gdzie można się przekupywać żeby ktoś poparł to na czym nam zależy. Można obstawiać głosowania żeby dostać bonusy itd. Wydaje mi się ze tam jest trochę ciekawych możliwości ale najpierw trzeba opanować resztę gry żeby na tym bardziej się skupić.

Ta gra niby działa najlepiej na 6 osób ale jak większość gra pierwszy raz, nie zna kart, dobrze działania rozkazów itd to to trwa! Gra jest właściwie prosta mechanicznie ale możliwa ilość wyborów, planowania strategi powoduje bardzo dużo możliwości i trudnych decyzji. Tak swoja drogą to widać które gry czerpały z TI: Rebelia, Zakazane Gwiazdy, Rising Sun.

Przy 6 doświadczonych graczach spokojnie można zejść z 8 godzin jak my graliśmy do mniej niż 6 godzin.

Podsumowując gra fajna ale czas grania powoduje że jak zagram w to 3 - 4 razy w roku to będzie maks.
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: mnowaczy »

Highlander pisze: 27 sty 2019, 11:48
Jan_1980 pisze: 27 sty 2019, 10:36 Spina to była, ale nie sprawiała mi ona trudności. Teraz wypowiem się też za współgraczy. Generalnie po 1szej grze każdy z naszej 3ki miał co do gry wątpliwości. Teraz po 3ciej grze Dominiki i Maćka, a po 2giej mojej jest mniej więcej tak: Maćkowi gra się spodobała i widzi w niej głębie, Dominice nie bardzo, mi w ogóle i w niej głębi nie widzę. Mam nadzieję że kiedyś ekipa z Graciarni zagra z ekipą z Rolniczej i wtedy z przyjemnością posłucham opinii. Ja Brassa odpuszczam, i szukam innego Grala Gier Planszowych.
sp. jakie macie wyniki punktowe jak gracie w 3kę?
Halo! Gralnia jest na Rolnej a nie Rolniczej :) Pozdrawiam serdecznie ekipę z Graciarni, którą tak na oko w 25% znam :)

Mi się Brass spodobał, jest klimat, zacząłem w końcu cokolwiek planować i pierwszy raz wygrałem (176 punktów). Miśka stwierdziła może sobie grać (166 pkt) ale gra nie wywołuje w niej emocji i teraz widzę że na jej radarze jest Empires: Age of Discovery jeśli Markus nam pożyczy albo nawet z nami zagra.

Uważam że po 3 rozgrywkach (2 x 3 osobowa i 1 x 2 osobowa) jestem gotowy aby zagrać z osobami bardziej doświadczonymi aby zobaczyć jak się gra aby zabić ;) a w szczególności aby zagrać w 4 osoby bo mam wrażenie że to może sporo zmienić. Szczególnie np. możliwość grania przez 1 gracza na same browary/kopalnie/huty - bo będzie większy rynek zbytu.

Jeśli chodzi o pytanie Hańczy co do zagospodarowania planszy, to niestety nie mamy zdjęcia ale mogę na oko opisać - tylko pytaj co chcesz wiedzieć. Ja w erze kanałów nie stawiałem żadnych budynków I poziomu poza kopalnią i dzięki temu otwierałem erę kolei z 5 budynkami II poziomu i jedną kopalnią z węglem na 1 linię. Brałem tylko 3 pożyczki w I erze, wypaliłem przynajmniej 3 razy czyli łącznie 6 kafelków. Na koniec miałem przędzalnie III i IV poziomu, jedną tykwę, ze trzy browary, i prawie komplet kopalni i hut. Mnóstwo punktów nabiłem za linie kolejowe - zostały mi chyba 2-3 niewystawione znaczniki linii. Generalnie prawie cała plansza poza kilkoma miastami w okolicach regionu "4 gracza" była zabudowania, włącznie ze szlakami kolejowymi.

Taaaddddaaaaaaaaaa!

Obrazek
Mamy zwycięzcę! Wygrał pan uścisk dłoni prezesa i przytulasa od jego sekretarki.
Nie wspomniałem co to za konkurs? Wygrywał autor 10 tysięcznego postu w tym wątku. Tak, stuknęło nam 10000!

ps. Odbiór nagrody tylko osobiście :)
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: Jan_1980 »

Jak ja liczę to mi wychodzi, że wygrał Wolf a nie Highlander...
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1634
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: Highlander »

mnowaczy pisze: 28 sty 2019, 08:49 Taaaddddaaaaaaaaaa!
Mamy zwycięzcę! Wygrał pan uścisk dłoni prezesa i przytulasa od jego sekretarki.
Nie wspomniałem co to za konkurs? Wygrywał autor 10 tysięcznego postu w tym wątku. Tak, stuknęło nam 10000!
Hehe... nie dość że wpis osoby postronnej to jeszcze z reklamą konkurencyjnej gralni ;)
Jan_1980 pisze: 28 sty 2019, 09:48 Jak ja liczę to mi wychodzi, że wygrał Wolf a nie Highlander...
Zakładam że nie liczyłeś ręcznie :) Janek to co widzisz w linku to jest licznik odpowiedzi do pierwszego wpisu który zakładał temat. Albo innymi słowy, pierwszy wpis na numer 0.
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: Jan_1980 »

Ma ktoś z Was pożyczyć Smallworlda na kilka dni?
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: mnowaczy »

Jan_1980 pisze: 28 sty 2019, 13:30 Ma ktoś z Was pożyczyć Smallworlda na kilka dni?
Spoko, mój się kurzy, mogę przynieść. Jeśli chcesz kogoś zachwycić wyglądem to mam egzemplarz z odzysku, mocno zużyty, więc możesz nie uzyskać zamierzonego efektu.
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: Jan_1980 »

To bym dziś poprosił. Do zobaczenia!
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: mnowaczy »

Highlander pisze: 28 sty 2019, 10:32
mnowaczy pisze: 28 sty 2019, 08:49 Taaaddddaaaaaaaaaa!
Mamy zwycięzcę! Wygrał pan uścisk dłoni prezesa i przytulasa od jego sekretarki.
Nie wspomniałem co to za konkurs? Wygrywał autor 10 tysięcznego postu w tym wątku. Tak, stuknęło nam 10000!
Hehe... nie dość że wpis osoby postronnej to jeszcze z reklamą konkurencyjnej gralni ;)
No i wpadłeś. Teraz musisz przyjść i odebrać nagrodę! ;)
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
AnnaBeee
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2017, 12:16
Been thanked: 3 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: AnnaBeee »

Dzis mnie nie ma ale dogadajcie sie na piatek ma glooma lub posiadlosc
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: hancza123 »

AnnaBeee pisze: 28 sty 2019, 18:06 Dzis mnie nie ma ale dogadajcie sie na piatek ma glooma lub posiadlosc
Ja w Gloomie teraz pauzuję ale przygotuję wam scenariusz morski. Ktoś musi do mnie wpaść po grę w czwartek wieczorem. Wcześniej jestem w Finlandii.
AnnaBeee
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2017, 12:16
Been thanked: 3 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: AnnaBeee »

To raczej pytanie do Graciarni, pisz do nich na fb. Gier mają sporo, listy nigdzie nie widzialam:)
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: mnowaczy »

AnnaBeee pisze: 28 sty 2019, 21:19 To raczej pytanie do Graciarni, pisz do nich na fb. Gier mają sporo, listy nigdzie nie widzialam:)
Nie bardzo widzę komu ty odpowiadasz...ktoś pytał o gry w Graciarni?
Lista jest na bgg:
https://boardgamegeek.com/collection/us ... large&ff=1
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Playmode
Posty: 21
Rejestracja: 28 sty 2019, 16:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: Playmode »

Mi, spytałem się o to jakie gry są w Graciarni i czy można ot tak sobie wejść i pograć - raz byłem po odbiór zamówienia z Aleplanszówki i był tłum.

A skasowałem posta nie wiedząc że Ania w tym momencie odpisuje, bo przeczytałem temat i stwierdziłem, że nie tu ;)

Dziękuję za odpowiedź i przepraszam za zamieszanie.
Ostatnio zmieniony 29 sty 2019, 09:42 przez Playmode, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: mnowaczy »

Ale wczoraj był wieczór intensywny w emocje. Megafauna to początkowo dobry rozwój a potem jak w gangu ulicznym...co się młody gniewny wychylił to w ryj dostał...podleczył rany choć ledwo się ruszał i niewiele mógł zrobić no to bach po nerach, żeby pamiętał gdzie jego miejsce....aaaaaa! Rzutem na taśmę tuż po walnięciu komety udało się trochę rozprzestrzenić ale było już za późno żeby odrobić straty. Szczegółami z pewnością uraczy nas Wolf.
Skończyliśmy szybciej niż druga ekipa Chaosa. Po połączeniu sił rozegraliśmy dwie partie w Bolidy na fanowskich mapach. Pierwszy wyścig to esencja tego o co w tej grze chodzi. Blokowanie, marnowanie paliwa przeciwników, nieoczywiste obstawienia. Prawie udało mi się wygrać obstawiając innego tyle że zabrakło mi paliwa tuż przed metą, żeby swoim na przyzwoitej pozycji dojechać. Wygrał Majek na remisie.
Druga partia to mistrzowska podpucha w wykonaniu Radka i wielkie oczy Janka nie rozumiejącego co się w tej grze dzieje :lol: Wrażenia bezcenne!
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: czeczot »

Ale znowu wygrał 2 razy Majek co się robi juz trochę nudne :)
Nie ma jakiegoś dodatku z sojuszami ?
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: Jan_1980 »

A ja się bałem, że Ani od piątku oszalenie nie odpuściło :)
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: mnowaczy »

czeczot pisze: 29 sty 2019, 09:06 Ale znowu wygrał 2 razy Majek co się robi juz trochę nudne :)
Nie ma jakiegoś dodatku z sojuszami ?
Trzeba było obstawić siebie i cisnąc do mety zamiast tak kombinować. Swoją drogą to może na bgg jest jakiś wariant drużynowy...poszukam.
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: czeczot »

Najlepiej wariant jeden przeciw pozostały i gramy przeciw Majkowi. Leje nas strasznie w tą grę.
ODPOWIEDZ