Długa, potężna, rozbudowana

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Wajar
Posty: 111
Rejestracja: 17 wrz 2011, 09:37
Lokalizacja: Wymysłów

Długa, potężna, rozbudowana

Post autor: Wajar »

Witam,

Szukam planszówki, która zajmuje sporo czasu i jeszcze więcej umysłu. Mamy ochotę pograć w paczce, raz na jakiś czas, w coś co nas niesamowicie wciągnie i pochłonie.

poza powyższymi wymagamy klimatu. Nie suchy machanizm, a coś, w co człowiek naprawdę ma ochotę wsiąknąć.

Coś Wam się nasuwa?

pozdrawiam,
Wajar
Sprzedałem na forum:
Spoiler:
http://www.boardgamegeek.com/collection/user/Wajar
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 122 times
Been thanked: 131 times

Re: Długa, potężna, rozbudowana

Post autor: maciejo »

Indonesia lub Roads & Boats.Wsiąkniecie bez reszty :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Wajar
Posty: 111
Rejestracja: 17 wrz 2011, 09:37
Lokalizacja: Wymysłów

Re: Długa, potężna, rozbudowana

Post autor: Wajar »

Przyznam, że myślałem o Twilight Imperium, przeczytałem cały temat o nim i jestem oczarowany. Jednak nie każdy u nas lubi te klimaty. I tu nasuwa się pytanie, czy przekonwywać, czy szukać czegoś innego? Może coś podobnego tylko nie sf?

a co do indonesii i roads n boats, da się to gdzieś kupić?; )
Sprzedałem na forum:
Spoiler:
http://www.boardgamegeek.com/collection/user/Wajar
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Długa, potężna, rozbudowana

Post autor: wis »

Szukasz Runewars (fantasy), ewentualnie Warrior Knights (~średniowiecze, mniej ciekawe walki). Obie gry krótsze od TI3. Obie można zacząć bez dodatku - jeśli się spodobają, to rozszerzyć. Runewars jest na tyle podobny do TI3, że można znaleźć dyskusje porównujące oba tytuły i spory, który tytuł jest lepszy.

@Maciejo. Indonesia to euro - jest klimat rozwijania własnego biznesu. Podobnie jak w zylionie innych euro :)
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
guzik20
Posty: 92
Rejestracja: 10 lut 2011, 10:21
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Długa, potężna, rozbudowana

Post autor: guzik20 »

Proponuje Descenta wraz z dodatkami.
Mega gra.
Wsiąkniecie na długi czas. Czy to rozgrywając pojedyncze scenariusze czy też kampanie.
-----
gierki :)
Awatar użytkownika
Wajar
Posty: 111
Rejestracja: 17 wrz 2011, 09:37
Lokalizacja: Wymysłów

Re: Długa, potężna, rozbudowana

Post autor: Wajar »

Troszkę poczytałem, poszukałem i udało mi się znaleźć takie tytuły:

-Runewars
-Twilight Imperium
-Descent
-Age of Conan
-Dominan Spieces
-Cywilizacja: Poprzez wieki
-Cywilizacja: Sida Meiera
-Dreadfleet
-Starcraft
-Eclipse
-Battlelore
-Earth Reborn

z tym, że najbardziej przekunują mnie do tej pory pierwsze dwa tytuły.

Czy moglibyście się podzielić wrażeniami z gry? Może ktoś miał okazję usiąść przy kilku z wymienionych tytułów i może podzielić się refleksją?
Sprzedałem na forum:
Spoiler:
http://www.boardgamegeek.com/collection/user/Wajar
broda81
Posty: 102
Rejestracja: 25 lis 2011, 08:48
Lokalizacja: Katowice

Re: Długa, potężna, rozbudowana

Post autor: broda81 »

Arkham Horror pasuje idealnie.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 122 times
Been thanked: 131 times

Re: Długa, potężna, rozbudowana

Post autor: maciejo »

Wajar pisze: a co do indonesii i roads n boats, da się to gdzieś kupić?; )
Indonesie nową można jeszcze kupić a RB raczej tylko używaną :wink: (chociaż wątpie,że ktoś chciałby się pozbyć)
wis pisze:@Maciejo. Indonesia to euro - jest klimat rozwijania własnego biznesu. Podobnie jak w zylionie innych euro :)
Czy założyciel wątku wykluczał gry bez napisów :?: Nie wiem co miałeś na myśli pisząc "zylion".Przypuszczam,że miałeś na myśli "wiele".(ten młodzieżowy slang 8) )
Jeśli porównujesz Indonesie do wielu innych gier euro tylko ze względu na brak napisów to pozdrawiam :wink:
Ostatnio zmieniony 20 gru 2011, 12:12 przez maciejo, łącznie zmieniany 1 raz.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3650
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Długa, potężna, rozbudowana

Post autor: gafik »

A ile ludziów jest w tej Waszej paczce?
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 122 times
Been thanked: 131 times

Re: Długa, potężna, rozbudowana

Post autor: maciejo »

Myślałem,że tym razem ktoś mnie wyprzedzi :( ale jednak nie.
Szczerze i z całego serca polecam Szoguna-możesz kupować w ciemno.Nie spotkałem jeszcze nikogo na swojej planszówkowej drodze komu ta gra by się nie podobała. :D
Jeszcze jedną fajną propozycją do kilkuosobowego grania może być także Raiload Tycoon :idea:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: Długa, potężna, rozbudowana

Post autor: asiok »

maciejo pisze:Myślałem,że tym razem ktoś mnie wyprzedzi :( ale jednak nie.
Szczerze i z całego serca polecam Szoguna-możesz kupować w ciemno.Nie spotkałem jeszcze nikogo na swojej planszówkowej drodze komu ta gra by się nie podobała. :D
Jeszcze jedną fajną propozycją do kilkuosobowego grania może być także Raiload Tycoon :idea:

No aż tak bardzo bym nie przesadzał ;)
Mam i bardzo lubię Shoguna - ale niektórzy z moich współgraczy po jednej partii więcej nie chce do niego zasiadać...
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Długa, potężna, rozbudowana

Post autor: wis »

@Maciejo. Ja również pozdrawiam:)

"poza powyższymi wymagamy klimatu. Nie suchy machanizm, a coś, w co człowiek naprawdę ma ochotę wsiąknąć.". Może tylko ja nie dostrzegam emocji i klimatu rewolucji industrialnej Indonezji :).

Gafik ma rację - sporo zależy od liczby osób.

Tak na szybko:

-Runewars. Mój nr 2 w grach. Max 4 graczy, da się grać nawet w 2 (rzadkość w area controlach).
-Twilight Imperium. Nie grałem, spore podobieństwa do ww tytułu. Czas gry zaporowy, a sugerowana liczba graczy to 4-6.
-Descent. Nie grałem. Przygodówka - zupełnie inny typ gry niż większość listy.
-Dominan Spieces. Area Control, ale dużo bardziej suche niż np RW. Mniej losowości i klimatu, więcej główkowania.
-Cywilizacja: Poprzez wieki. Mój nr 1 w grach, ale bynajmniej nie ze względu na klimat.
-Cywilizacja: Sida Meiera. Zupełnie mnie nie przekonała do siebie. Silny nacisk na rozwój, mały na walkę. Ma jednak swoich fanów.
-Starcraft. Odwrotnie niż powyżej - walkawalkawalka. Polecane z dodatkiem (nie miałem okazji spróbować).
-Eclipse. Miał zdetronizować TI3 w temacie kosmicznych 4X. Ponoć się nie udało, niemniej tytuł na pewno krótszy. Wg mnie tytuł nienajgorszy, ale i nie najlepszy. Zagrałem raz, mogę zagrać kolejne, ale bez ciśnienia.
-Shogun. Area control, który bym umiejscowiłbym koło DS. Bywa akceptowany przez eurograczy:). Główkowanie, trochę losowości (więcej niż w DS), klimat w ilościach eurotypowych :)

Jeśli nie chcecie wąchać próżni, mieć klimat i główkowanie, to zbiór Wam się mocno zawęża. Inne parametry, które powinniście wziąć pod uwagę, to liczba graczy i (często) konieczna znajomość języka angielskiego.
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 122 times
Been thanked: 131 times

Re: Długa, potężna, rozbudowana

Post autor: maciejo »

asiok pisze:
maciejo pisze:Myślałem,że tym razem ktoś mnie wyprzedzi :( ale jednak nie.
Szczerze i z całego serca polecam Szoguna-możesz kupować w ciemno.Nie spotkałem jeszcze nikogo na swojej planszówkowej drodze komu ta gra by się nie podobała. :D
Jeszcze jedną fajną propozycją do kilkuosobowego grania może być także Raiload Tycoon :idea:

No aż tak bardzo bym nie przesadzał ;)
Mam i bardzo lubię Shoguna - ale niektórzy z moich współgraczy po jednej partii więcej nie chce do niego zasiadać...
Po pierwszej partii jak ich konkretnie zlałeś to sie nie dziwie :lol: Cieniasy :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Długa, potężna, rozbudowana

Post autor: Perpetka »

Wajar pisze:Witam,

Szukam planszówki, która zajmuje sporo czasu i jeszcze więcej umysłu. Mamy ochotę pograć w paczce, raz na jakiś czas, w coś co nas niesamowicie wciągnie i pochłonie.

poza powyższymi wymagamy klimatu. Nie suchy machanizm, a coś, w co człowiek naprawdę ma ochotę wsiąknąć.

Coś Wam się nasuwa?

pozdrawiam,
Wajar
Error: not enough data.

Ile osób liczy paczka i czy zna angielski?

Jak z relacją myślenie / klimat? Gra ma wciągać klimatem czy mózgożernością? Znam ludzi, których niesamowicie wciągają szachy i brydż... Mnie wciąga Agricola, Cywilizacja Poprzez Wieki, ale trudno je nazwać ociekającymi klimatem.

Idąc mniej więcej tropami, które podałeś, to nikt nie wspomniał jeszcze o Battlestar Galactica (znacie serial?).
Awatar użytkownika
Wajar
Posty: 111
Rejestracja: 17 wrz 2011, 09:37
Lokalizacja: Wymysłów

Re: Długa, potężna, rozbudowana

Post autor: Wajar »

gafik pisze:A ile ludziów jest w tej Waszej paczce?
Trójka zawsze się znajdzie, często czwórka, rzadziej piątka, raz do roku ósemka.

Celuję w przedział około 4 graczy. Większa liczba, czy to podstawowo, czy z dodatkami mile widziana, ale nie konieczna.
wis pisze:Jeśli nie chcecie wąchać próżni, mieć klimat i główkowanie, to zbiór Wam się mocno zawęża. Inne parametry, które powinniście wziąć pod uwagę, to liczba graczy i (często) konieczna znajomość języka angielskiego.
Liczba graczy, jw. Angielski każdy zna i operuje zadowalająco. Co do klimatu i główkowania. Cóż chciałbym to połączyć, część z nas uwielbia złożone mechanizmy, za to druga ustąpi każdej mechanice w zamian za klimat. Wyśrodkowana sprawa byłaby miła.
Perpetka pisze:Idąc mniej więcej tropami, które podałeś, to nikt nie wspomniał jeszcze o Battlestar Galactica (znacie serial?).
Niestety, nikt z nas.

Od siebie dodam jeszcze tyle, że każy miał podstawową styczność z planszówkami, ja największą. Grałem z chłopakami w przeróżne gry, od Once Upon a Time, przez Neuroshimę czy Nightfalla, aż po Cyklady. (te trzy ostatnie tytuły najbardziej weszł w krew). Gdzieś tam jeszcze przewinął się SmallWorld, ale nie zrobił furory.
Na plus mamy to, że entuzjazm jest spory i nikt nie boi się wsiąkać w trudne zaady i gryźć długich instrukcji.
Sprzedałem na forum:
Spoiler:
http://www.boardgamegeek.com/collection/user/Wajar
Awatar użytkownika
Kornellious
Posty: 103
Rejestracja: 25 sie 2011, 23:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: Długa, potężna, rozbudowana

Post autor: Kornellious »

Z dłuższych:
-Civilization Sida Meiera: ciekawa gra o rozwoju, parę dróg do zwycięstwa, modułowa mapa, świetne wykonanie. Bardzo lubię w nią grać, pierwsze partie zajmują sporo czasu, ale po poznaniu zasad powinno się zejść do 3 godzin. W dziale Gry toczy się na jej temat dyskusja - poczytaj.
-Starcraft - grałem w podstawkę. Ogólnie spodobała mi się, ale kompletnie nie podszedł mi system walki. Interesujący pomysł z mapą układaną przez graczy, fajnie się rozwija, ale jak dochodziło do walki, cały urok pryskał.

Suche, bardziej mechaniczne:
gry ekonomiczne Wallace'a. Mam Steama i jestem z niego bardzo zadowolony, sporo decyzji do podjęcia, dobry mózgożer. Tematyka zgrabnie powiązana z mechaniką, ale klimatu tu nie uświadczysz.
Awatar użytkownika
guzik20
Posty: 92
Rejestracja: 10 lut 2011, 10:21
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Długa, potężna, rozbudowana

Post autor: guzik20 »

Mam dla Ciebie ciekawą propozycję.
Jak widzisz ciężko jest coś wybrać. Dużo dobrych i ciekawych gier jest. Wiadomo, że to co jednemu się podoba drugiemu może w ogóle nie pasować.
Proponuje Ci przejście się na konwent lub spotkania przy grach planszowych. Tam będziesz miał możliwość zagrania w kilka gier i wtedy na pewno będzie łatwiej wybierać.
Wszelkie informacje w sprawie spotkań, konwentów znajdziesz w dziale Spotkania, konwenty, kluby
-----
gierki :)
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Długa, potężna, rozbudowana

Post autor: Perpetka »

Wajar pisze:
Perpetka pisze:Idąc mniej więcej tropami, które podałeś, to nikt nie wspomniał jeszcze o Battlestar Galactica (znacie serial?).
Niestety, nikt z nas.
Na szczęście znajomość serialu nie jest obowiązkowa, ja dopiero po planszówce obejrzałam :) Jednakowoż potrzebna większa liczba graczy - 5-6 - wariant na mniej też jest, ale chyba nie taki fajny.

Nakreślam klimat: jesteście załogą statku kosmicznego Battlestar Galactica, prowadzącego flotę jednostek z ostatnimi ludźmi ocalałymi po zagładzie, którą zgotowali ludzkości niejacy Cyloni. Waszym celem jest dolecieć do bezpiecznej planety. Niestety, wśród Was ukrywa się jeden cylon, który zrobi wszystko, żeby Wam to uniemożliwić. Atakowani przez wrogie jednostki, walcząc o zachowanie zapasów paliwa i żywności, podejmując trudne decyzje, próbujecie wykryć, kto z Was jest zdrajcą...
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Długa, potężna, rozbudowana

Post autor: sowacz »

Wajar pisze:Witam,

Szukam planszówki, która zajmuje sporo czasu i jeszcze więcej umysłu. Mamy ochotę pograć w paczce, raz na jakiś czas, w coś co nas niesamowicie wciągnie i pochłonie.

poza powyższymi wymagamy klimatu. Nie suchy machanizm, a coś, w co człowiek naprawdę ma ochotę wsiąknąć.

Coś Wam się nasuwa?

pozdrawiam,
Wajar
Nasuwa mi się the Republic of Rome ;) Dużo zasad, zajmuje sporo czasu, klimat. Ostatnio hit mojej paczki ;)
Awatar użytkownika
Kornellious
Posty: 103
Rejestracja: 25 sie 2011, 23:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: Długa, potężna, rozbudowana

Post autor: Kornellious »

Perpetka pisze:
Wajar pisze:
Perpetka pisze:Idąc mniej więcej tropami, które podałeś, to nikt nie wspomniał jeszcze o Battlestar Galactica (znacie serial?).
Niestety, nikt z nas.
Na szczęście znajomość serialu nie jest obowiązkowa, ja dopiero po planszówce obejrzałam :) Jednakowoż potrzebna większa liczba graczy - 5-6 - wariant na mniej też jest, ale chyba nie taki fajny.

Nakreślam klimat: jesteście załogą statku kosmicznego Battlestar Galactica, prowadzącego flotę jednostek z ostatnimi ludźmi ocalałymi po zagładzie, którą zgotowali ludzkości niejacy Cyloni. Waszym celem jest dolecieć do bezpiecznej planety. Niestety, wśród Was ukrywa się jeden cylon, który zrobi wszystko, żeby Wam to uniemożliwić. Atakowani przez wrogie jednostki, walcząc o zachowanie zapasów paliwa i żywności, podejmując trudne decyzje, próbujecie wykryć, kto z Was jest zdrajcą...
W moim przypadku gra przed obejrzeniem serialu była słaba, nie wiadomo, czemu ta postać jest taka a nie inna itd. Natomiast po obejrzeniu gra się dobrze. Btw, Cylonów może być dwóch.
Awatar użytkownika
tchazzar
Posty: 214
Rejestracja: 30 lip 2010, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Długa, potężna, rozbudowana

Post autor: tchazzar »

Rzecz, której nigdy nie zrozumiem to zachwalanie systemu walki w RW a wieszanie psów na tym ze starcrafta. Oba wymienione systemy bazują na kartach, ale ten w RW jest okrutnie losowy i prowadzi do tego, że nie liczy się to, jakie mamy jednostki tylko to ile ich mamy.
W skrócie wygląda to tak:
Jednostki biorą udział w walce zgodnie z inicjatywą ( 1,2,3,4,5 ) przy czym im jednostka słabsza tym inicjatywa mniejsza. Oznacza to, że nasze podstawowe siły atakują jako pierwsze, a zapewne ich targetem będzie jednostka najlepsza ( o inicjatywie 5 ). Nietrudno się domyślić, że najmocniejsze jednostki czasami do głosu w ogóle nie dochodzą...Natomiast mechanizm zadawania obrażeń jest tragiczny. Losujemy liczbę kart ( fate jeśli mnie pamięc nie myli ) proporcjonalną do liczby jedności. Porównujemy jakieś wielokąty - mamy farta, zadajemy obrażenia, gdy brak nam szczęścia, trudno, trzeba będzie poczekać do następnej rundy. Tu właśnie dochodzi do tego absurdu, że lepiej mieć 6 footmanów niż jednego knighta, bo większa jest szansa, że wśród tych 6 karcioch znajdziemy odpowiedni symbol i tym samym uśmiercimy dobrą, wrogą jednostkę.

Z kolei w starcrafcie system walki prezentuje się następująco: mamy 18 kart, na łapie zwykle około 10. Dodatkowo niektóre jednostki są na 4 czy 5 kartach, więc losowość jest praktycznie wykluczona. Ponadto, kto na przykład ma takiego carriera ten jest panisko. Maszyna ma 11 ataku, co oznacza, że potrzeba około 5 marines do zrównoważenia sił. I to jest fajne...

Osobiście poleciłbym Ci Chaos in the old world, jak dla mnie najbardziej mózgożerna i najbardziej wciągająca plansza ever.
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Długa, potężna, rozbudowana

Post autor: Perpetka »

Ooo, Chaos dla takiej ekipy może być dobrym pomysłem, ale on tylko do 4 graczy chodzi, nie?
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Długa, potężna, rozbudowana

Post autor: Dabi »

ednostki biorą udział w walce zgodnie z inicjatywą ( 1,2,3,4,5 ) przy czym im jednostka słabsza tym inicjatywa mniejsza. Oznacza to, że nasze podstawowe siły atakują jako pierwsze, a zapewne ich targetem będzie jednostka najlepsza ( o inicjatywie 5 ). Nietrudno się domyślić, że najmocniejsze jednostki czasami do głosu w ogóle nie dochodzą...Natomiast mechanizm zadawania obrażeń jest tragiczny. Losujemy liczbę kart ( fate jeśli mnie pamięc nie myli ) proporcjonalną do liczby jedności. Porównujemy jakieś wielokąty - mamy farta, zadajemy obrażenia, gdy brak nam szczęścia, trudno, trzeba będzie poczekać do następnej rundy. Tu właśnie dochodzi do tego absurdu, że lepiej mieć 6 footmanów niż jednego knighta, bo większa jest szansa, że wśród tych 6 karcioch znajdziemy odpowiedni symbol i tym samym uśmiercimy dobrą, wrogą jednostkę.
Troszkę to nie do końca prawda co piszesz. Owszem jednostki z inicjatywą 1 atakują pierwsze ale mają najmniejsze szanse na to, że zadadzą obrażenia. To jedno najważniejsze.
I kolejna sprawa to fakt, że obrażenia przydziela gracz który oberwał - gdzie chce.
Więc nie ma takiej sytuacji jak opisałeś jeśli ma jakiś bufor ran zapewniony. (a więc inne jednostki poza elitami) to nie będzie zachodzić taka sytuacja.
Karty zastępują kości po prostu i mają określoną liczbę wyników dobrych i złych. Ale wynik walki jest zazwyczaj bardzo przewidywalny.
Znalezienie symbolu jest zdecydowanie istotne ale co z tego skoro aby uśmiercić dobrą jednostkę trzeba zadać jej 4 obrażenia a wynik zmuszenie do ucieczki jest jeszcze mniej powszechny i też wybieramy kto wieje.

6 Footmenów jest zdecydowanie lepszą armią od 1 Rycerza. Nie są aż tak od niego tańsi. Poza tym Footmeni atakują po Rycerzach ;)

Więc troszkę to nie tak.
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Długa, potężna, rozbudowana

Post autor: wis »

Perpetka pisze:Ooo, Chaos dla takiej ekipy może być dobrym pomysłem, ale on tylko do 4 graczy chodzi, nie?
Z dodatkiem do 5. Ale raczej "nie chodzi" w mniej niż 4 osoby. Bardzo lubię tę grę, ale nie jest "długa, potężna" - dla mnie jest to jej zaleta, ale czy tego szuka autor wątku?
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
tchazzar
Posty: 214
Rejestracja: 30 lip 2010, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Długa, potężna, rozbudowana

Post autor: tchazzar »

Wiesz, każdy ma inną definicję długa i rozbudowana [ gra planszowa ]. Dla kogos kto pyka w munchkina długi będzie starcraft, dla osoby grającej w starcrafta długi bedzie descent, dla tej ostatniej zajmujacy wiele czasu scenariusz w tide of iron itd. Analogicznie jeśli chodzi o rozbudowanie.

Wg mnie lepiej zagrac dwie dwugodzinne, pełne emocji partie citowa, w których umysł pracuje na maksymalnych obrotach niż jedną sześciogodzinna w twilight. Poza tym granie w twilight w czterech to pomysł raczej średni.
ODPOWIEDZ