Przygodowa dla brzdąca

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Emerem
Posty: 71
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:54
Lokalizacja: B-stok
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Przygodowa dla brzdąca

Post autor: Emerem »

Brzdąc ma 5 lat i zachorował na mało znaną planszówkę roll and move "Krzyżacy". Rzucamy kością, przesuwamy rycerza, ew. przygoda na danym polu, uwalniamy jeńca i do mety.

Coś ambitniejszego może towarzystwo poleci? Talizman raczej odpada (za dużo tekstu), Runebound takoż. Adventurers?

Help!
For more information on lung cancer, keep smoking
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Przygodowa dla brzdąca

Post autor: schizofretka »

Claustrophobia nie ma chyba dużo tekstu? Ale to musiałby się ktoś lepiej znający grę wypowiedzieć. Jak ograny jest chłopak?
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Przygodowa dla brzdąca

Post autor: zioombel »

Moim zdaniem to nie tematyka dla 5 latka :P
Tak jestem pedagogiem ;-)
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Przygodowa dla brzdąca

Post autor: zioombel »

Ja z niewiele starszymi chłopakami grałem w Piraci z wysp http://boardgamegeek.com/boardgame/9384 ... -the-isles. Mimo iż bardzo proste to wszyscy wyśmienicie sie bawili. Tekstu dużo mniej niż we wspomnianych grach. Tematyka piracka na czasie. Do tego trojwymiarowy model statku. Na prawdę polecam sprawdzić. Zwłaszcza, że cena to ok 60 zł.
Awatar użytkownika
Emerem
Posty: 71
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:54
Lokalizacja: B-stok
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Przygodowa dla brzdąca

Post autor: Emerem »

schizofretka pisze:Claustrophobia nie ma chyba dużo tekstu? Ale to musiałby się ktoś lepiej znający grę wypowiedzieć. Jak ograny jest chłopak?
Ekhem, Claustrophobia dla pięciolatka to jednak niedobry pomysł.
A brzdąc ograny jest całkiem nieźle - głównie abstrakcyjnie (szachy, Abalone, Blokus, Geniusz, łamigłówki), proste strategie (Memoir, TTR, Carcassonne itp).

Piraci wyglądają zachęcająco.
For more information on lung cancer, keep smoking
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Przygodowa dla brzdąca

Post autor: KubaP »

Emerem pisze: A brzdąc ograny jest całkiem nieźle - głównie abstrakcyjnie (szachy, Abalone, Blokus, Geniusz, łamigłówki), proste strategie (Memoir, TTR, Carcassonne itp).
Pozazdrościć brzdąca :) Moja córa ma dopiero 11 miesięcy, ale widzę, że czas zacząć pokazywać jej planszówki :D
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Przygodowa dla brzdąca

Post autor: Moniczka.s »

W Adventurers grałam w TOC, całkiem proste, a fajna zabawa - coś zbliżone do Talismana, z tym że tekstu w trakcie gry praktycznie brak. Słyszałam, że POH jest lepsza.
Z pozycji nie do końca przygodowych godną rozważenia byłaby Zakazana Wyspa - proste, dobrej jakości komponenty.
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Przygodowa dla brzdąca

Post autor: rzaba »

nie przesadzajcie z ta Claustrophobią...grałem z 5 latkiem, trzeba odpowiednio prowadzić grę i opowiadać co się dzieje odpowiednim językiem (zamiast np: wyrzynam tych troglodytow, mowisz: ciach, ciach i potworki znikają - coś w tym stylu), nie zauważylem skutkow ubocznych (koszmary itp.). Równie dobrze można by się przyczepić do Memoir '44 i scenariusza z lądowaniem na plaży...rzeźnia wieksza niż w Claustro i na dodatek na prawde sie wydarzyła, a nie jakaś bajka
ODPOWIEDZ