Gry dla piecioletniej dzieczynki.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
wiola33
Posty: 28
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:46
Lokalizacja: okolice Radomska

Gry dla piecioletniej dzieczynki.

Post autor: wiola33 »

Witam. Z gory przepraszam za pisownie,ale klawiatura mi szwankuje. Moja corka kilka dni temu skonczyla 5 lat. Dopiero zaczynamy przygode z planszowkami, wiec bardzo bym chciala ,aby kolejne nabytki rozbudzily w niej ,,milosc,, to tego typu gier ( probuje ja oderwac od ,,nalogu,, gier komputerowych).Do tej pory gralysmy m.in w Hoop granny i ,,Wilk, koza i kapusta,, egmontu .Te gry jednakze jej sie juz znudzily(mimo,iz poczatkowo bardzo je lubila) Kupilam jej ,,Pluszaki rozrabiaki,, egmontu, ale to absolutnie nie jej klimat- gra podobala sie owszem,ale tylko przez godzine. Obecnie ,,wolami ,, jej nie moge zaciagnac do otworzenia pudelka z ta gra (mimo,iz zachecona recenzjami i bogata wyobraznia mojej corki liczylam na dluzsza ,,zazylosc,,) Ma tez kilka nieskomplikowanych planszowek, ale nie ciesza sie one duzym powodzeniem. Moze zaproponujecie mi jakies gry , do ktorych dziecko chetnie wraca i ktore sie szybko nie nudza. Nie moze to byc gra za trudna,zeby jej nie zniechecic, ale i nie za prosta, aby jej szybko nie znudzic. Poniewaz wychowuje corke sama, gra powinna byc atrakcyjna dla 2 graczy. Z gory dziekuje za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
polaquinha
Posty: 251
Rejestracja: 29 gru 2012, 11:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Gry dla piecioletniej dzieczynki.

Post autor: polaquinha »

Może Dzieci z Carcassonne - jest ładniutka i wprowadza w klimat dorosłego C.
Z dziecięcych u nas chłopcy (7 i 4 ) domagają się rozgrywek w Księżniczkę (taka kooperacyjna acz mało znana gra) i w Lego Magma Monster - fajoski pomysł na samodzielne budowanie planszy i ustalanie swoich własnych reguł gry.
Jest jeszcze Loch Ness ale to już polecałabym dla co najmniej 3 graczy.
A może Dobble? Teoretycznie gra imprezowa ale fakt - mozna się świetnie i niezobowiązująco bawić. Ma też kilka wariantów rozgrywek - tzw mini gry - polecam :)

Jesli o mnie chodzi to chłopcy chętniej podeszli do planszówek kiedy "odpuściłam" sztywnemu trzymaniu się instrukcji ;)
wiola33
Posty: 28
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:46
Lokalizacja: okolice Radomska

Re: Gry dla piecioletniej dzieczynki.

Post autor: wiola33 »

Dziekuje za sugestie. Nad Dziecmi z Carcassonne zastanawiam sie od jakiegos czasu. Jedyne co mnie powstrzymuje, to obawa, ze bedzie zbyt prosta i szybko sie znudzi. Moze ktos gra z dzieckiem i ma doswiadczenie? Czy to ta gra kooperacyjna ktora polecasz http://familiaris.pl/produkt/krolewna/. ?
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Gry dla piecioletniej dzieczynki.

Post autor: kdsz »

Pędzące żółwie, Dzieci z Carcassonne, Regatta
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gry dla piecioletniej dzieczynki.

Post autor: Bea »

To może Wilki i Owce (rewelacyjna gra dla dzieci!!!) lub Super Farmer. Są troszkę bardziej skomplikowane od Carcassonne.
Jeśli masz wątpliwości czy będzie dobre dla twojej córki, to tu możesz przeczytać zasady gry: http://www.rebel.pl/repository/files/in ... I_OWCE.pdf
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1241
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Gry dla piecioletniej dzieczynki.

Post autor: poooq »

Scheherezade pięknie recenzuje gry dla młodszych graczy na GamesFanatic.pl: na pewno coś się Wam z tego spodoba, co prawda niektóre z opisywanych tam tytułów są trudniejsze do zdobycia, ale warto się o nich dowiedzieć żeby dokonać celnego wyboru.
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
wiola33
Posty: 28
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:46
Lokalizacja: okolice Radomska

Re: Gry dla piecioletniej dzieczynki.

Post autor: wiola33 »

Bardzo dziekuje wszystkim za odpowiedzi.Z pewnoscia wybiore cos z Waszych propozycji, jak i skorzystam z recenzji,ktore polecacie. Zamówiłam ,,Owczy pęd,, ale chyba jest jeszcze za mała.(z tego co doczytałam dzisiaj tutaj na forum). Jesli ktos ma do odsprzedania gry ,które wyżek wymieniliście(lub inne),to proszę o wiadomość.( najchętniej używane).
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Posty: 438
Rejestracja: 20 cze 2010, 01:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry dla piecioletniej dzieczynki.

Post autor: LordDisneyland »

Na pewno, jak radziła już Bea, sprawdzi "SuperFarmer"[byle nie od razu 'Rancho"], dodałbym do tego także "Lego:Shave a Sheep", jeśli uda się zdobyć. Proste , a zabawne.
No i może spróbuj sama stworzyć jakąś grę- choćby najprostsze turlanie kostki z dziwacznymi i niesamowitymi przygodami co kilka pól. W końcu znasz córę najlepiej i wiesz, co ją zaskoczy, co sprawi jej przyjemność.
Aha- moja córa lubiła "Bitwę na kości", choć to prosta wojna, ale jako fanatyczna wielbicielka psowatych nie mogła się jej oprzeć :lol:

I powodzenia w walce z tymi przeklętymi grami komputerowymi. Ileż można wlepiać małoletnie oczęta w ekran :roll:
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gry dla piecioletniej dzieczynki.

Post autor: Bea »

wiola33 pisze:Bardzo dziekuje wszystkim za odpowiedzi.Z pewnoscia wybiore cos z Waszych propozycji, jak i skorzystam z recenzji,ktore polecacie. Zamówiłam ,,Owczy pęd,, ale chyba jest jeszcze za mała.(z tego co doczytałam dzisiaj tutaj na forum). Jesli ktos ma do odsprzedania gry ,które wyżek wymieniliście(lub inne),to proszę o wiadomość.( najchętniej używane).
Owczy pęd jest trochę abstrakcyjny i dla tak małego dziecka może być nudny. Nie wiem też czy załapie zasady punktacji. Według mnie lepiej teraz kupić prostszą grę, zabawną, która zarazi dziecko planszówkami, a potem ją sprzedać i kupować nowe bardziej wymagające.
Awatar użytkownika
Amenhotep
Posty: 91
Rejestracja: 30 wrz 2012, 12:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Gry dla piecioletniej dzieczynki.

Post autor: Amenhotep »

Pędzące Żółwie , wydają się być idealne. Są dwa warianty trudności. Powinna się spodobać.

Można też spróbować np. Skubane Kurczaki , Jurassik , czy nawet Catan:Junior ( chociaż u nas chyba ciężko dostępny ).
Awatar użytkownika
MarcinG
Posty: 265
Rejestracja: 13 lut 2013, 15:41

Re: Gry dla piecioletniej dzieczynki.

Post autor: MarcinG »

+1 Super Farmer i Wilki i Owce
Awatar użytkownika
polaquinha
Posty: 251
Rejestracja: 29 gru 2012, 11:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Gry dla piecioletniej dzieczynki.

Post autor: polaquinha »

wiola33 pisze:Dziekuje za sugestie. Nad Dziecmi z Carcassonne zastanawiam sie od jakiegos czasu. Jedyne co mnie powstrzymuje, to obawa, ze bedzie zbyt prosta i szybko sie znudzi. Moze ktos gra z dzieckiem i ma doswiadczenie? Czy to ta gra kooperacyjna ktora polecasz http://familiaris.pl/produkt/krolewna/. ?
Tak to ta :)
Awatar użytkownika
Emerem
Posty: 71
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:54
Lokalizacja: B-stok
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gry dla piecioletniej dzieczynki.

Post autor: Emerem »

Odradzam Dzieci z Carcassonne - bardzo szybko się nudzi, w dodatku raczej dla trzy niż pięciolatków.

Polecam abstrakcyjne:

Blokus (w którejś z odmian; dla dwóch graczy Duo, dla trzech - Trigon, dla czterech - klasyczny)
Ubongo - klasyczne
Callisto
FITS
Geniusz (Ingeious)
Quoridor
Quarto

Wszystkie przetestowane na 4,5,6,7 i 8 latkach.

Oraz mniej abstrakcyjne:

Awanturnicy
Fauna Junior
For more information on lung cancer, keep smoking
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Gry dla piecioletniej dzieczynki.

Post autor: nikozja_dg »

Zdecydowanie Pędzące żółwie i Dobble.
Owce odradzam - abstrakcyjne, trudne, aczkolwiek śliczne figurki.
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
wiola33
Posty: 28
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:46
Lokalizacja: okolice Radomska

Re: Gry dla piecioletniej dzieczynki.

Post autor: wiola33 »

,,Już po ptokach,, ...Owce zamówione,poszukam innego gracza.Dziekuje wam za cenne wskazówki. Wczesniej szukałam po omacku opini i recenzji w internecie,ale kilka razy sie nacięłam.(a nie stać mnie na takie ,,eksperymenty,,).Kiedy zauważyłam, ze świetnie sobie radzi np z Hoop ,pomyślałam, że czas dokupić inne gry ,które również i mi sprawią przyjemność.( córka to mój jedyne przeciwnik w grach).To forum to cenne żródło informacji:)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gry dla piecioletniej dzieczynki.

Post autor: Bea »

wiola33 pisze:,,Już po ptokach,,
Owczy pęd zostaw, córka szybko do niego dorośnie, tym szybciej im więcej będzie grała w inne planszówki :)
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Gry dla piecioletniej dzieczynki.

Post autor: Darboh »

Ja polecam AMI
Recenzja z Games Fanatic:
http://www.gamesfanatic.pl/2012/12/26/a ... agrodzony/
Mój siedmiolatek uwielbia tą grę, zresztą testowane na większej grupie w szkole z dziewczynkami - dla dzieci rewelacja :)
Misiekh
Posty: 43
Rejestracja: 21 lut 2010, 19:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry dla piecioletniej dzieczynki.

Post autor: Misiekh »

"Wilki i Owce" popieram :) Ładna, proste zasady, zmusza do myślenia + bez dzieci też całkiem fajnie się gra :)
Tiszka
Posty: 46
Rejestracja: 24 lut 2013, 19:55

Re: Gry dla piecioletniej dzieczynki.

Post autor: Tiszka »

Ostatnio przeprowadzaliśmy eksperymenty w pewnym przedszkolu :) Pięcio-sześciolatkom ładnie weszły "Tęcza", "Pędzące żółwie", "Detektyw Szczebrzeszyn" i "Animalia" :)
wiola33
Posty: 28
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:46
Lokalizacja: okolice Radomska

Re: Gry dla piecioletniej dzieczynki.

Post autor: wiola33 »

Idac za Waszymi radami, zamowilam ,, Pedzace zolwie,,( najwiecej osob je polecalo ) :)Kupilam tez Carcassonne (nie te dla maluchow) z dodatkiem Hrabia ,krol i rzeka (upolowalam niedrogo na allegro). Mysle ,ze mala da rade, bo gra jest chyba prosta:) Po za tym te ,,Owce,, i Trivial pursuit (wersje familijna) .Zamowilam tez kilka lekkich pozycji edukacyjnych ( u zyczliwej forumowiczki), wiec na razie moj portfel mowi ,,stop,,. Za jakis czas zamierzam kupic nastepne gry i skorzystam z podanych przez Was propozycji :) Kusi mnie ,,Farmer,, i ,,Wilk i owce,,. Ciekawa propozycja (raczej w forma zabawy) to ,,Detektyw Szczebrzeszyn,,.
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Gry dla piecioletniej dzieczynki.

Post autor: Darboh »

Bym zapomniał powiedzieć o naszym rodzinnym hicie :)

Mow!

Jeden warunek żeby dziecko już zaczynało liczyć - to gra do ćwiczenia rewelacyjna. Wogóle gra jest przefajna, dzieci uwielbiają w nią grać, szczególnie jak się podkreśla otoczkę fabuły gry - czyli kto ma bardziej śmierdzące stado krów :)
Koniec końców podczas jednego spendu rodzinnego - wieczór skończył się na 6 osobowym tłuczeniu się w Mow przy kilku butelkach wina i co warto podkreślić w zestawie trzech pokoleń :) Nawet Babcię wciągneła.

Jest bardzo zaraźliwa :)
wiola33
Posty: 28
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:46
Lokalizacja: okolice Radomska

Re: Gry dla piecioletniej dzieczynki.

Post autor: wiola33 »

Brzmi interesujaco. Na pewno zainteresuje sie rowniez i ta gra:)
wiola33
Posty: 28
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:46
Lokalizacja: okolice Radomska

Re: Gry dla piecioletniej dzieczynki.

Post autor: wiola33 »

Jednak zakupilam te ,,Dzieci z Carcassonne,, :) Jak sie szybko znudzi to ewentualnie odsprzedam. Wersja dla doroslych jest dla niej nudna, bo rozgrywka za dluga. W polowie zaczyna wszystko rozwalac i chowac do pudełka.:) Owczy ped faktycznie ,,abstrakcja,, nawet dla mnie. Na razie mi nie podszedl,ale zobaczymy pozniej . Pędzace zolwie nie zrobily u nas furrory. Corka mowi,ze gra nudna:(.Zagrala ze 2 razy i nawet nie chce wyciagac z polki . Problemem jest to,iz wyciaga ,,nie te karty,, i zaczyna sie irytowac. Jak na razie najlepiej sie bawiła przy ,,Wilku ,kozie i kapuscie,, wiec mysle,zeby kupic gre w tym stylu.Tylko jaka?
Kiria
Posty: 152
Rejestracja: 28 lut 2012, 13:08

Re: Gry dla piecioletniej dzieczynki.

Post autor: Kiria »

Znacie "Łap zwierzaki"? sześcialatki uwielbiaja (wymagane w miare sprawne sumowanie do 10). z takich na spostrzegawczosc polecam My beautiful pony. Z takich mniej stricte dzieciecych polecam Jaipur i Dragonheart. No i Fauna Junior, jesli lubi zwierzeta.
wiola33
Posty: 28
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:46
Lokalizacja: okolice Radomska

Re: Gry dla piecioletniej dzieczynki.

Post autor: wiola33 »

Jest ,, troche,, tych gier na rynku. Nie sa tanie, a trudno trafic w gusta dziecka :) Im wiecej propozycji tym lepiej, bo o niektorych grach podanych przez Was nigdy nie słyszalam. Dzieki Waszym sugestiom mam juz dluga liste.
ODPOWIEDZ