Pomocy! Battlestar czy Robinson?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Drakkainen
Posty: 136
Rejestracja: 02 lip 2013, 20:52

Pomocy! Battlestar czy Robinson?

Post autor: Drakkainen »

Cześć wszystkim,
zanim zostanę zakrzyczany że przecież to zależy od tego w co i w ile osób chcę grać powiem jedno zdanie: chciałbym obie te gry :) ale funduszy wystarczy tylko na jedną :( Dlatego proszę o pomoc, czy lepszy jest Robinson by mieć grę zawsze pod ręką a to na solo lub by z dziewczyną zagrać o przetrwanie na dzikiej wyspie. Czy też wybrać BSG i zagrać 2-3 razy w miesiącu ze znajomymi za to w pełnych emocji i oskarżeń wieczorów? :) Ciężki dylemat, dlatego pomożecie mi z wyborem, którą grę chcę najpierw? Dodam, że drugą prawdopodobnie mógłbym zakupić dopiero na gwiazdkę.
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Pomocy! Battlestar czy Robinson?

Post autor: tekknoboy »

Jezeli wahasz sie a tak naprawde kryterium jest czas (w sensie od czego zaczac) to odpowiedz sobie tylkk na pytanie jak czesto bedziesz mial okazje i chec grac z dziewczyna. Jesli siadziesz do Robinsona raz na tydzien to na niego zdecydowalbym sie w pierwszej kolejnosci. Dodatkowo jesli bedziesz mogl grac z tamtymi znajomymi to tym lepiej. W innym wypadku siegnalbym po drugi tytul.
Drakkainen
Posty: 136
Rejestracja: 02 lip 2013, 20:52

Re: Pomocy! Battlestar czy Robinson?

Post autor: Drakkainen »

Słyszałem, że Robinson jest sporo prostszy na 3-4 osoby, dużo się wtedy traci z zabawy?
Awatar użytkownika
MattCarnall
Posty: 326
Rejestracja: 08 sie 2010, 17:53
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Pomocy! Battlestar czy Robinson?

Post autor: MattCarnall »

Nieprawda. Nie wiem skąd takowe opinie. Gra nie jest skonstruowana tak, że im więcej osób, tym gra się prościej, bo fakt, masz więcej piąków akcji, ale...utrzymaj przy życiu całą ekipę, a przecież taki jest plan minimum.

Ogólnie grę polecam, napewno się nie zawiedziesz :D
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8796
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2705 times
Been thanked: 2385 times

Re: Pomocy! Battlestar czy Robinson?

Post autor: Curiosity »

BSG - z nastawieniem na dodatki oraz z wiedzą, że poniżej 4 osób nie ma co grać.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Pomocy! Battlestar czy Robinson?

Post autor: sirafin »

Hmmm... Elegancka łamigłówka optymalizacyjna zawsze pod ręką, czy paranoiczne podchody 2-3 razy w miesiącu.

Nie wahałbym się nawet przez sekundę i brał Battlestar Galactica, ale ja po prostu uwielbiam ten klimat niepewności i podejrzeń. Mam ten tytuł w kolekcji już ponad 4 lata i nadal ani trochę się nie przejadł. Podstępy i niesamowite zwroty akcji w tej grze, to coś pięknego, żaden inny tytuł nie zapewnia mi takiego przyjemnego "WTF" w trakcie rozgrywki, jak BSG :D
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Pomocy! Battlestar czy Robinson?

Post autor: DarkSide »

Polecam ten sposób podjęcia decyzji :D
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Drakkainen
Posty: 136
Rejestracja: 02 lip 2013, 20:52

Re: Pomocy! Battlestar czy Robinson?

Post autor: Drakkainen »

DarkSide pisze:Polecam ten sposób podjęcia decyzji :D
Najlepszy sposób! :) Tylko że ma jedną wadę, pokaże zawsze to co chce serce. Kiedy już zakładałem ten post serce było za Battlestar'em a rozum za Robinsonem. Liczyłem, że dyskusja mi choć trochę pomoże, ale za BSG padł 1 argument emocjonalny a za Robinsonem 2 zdroworozsądkowe i każda z moich stron się utwierdziła w przekonaniu o słuszności swojego wyboru :|

Wybiorę najpewniej Robinsona, jako pewniejszy zakup na większą ilość wieczorów i sposób na spędzenie czasu z dziewczyną. Poza tym, jak napisał Curiosity przy BSG muszę się nastawić na przynajmniej kupno Exodusu (grałem już z i bez, widzę różnice i będzie ciągnąć) dlatego Battlestar będzie zakupem na zimę kiedy w mieście będzie więcej znajomych i będzie się chciało bardziej żywiołowo spędzić ciemny wieczór. Dziękuję Wam za rady :)
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomocy! Battlestar czy Robinson?

Post autor: Pasza26 »

Jak BattleStara to tylko z dodatkami bo podstawka jest nieco goła.
Usunięte

Re: Pomocy! Battlestar czy Robinson?

Post autor: Usunięte »

Battlestar świetny, również dla nieplanszomaniaków - ale bez 4 osób nie ma co siadać. Wybierz Robinsona, poczekaj do zimy, dozbieraj na dodatek i ciesz się battlestarem.
ODPOWIEDZ