Galaxy of Trian

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Galaxy of Trian

Post autor: Tycjan »

Galaxy of Trian to kolejna polska gra, która już nie długo zagości na platformie Kickstarter.com.

“Pokojowe istoty rasy Trian to najpotężniejsza cywilizacja znana w tej galaktyce, budząca podziw i szacunek innych ras. Starożytni wędrowcy, szerzący wiedzę i technologie we wszystkich zakątkach galaktyki. Ta nomadyczna rasa kolejny raz wyrusza w podróż, kontynuując swą odwieczną misję. Potężna armada opuszcza dotąd zajmowany i technologicznie zaawansowany obszar galaktyki, pozostawiając za sobą wszystko, co stworzyli i co pomogło w rozpoczęciu kolejnego etapu odwiecznej tułaczki… Dotąd nie osiągalny i nietykalny fragment galaktyki, to teraz łatwy cel. Opustoszały i bezbronny, staje otworem dla obcych cywilizacji. Rasy które dotąd nie ośmieliły się wkroczyć na te obszary zaczynają powolną i niebezpieczną eksplorację kolejnych sektorów Galaktyki Trian.”

A tymczasem zapraszam do poczytania o niej na ZnadPlanszy.pl: http://goscie.znadplanszy.pl/2014/07/03 ... olska-gra/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Galaxy of Trian

Post autor: Rocy7 »

Grafiki mi sie podobaja (nawet bardzo), opisy ras tez ciekawe wciagaja w swiat gry, jednakze mechanika Cardassone nawet z czyms w stylu zlodzieji i rycerzy nie jest tym na co liczylem.

Znalazłem jeszcze takie coś
Wersja Deluxe zawiera pierwszy dodatek "Początek Podboju".
Czas gry (z dodatkiem): 45-60 min
Liczba graczy: 2-4 (łącząc dwa zestawy można grać w 5 lub 6 osób oraz w tryb drużynowy 2v2v2 i 3v3)
Wiek: 10 - 99
Źródło Bestiariusz
Ostatnio zmieniony 10 lip 2014, 21:04 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Galaxy of Trian

Post autor: rastula »

po pierwszym rzucie okiem na tytuł myślałem że to jakaś kosmiczna kolejówka ;)...
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Galaxy of Trian

Post autor: BartP »

Dzięki za newsa. Akurat mnie opis ras mało obchodzi, kładę nacisk na mechanikę i brak negatywnej interakcji. Zobaczymy później, czy to gra dla mnie. Zauważyłem jednakże, że wszystkie rasy są oczywiście antropomorficzne (szyja, głowa, trochę inny kształt czaszki, inne uszy, nosy, czyli absolutny standard) i mają też klasyczne nazwy - musi być apostrof, "x" na początku i kilka samogłosek z rzędu ;].
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2337
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 576 times
Been thanked: 932 times

Re: Galaxy of Trian

Post autor: Galatolol »

Kilkukrotnie widziałem testy tej gry, już w wersji beta prezentowała się bardzo dobrze, a testerzy wyglądali na zadowolonych z rozgrywki.
obcyastronom
Posty: 4
Rejestracja: 31 lip 2014, 18:46
Lokalizacja: Kraków

Re: Galaxy of Trian

Post autor: obcyastronom »

Witam,
brałem kilkukrotnie udział w grach betowych Galaxy i moje wrażenia są takie, że początkowo mechanika faktycznie przypomina tę z Carcassone, jednak już sama rozgrywka pokazuje, że tylko sposób budowania planszy jest podobny. Do rozgrywki dochodzi mnóstwo elementów interakcji i zwykłego 'kombinowania', co powoduje, że gra się ciekawie, dużo radości (szczególnie ze zwycięstwa o tylko kilka punktów;)).
Negatywna interakcja jest i potrafi napsuć sporo krwi (w pozytywnym sensie, bo to wymusza bardziej przemyślane ruchy).

No ja w każdym razie czekam na wyjście gry. ;)
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: Galaxy of Trian

Post autor: Andreal »

Świetne grafiki, aż się proszą, aby w dużym formacie powiesić na ścianie.

W każdym razie gra "do śledzenia", dzięki na info.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Galaxy of Trian

Post autor: FortArt »

Też miałem przyjemność zagrać podczas testów. Dokładało się trójkątne kafelki, zajmowało układy planetarne lub mgławice i punktowało za nie albo rozwijało się poziom jednostek by jeszcze więcej punktów mieć. Negatywnej też było sporo i popsuć innym szyki się dało. Ale chyba się sporo zmieniło bo ja tam żadnych ras nie pamiętam. :)

W każdym razie w kategorii ilość testów (o, matko tłumy tych testerów się przewalały miesiącami po naszym krakowskim Strychu) autorzy prawdopodobnie chcieli pobić planszówkowy rekord świata. :)
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Galaxy of Trian

Post autor: 8janek8 »

Pojawił się profil na BGG: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... laxy-trian

I (jeszcze) nieaktywny adres na KS.
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Galaxy of Trian

Post autor: Bea »

Widzę, że kampania już ruszyła:). Urzekły mnie cudne grafiki, ale nie chciałabym kupować w ciemno. Można gdzieś wypróbować grę (chodzicie może do Hexa, albo coś?) albo chociaż obejrzeć filmik z przebiegu rozgrywki?
Ostatnio zmieniony 21 sie 2014, 23:42 przez Bea, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Galaxy of Trian

Post autor: Tycjan »

Galaxy of Trian zawitał na Kickstarter.com :) http://goscie.znadplanszy.pl/2014/08/21 ... arter-com/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
creativemaker
Posty: 10
Rejestracja: 04 lut 2014, 15:11

Re: Galaxy of Trian

Post autor: creativemaker »

Bea pisze: Widzę, że kampania już ruszyła:). Urzekły mnie cudne grafiki, ale nie chciałabym kupować w ciemno. Można gdzieś wypróbować grę (chodzicie może do Hexa, albo coś?) albo chociaż obejrzeć filmik z przebiegu rozgrywki?
Dziękujemy :). Piękną grafikę zawdzięczamy niezwykle utalentowanemu Andrzejowi Sykutowi.

Testowaliśmy Galaxy of Trian również w Hexie. W najbliższym czasie może być ciężko by wyrwać się na partyjkę z biura, ponieważ koncentrujemy się na Kickstarterze oraz przygotowaniach do Essen.
Jednakże, jak tylko będzie taka możliwość poinformujemy o tym na forum.

Obecnie dysponujemy obszerną recenzją na kanale Undead Viking. Oczywiście z czasem postaramy się o nagranie przebiegu całej rozgrywki.

Trzymajcie kciuki!!

PS. Wspierajcie rodaków na KS :)
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Galaxy of Trian

Post autor: FortArt »

Progi są za wysokie - 60 tys? Wow. To daleko posunięty optymizm.

Opis bonusu przy 30 tys (teleporty) to strzał we własną stopę. Jeśli są tak świetne, że "nie będziesz chciał grać bez nich" to nasuwa się naturalny wniosek: jeśli ten próg nie zostanie pokonany to po co kupować grę pozbawioną najlepszego elementu?

Natomiast bardzo na plus instrukcja w wielu językach. Brawo!
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5243
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1850 times
Kontakt:

Re: Galaxy of Trian

Post autor: Gambit »

Naprawdę? Nie znudziło Wam się? Znowu jakaś gra wchodzi na Kickstarter? Zresztą niech sobie wchodzi. Jakby wyglądała badziewnie, to nawet bym się nie obruszył. Ale TO? Szfak...znowu kasę trzeba kombinować...a już myślałem, że jakoś do Essen dożyję...
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Galaxy of Trian

Post autor: FortArt »

Bezpośredni link do kampanii na Kickstarterze
https://www.kickstarter.com/projects/11 ... y-of-trian
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Galaxy of Trian

Post autor: BartP »

Eh, żeby mieć wszytko, trzeba dopłacić do bazowego $39 jeszcze $20 za dodatek "Wealth of the Ancients", który ma raptem 12 kafelków i 12 kryształków (plus dodatkowe zasady). Czy ten dodatek będzie potem dostępny w normalnej sprzedaży?
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Galaxy of Trian

Post autor: Don Simon »

FortArt pisze:Bezpośredni link do kampanii na Kickstarterze
https://www.kickstarter.com/projects/11 ... y-of-trian
Jak dobrze rozumiem za 40 USD dostajemy gre z darmowa wysylka.
Za 60 USD dostajemy gre + dodatek (12 plytek + 12 krysztalow) + 5 woreczkow + 20 tokenow?


A sama gra - cala partia trwa godzine? Czyli to takie bardziej exterminate, niz explore i expand?
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: Galaxy of Trian

Post autor: Andreal »

Strasznie to przypomina Carcassonne, które jest akceptowane i lubiane przez moje dzieciaki, więc na plus, na plus również grafika, syn uwielbia wszystko, co z kosmosem związane. Zastanawia mnie jednak trwałość kafelków, kwadratowe potrafią się dość szybko rozwarstwiać przy intensywnym użytkowaniu, tutaj kąt między krawędziami jest znacznie mniejszy, więc szybciej ulega takiemu procesowi.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2014, 09:30 przez Andreal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Galaxy of Trian

Post autor: Yavi »

Podrzucam link do wywiadu na blogu Planszówki we dwoje z jednym ze współtwórców gry - przeprowadzony jeszcze w czerwcu, ale może ktoś zaczerpnie z niego jakieś przydatne informacje o Galaxy of Trian -> http://planszowki.blogspot.com/2014/06/ ... lki-w.html
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Galaxy of Trian

Post autor: FortArt »

Don Simon pisze: Jak dobrze rozumiem za 40 USD dostajemy gre z darmowa wysylka.
Za 60 USD dostajemy gre + dodatek (12 plytek + 12 krysztalow) + 5 woreczkow + 20 tokenow?
Coś chyba nie tak. Kryształków nie ma w dodatku.
Obrazek
Zgaduję, że te 20 grubych żetonów, o których piszą to jest właśnie te 20 (nie 12 jak omyłkowo napisałeś) statków z dodatku.
Ale z drugiej strony w opisie pakietu "Trian Geek Set" jasno jak byk stoi "+ 20 color tokens (...) + expansion".
Więc zgaduję, że te 20 grubych żetonów to ekskluzywna wersja tych z dodatku.
Spoiler:
Czy ktoś z ekipy mógłby zatem wyjaśnić te wątpliwości?
Ostatnio zmieniony 23 sie 2014, 14:15 przez FortArt, łącznie zmieniany 2 razy.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
creativemaker
Posty: 10
Rejestracja: 04 lut 2014, 15:11

Re: Galaxy of Trian

Post autor: creativemaker »

FortArt pisze:Progi są za wysokie - 60 tys? Wow. To daleko posunięty optymizm.

Opis bonusu przy 30 tys (teleporty) to strzał we własną stopę. Jeśli są tak świetne, że "nie będziesz chciał grać bez nich" to nasuwa się naturalny wniosek: jeśli ten próg nie zostanie pokonany to po co kupować grę pozbawioną najlepszego elementu?

Arturze,

według mnie progi muszą kusić :), dodawać do gry atrakcyjne bonusy.
Czy w opisie dodatków pojawiających się do gier nie pojawia się często właśnie sugestia dotycząca tego, że gra stanie się jeszcze lepsza z tym dodatkiem?

G.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2014, 12:24 przez creativemaker, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5243
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1850 times
Kontakt:

Re: Galaxy of Trian

Post autor: Gambit »

FortArt pisze:
Don Simon pisze: Jak dobrze rozumiem za 40 USD dostajemy gre z darmowa wysylka.
Za 60 USD dostajemy gre + dodatek (12 plytek + 12 krysztalow) + 5 woreczkow + 20 tokenow?
Coś chyba nie tak. Kryształków nie ma w dodatku.
Kryształki są w dodatku Wealth of the Ancients
creativemaker
Posty: 10
Rejestracja: 04 lut 2014, 15:11

Re: Galaxy of Trian

Post autor: creativemaker »

Gambit pisze:Naprawdę? Nie znudziło Wam się? Znowu jakaś gra wchodzi na Kickstarter? Zresztą niech sobie wchodzi. Jakby wyglądała badziewnie, to nawet bym się nie obruszył. Ale TO? Szfak...znowu kasę trzeba kombinować...a już myślałem, że jakoś do Essen dożyję...
Dzięki Gambit,

miło przeczytać taką opinię :).
BartP pisze:Eh, żeby mieć wszytko, trzeba dopłacić do bazowego $39 jeszcze $20 za dodatek "Wealth of the Ancients", który ma raptem 12 kafelków i 12 kryształków (plus dodatkowe zasady). Czy ten dodatek będzie potem dostępny w normalnej sprzedaży?
BartP pisze:
Jak dobrze rozumiem za 40 USD dostajemy gre z darmowa wysylka.
Za 60 USD dostajemy gre + dodatek (12 plytek + 12 krysztalow) + 5 woreczkow + 20 tokenow?

Za 39 USD jest podstawowa wersja gry + dodatek "The Beginning of Conquest" + wszystkie ufundowane progi + darmowa wysyłka do USA, Kanady i krajów Europy.

Za 59 USD oprócz w/w dochodzą:
- dodatek "The Wealth of the Ancients" zawierający 12 dodatkowych kafelków oraz 12 dużych kryształów
- pięć wysokiej jakości woreczków (sakiewek) na żetony oraz kryształy.
- 20 drewnianych trójkątów które wraz z naklejkami zastąpią żetony statków; jeśli osiągniemy próg 60.000 USD zamienią się one w 20 figurek.
- podpisy autorów gry

Warto wspomnieć, że przygotowaliśmy kolejne rasy i jeśli progi które je odblokują zostaną osiągnięte wtedy powyższe zestawy zostaną uzupełnione o dodatkowe komponenty tj. drewniane trójkąty / figurki, woreczki, karty gracza, żetony.

Dodatek "Wealth of the Ancients" będzie dostępny w normalnej sprzedaży.
creativemaker
Posty: 10
Rejestracja: 04 lut 2014, 15:11

Re: Galaxy of Trian

Post autor: creativemaker »

Andreal pisze:Strasznie to przypomina Carcassonne, które jest akceptowane i lubiane przez moje dzieciaki, więc na plus, na plus również grafika, syn uwielbia wszystko, co z kosmosem związane. Zastanawia mnie jednak trwałość kafelków, kwadratowe potrafią się dość szybko rozwarstwiać przy intensywnym użytkowaniu, tutaj kąt między krawędziami jest znacznie mniejszy, więc szybciej ulega takiemu procesowi.
Bardzo zależy Nam by gra "Galaxy of Trian" była wydana w najwyższej możliwej jakości.
Grę będziemy produkować w firmie która zajmuje się tym od lat i posiada ogromne doświadczenie w produkcji gier na najwyższym światowym poziomie.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Galaxy of Trian

Post autor: Rocy7 »

Language Dependence No necessary in-game text
oznacza, że gra jest kompletnie niezależna językowo? Dotyczy to też dodatku?
ODPOWIEDZ