Gry z elementami wojny/bitew

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Gry z elementami wojny/bitew

Post autor: xelos80 »

Moja dziewczyna lubi negatywną interakcję w szczególności w stylu wojny/bitew.
Szukam gier które nie są tylko grami bitewnymi/wojennymi ale jednym z elementów gry (nieobowiązkowym) jest własnie wojna.
Najlepiej gdyby trzeba było w jakiś sposób zwiększać swoja siłę.
Np 7 cudów świata gdzie można iść w bitwy, czy Nations gdzie jest element wojny (jeszcze tego nie mam, czekam na polskie wydanie)
Odpada za to np Warhammer:Inwazja gra skupia się tylko na bitwie z małym elementem zarządzania zasobami.
Musi być po polsku (ewentualnie brak tekstu), dziewczyna słabo zna angielski a nie lubię używać w koszulkach tłumaczeń które są brzydkie.
Nie może być bardzo skomplikowana raczej taki średniak, czyli 4x odpadają (Mam RuneWarsy ale jakos nie udało sie jeszcze w to zacząc grać). Chcę ją pomału wciągać w coraz bardziej zaawansowane żeby się nie przestraszyła poziomem skomplikowania Cywilizacja też chyba jest bardziej wymagająca.
Musi chodzić na 2 i 3 osoby.
No i musi być dostępna w sklepach.

Czy macie jakieś pomysły na takie gry?
Ostatnio zmieniony 03 lip 2014, 13:52 przez xelos80, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Gry z elementami wojny/bitew

Post autor: rastula »

Romolo A Remo
Serenissima
Antique Duelum
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: Gry z elementami wojny/bitew

Post autor: galthran »

Eclipse - zasoby, walka, wiele sposobów na wygraną, modułowa mapa, 4X
Gra o Tron - tutaj głównie wojna, ale zabawa świetna
Cywilizacja (Sid Meiera)- fajna symulacja/emulacja hitu komputerowego
RuneWars - modułowa mapa, zasoby z danego terytorium, wiele sposobów na zwycięstwo, epicka :)
Ostatnio zmieniony 03 lip 2014, 13:27 przez galthran, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Gry z elementami wojny/bitew

Post autor: romeck »

Sid Meier's Civilization.

Tego szukasz.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gry z elementami wojny/bitew

Post autor: xelos80 »

Zapomniałem dodać o paru warunkach.
Musi być po polsku (ewentualnie brak tekstu), dziewczyna słabo zna angielski a nie lubię używać w koszulkach tłumaczeń które są brzydkie.
Nie może być bardzo skomplikowana raczej taki średniak, czyli 4x odpadają (Mam RuneWarsy ale jakos nie udało sie jeszcze w to zacząc grać). Chcę ją pomału wciągać w coraz bardziej zaawansowane żeby się nie przestraszyła poziomem skomplikowania Cywilizacja też chyba jest bardziej wymagająca.
Musi chodzić na 2 i 3 osoby.
No i musi być dostępna w sklepach.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Gry z elementami wojny/bitew

Post autor: romeck »

Nadal uważam, że to czego szukasz, to Sid Meier's Civilization. Moja kobita uwielbia. Po polsku wydała to Galakta (jak również dwa dodatki). Aktualnie dostępne. Chodzi świetnie w 2-4 osoby (z dodatkiem także w 5).
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: Gry z elementami wojny/bitew

Post autor: galthran »

Zasady Eclipse'a są banalne raczej, z Cywilizacją też nie jest źle, ale jak macie runewarsa, to polecam jego rozkminienie, powinien wam wystarczyć :)
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gry z elementami wojny/bitew

Post autor: xelos80 »

galthran pisze:Zasady Eclipse'a są banalne raczej, z Cywilizacją też nie jest źle
A czy same gry są na tyle łatwe zeby od razu grać w miare przyzwoicie ?
Czy dopiero po paru partiach uczy się taktyki ?
Ostatnio zmieniony 03 lip 2014, 22:25 przez xelos80, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Gry z elementami wojny/bitew

Post autor: Dwntn »

galthran pisze:Zasady Eclipse'a są banalne raczej, z Cywilizacją też nie jest źle, ale jak macie runewarsa, to polecam jego rozkminienie, powinien wam wystarczyć :)
Dodatkowym atutem Eclipse'a jest fakt iż jest to zwyczajna gra Euro, gdzie Sci-fi jest tylko tematyką a w ostateczności chodzi głównie o zbieranie punktów, przez co grę tą łatwo "sprzedać" przedstawicielkom płci pięknej ;)

Pozdrawiam,

- K.
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: Gry z elementami wojny/bitew

Post autor: galthran »

W grze z mapą i wojną ciężko mieć dobrą taktykę od samej pierwszej gry. Wiadomo pierwsza partia zawsze jest mocno treningowa, żeby poznać grę. Naturalne jest też raczej, że z każda partią jakiejkolwiek gry jakieś wnioski każdy wynosi i następnym razem poprawia swoją strategię. W przypadku Runewars, Eclipsa, czy Civki plus jest taki, że mapa jest zawsze inna z każdą rozgrywką, do tego jest podział na różne nacje, więc można w sumie opanować jakieś zachowania/działania ogólne, ale też za każdym razem trzeba kombinować na bieżąco. Nie ma też sytuacji, że jest jeden super sposób na zwycięstwo - zawsze jest szansa nawet dla nowego, który gra z "wyjadaczami" danej gry. Ostatnie dwie moje partie - Eclipse na 3 osoby, 2 miejsce zajęła osoba kompletnie nowa i grała dwójką doświadczonych, Gra o Tron, osoba grająca drugi raz w życiu walczyła o 1 miejsce, za to ja dostałem ostre bęcki mimo, że kilka gier mam już na koncie. Moim zdaniem to też jest spory atut tego typu gier.
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Odp: Gry z elementami wojny/bitew

Post autor: xelos80 »

Ryzyko odpada bo to są głównie bitwy. 4x tez narazie bo są za długie i wymagają przez to dłuzszej nauki. Oraz rozwój armii i walka jest chyba w nich obowiązkowa.
Wczoraj ogladałem jak Radho gra w Cywilizacje poprzez wieki. I szukam bardziej czegoś w tym stylu. Nie mam na mysli gry cywilizacyjnej tylko to ze rozwój armii jest opcjonalny. Jak nie chce to nie muszę.
Awatar użytkownika
schalonny
Posty: 128
Rejestracja: 01 lip 2013, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gry z elementami wojny/bitew

Post autor: schalonny »

Caly czas eclipse - ostatnia partie wygralem po tym jak w pyl roztrzaskali moja flote - poszedlem w nauke i stawianie monumentow, a armie miale minimalna...


Sent from my iPhone using Tapatalk
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gry z elementami wojny/bitew

Post autor: xelos80 »

Pooglądałem sobie o eclipse i mi się spodobała. Wątpie jednak zebym namówił dziewczynę na grę w nią. Za długa i trochę na poczatek za skomplikowana dla niej. Jak znajdę jakąs ciekawą okazję to pewnie kupiłbym używaną.
Ja ciagle jednak szukam czegos średniego/prostego.
Ostatnio w cyklady zagralismy (ale we 3 osoby) i to też jej się spodobało. Proste, szybkie w miarę, walki nie sa obowiązkowe. Ona oczywiscie jak mogłą to odrazu atakowała :)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gry z elementami wojny/bitew

Post autor: schizofretka »

Jak prostsze to Antike. Staroć, ale w sumie nic nowszego lepszego w gatunku lekkich cywilizacyjnych nie powstało. Z wyjątkiem Mare Nostrum, którego nie dostaniesz.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
ODPOWIEDZ