(Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Largo »

Późno leciał ten live i może byłem jakiś zmęczony, czy coś, ale miałem wrażenie, że na pytanie o Tapestry odpowiedział jak Morawiecki na pytanie o cenę bochenka chleba....
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Markus »

Sirius_black pisze: Hands in the Sea - odświeżona wizualnie wersja, pudełko ma być kwadratowe.
Serio? Po co oni udziwniają wszystko na siłę?
Jeśli im się wydaje że "kwadraty"to ich znak rozpoznawczy to tylko im się wydaje
loaru
Posty: 302
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 65 times
Been thanked: 118 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: loaru »

Zabawne. Purple Haze miało być produkowane w Polsce, żeby uniknąć opóźnień wynikających ze współpracy z chińskimi producentami i tym Phalanx się chwalił podczas kampanii. Dzisiejszy update w skrócie: przepraszamy za kolejne opóźnienia, wynikają one m.in. z problemów we współpracy z partnerem z Chin. :roll: Już nawet nie wiem jak to skomentować. :lol:
Super
Posty: 405
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 218 times
Been thanked: 120 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Super »

"Teraz to Hutu tam coś przeszkadzają" :mrgreen:
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 985
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Irr3versible »

We wspomnianym live przy jednej z gier (chyba Coalitions) wspomnieli, że różnica między drukiem w Polsce a Chinach sięgała nawet 50k GBP. Musieli wybrać druk zagraniczny.
Możliwe że i tu estymacje z czasów kampanii mają się nijak do aktualnych warunków.
Oczywiście mogli o tym transparentne powiedzieć. No ale jak to bywa, ktoś zapomniał lub po prostu nie chciał licząc na zrozumienie że finalny produkt nie będzie odstawał od standardu.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2089 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: PytonZCatanu »

loaru pisze: 01 lut 2024, 14:11 Zabawne. Purple Haze miało być produkowane w Polsce, żeby uniknąć opóźnień wynikających ze współpracy z chińskimi producentami i tym Phalanx się chwalił podczas kampanii. Dzisiejszy update w skrócie: przepraszamy za kolejne opóźnienia, wynikają one m.in. z problemów we współpracy z partnerem z Chin. :roll: Już nawet nie wiem jak to skomentować. :lol:
Przecież to proste.

Przedsiębiorca znalazł frajerów, żeby dali pieniążki na żebraczce i wzięli na siebie wszystkie ryzyka. Teraz możecie go cmokać.

Na przyszłość trzeba nie wspierać rzeczy wydawanych przez zawodowe wydawnictwa i zmusić ich swoim konsumenckim zachowaniem, żeby wydali po bożemu.

Dopóki tak się nie stanie, to nic się nie zmieni.
loaru
Posty: 302
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 65 times
Been thanked: 118 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: loaru »

PytonZCatanu pisze: 01 lut 2024, 15:06 Na przyszłość trzeba nie wspierać rzeczy wydawanych przez zawodowe wydawnictwa i zmusić ich swoim konsumenckim zachowaniem, żeby wydali po bożemu.
Mi się podobała idea crowdfundingu, że wspierasz coś z ryzykiem, ale w zamian uczestniczysz w procesie powstawania gry, widzisz jakieś szkice, prototypy, dowiadujesz sie o zmianach przy tworzeniu itd. Tutaj jednak mam poczucie, że wspieranie niczym się nie różni od preorderu gry w sklepie z datą TBA, a jedynym zainteresowaniem kupującego powinno być to, kiedy dostanie paczkę. Tak przynajmniej Phalanx od dłuższego czasu komunikuje się ze wspierającymi i traktuje to jako przykry obowiązek (a z kolei wielką łaskę dla wspierających).

(I tak, zacząłem działać portfelem - Thorgala od Portalu zamówiłem w formie preorderu z płatnością przy odbiorze, a w przypadku Phalanxa odpuściłem Bretwalde i każdy kolejny tytuł jaki mi się u nich spodoba wezmę tylko w retailu)
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3376
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: psia.kostka »

Lajwa nie widzialem, ale jednoczesnie zachecacie i odradzacie ;) wiec sie skusze.

Te wzmianki o Huti, to moze hint, ze bedzie polonizacja Red Sea - Horn of Africa? ;)

Lagodzac grilowanko, to moze oni zwyczajnie biora co daja, dlatego Cynowiec jest w prostokacie, a inna w tanszym, bo powszechnym kwadracie? Ale pewnie jak z Zimna Wojna maja i swoje zachcianki, tylko to druk w Polsce byl raczej, sobiepany, a nie dolepka do zagranicznej zbiorki.

Hands in the Sea ciekawie, zdziwilem sie, gdy tytul mignal mi w nowych postach. Odswiezenie grafik, to ta zapowiadana nowa edycja swiatowa, czy cos phalanxowego, jak Wladcy Ziemi? Liczylbym, ze nie bedzie baboli, bo kupowalbym jako alternatywe i lekarstwo na "halifaxa", ktorym i tak mowicie, zeby sie nie przejmowac :) no ale jak dadza pl "Akry 2.0", to pewnie sie skusze.

Szczegolnie w cenach BlackFriday, bo tak ostatnio pozyskalem sporo ich gier :mrgreen: bo wycena Purple Haze, to byl dla mnie jednak kop w krocze i odszedlem smutny. Czy zaglosowalem portfelem? Moze... :?

Auztralie komplet odkupilem juz jako OOP z lekkim premium cenowym, wiec jest szansa, ze podobnie z Haze bedzie :roll:
annak2
Posty: 50
Rejestracja: 10 sty 2017, 22:12
Has thanked: 18 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: annak2 »

Cześć. Czy ktoś coś wie na temat dodruku gry Dominant Species: Władcy Ziemi? Planowany jest takowy na rok 2024?
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: TTR_1983 »

annak2 pisze: 09 lut 2024, 15:36 Cześć. Czy ktoś coś wie na temat dodruku gry Dominant Species: Władcy Ziemi? Planowany jest takowy na rok 2024?
Na razie nie jest planowany, bo gra jest w sklepach :)
annak2
Posty: 50
Rejestracja: 10 sty 2017, 22:12
Has thanked: 18 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: annak2 »

TTR_1983 pisze: 11 lut 2024, 19:59
annak2 pisze: 09 lut 2024, 15:36 Cześć. Czy ktoś coś wie na temat dodruku gry Dominant Species: Władcy Ziemi? Planowany jest takowy na rok 2024?
Na razie nie jest planowany, bo gra jest w sklepach :)
W większości sklepów wyprzedane/niedostępne. Z tego co widzę, zostały jakieś nieliczne oferty w zawyżonych cenach. Dlatego dodruk oznaczałby normalną dostępność w standardowych cenach.
loaru
Posty: 302
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 65 times
Been thanked: 118 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: loaru »

Na live w Planszowych Newsach miesiąc temu mówili coś w stylu „monitorujemy sytuację, może II połowa 2024, ale po co, póki co jest w sklepach” :)
gabens29
Posty: 449
Rejestracja: 21 paź 2017, 22:53
Has thanked: 227 times
Been thanked: 12 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: gabens29 »

Wielka księga zasad do Scythe zostanie wysyłana od 11 marca, wreszcie :mrgreen:
MichalCh132
Posty: 215
Rejestracja: 27 lip 2019, 20:51
Has thanked: 132 times
Been thanked: 77 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: MichalCh132 »

Wiadomo może kiedy Huang będzie dostępny w sklepach?
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1902
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: tomuch »

Na fb jest taka oto grafika (z 5.03):

Obrazek
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: (Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: adrturz »

MichalCh132 pisze: 07 mar 2024, 08:58 Wiadomo może kiedy Huang będzie dostępny w sklepach?
Nie wcześniej niż w maju.
ODPOWIEDZ