(Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Markus »

Ja będę o 18. Wpadaj śmiało.
Jak nie będzie w co grac to zagramy w cywilizację: przez wieki :-)
Nie moze być tak że ktoś może wpaść i nie zrobi tego, bo "układ graczy" jest taki a nie inny.
Wpadaj Maciek. Najwyżej będzie dzień "euraczy" :-)
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: lacki2000 »

Markus pisze: 23 paź 2018, 12:00 Najwyżej będzie dzień "euraczy" :-)
Gdy gen. Odi śpi, rodzą się upiory :]
No to ja też w okolicach 18:00 będę, zapewne wyjadę wcześniej, bo miłośnicy korków robią o tej porze zlot na drogach :)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Odi »

lacki2000 pisze: 23 paź 2018, 12:44
Markus pisze: 23 paź 2018, 12:00 Najwyżej będzie dzień "euraczy" :-)
Gdy gen. Odi śpi, rodzą się upiory :]
"Dziady" :P
Awatar użytkownika
Muad
Posty: 700
Rejestracja: 07 sty 2016, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 111 times
Been thanked: 64 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Muad »

Dobra to 18 też będę. Zabrać jakieś euro też? Dziś mam dość wygodnie i mogę do 17.30 czekać z pakowaniem gier
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles, Diuna. Paxy: Emancipation + Pamir
=============
Moja kolekcja | Oczekujące | Na oku | Mam LotR TCG (Decipher) PL
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Markus »

Panowie, euro to ostateczność!

Jak będzie ekipa 2x2 to gramy normalnie w coś "wojennego".

Krolm jest załadowany euraczami po daszek więc nic Muad nie bierz. :D
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: lacki2000 »

Zlot miłośników korków może mnie nieco opóźnić ale uparcie jadę!
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1634
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Highlander »

Niestety nie dam rady, warunki pogodowe na autobanie są takie że wsparcie nie dotrze przed 21:00. Ale jak będzie Mirek to macie akurat trzech do T&T :)
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: lacki2000 »

Highlander pisze: 23 paź 2018, 17:38 Ale jak będzie Mirek to macie akurat trzech do T&T :)
Zamiast T&T było TTA :] Rozgrywka bardzo zażarta, solidna gra wojenna z częstymi narzekaniami na krótką kołderkę. Na początku Muad dostał łupnia od eventów, Markus Chan klepał punkty z udawanych koni, a ja nastawiłem się na kolonie, które albo nie szły, albo źle szły. Wczesny etap należał do Markusa.
Potem nastąpiła zmiana, Muad Bonaparte szedł militarnie w zaparte i zaczął nas nękać niemiłosiernie, mój Szekspimir nieźle podbił mi kulturę, która jednak musiała ulegać krwawym najazdom. Środkowy etap należał do Muada.
Końcówka to już gonitwa kulturalna moja z Markusem, ale jak se zbudował budkę z hamburgierami, to odskoczył tak do przodu, pomagając sobie kartami III punktującymi na koniec, że go nie dogoniłem. Finish należał do Markusa. Wynik był chyba dość sprawiedliwy, bo ja zaniedbałem wojsko, Muad kulturę, a Markus zwinnie lawirował, analizując tor dostępnych kart. Graliśmy od ok. 18:30 prawie do północy :)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Markus »

Dzięki panowie za dobrą grę.
Graliśmy baaaardzo długo. Tak to jest jak się czyta karty i przypomina zasady itp. Następnym razem będzie większa dyscyplina w szeregach. Myślę że 1 godzinę straciliśmy "lagując" po każdej kolejce gracza. Tutaj trzeba naprawdę sprawnie sygnalizować koniec swojej kolejki, aby kolejny gracz już zaczął swoje ruchy, my w tym czasie robimy zarządzanie zasobami itp
Jak udało mi się wygrać przy tak dużym przyroście punktów Mirka, to do dzisiaj nie wiem. Te słynne hamburgery wziąłem z toru na przedostatniej pozycji. Przeleciały przez turę każdego mojego przeciwnika, więc proszę nie narzekać :D , mogliście mi je podebrać.
Faktycznie sporo punktów złapałem wkładając wydarzenia z 3 ery, które dawały mi chociaż 2,3 pkt więcej niż przeciwnikom. I tak ciułając punkcik do punkcika udało mi się wygrać.
Drugim darem losu była karta z 3 buźkami. Mogłem ją zabrać z toru po przegranej wojnie z Mudem na żółte znaczniki z żółtego banku. Gdyby nie ta karta to musiałbym zdejmować 3 robotników z budynków, co położyłoby mi ekonomię. Muad zrobił błąd, powinien wykupić tę kartę zaraz po wygranej wojnie. Wtedy wygrałby Mirek :D

Ja bardzo chętnie jeszcze zagram w TTA
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: lacki2000 »

Markus pisze: 24 paź 2018, 21:52Jak udało mi się wygrać przy tak dużym przyroście punktów Mirka, to do dzisiaj nie wiem.
Pamiętaj, że w I erze Twój Czyngis galopował 5-6 PZ co turę a my tylko 2-3. Mój przyrost zaczął się dopiero w II erze po wzięciu Szekspira, który szybko zginął w zamachu. Na początku III ery byłem przez chwilę pierwszy, potem przez przegraną wojnę przez chwilę ostatni, co też pokazuje, że walka była zacięta. No ale fakt, trza w tej grze patrzeć przeciwnikom na ręce i podbierać karty ważniejsze dla nich, niż dla nas samych.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Jan_1980 »

Oj zagrał bym w TTA z Wami :)
Może będę za 2 tygodnie i się wtedy uda.
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Markus »

Jan_1980 pisze: 24 paź 2018, 22:12 Oj zagrał bym w TTA z Wami :)
Może będę za 2 tygodnie i się wtedy uda.
Ale pamiętaj że możemy grać w TTA tylko jak nie ma Odiego :-) (wszystkie rozgrywki w TTA w Krolmie miały taki scenariusz)
W innym przypadku Bartek zaprowadza twardą ręką porządek i robi z eurodziewczynek prawdziwych żołnierzy.
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1634
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Highlander »

Markus pisze: 24 paź 2018, 22:18 W innym przypadku Bartek zaprowadza twardą ręką porządek i robi z eurodziewczynek prawdziwych żołnierzy.
Jak jest Bartek to z euro może iść na stół tylko EuroFront :)
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Jan_1980 »

Jak QG to gra wojenna to TTA tym bardziej :P
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Odi »

Człowiek nie może urlopu zdrowotnego wziąć, bo natychmiast robią z Cywilizacji gre wojenną. Skandal.
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Jan_1980 »

Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Odi »

Awatar użytkownika
Muad
Posty: 700
Rejestracja: 07 sty 2016, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 111 times
Been thanked: 64 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Muad »

https://boardgamegeek.com/boardgame/183685/mr-president

Nie znacie się, to wygląda fajnie :P

---

Co do naszej gry. Mimo przegranej bawiłem się dobrze. Pierwsza walka i odebranie Marcusowi 4 żółtych kostek było przełomowe. Jednak odbudował się fartownie a ja nie znam i nie kojarzę jeszcze dobrze kart. Machina wojenna na samej tyrani z Napoleonem była bardzo skuteczna - jednak chłopaki już tylko czekali na wydarzenie, które go usuwa. I tak wszystko zaczęło się sypać, a inni mieli już taaakie silniczki, że w tej grze nie dałoby się ich nawet dogonić.

Pamiętam jak Maciek mówił, że militarnie nie da się tej gry wygrać no i ma rację. Walka jest tylko dodatkiem i można max 1 wojnę zrobić. Później to już wszystko musi iść w fabrykę punktów zwycięstwa. Nie ma za bardzo innej drogi tutaj. A szkoda, bo moje państwo miało względem innych +8 kostek żółtych i +7 kostek niebieskich. Także nie miałem problemu z korupcją, ludkami i ich zadowoleniem. I właśnie wtedy trzeba było zmienić branże - z czołgów (znaczy kawalerii) na hamburgery..

Nie grałem jeszcze na 4 graczy, także byłbym chętny na taką grę wtedy. Przy 3 graczach układy nie mają zbytnio znaczenia i według mnie ogólnie są słabe w tej grze. Jeden gracz marnuje szanse zagrania karty a drugi marudzi. I jeszcze ten Czyngis-Chan, który działa o wiele lepiej na 3 graczy niż 4.
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles, Diuna. Paxy: Emancipation + Pamir
=============
Moja kolekcja | Oczekujące | Na oku | Mam LotR TCG (Decipher) PL
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Odi »

Zanim wszedłem w linka, to myślałem, że Mr President to jakaś gra o Coco Jambo. No i cóż - rozczarowałem się... :P

Ale wygląda fajnie.
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Jan_1980 »

Ciekawe czy można w sposób drastyczny zmienić sojusze i przestać popierać pewne dwa państwa bliskowschodnie, czy jednak w tej grze ogon merda psem i nic na to się nie da poradzić.
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: lacki2000 »

Muad pisze: 25 paź 2018, 13:35Pamiętam jak Maciek mówił, że militarnie nie da się tej gry wygrać no i ma rację.
No zupełnie militarnie to nie, ale wojsko pomaga :) Przewaga militarna daje graczowi komfort spokojnego rozwoju. W równej grze, gdy wyścig zbrojeń uniemożliwia jednemu graczowi odskok militarny do przodu, ostatecznie wygrywa ten, który na koniec wygra wojnę o kulturę - co można nazwać zwycięstwem militarnym. Na to narzekają gracze z pierwszej dywizji polskich rozgrywek online.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1634
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Highlander »

lacki2000 pisze: 25 paź 2018, 16:32
Muad pisze: 25 paź 2018, 13:35Pamiętam jak Maciek mówił, że militarnie nie da się tej gry wygrać no i ma rację.
No zupełnie militarnie to nie, ale wojsko pomaga :) Przewaga militarna daje graczowi komfort spokojnego rozwoju. W równej grze, gdy wyścig zbrojeń uniemożliwia jednemu graczowi odskok militarny do przodu, ostatecznie wygrywa ten, który na koniec wygra wojnę o kulturę - co można nazwać zwycięstwem militarnym. Na to narzekają gracze z pierwszej dywizji polskich rozgrywek online.
Oczywiście że pomaga. Na pewno nie opłaca się być najsłabszym w momencie odpalania wydarzeń. Chodzi mi wyłącznie o granie na agresję militarną. Raz że to i tak wymaga surowców i technologii, dwa że jeśli nie podejdą Ci karty militarne to cała koncepcja na grę idzie się paść.
Awatar użytkownika
Muad
Posty: 700
Rejestracja: 07 sty 2016, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 111 times
Been thanked: 64 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Muad »

Graliśmy z Jankiem w Labiryntha w sobotę, ale co ciekawszego, w przedsionku chłopaki grali w COINa amerykańskiego :) Jak nic nowi rekruci chętni na COINy ;D

Co do naszej rozgrywki, to gra idzie nam co raz szybciej. Rozegraliśmy półtora deku z 2 (ew. max 3) w 3,5 godziny bodajże. A każda gra wygląda inaczej. Szczególnie gdy ktoś z nas chce spróbować czegoś nowego czego wcześniej nie chciał zrobić. Janek np. częściej używa małego jihadu i zamachów, co przełożyło się m.in. na zmianę Iraku i Emiratów z niebieskiego (Good 1) na Islamic Rule.. Akcja toczyła się głównie w Iraku i jego okolicach, gdzie wcześniej raczej unikaliśmy angażowania się w tej kraj - no i wyszła kompletnie inna gra.

Sytuacja w Iraku:
Spoiler:
Ostatecznie grę wygrał Janek robiąc rush na Iran robiąc duży jihad. Przeliczyłem się i nie zdążyłem zwolnić marines z Iraku czy Arabii Saudyjskiej - co by wydłużyło grę i bym miał 3 kraje na Regime Change..

Zwycięski Iran:
Spoiler:
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles, Diuna. Paxy: Emancipation + Pamir
=============
Moja kolekcja | Oczekujące | Na oku | Mam LotR TCG (Decipher) PL
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Odi »

Jutro planuję być. HotS z Rafałem?
Ktos coś jeszcze?

Na kolejnym spotkaniu chciałbym wprowadzić Marię :)
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1634
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Highlander »

Ja jutro niestety nie mogę.

Ale w niedzielę zagraliśmy z Jankiem w rasową grę wojenną czyli EAST FRONT II, w scenariusz historyczny Barbarossa Summer 41. Do gry zaadaptowałem bloczki z T&T (część musiała dostać naklejki innych rodzajów wojsk).

Wg mnie było warto i chcę jeszcze, Sovieci nad ranem też się zgodzili z tą obserwacją ;) Jak zaczęło siadać zaopatrzenie, front się rozszerzać a zima na horyzoncie to naprawdę poczułem dylematy OKH. Generalnie gra głębsza i cięższa od Holdfasta, ale wg mnie lżejsza od klasycznych hex&counter.

Na smak kilka fotek:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ