Karcianka dla dwóch osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Dosia
Posty: 101
Rejestracja: 15 cze 2015, 18:35
Lokalizacja: Śląsk, TG
Has thanked: 3 times

Karcianka dla dwóch osób

Post autor: Dosia »

Cześć!

Potrzebuję waszej rady w kwestii małej karcianki, fillera, którą chciałaby nabyć.

Ważne, żeby:
- bardzo dobrze działała na dwie osoby (opcja solo będzie dodatkowym plusem, ale to nie wymóg),
- trwała jakieś 30 min.,
- kazała z napięciem czekać na to, co zrobi przeciwnik (żeby każdy nie grał tylko dla siebie) - elementy złośliwej interakcji też wchodzą w grę,
- nie była bardzo wymagająca myślowo - raczej dla oderwania się, rozrywki,
- czynnik losowy (zresztą zazwyczaj obecny w tym typie gier) był trochę zbalansowany, żeby nie była to gra opierająca się wyłącznie na farcie.

Myślałam nad "Big Deal" lub "Kameleonem" albo "Rzymianie do domu!", przy czym są to typy, które przyszły mi do głowy od razu, ale jeszcze się z nimi nie zapoznałam bardziej.

Pomóżcie :)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4676
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Karcianka dla dwóch osób

Post autor: warlock »

Jaipur, no aż się prosi żeby polecić ;). Szybki, lajtowy karciany filler - wypisz wymaluj. Tylko ostatnie wymaganie tak średnio spełnia ;).
Awatar użytkownika
Dosia
Posty: 101
Rejestracja: 15 cze 2015, 18:35
Lokalizacja: Śląsk, TG
Has thanked: 3 times

Re: Karcianka dla dwóch osób

Post autor: Dosia »

"Jaipur" jest już w mojej kolekcji :)
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karcianka dla dwóch osób

Post autor: pattom »

Ja polecam dwie karcianki :-)

Każda jest zamknięta grą ale możliwe jest jej rozszerzenie (w przypadku jednej zapowiadane dodatki).

Pierwsza to Ashes: Rise of the Phoenixborn
Click here to download the game rules.

Przepięknie wydana gra.
pattom pisze:
...jestem zachwycony. Bardzo mi się spodobało. Gra gdzie można się poczuć jak prawdziwy MAG :-P Gra dająca super możliwości decyzyjne, nie ma opcji aby nic nie zrobić w swojej turze, nawet jak karty źle podejdą można wybrnąć z najgorszej sytuacji ,ok, minimum szczęścia się przydaje ale to nie ono decyduje tylko my.
Gra piękna, estetyczna, czytelna, aż chce się na nią patrzeć. Karty w rzeczywistości wyglądają bardzo dobrze, są świetnej jakości i solidnej grubości.
Trzeba przyznać, bez zbędnych słów pochwały, że PlaidHat wie jak przyciągnąć uwagę i jak zachęcić do gry i stać się jej zwolennikiem i fanem.
Świetna możliwość zaplanowania strategii, zarówno krótko jak i długo terminowej.
Czy ta gra jest innowacyjna? Może nie dla wszystkich. Mi odpowiada za to jak przyjemnie, zarówno pod względem mechaniki gry jak i wrażeń estetycznych, spędza się przy niej czas.

Wbrew pozorom może to być również świetna gra na 3-4 osoby, możliwość zawierania sojuszy? Dlaczego nie? Możliwość negocjacji i blefu? Oczywiście. Możliwość zdrady? Też bez problemu. Nade wszystko możliwość grania 2 vs. 2:-) Taki schemat - Dobro vs. Zło ;-) Ja lubię.

Dla tych co lubią grać na samej podstawce dobra wiadomość - nie tylko "można" ale da się i to bardzo dobrze, z pełną paletą możliwości gry.

Druga gra, którą polecę to WARMACHINE High Command
Download the Rulebook Here!

Interesujący deck-building, ja już swój egzemplarz kupiłem :-) a opinie najlepiej posłuchać tu --> Warmachine: High Command review - Board Game Brawl
a po Polsku tu Game Troll TV - Warmachine Hight Command - gra karciana
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Karcianka dla dwóch osób

Post autor: Bea »

Summoner Wars :) Oprócz kart jest też plansza :).
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Karcianka dla dwóch osób

Post autor: Maxxx76 »

Szybkie karcianki na dwójkę? Cthulhu Światy, Zombiaki, Star Realms (angielska wersja). Dłuższe: Osadnicy NI, Zeppelin Attack (angielska wersja)
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karcianka dla dwóch osób

Post autor: pattom »

Maxxx76 pisze:Szybkie karcianki na dwójkę? Cthulhu Światy, Zombiaki, Star Realms (angielska wersja). Dłuższe: Osadnicy NI, Zeppelin Attack (angielska wersja)
ohh....oczywiście zapomniałem o Star Realms i najlepiej przeczytać tu --> klik
Kolejna gra to Epic Card Game.
zasady
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2833
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 849 times
Been thanked: 364 times

Re: Karcianka dla dwóch osób

Post autor: Gromb »

Star Realms, War Age Card Game
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Dosia
Posty: 101
Rejestracja: 15 cze 2015, 18:35
Lokalizacja: Śląsk, TG
Has thanked: 3 times

Re: Karcianka dla dwóch osób

Post autor: Dosia »

Chyba zapomniałam zawrzeć jedną istotną informację - klimaty fantasy / science fiction / wojenne to niekoniecznie są moje klimaty ;) Ale przyjrzę się propozycjom, które pojawiły się do tej pory.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4676
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Karcianka dla dwóch osób

Post autor: warlock »

Nie grałem, ale może warto zainteresować się tym: Biblios. Czytałem sporo dobrego na temat tej gry. Zresztą - zobacz recenzję rahdo:

https://www.youtube.com/watch?v=1jYJbrKGLdo - jak grać
https://www.youtube.com/watch?v=BRpQlXVzpt0 - recenzja
Awatar użytkownika
Strzygusia
Posty: 55
Rejestracja: 16 gru 2012, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karcianka dla dwóch osób

Post autor: Strzygusia »

Skoro podoba się Wam Neuroshima to może i Konwój wam podpasuje: Maszyny Molocha jadą w kierunku Nowego Jorku a dzielni obrońcy z Posterunku starają się powstrzymać szturm maszyn :) Gra kosztuje ok 50PLN.

Jeśli lubicie klimaty fantasy to może spodoba się Wam Serce Smoka, gra jest bardzo prosta i szybka, pięknie wykonana. MA plansze z bardzo klimatycznymi grafikami, ładne i solidne karty i figurkę smoka a do tego jest naprawdę tania, można ją kupić już za ok 40PLN :-D

Pozostając w klimatach fantasy proponuję Drako. Trzy krasnoludy wyprawiają się na smoka a ten cieszy się już na krasnoludowy gulasz:) Wykonanie gry jest naprawdę na wysokim poziomie a stosunek ceny do jakości jest więcej niż zadowalający. W pudełku mamy figurki krasnoludów i smoka, hexową planszę i dwie talie kart. Gra powinna być dostępna za ok 70PLN
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Karcianka dla dwóch osób

Post autor: detrytusek »

+1 do Jaipur i Biblios. Zwróć uwagę na Red7 jeszcze.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
level up strefa
Posty: 95
Rejestracja: 12 lis 2015, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karcianka dla dwóch osób

Post autor: level up strefa »

W klimatach science fiction poleciłabym Android Netrunner. Wcielacie się w jedną z dwóch walczących między sobą frakcji (korporację lub runnera). Gra ma sporo dodatków, dzięki czemu jak się już zacznie kojarzyć karty można grę trochę odświeżyć.
pendzik
Posty: 81
Rejestracja: 04 kwie 2015, 22:42
Lokalizacja: Grodków
Has thanked: 4 times

Re: Karcianka dla dwóch osób

Post autor: pendzik »

Nikt jeszcze nie wspomniał o cthulthu światy. Star Realms w innym klimacie, bez tekstu na kartach( tylko ikonografia), może troszkę więcej kombinowania.
ODPOWIEDZ