Inis (Christian Martinez)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
ArtIO
Posty: 541
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 35 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: ArtIO »

Według mnie Inis to jest super gra (Jeżeli lubisz draft) która sprawdza się nawet przy 2 osobach (najlepiej dla 3 graczy) jeżeli chcesz pograć w szybki i ciekawy AC to właśnie Inis można rozegrać w 30 minut. Jeżeli chodzi o Kemet to jest to super gra dla większej liczby osób polegająca na ciągłej walce i pilnowaniu innych graczy. Bardzo fajna i dynamiczna.
BOLLO pisze: 02 wrz 2020, 22:23
rattkin pisze: 02 wrz 2020, 20:54 Kemeta raczej porównuje sie do Blood Rage. Inis to zupełnie inna bajka - i to w porównaniu nie tylko z Kemetem, ale i z większością dudes on map z area control.
Blood Rage mam w kolekcji (jeszcze nie grane) więc polecacie bardziej Inis? A jeszcze jedno bo słyszełem że Kemet to nieliczna gra w której nie ma ani grama losowości. Jakoś nie umiem sobie tego wyobrazić. Prawda to?
Do czego najszybciej porównać Inis? Mam jeszcze Chaos w Starym Świecie ale to chyba też bardziej Blood Rage?
Kemetem się zainteresowałem bo razem z dodatkiem SEt moge mieć za 200pln
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: BOLLO »

Kurcze mam dylemat bo wizualnie jakoś przypomina mi "Sztuke Wojny" którą mam i sobie chwalę ale za jednak te 160pln to oczekiwałem więcej komponentów i lepszej grafiki. Tereny przypominające widokówki jakoś kurcze mnie odpychają...no nie wiem wszyscy chwalicie i polecacie bardziej od Kemeta a mnie jakoś do niego coś ciągnie. Ale orzech....
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: EVOCATVS »

Ja zdecydowanie bardziej Kemeta polecę. W Inis najbardziej nie leży mi dostępność akcji do wykonania zależna od draftu. Nie podoba mi się też walka. Ogólnie próbowałem wiele razy się do Inisa przekonać, ale wyjątkowo mi nie podchodzi, chociaż obiektywnie jest dobrą grą, tylko bardzo nie w moim guscie.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Jareks1985 »

BOLLO pisze: 03 wrz 2020, 11:26 Kurcze mam dylemat bo wizualnie jakoś przypomina mi "Sztuke Wojny" którą mam i sobie chwalę ale za jednak te 160pln to oczekiwałem więcej komponentów i lepszej grafiki. Tereny przypominające widokówki jakoś kurcze mnie odpychają...no nie wiem wszyscy chwalicie i polecacie bardziej od Kemeta a mnie jakoś do niego coś ciągnie. Ale orzech....
Inis jest proste ale nie prostackie, zasady sa proste jak i cel, wygrywasz jak bedziesz obecny swoimi klanami na 6 kaflach, 6 światyniach, bedziesz mieć przewage liczebną nad 6 klanami, każda wariacja tych celów daje zwycięztwo, może się zdażyć że spełniasz tych celów dwa lub trzy. Natomiast wszystko pomiedzy to takie szachowanie się aby kogoś wykluczyć z wygranej, albo przechytrzyć i spełniać jeden cel więcej w ostatnim ruchu lub przejać Brana jako rostrzygniecie remisu na swoją kożyść. Gra daje możliwość kombinowania akcjami, terenami na ktorych ma się przewagę jak i kartami eposu, które dodatkowo przekręcaja.rozgrywkę. mimo, że gra nie jest zbyt ładna, również odpychały mnie przed zakupem mozaikowa mapa, która traci myszką, nie mniej na stole nie wyglada to aż tak źle a rozgrywka to czysta przyjemność.
Cvvenu
Posty: 116
Rejestracja: 30 maja 2020, 14:47
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Cvvenu »

Kurcze mam dylemat bo wizualnie jakoś przypomina mi "Sztuke Wojny" którą mam i sobie chwalę ale za jednak te 160pln to oczekiwałem więcej komponentów i lepszej grafiki. Tereny przypominające widokówki jakoś kurcze mnie odpychają...no nie wiem wszyscy chwalicie i polecacie bardziej od Kemeta a mnie jakoś do niego coś ciągnie. Ale orzech.
Lubię area control i Kemet jest obecnie jednym z moich ulubionych tytułów, stąd na oku w ramach potencjalnych przyszłych zakupów jest Inis zbierający dużo pozytywnych recenzji. Ale zgodzę się z tym, że widok terenów jest "dziwny" i mnie również odpycha, nie przekonuje.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2090 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: PytonZCatanu »

Kiedy ktoś pyta mnie: ej, jakie area control polecasz?
Mówię jednym tchem: Dominant Species, El Grande, Inis
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Geoburak »

Zależy na ile osób będziesz grał częściej. Inis dla mnie, to 2-3 osoby (w cztery nie polecam), Kemet na 4-5. Gry w tych składach są dla mnie jednako dobre.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: japanczyk »

Zostawiam ku pamięci wpis rattkina:
rattkin pisze: 03 wrz 2020, 13:15 Przede wszystkim Inis jest grą karcianą. To co jest poza kartami na stole to tylko pretekst i pewne rozproszenie. Łatwo o tym zapomnieć i dać się zrobić w jajo. Kemet nie jest grą karcianą. Blood Rage też nie (pomimo draftu).
Reszte dyskusji wyciąłem i jest w wątku poniżej - czy Inis to gra planszowa czy karciana ;-)
viewtopic.php?f=64&t=68028
SnoWho
Posty: 170
Rejestracja: 25 mar 2020, 10:10
Has thanked: 30 times
Been thanked: 29 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: SnoWho »

Cześć,

właśnie zamówiłem Inisa z dodatkiem i pojawia się pytanie - słyszałem że są jakieś problemy z wydaniem (karty, kafle itp.). Czy dotyczą one wszystkich wersji gry?

Jeżeli tak to na co zwrócić uwagę i z czym jest szansa na zwrócenie się do Portalu w celu wysyłki?
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: rav126 »

Jeżeli zamówiłeś to jako nowe ze sklepu to najprawdopodobniej dostaniesz już z poprawionymi kartami. Więc tu nie ma problemu.
Problemem jest różny odcień rewersów kafli terenu. Z tym, że tak jest na 100% jeżeli masz pierwsze wydanie podstawki i dokupiłeś dodatek, nie wiem jak w przypadku nowego druku podstawki i wydania dodatku, ale obawiam się, że też się różnią. Jedyna opcja to zamiast losowania kafla terenu - losować kartę tego terenu, a potem żonglować kaflami żeby znaleźć ten konkretny wylosowany na karcie. Niby mają jakąś tam talię kart drukować, z której będzie się losować kafle terenu. IMO totalnie bezsensowny pomysł, mnie w tym całym zamieszaniu wkurza najbardziej wyszukiwanie kafli... Nic z tym nie dasz rady zrobić, jedynie przymknąć oko na ten feler. Tu zawalił na całej linii Matagot, który dodatkowo jeszcze namieszał z kolorem rewersów kart w wydaniu eng. W wątku na bgg napisali, że przedrukują karty, ale spieprzonych kafli nie będą ruszać :x
Edit: zapomniałem dodać, że spieprzony jeszcze jest kafel pór roku - nie mają nazw i z tego co pamiętam są w złej kolejności... Tego też nie mają zamiaru wymieniać, ale da się z tym żyć, chociaż dla mnie to bubel.
SnoWho
Posty: 170
Rejestracja: 25 mar 2020, 10:10
Has thanked: 30 times
Been thanked: 29 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: SnoWho »

Ok doszło - karty są poprawione w nowo zakupionej wersji :)

Kafel pół roku dalej bez nadruków, a teren nadrukowany lekko krzywo. Co do koloru - w świetle pokojowym (żółte) różnica w kolorach nie jest za bardzo widoczna, więc jest lepiej niż myślałem.
Trzcibuk
Posty: 35
Rejestracja: 03 gru 2019, 22:03
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Trzcibuk »

Ten straszny problem z odcieniem kafli mozna rozwiązać wyciągając je z dołu, a nie z góry stosu.
Tak że ja nie za bardzo rozumiem o co taki hałas.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: japanczyk »

Lub dociagajac karte przewag ;-)
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: playerator »

Trzcibuk pisze: 15 wrz 2020, 09:59 Ten straszny problem z odcieniem kafli mozna rozwiązać wyciągając je z dołu, a nie z góry stosu.
Tak że ja nie za bardzo rozumiem o co taki hałas.
Hałas był o to, że dodatek miał źle wydrukowane kafle, był więc produktem posiadającym wadę, mimo tego sprzedawanym jako pełnowartościowy. Niemal wszystko da się załatać domowymi sposobami, ale chyba nie o to chodzi?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Gromb »

A wiecie, że pojawiła się w sklepiku Portalu talia do gry, naprawiająca ten problem. Jak Portal obiecał, tak zrobił:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1342
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 552 times
Been thanked: 281 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Atamán »

Gromb pisze: 26 paź 2020, 14:14 A wiecie, że pojawiła się w sklepiku Portalu talia do gry, naprawiająca ten problem. Jak Portal obiecał, tak zrobił:
Czy to są karty przewagi z jednolitym rewersem? Bo opisu produktu to ja nie rozumiem :D
poxi
Posty: 240
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 106 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: poxi »

Dokładnie tak.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: Gromb »

Atamán pisze: 26 paź 2020, 16:18
Gromb pisze: 26 paź 2020, 14:14 A wiecie, że pojawiła się w sklepiku Portalu talia do gry, naprawiająca ten problem. Jak Portal obiecał, tak zrobił:
Czy to są karty przewagi z jednolitym rewersem? Bo opisu produktu to ja nie rozumiem :D
Wygląda, że tak. To rozwiązanie, by uratować inne odcienie na kaflach pomiędzy podstawką i dodatkiem.

"Przy grze z rozszerzeniem Pory Roku gdy zgodnie z zasadami gracze mają dobrać kafel Terenu i następnie odnaleźć odpowiadającą mu kartę Przewagi, odwracają ten proces - dobierają kartę Przewagi z talii, a następnie odszukują odpowiadający jej kafel."
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
MajkelEryk
Posty: 151
Rejestracja: 01 sty 2019, 19:54
Has thanked: 42 times
Been thanked: 16 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: MajkelEryk »

Czy ktoś z trójmiasta będzie zamawiał poprawione karty przewagi?
klusek05
Posty: 14
Rejestracja: 10 cze 2019, 13:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: klusek05 »

Dla ciekawych jak wyglądają te zamienniki kart, już mówię: te śliczne okienka z grafikami z tyłu kart zostały wszystkie zastąpione tą samą grafiką (chyba Pogórza). IMO to zmiana bardzo na minus, bo uwielbiam te grafiki na rewersach, ale hej, whatever floats your boat.
A tak na marginesie mam dwie ekstra talie, więc jakby ktoś był z Poznania, może do mnie o nie napisać.
zsuedama
Posty: 118
Rejestracja: 20 maja 2019, 20:59
Has thanked: 18 times
Been thanked: 43 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: zsuedama »

Cześć, mam pytanie - czy w angielskiej wersji Inisa występują takie problemy jak w polskim wydaniu (chodzi o dodatek Pory Roku)?
Top: Blood Rage & Neuroshima Hex :)
poxi
Posty: 240
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 106 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: poxi »

Tak, to był druk międzynarodowy. Ludzie na BGG zgłaszali ten sam problem z odcieniem kafli dodatku w innych wersjach językowych.
MajkelEryk
Posty: 151
Rejestracja: 01 sty 2019, 19:54
Has thanked: 42 times
Been thanked: 16 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: MajkelEryk »

Co myślicie? Chodzą słuchy, że mają być nowe dodatki.

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... tions=true
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: piogar »

Hmm, pytanie czy warto brać dodatek póki jest. Podstawka bardzo mi się podoba, ale o dodatku są mieszane opinie.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Inis (Christian Martinez)

Post autor: dwaduzepe »

piogar pisze: 03 lut 2021, 17:48 Hmm, pytanie czy warto brać dodatek póki jest. Podstawka bardzo mi się podoba, ale o dodatku są mieszane opinie.
wg mnie dodatek jest takie 5/10 spokojnie mozna olac
ODPOWIEDZ