Railroad Ink (H. Hach, L. Silva)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2814
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Railroad Ink (H. Hach, L. Silva)

Post autor: Ink »

Nazwali grę moją ksywką, to musiałem ją dorwać. I zrecenzować.

Recenzja na Games Fanatic

Sprytne roll&write w niewielkim opakowaniu. Jak nie jestem fanem suchościeralnych markerów, tak tutaj mają one sporo sensu (co nie znaczy, że stały się wygodne). Za to koncepcja dwóch pudełek w różnych kolorach (tak właściwie są dwa tytuły: Railroad Ink: Deep Blue Edition i Railroad Ink: Blazing Red Edition) wnosi znacznie więcej, niż tylko wartość estetyczno-kolekcjonerską.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Railroad Ink (H. Hach, L. Silva)

Post autor: Coen »

Wiem, że będzie polska edycja od foxgames.pl, ale czy ta gra jest gdzieś teraz dostępna?
Szukam po sklepach, ale nie znajduję :(
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Railroad Ink (H. Hach, L. Silva)

Post autor: rattkin »

Sympatyczna. Z wysypu ostatnich skreślanek (Welcome To, Kokoro, Rolling Ranch), ta ma w sobie chyba najwięcej uroku. A w tej kategorii chyba trzeba głównie na urok patrzeć, bo trudno się doszukiwać jakichś niesamowitych gameplayowych rozwiązań. Lepiej nam się gra z czerwonymi kostkami - więcej chaosu i pisków (ameri). Niebieskie to po prostu dalsza optymalizacja (euro).
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Railroad Ink (H. Hach, L. Silva)

Post autor: K@mil »

Coen pisze: 13 gru 2018, 17:05 Wiem, że będzie polska edycja od foxgames.pl, ale czy ta gra jest gdzieś teraz dostępna?
Szukam po sklepach, ale nie znajduję :(
Pojawia się czasami angielska edycja, ale szybko znika :?
Odnoszę wrażenie, że kiedy gra się wyprzedała w polskiej wersji językowej i pojawiły się dodatki, to stała się popularna.
Mam wersję niebieską i zastanawiam się jakie dodatki kupić.
Wstępnie biorę pod uwagę trzy: Undergroud, sky i engineer.
Awatar użytkownika
Gun3R
Posty: 127
Rejestracja: 13 wrz 2020, 23:10
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 34 times
Been thanked: 44 times

Re: Railroad Ink (H. Hach, L. Silva)

Post autor: Gun3R »

K@mil pisze: 06 mar 2024, 20:34
Coen pisze: 13 gru 2018, 17:05 Wiem, że będzie polska edycja od foxgames.pl, ale czy ta gra jest gdzieś teraz dostępna?
Szukam po sklepach, ale nie znajduję :(
Pojawia się czasami angielska edycja, ale szybko znika :?
Odnoszę wrażenie, że kiedy gra się wyprzedała w polskiej wersji językowej i pojawiły się dodatki, to stała się popularna.
Mam wersję niebieską i zastanawiam się jakie dodatki kupić.
Wstępnie biorę pod uwagę trzy: Undergroud, sky i engineer.
mnie przerosły ceny tych dodatków + ich dostępność, więc zrobiłem własne wlepki na kolorowe kostki na aliexpress 16 mm, bez oczek i gram tak ;D niektóre drukowane na folii przezroczystej, inne na papierze samoprzylepnym :)
Spoiler:
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Railroad Ink (H. Hach, L. Silva)

Post autor: Coen »

K@mil pisze: 06 mar 2024, 20:34
Coen pisze: 13 gru 2018, 17:05 Wiem, że będzie polska edycja od foxgames.pl, ale czy ta gra jest gdzieś teraz dostępna?
Szukam po sklepach, ale nie znajduję :(
Pojawia się czasami angielska edycja, ale szybko znika :?
Odnoszę wrażenie, że kiedy gra się wyprzedała w polskiej wersji językowej i pojawiły się dodatki, to stała się popularna.
Mam wersję niebieską i zastanawiam się jakie dodatki kupić.
Wstępnie biorę pod uwagę trzy: Undergroud, sky i engineer.
Fajnie tak dostać odpowiedź po 6 latach :wink: :D
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2090 times

Re: Railroad Ink (H. Hach, L. Silva)

Post autor: PytonZCatanu »

Skoro ktoś odkopał, to podzielę się swoją opinią.

Nie jestem wielkim fanem roll & write ale Kolejowy Szlak jest mega. Zacząłem grać na BGA i mam prawie 800 partii i w szczytowym momencie 500+ elo 😁

Na żywo grałem ponad 30 razy. Jestem jednak słabym ambasadorem tej gry, bo dzięki doświadczeniu z BGA przy stole wygrywam niemal zawsze (mam 1 porażkę tie-breakerem) 🙂

Żeby zjadłem na podstawie, rzekach i jeziorach (czyli wersja blue). Niezbyt lubię wersję Red, za to lubię grać z tymi wszystkimi dziwnymi dodatkami z KSa (kolega ma) bo zmuszają mój mózg do myślenia out of the box aż czacha dymi (przy wersji blue jadę już trochę na automacie).

Generalnie, polecam!
Gun3R pisze: 07 mar 2024, 08:01
mnie przerosły ceny tych dodatków + ich dostępność, więc zrobiłem własne wlepki na kolorowe kostki na aliexpress 16 mm, bez oczek i gram tak ;D niektóre drukowane na folii przezroczystej, inne na papierze samoprzylepnym :)
Spoiler:
Ach, zazdro!
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Railroad Ink (H. Hach, L. Silva)

Post autor: K@mil »

Coen pisze: 07 mar 2024, 08:05 Fajnie tak dostać odpowiedź po 6 latach :wink: :D
Nie moja wina, że przez 6 lat wątek był nieużywany, a gra jest jedną z lepszych w kategorii r&w.
Aż dziw, że trafiła na srogie wyprze (na które oczywiście się nie załapałem :mrgreen: , bo wcześniej nabyłem w Empiku za 60zł)
PytonZCatanu pisze: 07 mar 2024, 09:49 Skoro ktoś odkopał, to podzielę się swoją opinią.
Nie jestem wielkim fanem roll & write ale Kolejowy Szlak jest mega.
Żeby zjadłem na podstawie, rzekach i jeziorach (czyli wersja blue). Niezbyt lubię wersję Red, za to lubię grać z tymi wszystkimi dziwnymi dodatkami z KSa (kolega ma) bo zmuszają mój mózg do myślenia out of the box aż czacha dymi (przy wersji blue jadę już trochę na automacie).
Wersja niebieska jest najlepsza, czerwona najsłabsza.
Jakie dodatki do niebieskiej polecasz?
Gun3R pisze: 07 mar 2024, 08:01 mnie przerosły ceny tych dodatków + ich dostępność, więc zrobiłem własne wlepki na kolorowe kostki na aliexpress 16 mm, bez oczek i gram tak ;D niektóre drukowane na folii przezroczystej, inne na papierze samoprzylepnym :)
Spoiler:
Skąd wziąłeś wszystkie wzory ścianek i wiedziałeś jak je rozmieścić?
Które są Twoje ulubione i dlaczego akurat te?
Wezmę też parę czystych kostek, może stworzę jakieś własne wersje, skoro są jeziora, to i góry by się przydały dla dopełnienia krajobrazu. Albo budynki, wtedy dodatek Undergroud byłby bardziej wykorzystany. :wink:
Awatar użytkownika
Gun3R
Posty: 127
Rejestracja: 13 wrz 2020, 23:10
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 34 times
Been thanked: 44 times

Re: Railroad Ink (H. Hach, L. Silva)

Post autor: Gun3R »

K@mil pisze: 07 mar 2024, 16:40 Skąd wziąłeś wszystkie wzory ścianek i wiedziałeś jak je rozmieścić?
Które są Twoje ulubione i dlaczego akurat te?
Wezmę też parę czystych kostek, może stworzę jakieś własne wersje, skoro są jeziora, to i góry by się przydały dla dopełnienia krajobrazu. Albo budynki, wtedy dodatek Undergroud byłby bardziej wykorzystany. :wink:
Railroad Ink jest na TTSie i stamtąd wziąłem wzory ścianek na kostkach. Niestety były w JPG więc wektoryzowałem je w inkscape a potem przygotowałem do druku. Po wydrukowaniu wycinałem ręcznie. Nie zwracałem uwagi na sąsiedztwo ścianek, bo co to za różnica na kostce? :D Jak coś to mam pliki do druku, mogę podesłać.

Ulubionych nie mam bo nawet nie we wszystko zagrałem. Ale podobały mi się te linie lotnicze oraz te kostki z zielonego dodatku (zarówno jasno- jak i ciemnozielone).
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Railroad Ink (H. Hach, L. Silva)

Post autor: K@mil »

Gun3R pisze: 07 mar 2024, 16:52 Ale podobały mi się te linie lotnicze oraz te kostki z zielonego dodatku (zarówno jasno- jak i ciemnozielone).
Zielony zawiera drzewa i jakieś cienkie linie, co one symbolizują?
Awatar użytkownika
Gun3R
Posty: 127
Rejestracja: 13 wrz 2020, 23:10
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 34 times
Been thanked: 44 times

Re: Railroad Ink (H. Hach, L. Silva)

Post autor: Gun3R »

K@mil pisze: 07 mar 2024, 17:00
Gun3R pisze: 07 mar 2024, 16:52 Ale podobały mi się te linie lotnicze oraz te kostki z zielonego dodatku (zarówno jasno- jak i ciemnozielone).
Zielony zawiera drzewa i jakieś cienkie linie, co one symbolizują?
Trail dice, czyli ścieżki
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Railroad Ink (H. Hach, L. Silva)

Post autor: K@mil »

Gun3R pisze: 07 mar 2024, 17:01 Trail dice, czyli ścieżki
O, ciekawe, czyli można sobie ciągi piesze też wrysować. Niebawem pewnie pojawią się góry, bo ta gra jest podatna na tworzenie fanowskich dodatków.

A ta czarna kostka obok zielonej, symbolizuje wiadukt nad drogą i jakąś nową drogę (dwie przerywane linie)?
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1902
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Railroad Ink (H. Hach, L. Silva)

Post autor: tomuch »

To ja się swoim zestawikiem pochwalę:

Obrazek

A co do podstawek to zielona i żółta są dużo lepsze, bo mają karty celów, a to dużo zmienia w porównaniu z "gołymi" czerwoną i niebieską. Te ostatnie widziałem jakiś miesiąc temu w Czechach na wyprzedaży za jakieś 2€.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Railroad Ink (H. Hach, L. Silva)

Post autor: K@mil »

tomuch pisze: 07 mar 2024, 18:10 A co do podstawek to zielona i żółta są dużo lepsze, bo mają karty celów, a to dużo zmienia w porównaniu z "gołymi" czerwoną i niebieską. Te ostatnie widziałem jakiś miesiąc temu w Czechach na wyprzedaży za jakieś 2€.
Czyli Czesi tez się nie poznali. Za niedługo zobaczą, jakie to dobre i będą bulić za angielskie wersje.
Zielona (drzewa i szlaki) tematycznie mi bardziej podchodzi, niż żółta (kaktusy i oazy).
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1902
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Railroad Ink (H. Hach, L. Silva)

Post autor: tomuch »

Raczej mają podobne zdanie jak ja w sprawie niebieska/czerwona vs żółta/zielona. Oni wydali po czesku wszystkie podstawki i dodatki, u nas nie wyszło prawie nic.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Railroad Ink (H. Hach, L. Silva)

Post autor: K@mil »

tomuch pisze: 07 mar 2024, 21:18 Raczej mają podobne zdanie jak ja w sprawie niebieska/czerwona vs żółta/zielona. Oni wydali po czesku wszystkie podstawki i dodatki, u nas nie wyszło prawie nic.
A tych celów nie można nabyć osobno? Chyba można do niebieskiej/czerwonej również.
U nas ta gra nie chwyciła od razu, trudno więc by Foxgames wydawał kolejne części.
Ja używam kolorowych pisaków, wtedy rzeki i jeziora ładnie się prezentują na planszetce.
Awatar użytkownika
nds
Posty: 50
Rejestracja: 10 paź 2020, 20:08
Has thanked: 17 times
Been thanked: 10 times

Re: Railroad Ink (H. Hach, L. Silva)

Post autor: nds »

O jejku ktos odgrzebał :D
Uwielbiam ja. Chociaż najwięcej rozgrywam sobie solo na telefonie jeśli wybiorę pociąg zamiast roweru w drodze do pracy.

Na początku grałem na tel. Później trafiła się okazja odkupić z drugiej ręki prawie nie używanego zestawu.
To ja się pochwale tym co mi się udało odkupić.
Obrazek
Ty widzisz i nie grzmisz, a ja miałem robić za piorunochron.
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Railroad Ink (H. Hach, L. Silva)

Post autor: K@mil »

nds pisze: 07 mar 2024, 21:50 Uwielbiam ja.
Na początku grałem na tel. Później trafiła się okazja odkupić z drugiej ręki prawie nie używanego zestawu.
A które najchętniej ze sobą łączysz?
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2090 times

Re: Railroad Ink (H. Hach, L. Silva)

Post autor: PytonZCatanu »

Obrazek



Pa tera!

Brak więcej informacji. Nawet na Bgg nie widzę.
ODPOWIEDZ