Smurfy - zasady do starej gry z dzieciństwa (początek lat 90)

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
adrianopel
Posty: 82
Rejestracja: 20 cze 2018, 18:11
Has thanked: 22 times
Been thanked: 11 times

Smurfy - zasady do starej gry z dzieciństwa (początek lat 90)

Post autor: adrianopel »

Witam

Ostatnio wygrzebalem z szafy plansze do starej gry o smurfach z dzieciństwa (jestem rocznik 1984). Pamiętam, ze bardzo lubiłem w nią grać i teraz chciałem spróbować z córką. Niestety instrukcji nie mam i chciałem zapytać czy ktoś z forumowiczów miał może te grę i pamięta zasady?

Wrzucam screen jak wygląda plansza do gry. Pamiętam, że po czarnych polach poruszał się Gargamel a celem graczy (smurfow) była wyprawa z wioski do lasu aby przynieść z powrotem określoną ilość magicznych grzybów (górny lewy róg planszy) i chyba zrobić jakiś wywar aby uchronić się przed Gargamelem zanim dotrze do wioski. Zamiast kostki do gry była talia kart z prostymi działaniami matematycznymi do rozwiazania (np 4+3, 2*4, 6-3 itd).

Z góry dziękuję za pomoc.

Obrazek
Devon885
Posty: 20
Rejestracja: 24 wrz 2019, 13:38

Re: Smurfy - zasady do starej gry z dzieciństwa (początek lat 90)

Post autor: Devon885 »

o kurczę, pamiętam tę grę :) jedna z moich ulubionych z dzieciństwa
adrianopel
Posty: 82
Rejestracja: 20 cze 2018, 18:11
Has thanked: 22 times
Been thanked: 11 times

Re: Smurfy - zasady do starej gry z dzieciństwa (początek lat 90)

Post autor: adrianopel »

A coś więcej pamiętasz? :) Ja kojarzę jeszcze choć nie jestem pewny, że Gargamel szedł do przodu o jedno pole gdy stawało się na czerwonych polach. Jak patrzę na plansze to jednak mam wątpliwości czy by to działało. Poza tym do wioski każdy musiał przynieść kilka grzybów ale nie pamiętam szczegółów, pewnie było to zależne od ilości graczy.
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 436
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 79 times
Been thanked: 519 times
Kontakt:

Re: Smurfy - zasady do starej gry z dzieciństwa (początek lat 90)

Post autor: crazygandalf »

Pamiętam jak z rodzeństwem zagrywaliśmy się. Ale szczerze, to też kompletnie zasad nie pamiętam.
Vilubinkaa
Posty: 1
Rejestracja: 05 gru 2020, 19:10

Re: Smurfy - zasady do starej gry z dzieciństwa (początek lat 90)

Post autor: Vilubinkaa »

adrianopel pisze: 15 gru 2019, 12:28 Witam

Ostatnio wygrzebalem z szafy plansze do starej gry o smurfach z dzieciństwa (jestem rocznik 1984). Pamiętam, ze bardzo lubiłem w nią grać i teraz chciałem spróbować z córką. Niestety instrukcji nie mam i chciałem zapytać czy ktoś z forumowiczów miał może te grę i pamięta zasady?

Wrzucam screen jak wygląda plansza do gry. Pamiętam, że po czarnych polach poruszał się Gargamel a celem graczy (smurfow) była wyprawa z wioski do lasu aby przynieść z powrotem określoną ilość magicznych grzybów (górny lewy róg planszy) i chyba zrobić jakiś wywar aby uchronić się przed Gargamelem zanim dotrze do wioski. Zamiast kostki do gry była talia kart z prostymi działaniami matematycznymi do rozwiazania (np 4+3, 2*4, 6-3 itd).

Z góry dziękuję za pomoc.

Obrazek
Też uwielbiałam w nią grać, od jakiegoś roku chodzi mi ona po głowie. Czy masz może jakieś pudełko do niej albo wiesz kto ją produkował?
ODPOWIEDZ