Gra imprezowa albo... dla 6 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
birdm
Posty: 155
Rejestracja: 13 lip 2018, 10:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 28 times

Gra imprezowa albo... dla 6 osób

Post autor: birdm »

Cześć
Ostatnio spotykamy się w 3 pary wieczorami/weekendami celem wspólnej zabawy. Na stół za zwyczaj wpadało Iknow albo Alias (Dixit nam nie siadł). Gry toczą się w formacji Panie vs Panowie:) Niemniej wspomniane tytuły nam się już lekko ograły. Proszę o propozycje gry imprezowej, chyba, że polecicie jakieś lekkie euro, lub coopa. Wszyscy jesteśmy w miarę ograni, ale te nasze wieczory raczej spędzamy dla rozrywki niż "móżdzenia". I warunek by gra mogła toczyć się w formie wspomnianej - Panie na Panów :)

Edit: Zapomniałem zaznaczyć, że są to długie wieczory więc krótkie tytuły odpadają.
scarletmara
Posty: 424
Rejestracja: 23 sty 2020, 18:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra imprezowa albo... dla 6 osób

Post autor: scarletmara »

Talisman Magia i Miecz :twisted: można wymyślić home rulsa i grac w 2 sojuszach Panie na Panów :)

A tak na poważnie obczaj sobie coś z tego, moze akurat coś się nada?:
Tajniacy albo Decrypto - oczywista oczywistość, pierwsze co sie nasuwa po przeczytaniu posta ale to już pewnie znacie.

poniższe juz nie są drużynowe ale lekkie w sam raz na takie spotkanie chyba:
Pomiędzy dwoma zamkami szalonego króla Ludwika
Szeryf z Nothingham
albo jakiś Story Telling ? Różne są ale ja raczej krótsze niz dłuższe preferuję tytuły, więc nie wiem co dłuższego tutaj można polecić.

swoją drogą zazdro, brakuje mi takiej własnie konfiguracji do grania. 2-3 pary, raczej ogarnięte w grach, cały wieczór, luźne gierki zamiast móżdżenia. U mnie to albo 2 pary i mózgożerne granie, albo paczka znajomych chcących pograć ale mało ogarnietych w grach i łatwo sie rozpraszajacych nawet przy prostych tytułach. Rzadko sie zdarza pograc na luzie ale jednak pograć a nie tylko porozkłądac elementy (ja), wytłumaczyć zasady (też ja) zeby po pół godzinki-godzince składać grę w połowie bo sie znudziła albo ktoś zapomniał, że wogóle gramy. Ech...
Awatar użytkownika
birdm
Posty: 155
Rejestracja: 13 lip 2018, 10:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 28 times

Re: Gra imprezowa albo... dla 6 osób

Post autor: birdm »

Czuję Twój ból. :( My od wielu lat nie mogliśmy się zgrać. Ostatnie kilka weekendowych wieczorów się udaje i japa śmieje mi się że hej :D Nie chce tego "flow" stracić stąd szukam kolejnego tytułu. Myślałem o jakimś coopie, ale ani Robinson, ani Aeons End nie siadł. Po 2 to już gry wymagające, a nie podtrzymujące atmosferę.
Tajniacy spoko, jedna z naszych par ma, więc może. Decrypto nie znam - obczaję
Coś jeszcze zaproponujecie?
scarletmara
Posty: 424
Rejestracja: 23 sty 2020, 18:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra imprezowa albo... dla 6 osób

Post autor: scarletmara »

Ja jeszcze ze znanych imprezówek ostatnio przekonałam się do Taboo - ze słownych gier moim zdaniem najlepsza i nie taka prosta aż jakby sie zdawało ale lekka jednak, poza tym Aliasy są różne, Wy pewnie ogrywacie ten kobiety vs. Mężczyźni ? Ja mam Alias Party Time - nawet sie sprawdza, szczególnie kategoria Rymy jest fajna, pozostałe kategorie sporo słabsze i w innych grach podobne schematy bywają lepiej zrobione dzięki lepszemu doborowi haseł, no ale tutaj są 4 kategorie (czyli tak jakby 4 różne kalamburopodobne gry w jednym). Sajeszcze gierki z rysunkami Mleczki dla par (Gierki Małżeńskie, Między Słowami, Wiem Wszystko, Znamy się) ale moim zdaniem Alias Party Time o niebo lepszy jest. Te z "Mleczkiem" mi nie podeszły jakoś.
U nas jeszcze dobrze wchodzi Założysz się ? wersja pełna z planszą, ale to trzeba chcieć się trochę też poruszać bo zadanka bywają różne, niektóre wymagają nieco gimnastyki :D No i to już nie jest gra drużynowa.

Mamy jeszcze 2 patenty podpatrzone w grach imprezowych kalamburopodobnych:
1) z Cranium Dark pomysł na rzeźbienie haseł w gliny zamiast pokazywania, rysowania czy opisywania - można dowolną grę kalamburopodobną w ten sposób próbować odświeżyć, jest tam jeszcze 1 ciekawy patent z kartami czynności - tylko jakoś w tej grze coś te mechanizmy nie działają za dobrze, moim zdaniem ze względu na dobór haseł i nie do końca jasne zasady kiedy pokazywać, kiedy rysować a kiedy rzeźbić.

2) z którejś gry z rysunkami Mleczki fajna kategoria pt. Pitu Pitu: trzeba opisywać hasła słownie ale tylko za pomocą słów na literę P. Można drużynowo, wystarczy hasła z jakiejś innej gry zaczerpnąć, choćby z Aliasa. Albo jesli gracie drużynowo to jedna drużyna drugiej wymyśla hasła, wtedy poziom trudności zależy od Waszej pomysłowości. Kiedyś tak nam to weszło, że całą noc tak Pitoliliśmy :D
Cyel
Posty: 2601
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1237 times
Been thanked: 1460 times

Re: Gra imprezowa albo... dla 6 osób

Post autor: Cyel »

Cyklady+Tytani pozwalają grać drużynowo w 6 osób. Ostatnio gdy spotkały się ze znajomymi w 3 pary mogliśmy zagrać każda para przeciwko pozostałym, by partia Cyklad pokazała kto jest najlepszą parą ;)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
ODPOWIEDZ