Nitka ze świetnymi grami w czeluściach bgg

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Nitka ze świetnymi grami w czeluściach bgg

Post autor: XLR8 »

Widziałem w jakimś poście bardzo ciekawą tezę, że przez KS i piękne wydanie ludzie oceniają gry dużo wyżej niż kiedyś. Dzisiaj 8.0 jest warte dawnego 6.0. Kiedyś kupowało się mniej gier i częściej w nie grało przez co wszelkie mankamenty w mechanice zaniżały ocenę ogólną. Teraz przez ogromną liczbę premier ciężko jest każdą grę dobrze ograć.

Rozpocznę nitkę bardzo proszę o merytoryczne wpisy zawierające krótki opis dlaczego uważacie, że gra jest świetna oraz czy macie jakieś małe zastrzeżenia. Kryteria to ocena poniżej 7.8 na bgg oraz gra jest z poza top 200.


Wyrocznia Delficka, Feld

Gra za 50zł, a ile przyjemności!
+ogrom możliwości kombosów z kart i umiejek bogów
+nie za dużo interakcji ale czuć presję i to, że to wyścig
+mnóstwo możliwości, ale możemy wykonać tylko 3 akcje na kościach

-walka z potworami jest bardzo losowa, można się do niej przygotować ale także próbować szczęścia i wygrać po pierwszym rzucie

Babylonia, Knizia
+nasz ulubiony filler, ostatnio zagraliśmy w 27min z tłumaczeniem na 3 graczy
+sporo negatywnej interakcji, blokowania i wypychania
+kilka strategii, które fajnie się łączą
+tury są szybkie i bardzo dynamiczne
+przepiękna

-tak naprawdę tylko cena biorąc pod uwagę czas gry, choć jeszcze nigdy nie skończyło się u nas na tylko jednej partii ;)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2091 times

Re: Nitka ze świetnymi grami w czeluściach bgg

Post autor: PytonZCatanu »

Dyskutowaliśmy trochę i tej inflacji w wątku o statystykach Bgg. Ogólna konkluzja była mniej więcej taka, że dawne TOP100 to dzisiejsze TOP200, a dobrych gier można w ciemno szukać gdzieś do 400 miejsca.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Nitka ze świetnymi grami w czeluściach bgg

Post autor: XLR8 »

PytonZCatanu pisze: 22 sty 2021, 18:00 Dyskutowaliśmy trochę i tej inflacji w wątku o statystykach Bgg. Ogólna konkluzja była mniej więcej taka, że dawne TOP100 to dzisiejsze TOP200, a dobrych gier można w ciemno szukać gdzieś do 400 miejsca.
Trochę mi tu zaśmiecasz, bo nie taki był cel tego tematu :P
Mogę prosić o linka do tej dyskusji? Byłem niegdyś ogromnym fanem bgg ale niestety od jakiegoś czasu ranking oraz same ratingi nie mają już dla mnie wartości. :(
Ostatnio zmieniony 22 sty 2021, 19:06 przez XLR8, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Nitka ze świetnymi grami w czeluściach bgg

Post autor: Gizmoo »

XLR8 pisze: 22 sty 2021, 18:04 Byłem niegdyś ogromnym fanem bgg ale niestety od jakiegoś czasu nie ma już dla mnie wartości. :(
A 17 stycznia napisałeś:
XLR8 pisze: 17 sty 2021, 21:39 Czytam tylko recenzje w komentarzach do oceny na bgg. Od 2 lat praktycznie jest to moje jedyne źródło recenzji i jest zdecydowanie najlepsze.
Kilka dni to "od jakiegoś czasu" i już przestałeś być "ogromnym fanem"? :lol:
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Nitka ze świetnymi grami w czeluściach bgg

Post autor: KonradT »

ODPOWIEDZ