Brazil: Świt Imperium (Zé Mendes)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Brazil: Świt Imperium (Zé Mendes)

Post autor: XLR8 »

Obrazek

https://boardgamegeek.com/boardgame/249 ... l-imperial

Take on the role of one of the great monarchs of the past, and show your valor! You will arrive in a vast and rich territory, but the road to the prosperity is filled with challenges.

In Brazil: Imperial, you need to construct buildings, manage resources, explore the land, create trade, acquire the support of the greatest personalities of the country, and recruit a powerful army to protect your interest against the rival states. If you make the right choices, you can complete missions to progress to a more advanced era, receiving new interesting options of development and victory points. In the end, the best monarch receives the title of Brazilian Emperor and constructs a new era of prosperity, enlightenment and peace!

Brazil: Imperial was developed with the concept of it being "Euro X", a new style of game that combines Eurogames (in which you collect and manage resources) and 4x games (in which you explore, expand, exploit and exterminate). Each game you can focus on resource management, combat, or a combination of both, depending on your choice of monarch and the interaction with other players.


Za polską edycję odpowiada Lucrum Games, Premiera jeszcze 2021 roku.
Ostatnio zmieniony 13 cze 2021, 14:38 przez XLR8, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2088 times

Re: BRAZIL: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: PytonZCatanu »

Połączenie gry typu 4x i euro kojarzy mi się z Eclipse lub Archipelago i są ro raczej przyjemne skojarzenia. Wrzucam na radar i czekam na jakieś pierwsze zdjęcie komponentów i instrukcje :)
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: BRAZIL: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: Leser »

PytonZCatanu pisze: 09 cze 2021, 13:03 Połączenie gry typu 4x i euro kojarzy mi się z Eclipse lub Archipelago i są ro raczej przyjemne skojarzenia. Wrzucam na radar i czekam na jakieś pierwsze zdjęcie komponentów i instrukcje :)
Na instrukcję trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, ale zdjęcia planowanych komponentów są już na BGG.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: BRAZIL: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: staniach21 »

PytonZCatanu pisze: 09 cze 2021, 13:03 Połączenie gry typu 4x i euro kojarzy mi się z Eclipse lub Archipelago i są ro raczej przyjemne skojarzenia. Wrzucam na radar i czekam na jakieś pierwsze zdjęcie komponentów i instrukcje :)
https://www.youtube.com/watch?v=9MOl_bjx9rY

Tutaj mozna sb obejrzec komponenty :)
mementomoris
Posty: 145
Rejestracja: 21 wrz 2020, 12:09
Has thanked: 66 times
Been thanked: 41 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: mementomoris »

Na BGG od jakiegoś czasu dostępna jest instrukcja w języku angielskim:
https://boardgamegeek.com/filepage/2240 ... l-v10-2021
Dziami
Posty: 288
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:43
Lokalizacja: Stalowa Wola
Has thanked: 197 times
Been thanked: 73 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: Dziami »

No właśnie po przeczytaniu tej instrukcji mam wrazenie, że to trochę takie... MY not so LITTLE SCYTHE ;)
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Napiszcie proszę, że gra jest do kitu i nikt na nią nie czeka i że jest milion powodów aby kupić co innego...
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: Losiek »

Gra jest do kitu i nikt na nią nie czeka i jest milion powodów aby kupić co innego... :D
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: dwaduzepe »

Gra jest tak beznadziejna, ze az kupie swoj egzemplarz zeby ktos inny nie musial.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2088 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: PytonZCatanu »

https://youtu.be/vJwrJNVGCcc

Unboxing polskiego egzemplarza.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: XLR8 »

Coś już więcej wiadomo o tej grze z perspektywy gameplayu i recenzji? Na razie wygląda to tak samo jak skytear czyli mocno napompowany 10 od fake kont i znajomych.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: playerator »

Rzeczywiście będzie jeszcze w tym roku?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: Ardel12 »

Zacytuję z wątku co kupić:
Leser pisze: 12 paź 2021, 16:02 Dam, ale z oczywistych powodów nie należy ich traktować jako wiarygodne, a przynajmniej bezstronne - tych, którzy nie wiedzą, informuję, że pracuję dla wydawcy, więc zależy mi, żeby tytuł chwycił.

Przede wszystkim jak dla mnie, gra ma bardzo niski próg wejścia (jak na swoją ciężkość). Zasad jest sporo, wyborów niemało, ale taki wstępniak reguł można przedstawić w parę minut, a potem wyjaśniać szczegóły w już w trakcie (oczywiście to działa tylko wtedy, gdy gracze zgodzą się zacząć pierwszą rozgrywkę bez kompletnej wiedzy o grze). Większość elementów jest bardzo intuicyjna.

Poza tym jest to zaskakująco elegancka gra z fajnie zazębiającymi się mechanizmami i krótką kołderką - generalnie byłem bardzo zaskoczony, że taki dizajn wyszedł od niemal debiutantów. W ogóle, testując grę po raz pierwszy byłem nastawiony na odbębnienie obowiązku i cześć - niszowa tematyka, wydawca z kraju, który dopiero rozwija planszowe skrzydła, nic z tego nie będzie. Rozgrywka jednak zweryfikowała pogląd i jako wydawnictwo zgodnie postanowiliśmy zaryzykować polonizację.

Z rzeczy, które warto wiedzieć. To nie jest typowy 4x. Na BGG można znaleźć definicję czegoś takiego, jak 3.5x - mamy konfrontację zbrojną, ale nie można innego gracza całkowicie wyeliminować. Z formalnego punktu widzenia ta definicja tutaj pasuje. Jeżeli miałbym jednak opisać rozgrywkę własnymi słowami, powiedziałbym, że jest to jednak ekonomiczne euro z konfrontacyjnym twistem - rzadko tu tak naprawdę walczymy, raczej szachujemy przeciwnika i stwarzając zagrożenie, wywieramy na niego presję, ograniczamy mu możliwości, wymuszamy konkretne ruchy. Oczywiście to wrażenia z rozgrywki w mojej grupie. Niewykluczone, że w innych krwawa jatka będzie bardziej odczuwalna.

Jak ktoś ma jakieś konkretne pytania, to oczywiście postaram się odpowiedzieć.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: Leser »

playerator pisze: 14 paź 2021, 17:49 Rzeczywiście będzie jeszcze w tym roku?
Będzie, statek dobija do portu w Gdańsku w pierwszej połowie listopada (oczywiście rozkładowo)
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: tomp »

Leser pisze: 14 paź 2021, 20:00
playerator pisze: 14 paź 2021, 17:49 Rzeczywiście będzie jeszcze w tym roku?
Będzie, statek dobija do portu w Gdańsku w pierwszej połowie listopada (oczywiście rozkładowo)
Super info !
no to wior, przeładunek i dostawa do was. Praktycznie powinno zmieścić się to wszystko w listopadzie.
na 6 grudnia jak znalazł :)
Spoiler:
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: dwaduzepe »

kiedy ruszy jakas przedsprzedaz w sklepach?
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 274
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 64 times
Been thanked: 109 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: yaro_ »

Leser się nie chwali, a Lucrum wrzuciło na swojej stronie polską instrukcję :)
Awatar użytkownika
kokosowy14
Posty: 323
Rejestracja: 22 sie 2021, 10:13
Has thanked: 160 times
Been thanked: 70 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: kokosowy14 »

Przeczytałem pobieżnie instrukcję i brzmi to bardzo fajnie. Mam wrażenie, że autorzy zagrywali się w Scythe spisali sobie co im się w grze nie podoba i co by zmienili i tak właśnie powstała ta gra. Ciągle słyszałem grając z osobami, które wcześniej nie grały w Scythe, że spodziewały się ciekawszej walki i ogólnie więcej walki (większość jak dowiedziała się jak to jest rozwiązana w ogóle unikała potyczek) oraz irytował ich początek gdzie nie wiedzieli jak uwolnić się z początkowych pól. Tutaj wydaje się walki powinno być więcej i powinna być bardziej interesująca do tego każda niemal akcja (z tego co zrozumiałem) zapewnia ruch jednostki więc będzie się też więcej działo na planszy. Do tego mam wrażenie, że ogólnie prościej w tej grze coś zrobić (wybudować coś, ulepszyć itd). Czekam na jakieś opinię osób, które miały okazje w to grać bo jak przeglądałem oceny na BGG to większość była z Brazylii więc może gra dla nich wydaje się lepsza bo jest robiona przez ich rodaków o ich kraju (wiadomo 3 Wiedźmin 3 najlepszy #pdk).
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: Leser »

yaro_ pisze: 15 paź 2021, 09:13 Leser się nie chwali, a Lucrum wrzuciło na swojej stronie polską instrukcję :)
Leser się nie chwali, bo zarywa nocki na Essen 😉
Dzięki za wyręczanie 😊
dwaduzepe pisze: 14 paź 2021, 20:58 kiedy ruszy jakas przedsprzedaz w sklepach?
Gra rozkładowo powinna być na początku listopada. Odpalimy przedsprzedaż, gdy dotrze do Gdańska. Za dużo obecnie się zdarza dziennych opóźnień, nie chcemy wkurzać graczy spóźnieniami, na które nie mamy wpływu.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Wlazłem właśnie na BGG a tam tylko chwalą tę grę i piszą między innymi, że cuś kolwiek podobna do Scythe. E no chyba nie może być aż tak dobra, prawda...? :shock:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: Leser »

Dr. Nikczemniuk pisze: 27 paź 2021, 13:27 Wlazłem właśnie na BGG a tam tylko chwalą tę grę i piszą między innymi, że cuś kolwiek podobna do Scythe. E no chyba nie może być aż tak dobra, prawda...? :shock:
Nasz póki co jedyny polski egzemplarz wciąż "pracuje", ale jak tylko uda mi się go wyrwać, to zorganizuję to granie przedpremierowe w Warszawie i mam nadzieję, że kilku bezstronnych forumowiczów będzie mogło się wypowiedzieć.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: _leigam_ »

Leser pisze: 27 paź 2021, 13:31
Dr. Nikczemniuk pisze: 27 paź 2021, 13:27 Wlazłem właśnie na BGG a tam tylko chwalą tę grę i piszą między innymi, że cuś kolwiek podobna do Scythe. E no chyba nie może być aż tak dobra, prawda...? :shock:
Nasz póki co jedyny polski egzemplarz wciąż "pracuje", ale jak tylko uda mi się go wyrwać, to zorganizuję to granie przedpremierowe w Warszawie i mam nadzieję, że kilku bezstronnych forumowiczów będzie mogło się wypowiedzieć.
a można wiedzieć czyich recenzji należny się spodziewać w najbliższym czasie, coś przed premierą?
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: Lothrain »

Leser pisze: 27 paź 2021, 13:31 Nasz póki co jedyny polski egzemplarz wciąż "pracuje", ale jak tylko uda mi się go wyrwać, to zorganizuję to granie przedpremierowe w Warszawie i mam nadzieję, że kilku bezstronnych forumowiczów będzie mogło się wypowiedzieć.
Czekam na to info z wytęsknieniem :)
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: Leser »

_leigam_ pisze: 27 paź 2021, 13:57 a można wiedzieć czyich recenzji należny się spodziewać w najbliższym czasie, coś przed premierą?
Na razie, jak wspomniałem, mamy jeden egzemplarz, więc ciężko o nawał recenzji. Zaczną się pojawiać po premierze.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: dwaduzepe »

Leser pisze: 27 paź 2021, 15:29
_leigam_ pisze: 27 paź 2021, 13:57 a można wiedzieć czyich recenzji należny się spodziewać w najbliższym czasie, coś przed premierą?
Na razie, jak wspomniałem, mamy jeden egzemplarz, więc ciężko o nawał recenzji. Zaczną się pojawiać po premierze.
czemu tak? troche to odstrasza
ODPOWIEDZ